Ślub

Najnowsze trendy w pierścionkach zaręczynowych

Redakcja
Redakcja
29 maja 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Większość osób zaczyna interesować się ofertą salonów i pracowni jubilerskich dopiero wówczas, gdy zbliża się czas oświadczyn oraz koniecznym staje się znalezienie odpowiedniego pierścionka dla wybranki serca. Osoby takie, niezaznajomione z panującymi na rynku wyrobów jubilerskich trendami bardzo często nie mają świadomości, jakie rodzaje biżuterii wybierane są najczęściej przez zakochanych mężczyzn oraz które rodzaje kruszców i kamieni szlachetnych polecane są w danym momencie przez ekspertów z branży.

Jest to o tyle ważne, o ile nie zamierza się wybrać jednego z klasycznych produktów, które od lat niezmiennie wybierane są z tej okazji. Coraz częściej bowiem mężczyźni decydują się na wybór bardziej wyszukanej biżuterii, która z jednej strony podkreślać ma wyjątkowość ich wybranki, z drugiej natomiast – stanowić przejaw oryginalności oraz nieulegania wpływom otoczenia oraz utartym schematom. Zawsze warto jednak tego rodzaju decyzję wcześniej skonsultować bądź to z samą partnerką, bądź też z jej krewnymi lub bliskimi przyjaciółkami – po to, aby uniknąć wpadki lub przykrej niespodzianki, kiedy to nasze pomysły okażą się nieadekwatne do oczekiwań przyszłej małżonki.

Pierścionki zaręczynowe – czy warto stawiać na klasykę?

Pomimo upływu lat oraz zmieniających się gustów i upodobań, w dalszym ciągu największą popularnością na rynku jubilerskim cieszą się pierścionki zaręczynowe wykonane ze złota, w których centralnym miejscu osadzony jest kamień szlachetny w postaci brylantu. O ile też – w zależności od osobistych preferencji oraz zasobności portfela mężczyzny – tego typu pierścionki mogą się między sobą różnic rodzajem stopu metalu (poza żółtym, różowym i białym złotem spotkać można pierścionki wykonane ze srebra i innych surowców) oraz rozmiarem, czystością i jakością wykorzystanego kamienia szlachetnego. Co oczywiste – w większości przypadków wraz ze wzrostem masy i objętości brylantu rośnie także sama cena biżuterii. Nawet jednak pierścionki zaręczynowe z małym i symbolicznym kamieniem szlachetnym doskonale prezentują się na ręce każdej kobiety i powinny wpasować się w gusta tych z nich, które celują w klasyczne wzory i rozwiązania.

Przeczytaj: 10 praktycznych porad przed zakupem pierścionka zaręczynowego

Jeżeli nie pierścionek zaręczynowy z brylantem to co?

Na przestrzeni ostatnich kilku lat zaobserwować można wzmożone zainteresowanie konsumentów pierścionkami zaręczynowymi odbiegającymi od opisanego wyżej kanonu. Coraz większa grupa mężczyzn decyduje się bowiem na zakup biżuterii wyróżniającej się wśród klasycznych pierścionków. Wybierają oni najczęściej wyroby jubilerskie wykonane z nietypowych stopów metali lub takie, w których centralne miejsce zajmują rzadkie i egzotyczne kamienie szlachetne, które nie są dostępne przy produkcji seryjnej biżuterii na potrzeby największych odbiorców i salonów sieciowych. Pomimo obserwowanych trendów oraz zmian w nawykach zakupowych, w dalszym ciągu jednak największą popularnością cieszą się pierścionki zaręczynowe z brylantem. Nie wydaje się też, aby w najbliższych latach dokonać miałyby się w tym zakresie szczególnie istotne zmiany.

więcej na stronie: https://auroria.pl/


Artykuł sponsorowany

 


Ślub

Siedem cech megalomana. Czy wiesz, z kim masz do czynienia?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
29 maja 2019
Czym jest megalomania? 7 cech megalomana
Fot. iStock – Czym jest megalomania? 7 cech megalomana
 

Czy znasz kogoś, kto jest przekonany, że wszystko, co mówi lub myśli, robi, jest wspaniałe? Prawdopodobnie masz do czynienia z megalomanem. I nie byłoby nic złego w takim postrzeganiu siebie, gdyby nie fakt, że megaloman czując się lepszym, poniża innych. Czym jest megalomania?

Jak go rozpoznać, skoro spotykamy ludzi, którzy są z siebie dumni, dobrze myślą o sobie i uważają, że są w stanie osiągnąć więcej niż inni. Różnica polega na tym, że ci, który mają zdrową wysoką samoocenę nie umniejszają innym, lubią ludzi.

Czym jest megalomania?

Megalomania jest stanem psychologicznym występującym pod wpływem narcystycznych objawów zaburzeń osobowości. Jednak, aby wiedzieć, czy dana osoba jest megalomanem w ramach zaburzenia, psycholodzy zwracają uwagę na to, czy jej pomysły są urojeniowe, czy nie i czy wyobraża sobie, że jest wszechmocna, twierdzi, że jest najlepsza.

