Psychologia

Zrób test i przekonaj się, czego naprawdę pragniesz, czego naprawdę potrzebujesz

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 kwietnia 2018
Fot. Facebook /Christal Jean Luna‎
 

Wierzycie w moc symboli? Macie swój ulubiony, zawieszony niczym talizman na szyi albo postawiony jako obrazek tuż obok łóżka? Cokolwiek, co sprawi, że poczujesz się spokojnie i pewnie? Jeśli chcesz wiedzieć, czego aktualnie pragnie twoja podświadomość, zrób test i wybierz symbol, który najbardziej przyciąga twoje oko.

Przyjrzyj się obrazkowi. Który symbol podoba ci się najbardziej?

Interpretacja

1. Lew

Lew symbolizuje Słońce i potrzebę przejęcia kontroli nad własnym losem. Jeśli wybrałeś lwa, prawdopodobnie będziesz musiał uciec od tego, co zbudowałeś wcześniej z tak dużym wysiłkiem. Ten symbol oznacza dominację. Zrobiłeś, co mogłeś, aby stworzyć życie, którym żyjesz, ale teraz czujesz się uwięziony i zdominowany przez nadmiar obowiązków. Dlatego zastanawiasz się, czy powinieneś wypróbować inną drogę. Kolejną ścieżkę życia …

2. Klepsydra

Klepsydra to symbol nieuchronności, koła czasu. Jeśli wybrałeś ten symbol, prawdopodobnie poczujesz się w jakiś sposób uwięziony przez czas.  Zatrzymał się on dla ciebie w przeszłości z powodu tragicznego lub bolesnego przeżycia. Czujesz się tak, jakbyś powoli umierał, jesteś bez energii, oczekujesz nieuchronnego zdarzenia. Być może opanował cię strach przed przemijaniem. Pragniesz się uwolnić od tego lęku.

3. Księżyc 

Ten symbol kojarzy się z emocjami i ukrytymi prawdami. Jeśli wybrałeś Księżyc, twoje serce jest polem bitwy. Coś potężnego wewnątrz ciebie nie daje ci spokoju, nie pozwala spać. Twoja podświadomość chce, żebyś zrozumiał znaczenie tych skrywanych emocji. Szał, nienawiść, złość czy po prostu niamiętność?

4. Klucz

Jeśli wybrałeś Klucz, twoja podświadomość desperacko potrzebuje odpowiedzi na jakieś ważne pytanie. Ścieżka, którą kroczysz sprawiła, że ​​kwestionujesz wszystko, co kiedyś uważałeś za niekwestionowane i oczywiste. Możesz nie wiedzieć, gdzie szukać lub możesz być zmęczony szukaniem. W pewnym momencie czujesz, że nic cię teraz nie interesuje. Pragniesz zmian i to natychmiast.

5. Dłoń Fatimy

Symbol ten chroni przed siłami zła. Jeśli wybrałeś dłoń Fatimy, twoja podświadomość chce ci powiedzieć, że musisz się uwolnić z jakiejś niebezpiecznej, szkodliwej sytuacji. Wolność leży w twoich rękach. Musisz tylko przebaczyć samemu sobie i zrozumieć, że masz prawo do słabości. Czerpać siłę z miłości własnej.


Na podstawie: themindsjournal.com

 


Psychologia

Jeśli spotkasz dobrego faceta zaraz po zakończeniu toksycznego związku, to pewnie nie wykorzystasz tej szansy na szczęście. Wiesz dlaczego?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 kwietnia 2018
F
Następny

Dopóki w tym tkwisz, wszystko wydaje ci się pociągające, nawet jeśli cierpisz. To wiedza i niewiedza, niepewność co do tego, co się wydarzy. Ta nadzieja, że ​​to się zmieni i chwile szczęścia, kiedy jest „normalnie”. To „poznanie na pamięć” sytuacji i zachowań. W tym, że tak dobrze go znasz, znajdujesz pocieszenie. I nawet kiedy odchodzisz, często wracasz, bo za nim tęsknisz. Tęsknisz za przypływem adrenaliny, za intensywnością emocji.  Tęsknisz za przypływem adrenaliny, za intensywnością emocji. W końcu się uwalniasz i wyraźnie czujesz, jak bardzo negatywny wpływ miał na ciebie ten toksyczny związek. Zaczynasz wszystko od nowa.

Ale wtedy spotykasz „dobrego faceta”. I albo go odtrącisz albo nie uwierzysz w jego uczucie. Bo nie jesteś przyzwyczajony do bycia traktowaną „tak” dobrze.

Na początku spodziewasz się najgorszego

Po toksycznym związku nie ufasz nikomu. Nawet sobie samej. Zastanawiasz się, jak to możliwe, że tak długo tolerowałaś taki związek. I wchodzisz w każdą następną relację, oczekując najgorszego. Przez chwilę nie wierzysz, że dobrzy mężczyźni w ogóle istnieją.

