Go to content

Osoby, które urodziły się w tym miesiącu są skazane na sukces. Tak mówią statystyki

Fot. iStock / stock_colors

Osoby, w których życiu ważną rolę odgrywają horoskopy, z pewnością potwierdzą, że data urodzin ma ogromny wpływ na życie człowieka. Badaczom udało się właśnie ustalić, że miesiąc, w którym się urodziliśmy może sprzyjać osiągnięciu sukcesu. Problem w tym, że dotyczy to bardzo wąskiej grupy. A konkretnie osób, które urodziły się we wrześniu.

Badania, na uniwersytetach w Toronto, na Florydzie i Uniwersytecie Northwestern, udowodniły, że osoby urodzone we wrześniu znacznie łatwiej odnoszą sukcesy. Sprzyja temu pewność siebie i wysokie ambicje, co charakteryzuje osoby urodzone właśnie w tym okresie. Co więcej, znacznie chętniej niż ich rówieśnicy, uczęszczają na zajęcia szkolne i rzadziej mają konflikty z prawem. Te same analizy, przeprowadzone na grupie miliona uczniów i studentów, którzy urodzili się między 1994 rokiem a 2000 rokiem, wykazały także, że osoby urodzone w sierpniu gorzej radzą sobie z nauką i częściej miewają problemy w szkole, co może przekładać się na osiąganie sukcesów w dorosłym życiu.

Warto jednak pamiętać, że osiągnięcie sukcesu dla wielu osób oznacza co innego. Jedni dążą do zdobycia wysokiego stanowiska, inni marzą o założeniu rodziny. Aby więc odczuwać zadowolenie z życia i móc powiedzieć, że osiągnęło się sukces, trzeba przede wszystkim realizować swoje osobiste marzenia i cele. Tylko wtedy możemy stwierdzić, że jesteśmy spełnieni.

Swojej daty narodzin nie możesz już zmienić. Jeśli jednak chcesz, by twoje dziecko przyszło na świat we wrześniu, powinnaś bardzo intensywnie postarać się o to w grudniu 😉 .


 

Źródło: Indy100