Psychologia

Stary, tybetański test, który powie ci coś ważnego o tobie, twoich bliskich i twoim życiu

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
24 lipca 2018
Fot. iStock/primipil
 

Uważa się, że ten stary, tybetański test osobowości został stworzony przez Dalajlamę. Zanim zaczniesz odpowiadać na pytanie, wycisz się, zrelaksuj i zawsze trzymaj się pierwszej myśli, która pojawi się w twojej głowie. Możesz zapisać odpowiedzi, by ich nie zapomnieć. Pamiętaj, użyj swojej intuicji, a nie logiki. Pod koniec testu dowiesz czegoś bardzo ważnego o sobie.

Gotowy? Zaczynamy!

Pytanie 1

Wyobraź sobie pięć zwierząt: tygrysa, owcę, świnię, krowę i konia. Ustaw je w kolejności.

Pytanie 2 

Zakończ każde z poniższych zdań, używając jednego przymiotnika dla każdego rzeczownika

 • Pies ma…
 • Kot ma…
 • Szczur to…
 • Kawa jest …
 • Morze jest…

Pytanie 3

Pomyśl o pięciu osobach, które są ważne w twoim życiu. Następnie wybierz kolor dla każdej osoby. Użyj swojej intuicji i instynktu. Masz do dypozycji:

 • Żółty
 • Pomarańczowy
 • Czerwony
 • Biały
 • Zielony

Co to wszystko oznacza?

Pytanie pierwsze mówi o tym, w jaki sposób ustalasz swoje priorytety

 • Krowa – kariera
 • Tygrys – poczucie wartości
 • Owca – miłość
 • Koń – rodzina
 • Świnia – pieniądze

Drugie pytanie reprezentuje twoje nastawienie do życia

 • Pies – twoja osobowość
 • Kot – osobowość twojego partnera
 • Szczur – osobowość twoich wrogów
 • Kawa – twoje poglądy na temat seksu
 • Morze – twoje życie

Trzecie pytanie reprezentuje twoje nastawienie do innych ludzi

 • Żółty – ktoś, kto wpłynął na twoje życie w poważny sposób
 • Pomarańczowy – ktoś, kogo uważasz za prawdziwego przyjaciela
 • Czerwony – ktoś, kogo kochasz całym sercem
 • Biały – twoja bratnia dusza
 • Zielony – osoba, której prawdopodobnie nie zapomnisz

Na podstawie: dailyvibes.co

 


Psychologia

Ewa Kasprzyk, Jennifer Lopez i Celine Dion – co je łączy? Młodszy facet!

Redakcja
Redakcja
24 lipca 2018
Fot. Screen z Instagrama https://www.instagram.com/p/BCryWrcx2ZH/?hl=pl&taken-by=beaucaspersmart>beaucaspersmart
 

Dojrzałe kobiety coraz częściej wybierają na partnerów coraz młodszych mężczyzn. I choć pod nosem niejednego (zwłaszcza pana) pojawi się ironiczny uśmieszek, tak naprawdę nikogo już to nie dziwi. A aktorka, Ewa Kasprzyk, mówi o takich relacjach wprost: „to nieodwracalne prawo natury”. Zgadzacie się?

Niedawny „chłopak” 48-letniej Jennifer Lopez, Cpaser Smart miał dwadzieścia parę lat. Nowa miłość Edyty Górniak, nieznany w branży kierowca rajdowy jest od piosenkarki młodszy o lat kilkanaście. Mąż Tiny Turner ledwo przekroczył sześćdziesiąty rok życia, podczas gdy ona dobiega osiemdziesiątki (para jest razem od 30 lat!). Celine Dion po śmierci sporo starszego od niej męża widziana była w towarzystwie bardzo młodego tancerza, a Shakira jest w szczęśliwym w związku z młodszym o dekadę Gerardem Pique.

Przykłady związków, w których to kobieta jest starsza  – zwłaszcza w showbuisinessie  –  można mnożyć. I założę się, że w „prwadziwym życiu”, ba nawet w bliskim otoczeniu również nie trudno je znalezć.

Co więcej, panie coraz odważniej prezentują swoich partnerów jako znajomości „na chwilę”, nic poważnego, jako miłą dormę oderwania od rzeczywistości i otwarcie mówią o tym, jak ważną rolę odgrywa w ich życiu seks, taki, którego równolatkowie niestety nie są już w stanie im zapewnić.

