Go to content

Najnowsze trendy w pierścionkach zaręczynowych

Fot. Materiały prasowe

Większość osób zaczyna interesować się ofertą salonów i pracowni jubilerskich dopiero wówczas, gdy zbliża się czas oświadczyn oraz koniecznym staje się znalezienie odpowiedniego pierścionka dla wybranki serca. Osoby takie, niezaznajomione z panującymi na rynku wyrobów jubilerskich trendami bardzo często nie mają świadomości, jakie rodzaje biżuterii wybierane są najczęściej przez zakochanych mężczyzn oraz które rodzaje kruszców i kamieni szlachetnych polecane są w danym momencie przez ekspertów z branży.

Jest to o tyle ważne, o ile nie zamierza się wybrać jednego z klasycznych produktów, które od lat niezmiennie wybierane są z tej okazji. Coraz częściej bowiem mężczyźni decydują się na wybór bardziej wyszukanej biżuterii, która z jednej strony podkreślać ma wyjątkowość ich wybranki, z drugiej natomiast – stanowić przejaw oryginalności oraz nieulegania wpływom otoczenia oraz utartym schematom. Zawsze warto jednak tego rodzaju decyzję wcześniej skonsultować bądź to z samą partnerką, bądź też z jej krewnymi lub bliskimi przyjaciółkami – po to, aby uniknąć wpadki lub przykrej niespodzianki, kiedy to nasze pomysły okażą się nieadekwatne do oczekiwań przyszłej małżonki.

Pierścionki zaręczynowe – czy warto stawiać na klasykę?

Pomimo upływu lat oraz zmieniających się gustów i upodobań, w dalszym ciągu największą popularnością na rynku jubilerskim cieszą się pierścionki zaręczynowe wykonane ze złota, w których centralnym miejscu osadzony jest kamień szlachetny w postaci brylantu. O ile też – w zależności od osobistych preferencji oraz zasobności portfela mężczyzny – tego typu pierścionki mogą się między sobą różnic rodzajem stopu metalu (poza żółtym, różowym i białym złotem spotkać można pierścionki wykonane ze srebra i innych surowców) oraz rozmiarem, czystością i jakością wykorzystanego kamienia szlachetnego. Co oczywiste – w większości przypadków wraz ze wzrostem masy i objętości brylantu rośnie także sama cena biżuterii. Nawet jednak pierścionki zaręczynowe z małym i symbolicznym kamieniem szlachetnym doskonale prezentują się na ręce każdej kobiety i powinny wpasować się w gusta tych z nich, które celują w klasyczne wzory i rozwiązania.

Przeczytaj: 10 praktycznych porad przed zakupem pierścionka zaręczynowego

Jeżeli nie pierścionek zaręczynowy z brylantem to co?

Na przestrzeni ostatnich kilku lat zaobserwować można wzmożone zainteresowanie konsumentów pierścionkami zaręczynowymi odbiegającymi od opisanego wyżej kanonu. Coraz większa grupa mężczyzn decyduje się bowiem na zakup biżuterii wyróżniającej się wśród klasycznych pierścionków. Wybierają oni najczęściej wyroby jubilerskie wykonane z nietypowych stopów metali lub takie, w których centralne miejsce zajmują rzadkie i egzotyczne kamienie szlachetne, które nie są dostępne przy produkcji seryjnej biżuterii na potrzeby największych odbiorców i salonów sieciowych. Pomimo obserwowanych trendów oraz zmian w nawykach zakupowych, w dalszym ciągu jednak największą popularnością cieszą się pierścionki zaręczynowe z brylantem. Nie wydaje się też, aby w najbliższych latach dokonać miałyby się w tym zakresie szczególnie istotne zmiany.

więcej na stronie: https://auroria.pl/


Artykuł sponsorowany