Psychologia

„Mam 23 lata, odkąd pamiętam w moim domu był stres”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
27 maja 2021
 

Mama wiecznie stresująca się czy wszystko jest dobrze , czy wystarczy na wszystko tata który zestresowany był pracą, bo było nas w domu 3 i musiałam zostawać weekendami w pracy by zapewnić nam dobre życie.

Stres jest u nas rodzinny. Widzę to wyraźnie, kiedy patrzę wstecz na lata mojego dzieciństwa.

Co najgorsze, zauważyłam, że żadna z nas, kobiet (bo najbardziej rozchodzi się o kobiety w mojej rodzinie), nie znalazła dla siebie sposobu na pozbycie się stresu. Żadnej nigdy nie udało się na 100% odstresować.

Papierosy, krzyk i złość na samą siebie, bo stres codziennego życia dawał… popalić.

Zawsze mówiłam, że nigdy nie będę taka, jak kobiety w moim domu. Lecz z biegiem czasu i pod naporem otaczającego mnie świata, stres stał się moją codziennością. Wystarczy chwila i bierze nade mną górę nawet, gdy zależy mi na tym, żeby ugotować coś dobrego, czy wypaść dobrze na rozmowie o pracę. Rachunki latają na prawo i lewo, a w głowie kłębią się myśli, że chciałoby się tym wszystkim rzucić. Wyjść i się odstresować.

W moim przypadku ten stres objawia się też w tym, że chcę zrobić coś dobrze, czasami lepiej niż trzeba i jest mi ciężko, kiedy ktoś tego nie docenia. Np. mama odrzuca pomoc, mówiąc: sama to zrobię.

To wywołuje kłótnie, podczas których wyrzucam z siebie wszystko. Tracę kontrolę. Trzeba chwili, żeby wszystko zeszło. Czasem nie zdaję sobie nawet sprawy, co się działo i co robiłam i mówiłam przez te kilka minut.

Stres jest czymś, z czym żyjemy na co dzień. Tym co pomaga mi się odstresować jest śpiewanie. Kiedy partnera nie ma w domu, śpiewam. Patrzę na siebie w lustrze i myślę: kobieto, nie pozwól, by cokolwiek cię zjadło.

Piszcie do nas ([email protected]), o tym, co Was boli, z czym sobie nie radzicie, a może właśnie poradziliście i Wasza historia będzie budująca dla innych!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Odłącz się od gniazdka

Grzyb do zadań specjalnych, czyli soplówka jeżowata i cztery korzyści dla mózgu

Ci którzy mogli, przenieśli się na wieś. No ale co dalej? Pandemia trwa, a nasze emocje… Właśnie: co z nimi?

Jak zmienia się twoje ciało, gdy odpuszcza stres?

„Wszystko się kręciło dobrze do czasu, gdy zaczęło wymykać się spod kontroli”

Brak motywacji, znużenie, stres – jak w naturalny sposób sobie z tym poradzić?Psychologia

Jak to NAPRAWDĘ jest kochać Barana?

Redakcja
Redakcja
27 maja 2021
Photo by Christiana Rivers on Unsplash

Znaki zodiaku to temat, który uwielbiamy. Cudownie odstresowujący i dający sporo radości, a czasem też chwilę refleksji. No bo czy naprawdę nie ma w tym ani krztyny prawdy? Od Barana zaczynamy, nowy, 12-częściowy cykl artykułów o „brutalnych” prawdach dotyczących miłości do przedstawicieli każdego ze znaków zodiaku. Dajcie znać, czy się zgadza i czy odnajdujecie w tym siebie i/lub swoje drugie połówki!

  • zawsze mówi wprost o swoich uczuciach
  • jeśli mu zależy walczy do samego końca
  • zdrady nie wybacza nigdy, a nawet jak tak mówi to i tak wykorzysta okazję, żeby się zemścić
  • ma swoje tajemnice, nie zawsze jest w porządku wobec partnera
  • przeszuka telefon jak czuje, że coś jest nie tak a intuicję ma piekelną!
  • bardzo często zachowuje się irracjonalnie w swoich oczekiwaniach,
  • ma bardzo dobrze rozwiniętą inteligencję emocjonalną, zdarza mu się manipulować uczuciami innych
  • jest świetnym kompanem/kumplem w związku, można z nim konie kraść, to jego mocna strona i atut, podróże z Baranem są niezapomniane, jest bardzo aktywny, nie lubi leżeć na plaży i się nudzić, musi ciągle doświadczać…

Baran wymaga zaufania, szacunku, lojalności i otwartości. Cudowną cechą Baranów jest to, że nie rozpamiętują przeszłości. Często pozostają w przyjaźni ze swoimi byłymi. Upewnij się, że masz w sobie wystarczająco dużo zaufania i lojalności, aby to zrozumieć i móc z tym żyć. Baran pielęgnuje i kocha, ale nie toleruje niepewności i zazdrości. Szybko zamyka za sobą drzwi.

