Psychologia Związek

Ortografia, maniery i ziewanie. Zaskakujące rzeczy, które wpływają na twoją atrakcyjność

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
28 kwietnia 2018
Fot. iStock/oneinchpunch
Następny

Wyobraź sobie taką scenkę: siedzisz na ławce w parku i czytasz książkę. Kątem oka widzisz, że przechodzi obok ciebie ON. Ideał! Przystojny, dobrze zbudowany i fajnie ubrany. Ma w sobie coś, co cię kręci. Jesteś zawstydzona i jednocześnie czujesz motyle w brzuchu. Nie znasz go, ale dałabyś wszystko, żeby go poznać. Nagle on zmienia kierunek, podchodzi do ciebie, patrzy ci głęboko w oczy i mówi: „Szłem do sklepu, ale mi się spodobałaś, to zawróciłem”. Szłem?! Szłem?! I tak oto czar prysł. 

Tak to już jest – myśląc o atrakcyjności, bardzo często skupiamy się wyłącznie na wyglądzie. Wiemy, jak powinien wyglądać jak ideał i odwracamy na ulicy za facetem, który nam się podoba. Jednak żeby nie wyjść na osobę próżną, często do atrakcyjności zaliczamy też pewne cechy charakteru i osobowości, jak: pozytywne nastawienie do świata, poczucie humoru, otwarty umysł, dystans do siebie, charyzma.

Wiemy też, co nas totalnie odrzuca od innej osoby. I tu również możemy mówić o wyglądzie zewnętrznym i cechach charakteru. Rzadko jednak bierzemy pod uwagę nawyki, wykształcenie czy obycie. A wszystkie te trzy rzeczy mają ogromny wpływ na to, czy ocenimy kogoś jak osobę atrakcyjną czy też nie.

Nie pomoże więc krótka spódniczka, głęboki dekolt, wysokie szpilki i promiennych uśmiech, jeśli nie potrafimy się poprawnie wysławiać, gadamy z pełną buzią i plotkujemy przez telefon w zatłoczonym autobusie. Taka jest prawda. Wszystkie te błędy popełniają zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Nam się wydaje, że panowie nie zwracają na takie rzeczy uwagi. Niektórzy pewnie i nie zwracają, ale większość tak. Jest kilka zaskakujących rzeczy, które sprawiają, że wydajemy się bardziej lub mniej atrakcyjne w oczach faceta. Jedne łatwo wypracować, inne nie.

Błędy

Każdy, kto zna zasady poprawnej polszczyzny będzie z politowaniem patrzył na osobę, która ciągle popełnia błędy ortograficzne, językowe czy gramatyczne. Takie rzeczy widać nie tylko w trakcie pisemnej konwersacji, ale także w czasie zwykłej rozmowy. Jest coś pociągającego w ludziach, którzy poprawnie piszą i pięknie się wysławiają, prawda?

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Psychologia Związek

Świat wkurza się na Kate, a mamy pokazują swoje zdjęcia po porodzie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
28 kwietnia 2018
Fot. Screen z Twitter/ Nina Warhurst
 

W poniedziałek księżna Cambridge urodziła swoje trzecie dziecko, Louisa Arthura Charlesa . Siedem godzin później Kate Middleton, uczesana i umalowana przez swoją stylistkę, w starannie dobranym stroju nawiązującym do tego, jaki miała na sobie księżna Diana prezentując światu księcia Harry’ego w 1984 roku, wyszła z synem ze szpitala. I poraz trzeci świat oszalał. Jak to już? Jak to uśmiechnięta i w TAKIEJ formie? Przecież to wbrew fizjologii i naturze.

Choć mama trójki wyglądała przepięknie,niektórzy uważają, że nieskazitelny wygląd to dla innych kobiet nierealistyczne przesłanie. Pamiętajmy jednak, że zaprezentowanie potomka zaraz po narodzinach należy do obowiązków księżnej Kate, że w Wielkiej Brytanii wypis ze szpitala krótko po narodzinach dziecka to standard, no i że Kate chciała oszczędzić pozostałym pacjentkom dalszego stresu związanego z zainteresowaniem mediów i zamieszaniem wokół narodzin małego księcia.

Wygląd Kate zainspirował niektóre kobiety do zamieszczenia bardziej realistycznych zdjęć ” tuż po”. Zobaczcie je koniecznie 🙂


Psychologia Związek

8 oczywistych sygnałów, że masz do czynienia z hipokrytą. On jest ponad wszystko, dla niego to tylko słowa…

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
27 kwietnia 2018
Następny

Hipokryci to ludzie, którzy uwielbiają obwiniać innych i obarczać ich odpowiedzialnością, która nie powinna być wcale ich udziałem. Przy nich zaczniesz w siebie wątpić i będziesz bardzo uważać na każde wypowiedziane przez siebie słowo, na każdą decyzję i działanie. Będziesz się „pilnować”, po prostu. Hipokryta uniesie znacząco brew, dając ci do zrozumienia, że „tak się nie robi”, postara się, żebyś uwierzył, że on to jest „święty” i dziwi się tobie, że w ogóle możesz w dany sposób myśleć, mówić, czuć, zachowywać się. Nie daj się zwieść pozorom. Tacy ludzi mają więcej „za uszami” niż nam się wydaje ale nigdy się do tego nie przyznają.

Hipokryci kłamią, zdradzają, manipulują i kochają wytykać błędy innym. Sprawią, że będziesz przepraszał za coś, czego nie zrobiłeś.

1. Chcą, żebyś robił to, co mówią, ale sami tak nie postępują

Ich słowa nigdy nie idą w parze z ich postępowaniem. Piękne słowa, nic więcej. Standardy i zasady, których oczekują od innych, ich nie obowiązują. Ukarzą cię „cichymi dniami” i wyrzutami, jeśli spotkasz się z przyjaciółmi, a sami widują się ze swoimi „byłymi”, za twoimi plecami.

2. To zawsze jest „czyjaś” wina

Hipokryta nie jest winny kłamstwa. To ty jesteś winny tego, że go o nie oskarżasz. Jeśli złapiesz go na kłamstwie, wytknie ci każdy możliwy błąd, który popełniłeś w przeszłości i przestawi go tak, by jego kłamstwo wydało się przy nim nic nie znaczącym nieporozumieniem.

3. Nie przestrzegają zasad

Uważają, że one ich nie dotyczą. Hipokryta jest „ponad” zasadami, ponad wszystkim. Robi i mówi co chce, nie myśląc o konsekwencjach.

4. Każdemu, kto zwróci im uwagę, chcą dać nauczkę

Jeśli wypomnisz mu jego kłamstwa, nigdy ci tego nie zapomni. Ukaże cię – milczeniem, brakiem lojalności, obmawianiem za plecami z innymi osobami. Tego się nie robi – zapamiętaj.

5. Robią z siebie ofiarę

Usłyszysz historię o tym, jak zdradzał ich partner, jak nieszczęśliwe mieli dzieciństwo, jak niesprawiedliwie traktują ich różni ludzie. Jednak, gdybyś przyjrzał się tym historiom z bliska, okazałoby się, że prawda wygląda nieco inaczej…

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

Mąż, który urwał się z choinki, czyli „dlaczego nie będę ci pomagał w domu”. Choć widziałaś wiele, ten list cię zaskoczy

Piotr Mosak: Krzyk sprząta mieszkanie, ale niszczy związek! Partnerstwo to życie przeplatane kryzysami, a nie kryzys przeplatany życiem

„Nie ma żadnego wirusa, zostaliśmy zmanipulowani”. Dlaczego wierzymy w teorie spiskowe