Psychologia

Kiedy paraliżuje cię strach, użyj jednej z mantr. To naprawdę działa

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
7 września 2018
Fot. iStock/kieferpix
 

Lęk jest uniwersalny. Napięcie, zmartwienie, ścisk w żołądku, płytki oddech, podwyższone ciśnienie – to tylko niektóre z jego objawów, kiedy wymyka się nam spod kontroli. Większość z nas doświadcza lęku w swoim życiu, różnica polega na tym – jak często i jak sobie z nim radzimy.

Jest tak powszechny, że wielu z nas może postrzegać lęk jako naturalną część życia, ignorując go. Ale lęk może być paraliżujący. Może prowadzić do zawrotów i bólów głowy, nudności, bólów brzucha, ataków paniki, co sprawia, że nie jesteśmy w stanie wykonać najprostszych zadań.

Na szczęście istnieje kilka sposobów radzenia sobie z przytłaczającym uczuciem niepokoju. Jednym z nich są mantry, które skupiają umysł i pozwalają prowadzi narrację skierowaną odsuwającą niepokój od naszych myśli. Kiedy poczujesz paraliżujący cię strach, użyj jednej z nich. To naprawdę działa.

„Jestem…”

Zacznij zdanie od słowa „jestem” i dodaj do niego wybrane określenie, np.: „jestem spokojem”, „jestem cierpliwością”, „jestem mądrością”, „jestem śmiechem”, „jestem wdzięcznością”. Powtarzanie tego wyrażenia odciąga nasze myśli, uspokaja oddech i daje poczucie bezpieczeństwa.

„To minie, zawsze mija”

Często, gdy odczuwamy niepokój, mamy wrażenie, że trwa ta emocja jest z nami całą wieczność.

Dlatego ważne jest przypominanie sobie, że ta pełna paniki chwila nie będzie trwała wiecznie. Powtarzaj sobie: „To minie”, uspokój oddech, ulga przyjdzie na pewno.

„Nie chodzi o ciebie”

Przejmujesz się tym, co inni o tobie mówią, co pomyślą, budzi to w tobie niepokój, jak przed ważnym egzaminem. Powtarzaj sobie „Nie chodzi o ciebie” to jest ich opinia na twój temat, a t przecież wiesz, kim jesteś, co potrafisz, co zrobiłaś. „Nie chodzi o ciebie”.

„Wszystko będzie dobrze”

Czasami potrzebujesz tylko małego przypomnienia (które powtarzasz kilka razy), że wszystko będzie dobrze. To wystarczy.

„Dziękuję”

W momencie paniki, skumulowanego lęku można powiedzieć sobie „Dziękuję” i poszukać w głowie rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni. „Dziękuję, że jestem zdrowa”, „Dziękuję, że mam cudowne dzieci”, „Dziękuję, że żyję”, „Dziękuję za to, że świeci słońce”. Kiedy okaże się, za ile rzeczy jesteś wdzięczna, lęk zmniejszy się, bo czego się bać, skoro tyle masz.

„Uspokój się”

Mów sobie, że spokój jest ważny i oddychaj, skup się na oddechu, wyłącz głowę.

„Co dobrego mam dzisiaj w planach”

Czujesz, że nadchodzi atak paniki, nie pozwól, by wokół lęku zaczął się kręcić twój świat. Pomyśl, co miłego jeszcze dzisiaj cię spotka, jakie masz plany, co będziesz robić. Skup myśli na tym, co pozytywne, świat się nie zawali, jeśli odwrócisz swoje myśli o tego, co budzi twój niepokój.


źródło: Huffingtonpost


Psychologia

Cztery znaki zodiaku, które lubią eksperymentować w łóżku. Z nimi podczas seksu nie będziesz się nudzić

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
7 września 2018
Fot. iStock/Casarsa
 

Dobry seks nie wymaga partnera spod określonego znaku zodiaku. Ale jeśli szukasz w seksie czegoś nieszablonowego, są znaki bardziej skłonne do eksperymentowania, otwarte na nowe rzeczy. Z nimi w łóżku na pewno nie będziesz się nudzić. 