Historycznym postaciom, takim jak Napoleon Bonaparte, Hitler, Stalin, często przypisuje się cechy megalomańskie i narcystyczne, bo to one stały się motorem napędowym ich dążenia do celu rządzenia całym światem.

Gdybyśmy przyjrzeli się tym przywódcom, zauważylibyśmy cechę wspólną – wszyscy byli przekonani, że są jedną człowiekiem na ziemi zdolnym uratować swoją ojczyznę i zapanować nad innymi narodami. Oni czuli, że ich istnienie jest konieczne dla prawidłowego funkcjonowania świata. Jak pokazuje historia raz po raz megalomani stają się niebezpiecznymi przywódcami, którzy są gotowi zrobić wszystko, by uzyskać władzę.

Megaloman nie tylko wierzy, że jest zdolny do tego, czego nikt inny nie może zrobić, ale też zmaga się z odpowiedzialnością, bo często obwinia się za za konsekwencje swoich działań. Tak naprawdę w środku czują się gorsi i puści.

Siedem cech megalomanów:

  • zuchwałość; wierzą, że są niezbędni.
  • czują się niezniszczalni i potrafią rozwiązać każdy problem, manipulują ludźmi, w ten sposób dochodząc do władzy
  • uczucie wszechmocy; często testują innych, aby porównać się z nimi i pokazać, że są lepsi niż wszyscy inni
  • nie przyznają się do swoich błędów, więc nigdy się na nich nie uczą
  • mają narcystyczny i wyidealizowany obraz siebie
  • nadpobudliwie reagują na to, co mówią lub robią inni; odrzucają ludzi uważając, że to oni są problemem
  • ich próżność wspiera silne ego, które rośnie wraz z poczuciem wyższości

Co kryje się za osobowością megalomana?

Megalomani w ogóle nie przyjmują do wiadomości, że w ich wnętrzu kryje się słaba i szukająca miłości osoba, dlatego często są atakujący, obrażający, to ich mechanizm obronny.

Z drugiej strony, z powodu strachu przed byciem gorszym, ośmieszają każdego, kto sprawia, że ​​czują się zagrożeni i w konsekwencji krzywdzą te osoby. Ponadto megalomani próbują wyolbrzymiać swoje umiejętności i dramatyzować w przypadku swoich osiągnięć.

Ich arogancja może sprawić, że czasami czują się samotni, ponieważ inni ich po prostu nie akceptują, mogą się nawet izolować. Ich poczucie wyższości doprowadza do sytuacji, kiedy trzymają się z dala od tych, których uznają za gorszych. Ta samotność prowadzi do nieuniknionej pustki emocjonalnej, która dla nikogo nie jest dobra. .

Jeśli w twoim najbliższym otoczeniu masz do czynienia z megalomanem, możesz próbować go zrozumieć, ba – może ci się wydawać, że go uzdrowisz, wydobywając z niego tę kruchą osobę, którą w sobie kryje i zachęcając do jej akceptacji. Uważaj jednak – możesz stać się zagrożeniem, wrogiem numer jeden, który chce obalić megalomańskie przekonanie o własnej wyższości.

Odwiedź nas na Facebooku


Ślub

12 fundamentów związku, który przetrwa próbę czasu

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
28 maja 2019
Fot. iStock / svetikd

Chcecie wiedzieć,  jak przetrwać próbę czasu i kochać długo i szczęśliwie? Choć zbadanie miłości wydaje się wręcz niemożliwe, wielu naukowców podejmowało się tego zadania. Nie da się tego zrobić w laboratorium i uzupełniając testy. Ale można zbadać szczęśliwców, którzy spędzili ze sobą dziesiątki lat – i dowiedzieć, jakim cudem im się to udało. A jeśli tych szczęśliwców będzie sporo, można śmiało wyłonić ich najważniejsze związkowe fundamenty.

Jak oni to robią? Zdziwicie się, co pozwala im żyć długo i szczęśliwie (choć z naturalnymi związkowymi burzami)!

12 fundamentów związku, który przetrwa próbę czasu

1. Myśl  pozytywnie o partnerze

Według przeprowadzonych badaniach szczęśliwe pary z dużym stażem, nie skupiają się na negatywnych myślach o partnerze. Te wszystkie sprzeczki, kłótnie i nieporozumienia kasują się w ich pamięci. Ma to swoje uzasadnienie – koncentrując się na tym co złe i irytujące, w końcu nawet najmniej istotne rzeczy urastają do rozmiarów Wielkiego Kanionu.