A co może dać dojrzałej kobiecie młodszy partner, przyjaciel, czy po prostu kochanek? Poczucie wartości, brak ograniczeń i świadomość, że ona się naprawdę liczy. Wolność, podziw, na który zasługuje i przekonanie, że świat należy do niej. No i rzecz jasna, udany seks. Czyli dokładnie wszystko to, czego jej trzeba ;).


Psychologia

8 praw karmy, które zmienią twój sposób myślenia

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
24 lipca 2018
Fot. iStock/Marcin Wiklik

Jeśli chcesz wyjaśnić komuś w bardzo prosty sposób, czym jest karma, powiedz, że życie jest jak pudełko. Za każdym razem, gdy robisz coś dobrego, wkładasz dobrą rzecz do pudełka i za każdym razem, gdy robisz coś złego, umieszczasz w pudełku coś złego.

Zadaniem karmy jest uprzątnięcie rzeczy znajdujących się w twoim pudełku.

Więc jeśli w pudełku jest więcej złych rzeczy niż dobrych rzeczy, prawdopodobnie dostaniesz od życia coś negatywnego. Jeśli „włożyłeś” tam więcej dobrego, twoja karma nagrodzi cię dobrem.

Jest to bardzo uproszczona wizja. Prawdziwa karma jest w rzeczywistości złożoną i szczegółową siłą, która zawiera wiele szczegółowych kryteriów.

Poniżej znajduje się wyjaśnienie 8 mniej znanych praw karmy, które zmienią sposób, w jaki postępujesz, myślisz i żyjesz.

1. Prawo pokory

Prawo pokory wyraża ideę, że jeśli nie możesz czegoś zaakceptować, nie możesz tego zmienić. Musimy nauczyć się akceptować rzeczy takimi, jakie są, zanim spróbujemy je zmienić.

2. Prawo tworzenia

Dotyczy kreowania własnego życia i rzeczywistości. Stwierdza, że ​​życie nie tylko „po prostu” nam się przydarza, ale wymaga naszego uczestnictwa. Jeśli skupisz swoją energię na tworzeniu życia i świata, w którym chcesz mieszkać, uczynisz go takim, jakim chcesz.

3. Prawo wzrostu

Prawo wzrostu mówi nam, że potencjał prawdziwego postępu i zmiany pochodzi z nas samych, a nie z zewnętrznych źródeł. Jeśli chcemy się zmienić, nie możemy patrzeć na ludzi, rzeczy i okoliczności w naszym życiu, ale na nasze własne serca i umysły.

4. Prawo odpowiedzialności

Prawo odpowiedzialności mówi, że jeśli mamy trudności w naszym życiu,  coś jest „nie tak” , nie możemy winić nikogo oprócz nas samych. Twoje własne życie jest twoją własną odpowiedzialnością.

5. Prawo połączenia

Ta zasada odnosi się do idei, że wszystko we wszechświecie jest połączone. Każde działanie, każda osoba, każda rzecz  jest w jakiś sposób połączona ze wszystkimi innymi rzeczami. Nawet czas, nasza przeszłość, teraźniejszość i przyszłość są ze sobą połączone i nie można ich naprawdę od siebie oddzielić.

6. Prawo dawania

Prawo dawania mówi o tym, że ​​cokolwiek dasz komuś w życiu, otrzymasz to z powrotem. Zamknij przed kimś drzwi, a wszystkie drzwi, które będziesz próbował otworzyć, również zastaniesz zamknięte.

7. Prawo skupienia

Prawo skupienia mówi, że naprawdę jesteśmy w stanie myśleć o jednej rzeczy naraz. Nie możesz zająć więcej części swojego umysłu, ponieważ nie możesz podzielić swojej uwagi „aż tak”.

8. Prawo obecności

Prawo obecności jest być może najważniejszym ze wszystkich, a mówi o  pełnej mentalnej, emocjonalnej i fizycznej obecności w danej chwili. Nie możemy rozpamiętywać przeszłości i iść naprzód, i nie możemy rozwodzić się nad przyszłością, ponieważ nie sposób jej poznać. Bądźmy tu i teraz.


Na podstawie: dailyvibes.co

 


Zobacz także

Kochaj i pozwalaj, kochaj i nie ograniczaj, kochaj i pozwól odchodzić

A ty kim jesteś? Marchewką, jajkiem, czy kawą? Opowieść o przezwyciężaniu trudności

Jak sobie radzić z życiem, kiedy czujesz, że tracisz nad nim kontrolę