Cztery znaki zodiaku, które lubią eksperymentować w łóżku – według astrologów

Bliźniaki

Seks z Bliźniakiem może być wspaniałym doznaniem, ponieważ z nim będziesz odkrywać różne strony seksu. Dwoistość osób spod tego znaku sprawia, że potrafią być jednocześnie dobrzy i źli, przesuwają granicę jeśli chodzi o seks. Oni zawsze spróbują czegoś raz, a nawet dwa razy.

Skorpion

Skorpiony wnoszą dużą część swojej silnej osobowości do sypialni, są otwarci na ekscytujące ich eksperymenty. Ich namiętna energia dodaje smaku pożądaniu, a odkrywanie pragnień partnerów ich uspokaja i jest dla nich niezwykle kuszące. Jeśli szukasz partnera, który zaspokoi twoje seksualne potrzeby – rozejrzyj się za Skorpionem.

Wodnik

Wodniki uwielbiają myśleć nieszablonowo, co przenosi się także na sferę seksu. Wodnik nieustannie szuka nowych i pomysłowych sposobów na urozmaicenie seksu. Z Wodnikiem w łóżku możesz odkryć rzeczy, które myślałaś, że znajdują się tylko w książkach lub filmach – tych od 18-tego roku życia.

Ryby

Spośród wszystkich znaków zodiaku, Ryby są najbardziej skłonne do seksualnych eksperymentów. Jeśli twój partner jest Rybą – powiedz mu o swoich fantazjach, on może mieć naprawdę świetne pomysły na ich realizację.

Pamiętajmy jednak, że w przypadku jakichkolwiek eksperymentów seksualnych konieczna jest rozmowa i poczucie bezpieczeństwa obu stron. Eksperymentowanie w łóżku jest świetne, a jeśli jeszcze uprawiasz seks z kimś spod jednego z wyżej wymienionych znaków, możesz doświadczyć naprawdę fantastycznych rzeczy.


źródło: Bustle


Psychologia

5 zasad kupowania ciuchów przez internet. Czyli jak TO ROBIĆ DOBRZE!

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
7 września 2018
5 zasad kupowania ciuchów przez internet. Czyli jak TO ROBIĆ DOBRZE!
Fot. iStock / golibo

Łatwo jest robić zakupy on-line. Przynajmniej teoretycznie. Na pewno „łatwo” oznacza, że nie ma potrzeby wychodzenia z domu, biegania przez wiele godzin szukając czegoś szczególnego, stania w tych paskudnych kolejkach itd.. Więc, zdecydowana większość ludzi woli robić zakupy siedząc przed komputerem i wpisywać nazwę lub opis rzeczy, której szukają. Wyniki pojawiają się natychmiast i voila… 

To takie proste, zwłaszcza, gdy nie musisz płacić gotówką, ale kartą kredytową. Pieniądze po prostu odlatują z jakąś wręcz mistyczną lekkością. Ale podobnie, jak w przypadku każdej innej rzeczy w naszym życiu, zakupy on-line mają również swoje wady. Szczególnie, gdy zamierzasz kupić ubrania.

Powinieneś wiedzieć o kilku rzeczach. Są tutaj!

5 zasad kupowania ciuchów przez internet

Zawsze sprawdzaj tabele rozmiarów

To nieważne, że wiesz, że nosić 38 – w sieci rozmiarówka to kosmos. Szczególnie jeśli nie kupujesz w znanej sobie sieciówce, a dużych marketach internetowych. Szybko zauważysz, że 38 dla producenta amerykańskiego, europejskiego i chińskiego, to za każdym razem inny rozmiar. Jesteś w domu – zmierz się.

Na przykład rozmiarówka z Chin jest bardzo mała, często okazuje się, że nosząc 36 musisz zmawiać XL i chodzi przede wszystkim o wzrost. Ciuchy sprowadzone ze Stanów mogą być z kolei za duże.

Przyjrzyj się podawanym wymiarom  i zobacz, który rozmiar będzie dla ciebie najlepszy. W ten sposób unikniesz problemów, takich jak konieczność zwrotu ubrania z powrotem do sklepu – a gdy zamawiasz za granicą, to często dopłacanie do tego całego interesu.

