Panna młoda Ślub Wesele

Panna młoda w rozterce spowodowanej koronawirusem

Redakcja
Redakcja
18 sierpnia 2020
Fot. Materiały prasowe
 

W grupach ślubnych na Facebooku niemal każdego dnia publikowany jest post, w którym przyszła mężatka dzieli się swoimi wątpliwościami, dotyczącymi zbliżającego się wesela. Nic w tym dziwnego – tegoroczne uroczystości wymagają od organizatorów szczególnego, pełnego spokoju i cierpliwości podejścia. Anna Machnowska z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele opowiedziała nam o najczęściej spotykanych rozterkach nowożeńców.

„Witajcie. Za miesiąc odbędzie się mój ślub. Bardzo potrzebuję Waszej rady i wsparcia, bo coraz częściej zamiast radości, odczuwam lęk i smutek, związany z tym wydarzeniem. Czy są tu dziewczyny, które także biorą ślub w najbliższych miesiącach? Jak sobie radzicie z organizacją i obostrzeniami? Czy i Wasi goście rezygnują z obecności na weselu? Czy też boicie się drugiej fali koronawirusa jesienią?” – zwierza się na jednym z forów Małgorzata. Podobnych zapytań jest dużo, a pod każdym kolejnym znaleźć można setki komentarzy świadczących o bardzo różnym podejściu do tematu.

Ślub w cieniu niewiadomej

Śledząc dyskusje kobiet czekających na ślub, trudno nie odnieść wrażenia, że w znacznym stopniu przepełnione są one takimi emocjami, jak zdezorientowanie, niepokój i poczucie straty. – Nie są to absolutnie nastroje dominujące, ale rzeczywiście wiele panien młodych obawia się tego, jak epidemia zmieni klimat przyjęcia, czy goście będą się dobrze bawić lub czy po prostu uda im się sprostać nowym wymogom organizacyjnym. Ludzie boją się też kolejnych zmian w branży ślubnej. Nikt nie wie, co wydarzy się za miesiąc lub dwa, i czy wydawanie wesel nie zostanie na przykład ponownie zabronione. Panny młode mówią też o tym, że czują, jakby coś, czyli de facto szansa na wesele marzeń, zostało im odebrane – podkreśla Anna Machnowska z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele.

Fot. Materiały prasowe

Na szczęście niewiadoma nie wywołuje tylko zmartwień. Wiele kobiet podkreśla, jak bardzo pandemia zmieniła ich podejście do własnego ślubu oraz jak wiele pozytywów, wcześniej niedostrzegalnych, zaczęły dzięki niej zauważać. Przykładem jest wypowiedź Magdy: „Rok szykowałam się na wielkie wesele. Wymyśliłam sobie, że wszystko musi być jak z bajki: tort, suknia, menu itd. A tu nagle wybuchła epidemia i czar prysł. Suknię letnią musiałam przerobić na jesienną, a umówiona firma cateringowa zakończyła działalność. I wiecie co? I tak naprawdę cieszę się, bo dzięki temu przypomniałam sobie, co tak naprawdę w tym dniu jest ważne: nasza miłość, zdrowie i obecność najbliższych osób”. Opinia Magdaleny nie jest odosobniona, o czym świadczy chociażby kilkaset polubień powyższego posta. Jedna z komentujących go kobiet napisała nawet: „Mnie i mojego przyszłego męża cała sytuacja z koronawirusem jeszcze bardziej do siebie zbliżyła. Okazaliśmy sobie wzajemnie wiele wsparcia i jeszcze bardziej doceniliśmy łączące nas uczucie”.

