Go to content

Jesteś dla niego opcją, czy priorytetem? 15 sygnałów, że on jest z tobą „na chwilę”, a nie na serio

Związek z cieniem
Fot. iStock / nuvolanevicata

Nikt nie chce być przez ukochaną osobę traktowany jak „opcja”, jak przerwa w oczekiwaniu na „coś lepszego”. Wszyscy chcielibyśmy być najważniejsi, chcemy czuć, że my i nasza relacja jesteśmy priorytetem dla partnera. Zakochani, zauroczeni, nie potrafimy czasem odróżnić szczerych intencji ukochanej osoby od… gry.Trudno nam przyjąć do wiadomości, że najbliższa osoba nie traktuje nas „na serio”. Dlatego często próbujemy sobie racjonalizować, tłumaczyć jej zachowanie.

Oto piętnaście znaków świadczących o tym, że jesteś opcją w związku, a nie priorytetem:

1. Twój partner nie chce planować z tobą ważnych spraw, z wyprzedzeniem.

2. Jesteś jedyną osobą w tej relacji, skłonną do ustępstw i kompromisów.

3. Czujesz się tak, jakbyś stale na niego czekała, ale nigdy nie możesz liczyć na to, że on poczeka na ciebie.

4. Wiesz, że on mówi o tobie innym z lekceważeniem, przyznaje przed nimi, że nie jesteś najważniejsza lub nie jesteś jedyna.

5. Wszystkie interakcje między wami zachodzą „za zamkniętymi drzwiami” nigdy wychodzicie razem „publicznie”.

6. Kiedy twój partner widzi, że masz już dość, potrafi mydlić ci oczy słodkimi słowami i wszystkim, co chcesz usłyszeć, a potem szybko powraca do starych zachowań.

7. Twoje wiadomości, telefony, wiadomości e-mail, pozostają bez odpowiedzi. W dzisiejszych czasach niemal każdy ma przy sobie stale telefon. Nie ma usprawiedliwienia dla lekceważących zachowań.

8. Czujesz się wykorzystywana. Intuicja często podpowiada nam dobrze, ale zaślepieni miłością, nie zwracamy uwagi na przeczucia. Nie, nie wydaje ci się, że on się nie stara…

9. Twój partner zawsze znajduje usprawiedliwienie, żeby wytłumaczyć ci, dlaczego nie możecie się zobaczyć lub być razem: jeśli ktoś chce z tobą być, znajdzie drogę, znajdzie sposób.

10. Partner nie interesuje się tym, co dla ciebie ważne, tym co robisz na co dzień. Kiedy coś mu opowiadasz, zazwyczaj natychmiast o tym zapomina.

11. Złapałaś go na niejednym w kłamstwie w sprawie pozornie nieistotnych rzeczy. Rzadko zdarza się, że te rzeczy są rzeczywiście mało znaczące, zazwyczaj okazuje się, że to tak zwane „podstawy”.

12. Wyczuwasz podskórnie, że on jest tobą stale znudzony.

13. Twój partner jest skryty, nie dzieli się z tobą osobistymi sprawami, zachowuje się tak, jakby chciał coś ukryć.

14. Zdarza się, że on odwołuje wasze spotkanie w ostatniej chwili, wybierając wyjście ze znajomymi.

15. Sprawia, że ​​czujesz się zła, przygnębiona lub nieszczęśliwa, o wiele częściej niż czujesz się szczęśliwa.

Każdy popełnia błędy w miłości, ale kiedy zrozumiesz, że nadszedł czas, aby odpuścić i odejść, bo w związku brak jest wzajemności, zyskasz ważną, życiową lekcję. Udowodnisz również samej sobie, że jesteś silna.