Lifestyle Psychologia Samorozwój

Skin Care – odkryj nowości do codziennej pielęgnacji

Redakcja
Redakcja
24 sierpnia 2022
 

Każdego dnia zasługujemy na wszystko, co najlepsze! Warto otulić troską i czułością siebie i swoich bliskich, także podczas codziennych czynności, takich jak pielęgnacja. Ta świadoma to filar dbania o swój dobrostan i komfort. W tym aspekcie kluczowe jest, by sięgać po bezpieczne, sprawdzone i oparte na dobroczynnie działających składnikach aktywnych kosmetyki, które kompleksowo odpowiadają na potrzeby nawet najbardziej wymagającej skóry, także tej wrażliwej. Wszystko to znajdziesz w nawilżających nowościach marki Skin Care – dostępnej na unikatowej platformie online sanbello.pl.

Platforma sanbello.pl oferuje szeroki wybór najwyższej jakości produktów adresowanych do każdego członka rodziny i na każdy problem skóry. W portfolio platformy pojawiły się nowości – przebadane dermatologicznie i oparte na uznanych składnikach aktywnych produkty marki Skin Care, które doskonale sprawdzą się w codziennej pielęgnacji skóry. Dzięki nim skomponujesz swój pełny dogłębnie nawilżający zestaw pielęgnacyjny, który kompleksowo odpowie na najbardziej newralgiczne potrzeby skóry, jednocześnie otulając ją konieczną troską.

Codzienna dawka nawilżania dla skóry twarzy

W codziennej pielęgnacji nie może zabraknąć głęboko nawilżającego kremu do twarzy Skin Care. Kosmetyk w pełni odpowie na najbardziej uniwersalną potrzebę każdego rodzaju skóry, czyli nawilżanie. Siła jego działania szczególnie sprawdzi się przy suchej i wrażliwej cerze. Zapewnia on również regenerację i odżywienie. Dzięki lekkiej i szybko wchłaniającej się formule krem sprawdzi się pod makijaż, nadając skórze matowy wygląd. Swoje działanie krem zawdzięcza formule opartej na bazie dobroczynnie działających składników aktywnych, takich jak olej makadamia, ekstrakt z koziego mleka, ekstrakt z aloesu oraz kwas hialuronowy. Solidną dawkę nawilżenia zapewni skórze również nawilżający płyn micelarny do skóry wrażliwej Skin Care. Skutecznie zadba też wtedy, gdy skóra jest pozbawiona blasku. Płyn dokładnie i skutecznie usuwa makijaż, pozostawiając skórę oczyszczoną, świeżą i nawilżoną. Produkt bezpieczny dla skóry podrażnionej. Dokładnie i skutecznie usuwa makijaż, pozostawiając skórę oczyszczoną, świeżą i nawilżoną. W jego składzie znajduje się odżywiający i pielęgnujący ekstrakt z koziego mleka, który zawiera cenne proteiny, lipidy, witaminy i minerały. Kwas hialuronowy natomiast intensywnie ją nawilża skórę, a zawarty w płynie ekstrakt z magnolii dba o optymalny poziom nawilżenia. W codziennej pielęgnacji nie możemy również pomijać skóry ust, przez cały rok narażonej na przesuszenia i spękania. Troskliwie zadba o nie pomadka z olejem makadamia Skin Care. Dzięki zawartości olejku makadamia, masła shea i witamin A i E pomadka doskonale nawilża i regeneruje usta. Produkt może być stosowany już u dzieci powyżej 3 roku życia.

zestaw Skin Care

Ciało otulone i intensywnie nawilżone

Ciało potrzebuje tak samo troskliwej pielęgnacji jak skóra twarzy. Zapewni ją nawilżający balsam do pielęgnacji Skin Care. Balsam intensywnie nawilża naskórek, a zawarta w nim kompozycja składników efektywnie zabezpiecza skórę przed przesuszeniem. Ekstrakt z koziego mleka zawierający cenne proteiny, lipidy, witaminy i minerały zadba o odżywienie skóry. Masło Shea doskonale również odżywia skórę, jednocześnie pozostawiając na jej powierzchni płaszcz lipidowy, który chroni przed utratą wody. Olej jojoba natomiast odpowiednio nawilża i sprawia, że staje się ona przyjemnie gładka i miękka. Jego lekka formuła sprawia, że balsam doskonale się rozprowadza i szybko wchłania. Pielęgnację ciała uzupełni przeciwstarzeniowy krem do rąk Skin Care z formułą wzbogaconą o olej arganowy i rycynowy. Kompleksowy zestaw pielęgnacyjny dopełni wygładzający krem do stóp Skin Care z 20% mocznikiem, lanoliną i alantoiną. Mocznik to naturalna substancja znaną ze swoich właściwości nawilżających i wygładzających. Po kilkakrotnym użyciu produktu skóra pięt w widoczny sposób staje się miękka, przyjemna w dotyku i wygładzona.