Gdy lista gości jest coraz krótsza

To chyba najczęściej poruszany wątek przez przyszłe panny młode – jak reagować i co myśleć o kolejnych rezygnacjach z obecności na weselu? – Niestety, chyba nie odbywają się obecnie w Polsce wesela, na których koronawirus nie poszatkował listy gości. To naturalna konsekwencja epidemii. Ludzie boją się zarażenia i unikają ryzyka nawet kosztem towarzyszenia bliskim w tak ważnym wydarzeniu – mówi Anna Machnowska. Jednak nie wszyscy nowożeńcy są tak wyrozumiali dla zaproszonych nieobecnych. – Panny młode najczęściej wychodzą z założenia, że te osoby, którym naprawdę zależy na wspólnym świętowaniu, pojawią się na weselu. Oprócz reakcji pełnych zrozumienia, spotkać też można się z podejściem, zgodnie z którym koronawirus traktowany jest przez gości jako wymówka – dodaje nasza ekspertka. Powyższe potwierdza chociażby wypowiedź Anety, której ślub zaplanowany jest na pierwszą połowę września: „Z zaproszonych 140 osób, obecność potwierdziło tylko 80. Ale nie zamierzam przejmować się odmowami. Uważam, że ludzie tak naprawdę nie zawsze mają ochotę na wzięcie udziału w weselu, a w tym roku mają doskonały powód do odmowy. Trudno się mówi. Dla mnie najważniejsze jest to, że będę miała obok siebie te najbliższe osoby”.

Fot. Materiały prasowe

Drodzy nowożeńcy, niezależnie od tego, jakie są prawdziwe przyczyny odmawiania przybycia waszych gości, życzymy wam spokoju ducha i wzajemnej bliskości w tych niełatwych dla ożenku i zamążpójścia czasach.


PlanujemyWesele.pl to portal ślubny, który w tym roku obchodzi 11 lat swojego istnienia. W tym roku firma osiągnęła oglądalność serwisu na poziomie 1,5 mln odsłon. Ta polska marka doprowadziła do zebrania w swojej bazie usługodawców z branży ślubno-weselnej ponad 17 000 firm. Portal to oczywiście także porady, inspiracje, reportaże ze ślubów czytelników i piękne sesje plenerowe. Miesięcznie z treści i bazy kontaktów do firm w tym serwisie korzysta 140 000 panien młodych.


Panna młoda Ślub Wesele

Emma Watson – od młodej czarodziejki do feministki. Jak wyglądała jej droga do sławy?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
18 sierpnia 2020
Emma Watson - filmy, moda, edukacja. Biografia
Fot. CC Search / by 916vince / CC BY
 

Emma Watson kojarzona jest przede wszystkim z rolą Hermiony Granger, którą odegrała w filmach z cyklu o Harrym Potterze. Tymczasem aktorka ma na koncie wiele innych, ciekawych ról, które docenili zarówno fani, jak i krytycy. W jakich filmach można podziwiać tę aktorkę i jak wyglądała jej droga do sławy?

Emma Watson — biografia

Dzieciństwo

Emma Charlotte Duerre Watson przyszła na świat 15 kwietnia 1990 roku w Paryżu. Wychowywała się z młodszym bratem Alexem we Francji w rodzinie brytyjskich prawników, Jacqueline Luesby i Chrisa Watsona. Szczególnie dużo czasu spędzała z babcią, u której mieszkała do 5. roku życia. Sytuacja uległa zmianie, gdy jej rodzice postanowili się rozwieść. Emma, wraz z matką i bratem, wyprowadziła się do Wielkiej Brytanii, do Oxfordshire. Od tego momentu zaczęła się jej przygoda z występami na scenie.

Emma Watson — edukacja i pierwsze szlify aktorskie

Emma Watson od dzieciństwa marzyła o tym, by zostać aktorką, lecz musiała także odebrać gruntowną edukację. Najpierw uczęszczała do renomowanej szkoły oksfordzkiej, The Dragon School, gdzie w wieku sześciu lat rozpoczęła występy na scenie. Rok późnej mała Emma Watson została doceniona w konkursie poetyckim Daisy Pratt Poetry Competition, w którym przyznano jej główną nagrodę. Jako dziesięciolatka chętnie brała udział w powstających wówczas przedstawieniach szkolnych, co było jej głównym doświadczeniem z aktorstwem, zanim rok później otrzymała rolę Hermiony Granger w serii o Harrym Potterze.

Emma Watson - filmy, moda, edukacja. Biografia

Fot. CC Search / mirror of erised / CC BY

 

Od 2003 roku można było spotkać obiecującą aktorkę w Oksfordzie, na korytarzach żeńskiej szkoły Headington School. Następnie, w roku 2009 rozpoczęła studia na uniwersytecie Brown w Providence, Rhode Island w USA. W 2014 roku odebrała dyplom  ukończenia studiów z literatury angielskiej. Od tego momentu mogła w pełni poświęcić się aktorstwu, co wcześniej było wcale niełatwe do pogodzenia z wybraną przez nią ścieżką edukacji.

