Go to content

Dr Krzysztof Gojdź: Dziś solidaryzuję się z tymi kobietami, które walczą o przeżycie – łysymi po chemii

Nie zapełniajcie cmentarzy. Macie dla kogo żyć… – napisał na swoim profilu dr Krzysztof Gojdź,. Apel do kobiet jakich wiele? Nic z tych rzeczy, dla poparcia swojego zaangażowania i troski o zdrowie kobiet, dr Gojdź ogolił swoją własną głowę.

Znany i uwielbiany przez kobiety lekarz zajmujący się medycyną estetyczną zapowiedział wielką metamorfozę, jednak dopiero po opublikowaniu zdjęcia na Facebooku, okazało się, że to nie jest zwykła „słit focia”… Rak jajnika, co roku zbiera okrutne żniwo, co szósta zdiagnozowana kobieta – umiera, tylko dlatego, że zbyt późno zgłosiła się do lekarza. Rak jajnika to cichy zabójca, bardzo długo bezobjawowy.

Krzysztof Gojdź nie jest już tylko autorytetem wśród swoich kolegów po fachu, my chylimy czoła, za tak znaczący i spektakularny gest wobec kobiet walczących o swoje zdrowie i życie. I możemy tylko przyłączyć się do apelu – badajcie się, badajcie!!!

Niedawno ruszyła kolejna odsłona  Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej Diagnostyka jajnika pod hasłem – Twoja historia nie musi być złośliwa. Rak jajnika występuje także u kobiet w młodym wieku, dlatego każda kobieta po 20. roku życia powinna raz do roku podczas wizyty mieć wykonane  badanie USG  przezpochwowe czy też przez powłoki brzuszne. Badanie USG jest o tyle ważne, że podczas rutynowego badania ginekologicznego nie wykrywa się zmiany o średnicy mniejszej niż 1 cm, a w badaniu USG  jest to możliwe.

Przeczytajcie treść całego apelu

Dr Krzysztof Gojdź
Przedwczoraj przyszła do mnie moja pacjentka. Od kilku lat dbałem o jej dobry wygląd, urodę, ciało. Zdjęła czapkę i rozpłakała się. Zobaczyłem łysą głowę po chemioterapii raka jajnika…
Każdy chce dobrze wyglądać. Dbamy o nasz wygląd. Chodzimy do fryzjera, malujemy się, odwiedzamy kosmetyczkę czy gabinet medycyny estetycznej. To jest zewnętrzna skorupa. To po niej często nas oceniają inni. Bo często żyjemy dla innych, bierzemy do serca ich opinie i hejt.
Zapominamy w tym wszystkim o sobie, swoim wnętrzu, ale też o zdrowiu.
Rak jajnika – objawów nie widać na zewnątrz. Do pewnego momentu nie czuć ich. A zbiera żniwa śmierci. Boimy się i nie chcemy rozmawiać o trudnych tematach i chorobach. Odpychamy od siebie myśli, że może to nas spotkać. Że rak mnie nie dotyczy. Że to dotyka inne kobiety ale nie mnie.
Każdego roku ponad 3500 kobiet dowiaduje się, że ma raka jajnika. 70 % z nich umiera: 6 kobiet dziennie! Wszystko dlatego, że za późno trafia do lekarza. Bo, nazywany cichym zabójcą, rak jajnika nie daje żadnych wyraźnych objawów… Według badań Kwiat Kobiecości aż 62 % kobiet bardzo rzadko lub w ogóle nie rozmawia o chorobach kobiecych w rodzinie. Drogie Kobiety! Musimy to zmienić! Cytologia nie wystarczy! Apeluję do Was: idźcie do ginekologa i przebadajcie jajniki. Wcześnie wykryte zmiany można wyleczyć. Nie zapełniajcie cmentarzy. Macie dla kogo żyć…
Dziś solidaryzuję się z tymi kobietami, które walczą o przeżycie – łysymi po chemii. One wiedzą że nie uroda zewnętrzna jest najważniejsza…
#rakjajnika #diagnostykajajnika #kwiatkobiecosci


 

Fot. Maksymilian Rigamonti (mat. prasowe Holistic Clinic)

dr n. med. Krzysztof Gojdź to jedyny w Polsce certyfikowany lekarz American Academy of Aesthetic Medicine. Dyplom obronił z pierwszą lokatą. Pracuje jako wykładowca szkolący lekarzy z całego świata w zakresie laseroterapii, medycyny estetycznej i regeneracyjnej. W Polsce jest właścicielem Holistic Clinic, z której usług korzysta wiele polskich gwiazd.