Baran pragnie sukcesu w życiu i miłości. Baran to odważny i potężny przywódca. Będzie Cię wspierać i pomoże przezwyciężyć wszystkie przeszkody, o ile pozwolisz mu rządzić, a raczej przewodzić. Skupia się na celu i bywa, że staje się on jego obsesją. Zaufaj i pozwól mu robić swoje, w przeciwnym razie poczuje się urażony.

Baran jest wytrwały i uparty, ale też ma tendencje do odpuszczania, gdy nie dostaje tego, czego oczekuje. Zostawia stary temat i przechodzi do nowego. Cierpliwość nie jest jego mocną stroną, nie warto mu mówić: bądź cierpliwy, reakcja może być ostra… Nie każ mu czekać. Nie baw się jego emocjami. Ich postawa to „wszystko albo nic”. Jest niesamowity w urzeczywistnianiu marzeń. Kochać Barana to nieustannie obserwować rozwój i zmiany.

Barany to… cheerleaderki zodiaku. Często to wytrwali imprezowicze, dusze towarzystwa. Uwielbiają spotkania z przyjaciółmi, potrzebują wokół siebie ludzi. Mają też zdolność ich łączenia. Nigdy nie będziesz się nudzić z Baranem. Nie radzą sobie z osobami narzekającymi lub prześladującymi. Szybko rozpoznają takie osobowości i… uciekają. Nie lubią użalania się nad sobą, uważają, że trzeba szybko brać się w garść i iść dalej.

Mężczyźni spod znaku Barana są namiętni i będą nieustannie dążyć do osiągnięcia tego, czego chcą. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety potrzebują dużej ilości gry wstępnej i lubią spontaniczny seks. To naprawdę ognisty znak.

W związku Barany muszą być w centrum uwagi. Jeśli poczują się ignorowane, na pewno jasno to wyrażą. Odejdą, jeśli związek przestanie dawać im emocje. Nie tolerują kłamstw i nielojalności.

Potrzebują partnera, który w każdej chwili jest gotów do działania. Nie będą tolerować zbyt długiego przebywania w domu. Baran potrzebuje natury, aby się naładować. Uwielbiają podróżować i poznawać nowych ludzi. Baran ma ogromną ilość energii. Potrzebuje ciągłych zmian i stymulacji. Z Baranem nigdy nie jest nudno.

Kobieta Baran – jaka jest?

Chcąc osiągnąć szczyt nie tylko w karierze, ale także w życiu osobistym, kobieta Baran będzie cierpliwie czekać na swojego idealnego partnera. Nie zadowoli się byle czym.

Dreszczyk emocji związany z podrywem jest jej niezbędny na wczesnych etapach związku. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jaka jest wspaniała, więc przesadne komplementy nie zaprowadzą absztyfikanta zbyt daleko. Ten, kto chce zdobyć jej serce, musi się postarać. Od partnera oczekuje śmiałości, ale takiej, która nie odbierze jej kontroli.

Pewna siebie kobieta Baran jest nieustraszona zarówno w życiu, jak iw miłości. Kiedy już uda się trafić do jej serca, nie będzie miała problemu z okazywaniem uczuć. Choć pewna siebie, lubi czuć się doceniana i chwalona. Lubi też zapewnienia o miłości, ale muszą to być czyny, a nie czcze gadanie.

Chce silnego mężczyzny, ale jednocześnie nie lubi, gdy on próbuje ją zdominować. Równowaga – to słowo klucz. Ona potrzebuje partnera, nie podnóżka.

 


Zobacz także

Zdrowa relacja vs. związek, w którym jest przemoc psychiczna. Porównaj, żeby odnaleźć w tym siebie

Dlaczego jesteśmy samotni?

Dlaczego jesteśmy samotni? Świat, w którym żyjemy tworzymy mocniej, niż byśmy tego chcieli

Mamy tę moc! Naprawdę! Ma ją każda z nas!