Świat mody

Ale występy w filmach i nauka nie były wszystkim, co pochłaniało jej uwagę. W wieku 15 lat, jako najmłodsza aktorka, pojawiła się na okładce magazynu „Teen Vogue”, a kolejnym jej krokiem był  udział w sesji zdjęciowej dla katalogu „Elle Girl”, a jakiś czas później w sesji zdjęciowej Ellen von Unwerth przygotowanej dla „Vs. Magazine”. Od tej chwili Emma Watson stale pojawia się na okładkach wielu czasopism, takich jak np. „Marie Claire”, „Teen Vogue” czy „Elle”.

Emma podpisała także umowę z brytyjskim domem mody „Burberry”. Dla tej marki stała się twarzą jesienno-zimowej kolekcji, co powtórzyła rok później, w kolekcji wiosenno-letniej na 2010 rok.  Można było ją podziwiać także jako twarz „People Tree”, po czym nawiązała współpracę z włoską projektantką Albertą Ferretti. W efekcie stworzyły one linię odzieżową „Pure Threads”, z której część dochodów ze sprzedaży ubrań wpłynęła na rzecz fundacji People Tree.

Emma Watson - filmy, moda, edukacja. Biografia

Fot. CC Search / j_10suited / CC BY

 

Emma Watson — filmy 

Emma Watson rozpoczęła swoją przygodę z aktorstwem w szkolnych przedstawieniach takich jak: „Alicja w Krainie Czarów” i „Młode lata Artura”. W 2000 roku, gdy miała 11 lat, za namową ukochanej babci, wzięła udział w castingu do filmu o Harrym Potterze. Pokonała konkurencję i w ekranizacji książki J.K. Rowling – „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” zagrała rolę Hermiony. Ta rola przyniosła jej nie tylko sławę, ale i uznanie krytyków oraz pierwsze nominacje do nagród.

Po spektakularnym sukcesie pierwszej części Harry’ego Pottera Emma Watson ponownie zagrała Hermionę w sequelu „Harry’ego Pottera”, o tytule „Komnata tajemnic”. Następnie aktorka zagrała w kolejnej części przygód młodego czarodzieja -„Harry Potter i więzień Azkabanu”. W 2004 roku rozpoczęła pracę na planie czwartej części – „Harry Potter i czara ognia”. Po nakręceniu filmu „Harry Potter i Zakon Feniksa” skoncentrowała się na nauce. W 2007 roku zagrała Pauline, Fossil, jedną z głównych bohaterek w filmie telewizyjnym stacji BBC – „Zaczarowane baletki”. Po tym wzięła udział w produkcji „Harry Potter i Książę Półkrwi”, a na koniec podpisała kontrakt na kolejne dwa filmy z serii: „Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I” oraz „Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II”. 

Emma Watson - filmy, moda, edukacja. Biografia

Fot. CC Search / Ilona Higgins / CC BY

Cykl filmów o młodych czarodziejach to nie jedyne jej osiągnięcia aktorskie. Emma Watson dała się poznać w wielu innych rolach, które zdobyły uznanie wodzów i krytyków. Można ją podziwiać także w filach takich jak: Charlie (2012 r.), To już jest koniec (2013 r.), Ring Ring (2013 r.), Noe: Wybrany przez Boga (2014 r.), Colonia (2015 r.), Regression (2015 r.), The Circle. Krąg (2017 r.), Piękna i Bestia (2017 r.), Małe kobietki (2019 r.).

Emma Watson - filmy, moda, edukacja. Biografia

Fot. CC Search / mirror of erised  / CC BY

Emma Watson — życie osobiste

Emma Watson to zadeklarowana feministka, która działa na rzecz równouprawnienia. Podkreśla przy tym w swoich wystąpieniach, że feminizm nie może być utożsamiany z nienawiścią do mężczyzn. Możliwość decydowania o swoim ciele, równość płac i bezpieczeństwo, są dla aktorki niezwykle ważne. Emma Watson została również Ambasadorką Dobrej Woli ONZ.