Lifestyle Psychologia Samorozwój

Związek kohabitacyjny – na czym polega? Co warto o nim wiedzieć?

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
24 sierpnia 2022
fot. Pekic/iStock

Kohabitacja bywa zamiennie stosowana ze słowem konkubinat, jednak nie zawsze są to tożsame określenia. Związek kohabitacyjny jest popularną alternatywą dla związku małżeńskiego. Na czym polega, co warto o nim wiedzieć? Jak wygląda w świetle prawa?

Czym jest związek kohabitacyjny?

Związek kohabitacyjny cieszy się na świecie coraz większą popularnością. Określenie kohabitacja wywodzi się z łacińskich słów con – „wspólnie” oraz habitare – „mieszkać”. W największym skrócie to po prostu wspólne mieszkanie. Związek kohabitacyjny dotyczy osób, które dzielą ze sobą gospodarstwo domowe, ale nie zawarły związku małżeńskiego. Bardziej rozbudowaną definicję kohabitacji sformułował w 1979 roku socjolog J. Trost, mówi ona „związek kohabitacyjny dotyczy dwóch osób różnej płci, wspólnie zamieszkujących przez dłuższy czas, prowadzących wspólne gospodarstwo domowe i utrzymujących relacje seksualną”. Obecnie pojęcie to dotyczy zarówno par hetero i homoseksualnych.

Zobacz również: Zdrowa relacja vs. związek, w którym jest przemoc psychiczna. Porównaj, żeby odnaleźć w tym siebie

Kto angażuje się w związek kohabitacyjny?

Najczęściej są to osoby młode, które chcą pozostać niezależne lub ze względów religijnych nie chcą zawrzeć związku małżeńskiego. To forma związku, w którą angażują się pary homoseksualne, które w Polsce nie mogą sformalizować swojego związku. Istotną rolę odgrywają również kwestie finansowe – kobiecie, która w świetle prawa samotnie wychowuje dziecko, przysługują różnego rodzaju świadczenia.

Życie bez ślubu często jest stanem przejściowym. Młodzi ludzie zamieszkują ze sobą, by sprawdzić czy w życiu codziennym potrafią dojść do porozumienia i czy wstąpienie w związek małżeński jest na pewno dobrą decyzją. Kohabitacja to doskonała okazja do lepszego poznania partnera i upewnienia się w swojej decyzji. Wspólne zamieszkanie wiele weryfikuje. Zdarza się, że partnerzy rozstają się.

Kohabitację dzielimy na cztery typy wydzielone przed Haskey’a:

  • Kohabitacja młodzieńcza
  • Kohabitacja poprzedzająca małżeństwo
  • Kohabitacja zamiast małżeństwa (inaczej pozamałżeńska)
  • Kohabitacja ponowna

W każdym przypadku kohabitacja może przybierać różne formy. To od partnerów zależy, w jaki sposób dzielą się domowymi obowiązkami i wydatkami. To oni ustalają jak spędzają swój wolny czas.

Związek kohabitacyjny a konkubinat

Często pojęcie konkubinatu stosowane jest zamiennie ze związkiem kohabitacyjnym. Jednak nie są to pojęcia zawsze tożsame. Określenie kohabitacja jest szersze od określenia konkubinat. Związek kohabitacyjny postrzegany jest jako stabilniejszy. W konkubinacie partnerów często łączą tylko relacje intymne, wspólne zamieszkanie nie jest konieczne.

Kohabitacja w świetle prawa

Związki kohabitacyjne nie są w Polsce regulowane prawnie. Partnerom, którzy wspólnie zamieszkują, ale nie są związani ze sobą formalnie, żadne prawa względem siebie i swoich majątków nie przysługują. Partnerzy nie dziedziczą po sobie chyba, że w testamencie zapisane zostanie inaczej. Osoby pozostające w związku kohabitacyjnym nie mogą także adoptować dzieci.

Zobacz również: Kochanek, czy mąż? Bratnia dusza, czy partner? Spójrz na swój związek z dystansu

Kohabitacja w Polsce

Z raportu z 2017 roku wnika, że w związkach kohabitacyjnych żyje w Polsce około 11 proc. osób. Dla porównania, w 1974 roku było ich zaledwie około 1 proc. Najliczniejszą grupę osób stanowią ludzie młodzi. Na życie w związku kohabitacyjnym częściej decydują się osoby żyjące w miastach niż na wsi.


Zobacz także

Regulamin konkursu „Uśmiechologia”

Pieluchom mówimy „Pa, pa!” – jak ułatwić maluchowi naukę korzystania z nocniczka

Gdyby nie wy, nie byłoby nas! Akcja na drugie urodziny Oh!Me: „Napisz nam swoją historię”