Znajdź własne pewniaki

Jeśli nigdy w życiu nie miałaś sukienki „syrenki” najpierw przymierz ją w Realu. To samo dotyczy wszystkich innych ubrań. Przez Internet kupuj tylko swoje pewniaki. Jeśli marzy ci się nowy krój – zdecydowanie wybierz się do sklepu stacjonarnego i przymierz cokolwiek podobnego. Unikniesz wielu przykrzysz rozczarowań.

Kupuj tylko w sklepach internetowych polecanych przez twoich znajomych lub tych, które już znasz

Inaczej załóż, że możesz być niezadowolona. To zawsze jest ryzyko, zwłaszcza gdy sklepy powstają jak grzyby po deszczu i w parę tygodniu mają cudownie pojawiące się morze lajków, komentarzy i opinii. Nie znasz sklepu – poszperaj na forach. Niedawno tego nie zrobiłam i paskudnie się nacięłam.

Patrzysz na zdjęcia modelek ubranych w piękne ubrania i noszących niesamowite buty, więc, oczywiście, chcesz mieć niektóre z tych produktów i wyglądać tak samo. Ale kiedy zamawiasz produkt i otrzymujesz niespodziankę – szlag cię trafia. I zazwyczaj nawet nie o pieniądze chodzi, ale o zmarnowany czas i nadzieję czy plany.

Najczęstsze niespodzianki – kompletny chłam, zupełnie inny produkt, trwająca tygodniami wysyłka, kiepska jakość, zakłamane rozmiary, inne kolory  itepe, itede. Nie wszystkim należy zaufać.

A mówiąc o byciu ostrożnym …

Przeczytaj uważnie opisy produktów

Gdy klienci on-line pierwszy raz widzą produkt, automatycznie przeglądają zdjęcia, aby dowiedzieć się, jak wygląda ich zakupowy cel. Czasami jednak zdjęcia nie pokazują produktu takim, jaki jest. Ale po uważnym przeczytaniu opisu okazuje się, że… zdjęcie jest poglądowe, a produkty mogą różnić się od tych przedstawionych na zdjęciach. Jeśli to przeczytasz – uciekaj i nigdy więcej nie wracaj.

Zazwyczaj („zazwyczaj” – bo już kupiłam 100% bawełnianą sukienkę, która jest zrobiona tylko z poliestru, a obok bawełny nawet nie leżała) opisy zawierają wszystkie informacje o produktach – materiał, rozmiar, kolor i tak dalej. Jeśli nie patrzysz na opis i zamówienie cię zaskoczy – nie możesz dochodzić swoich praw, bo sprzedawca ma czyste ręce.

Jeśli chcesz uniknąć takich problemów, po prostu przeczytaj opis przed zakupem. I znów – wybieraj pewne sklepy a nie masowe nołnejmy.

Nie kupuj towarów pod wpływem chwili

Wiemy, jak łatwo jest pokochać rzeczy on-line i umieścić je w wirtualnym koszyku. Następnie płacisz kartą kredytową i nie widzisz, jak pieniądze odlatują hen daleko, daleko. Ta metoda zakupu jest tak łatwa, że ​​możesz wpaść w pułapkę finansową (bo przecież zawsze można oddać… tylko potem na pocztę jakoś daleko…).

Nie martw się, nie tylko ty to robisz. Ale jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na rzeczy, których nigdy nie będziesz nosić ani używać, nie kupuj ich pod wpływem chwili. Zastanów się, dlaczego tego potrzebujesz i… czy naprawdę tego potrzebujesz.  Czy potrafisz wymienić przynajmniej trzy okazje lub wydarzenia, kiedy i gdzie możesz założyć upatrzony ciuch, możesz je kupić, ale jeśli nie możesz wymienić nawet jednego…  – zastanów się dlaczego w ogóle masz wydawać na to pieniądze? Jeśli nie jesteś zakupoholikiem, w większości przypadków zrezygnujesz z niepotrzebnych wydatków.

 

 


źródło: makeup-mania.net


Zobacz także

Dlaczego nie wszyscy muszą nas lubić i dlaczego nie powinno nas to obchodzić

18 powodów, dla których lubię być dorosła

„Ja to pani szybko usunę” powiedział lekarz, wielki przeciwnik aborcji. Śmiać mi się chce z tej ustawy