Fot. CC Search / UN Women Gallery / CC BY

O jej życiu osobistym nie wiadomo wiele, ponieważ ona sama konsekwentnie milczy na ten temat. Emma uchyliła jedynie rąbka tajemnicy w wywiadzie dla brytyjskiego „Vogue’a”, przyznając, że jest szczęśliwą singielką. Ponieważ w jej odczuciu kobieta nie musi mieć mężczyzny, by być szczęśliwą, a status własnego stanu cywilnego określiła jako „partnerstwo z samą sobą”.


źródło:  www.filmweb.pl , www.vogue.pl 

Panna młoda Ślub Wesele

Podziwiamy styl Meryl Streep

Redakcja
Redakcja
18 sierpnia 2020
Fot. Materiały prasowe

Inspiruje nas jedna z najbardziej utalentowanych i szanowanych aktorek wszech czasów! Jej styl chce naśladować wiele kobiet z całego świata. Teraz podpowiemy, jak przenieść go do wnętrz!

Meryl jest „Królową Hollywood”

Tak mówią o niej koledzy z branży, ponieważ jest oscarową rekordzistką oraz jedną z najbardziej utytułowanych i szanowanych aktorek w historii kina! Była nominowana do Oscara aż 21 razy i zdobyła 3 statuetki. Dlatego w Hollywood mówi się, że „rok bez nominacji do Oscara dla Meryl Streep jest rokiem straconym”. W tej kolekcji na Westwing.pl zebraliśmy dekoracje, które olśnią Twoje wnętrze niczym złote statuetki!

Fot. Materiały prasowe

Meryl kocha czerń i color blocking

Chociaż amerykańska aktorka nie podąża za trendami, została okrzyknięta ikoną stylu! To dowód na to, że klasyka zawsze jest w cenie! Na czerwonym dywanie Meryl Streep najczęściej pokazuje się w biało-czarnych kreacjach o ponadczasowym kroju. Niekiedy urozmaica je akcentami intensywnych kolorów. My przenosimy tę zasadę do wnętrz i obok stonowanych elementów aranżacji, stawiamy te kolorowe. Zwróć uwagę, że wcale nie przytłaczają aranżacji, lecz są jej idealnym dopełnieniem!

Fot. Materiały prasowe

Meryl kocha Los Angeles

Tam mieszkają wszyscy jej bliscy. To właśnie dlatego Meryl Streep, wybierając filmowe scenariusze, zawsze bierze pod uwagę lokalizację zdjęć – nie chce oddalać się od rodziny. Jej willa w Pasadenie pod LA jest utrzymana w nowoczesnym, ale zarazem naturalnym i eleganckim stylu. Styliści Westwing stawiają na drewniane meble o prostych formach, które przeniosą kalifornijski klimat do Twojego domu!

Fot. Materiały prasowe

Meryl jest ambasadorką kobiet

Meryl Streep jest głosem kobiet nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na świecie. Często wypowiada się na rzecz równouprawnienia, wygłasza wykłady na prestiżowych uczelniach i jest rzeczniczką prasową Muzeum Historii Kobiet, a także przeprowadziła na ten temat wywiad z Michelle Obamą dla jednego z amerykańskich magazynów. Korzysta ze swojej sławy w najlepszy z możliwych sposobów! I Ty otocz się w swoim domu jej znanymi cytatami, znajdującymi się na minimalistycznych grafikach. Będą Cię inspirować każdego dnia!

Fot. Materiały prasowe

Meryl jest absolutną perfekcjonistką

Do roli w „Wyborze Zofii” aktorka nauczyła się języka polskiego i niemieckiego, aby jak najlepiej oddać akcent polskiej imigrantki, żyjącej poza ojczyzną, a na potrzeby „Koncertu na 50 serc” podjęła się nauki gry na skrzypcach, ćwicząc po 6 godzin dziennie przez 8 tygodni! Ten trud zaowocował mianem jednej z najbardziej uzdolnionych aktorek świata. Zainspiruj się jej perfekcją, i wybierz do swojego domu produkty o starannym wzornictwie, dopracowane w najdrobniejszym detalu!

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Westwing.pl


Zobacz także

Ponad 100 tys. par czeka na informację! Od kiedy wesela znów będą mogły się odbywać? Co mówi w tej sprawie nasz rząd? Jakie są prognozy?

Jak zorganizować ślub i wesele? Przewodnik krok po kroku

Jak zorganizować ślub i wesele? Przewodnik krok po kroku

Sukienki na wesele. Trendy na wiosnę i lato 2021