W kółko analizujesz

Myślisz, że każdy ma jakiś ukryty motyw lub nie ma na myśli tego, co mówi. Tak często łapałaś byłego partnera na kłamstwie, że teraz ​​jesteś paranoikiem. Nie wierzysz, że osoba, którą spotkałaś, może być szczera. Zakładasz, że i tak cię wykorzysta. Kiedy zdobywasz się na szczerą rozmowę z mężczyzną, który się w tobie zakochał, on jest zdumiony. Jak mogłaś dość do takich wniosków?

Myślisz, że to jest zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe

Ktoś, kto traktuje cię tak dobrze, jest zbyt dobry, aby mógł być prawdziwy. Oczekujesz „drugiego dna”.  Spodziewacie się jakiegoś nagłego zakończenia tej relacji, bez wyjaśnień z jego strony. Ale on każdego dnia udowadnia ci, że jest tą samą osobą, którą zawsze był.

Odtrącasz go

Ktoś w przeszłości sprawił, że wierzysz, że ​​nie zasługujesz na najlepsze. Uciekasz. Boisz się „mieć” coś dobrego, bo nie chcesz tego stracić. Nie chcesz znowu być zraniona, więc najpierw sama próbujesz wszystko zepsuć.

I na tym zakończy się większość związków. Uciekniesz, zrezygnujesz. Nie dasz sobie szansy na miłość. Ale gdybyś podjęła ryzyko, ciąg dalszy wyglądałby pewnie tak…

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Psychologia

11 cech, które świadczą o tym, że jesteś wilkiem w stadzie owiec

Redakcja
Redakcja
6 kwietnia 2018
Fot. iStock/THEPALMER
Następny

Wiele osób marzy o tym, by mieć inny charakter, zmieniać się tak, by osiągać spełnienie na wielu płaszczyznach. Jedni są bardziej wycofani i nieśmiali, inni przedstawiają typ lidera. Twardzi, zdecydowani i konkretni ludzie częściej sprawdzają się w roli przywódcy nie tylko w pracy. Niektórzy z nich porównywani są do wilków, niezwykłych zwierząt ze zdecydowanym charakterem.

Siła oraz tajemnicze piękno wilków przykuwają uwagę ludzi, którzy chętnie zobaczyliby u siebie kilka z ich najlepszych cech. Jeśli ty również zachowujesz spokój, kiedy wszyscy naokoło zaczynają panikować, zapewne jesteś typem wilkiem w stadzie owiec. Zobacz, jakie inne cechy łączą twój charakter z tymi zwierzętami.

11 cech, które świadczą o tym, że jesteś wilkiem wśród stada owiec

1. Bywasz okrutna

Ale nie dla rozrywki czy z nudy! Ma to miejsce, kiedy przychodzi tobie bronić najbliższe osoby w sytuacjach kryzysowych, niebezpiecznych, gdy życie nie pozostawia innej możliwości. Wilki również bywają bardzo okrutne, zarówno podczas polowania,jak i w przypadku ochrony swoich bliskich.

2. Nie dajesz drugiej szansy

Jesteś w stanie wybaczyć, ale nigdy nie zapominasz krzywd, których doświadczyłaś od innych ludzi. Podobnie jak wilki ty także nie okazujesz litości, bo dobrze wiesz, że jeśli raz zawiodłaś się na kimś i to było dla ciebie bolesne, kolejny raz rozczaruje cię jeszcze bardziej, a ty tego nie chcesz.

3. Jesteś dumna

Ale nie wywyższasz się nad innymi. Czerpiesz inspirację od innych osób, nie boisz się uczyć od nich nowych rzeczy. Pozostajesz silna wobec swoich podwładnych, ale szanujesz własnych przełożonych.

4. Nie boisz się życia

Jesteś odważna i akceptujesz swoją wyjątkowość. Podobnie jak wilki nie pozwalasz na to, by ktoś cię zastraszał, wymagał od ciebie rzeczy, które nie są dla ciebie dobre. Nie pozwalasz, by to inne osoby decydowały o tym, jaka masz być, jesteś wierna sobie.

5. Jesteś zdeterminowana

Podobnie jak wilki jesteś zdeterminowana i jeśli podejmujesz raz decyzję, zrobisz to bez względu na zmieniające się okoliczności. Skupiasz się na wybranych przez siebie celach i gdy je osiągasz, przygotowujesz nowy do którego dążysz z podobną determinacją.

6. Jesteś wolnym duchem

Nie potrafisz robić bezmyślnie tego, co ktoś tobie każe. Lubisz żyć na własnych warunkach i podobnie jak wilki chcesz czuć się wolna, nieskrępowana. Nie znosisz wchodzić w sztywne ramy, żyjesz po swojemu i jesteś szczęśliwa.

7. Kochasz swoją samotność

Wilki, mimo tego że są zwierzętami stadnymi, są samotnikami. Ty również lubisz mieć chwilę tylko dla siebie w oderwaniu od twoich bliskich i rodziny, jesteś wtedy szczęśliwa.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

9 rzeczy charakteryzujących osoby z bardzo wysoką wrażliwością. Czy jesteś jedną z nich?

Czy jesteś pewna, że nie gubisz swoich wartości w pośpiechu? Znajdź i nazwij, to co jest dla ciebie ważne w życiu

10 codziennych rytuałów, które wiele znaczą dla dzieci, a na które my, dorośli, nie zwracamy uwagi