2. Myśl o partnerze, gdy nie jesteście razem

Dosłownie razem, czyli gdy partner jest nieobecny. Czy gdy czeka was krótka rozłąka i nie spędzacie wspólnie wieczoru, dnia, weekendu – myślisz o ukochanym? Nie obsesyjnie, ale od czasu do czasu łapiesz się na wspomnieniach o niej/o nim? Gdzieś w różnych okolicznościach wkrada się myśl, że zawsze to „coś” robicie razem? To dobrze, jeżeli to się nie zdarza w ogóle, chyba już „zakochanie” minęło…

3. Pamiętaj o tym, co czułeś na początku i… myśl o partnerze 🙂

Problemy w skupieniu się na innych rzeczach podczas rozmyślań o miłości swojego życia nie mijają z wiekiem. Jeżeli bez trudu możesz odłożyć na bok myśl o niej/o nim oznacza to, że niestety nie zajmuje zbyt istotnie twojej uwagi.

4. Podejmuj wyzwania i smakuj nowego, ale we dwoje

To szczególnie ważny aspekt dla mężczyzn – wspólne hobby, pasja. W miłości „długoterminowej” bardzo ważne jest pewne podobieństwo – to pomaga obrać wspólny cel i dążyć do szczęścia. Jeżeli wspólnie wyruszycie po trofeum, pokonacie wspólna barierę, osiągnięcie cel – to umocni wasz związek.

5. Spędzaj wspólnie czas

I nic tego nie zamieni. To co na początku tak oczywiste i naturalne jest nieprzecenioną wartością. Młodzi zakochani chcą wszystko robić razem, okazuje się, że „starzy zakochani” również. I choć życie samo weryfikuje ten czas do zagospodarowania, to chęć i potrzeba pozostaje.

6. Wyrażaj swoje uczucia tak, by partner to czuł, widział, słyszał

Pocałunek na powitanie i pożegnanie, dotknięcie dłoni, bliskość. Bez nich nawet namiętne uczucie może nagle zgasnąć. Niedostępność wcale nie podsyca związku. Na tym etapie nawet drobne fizyczne gesty są polisą dla partnera – transparentem mówiącym – jestem, kocham i to się nadal nie zmieniło.

7. Pozwól swojemu ciału kochać

Uczucie podniecenia, czy zwykła reakcja ciała na bliskość tej jedynej/ tego jedynego. To również ważny składnik miłosnego eliksiru. jeżeli zamieniamy się w lód, sprawy mogą się komplikować. Taka cielesna ekscytacja, jeżeli chcemy nadal być zakochanym po latach, musi mieć swoją przestrzeń.

8. Nie zaniedbuj seksu

Nie ma miłości bez seksu – ani seksu bez miłości (nie łapmy się proszę tutaj za wyjątki i słówka). Badania O’Larry;ego potwierdziły tę zależność. Zaniedbywanie łóżka to zaniedbywanie miłości – całej relacji.

9. Bądź szczęśliwy – pozwól sobie na to

Choć nauka nie jest wstanie odpowiedzieć na pytanie, czy to szczęśliwy kochają mocniej – czy też mocniej kochający są bardziej szczęśliwi, możemy zgodnie powiedzieć, że  prawdziwa miłość i szczęście doskonale do siebie pasują. Czasem trzeba sobie pomóc i się tego nauczyć, ale pracując nad swoim szczęście, robi się całkiem niezłą „robotę” dla reszty świata!

10. Nie dziw się, że partner chce wiedzieć, gdzie jesteś – to naturalne

Jest ci ta wiedza potrzebna, inaczej odczuwasz niepokój. I oczywiście nie popadajmy znów w skrajność i chorobliwe stany kontrolowania drugiej osoby, ale zwyczajnie, jeśli kogoś kochasz i jest ważną częścią twojego życia zastanawiasz się czy:
– już bezpiecznie dojechał na miejsce
– dlaczego tak długo nie wraca
– jeżeli wyjeżdża na dłużej, to gdzie i po co

To naturalna potrzeba osób zakochanych.

11. Mała obsesja – czyli w tym szaleństwie jest metoda

Im większa miłość, tym większą część życia zajmuje myśl o drugiej połówce. Można to porównać do małej obsesji. Intensywność tych myśli idzie w parze z intensywnymi uczuciami. W tym cały urok. Pielęgnujcie to jak najdłużej – najłatwiej to robić, gdy myśli są pozytywne – takie nasze związkowe niebieskie migdały.

12. Po prostu kochaj życie!

Osoby, które mają silną pasję życia, są pozytywnie nastawione łatwiej przenoszą tę dobrą energię do związku. Nic w tym dziwnego – jeżeli nie ulegamy frustracji i gniewowi łatwiej nam iść przez życie i samemu i we dwójkę.

Powodzenia!


Źródło:  Is Long-Term Love More Than A Rare Phenomenon? If So, What Are Its Correlates?

Zobacz także

Jak zorganizować ślub i wesele? Przewodnik krok po kroku

Jak zorganizować ślub i wesele? Przewodnik krok po kroku

Ślub i wesele jako projekt? – czyli, dlaczego warto podejść do tego wydarzenia z lekkim dystansem

5 pytań, które warto sobie zadać, skracając listę gości weselnych