Go to content

Jeśli doświadczyłaś której z tych rzeczy, masz w swoim otoczeniu kogoś z negatywną energią

Świat byłby piękny, gdyby wszyscy odnosili się do siebie z życzliwością, nie wtykali nosa w nie swoje sprawy i nie robili innym, co im niemiłe… Ale to niemożliwe. Spotkasz na swojej drodze dobre, szczere i pozytywne osoby, spotkasz też tych, którzy wpłyną negatywnie na twoje życie lub wydobędą z ciebie to, co najgorsze.

Aby uchronić się od negatywnej energii, naucz się rozpoznawać tych, którzy są jej źródłem.

7 znaków typowych dla osób negatywnych

1. Malkontenctwo, które odczuwasz na własnej skórze

Martwią się cały czas- o ciebie i twoje sprawy również. Zawsze przewidują, że wszystko pójdzie nie tak, nawet jeśli wygląda na to, że pójdzie gładko. W słoneczną pogodę targają ze sobą ciężkie parasolki. W pewnym momencie zaczynasz czuć się w ich towarzystwie zmęczona i smutna. Zaczynasz przejmować ich punkt widzenia, lęki i obawy. A przecież wcześniej taka nie byłaś.

2. Pesymizm, który doprowadza cię do łez

Zdarza się, że czujesz się po prostu jak osoba niestabilna emocjonalnie. Pod wpływem pesymistów, ich słów, komentarzy popadasz w depresję, choć wydawało ci się, że nie jesteś podatna na takie zmiany nastrojów. Pesymiści to ludzie, którzy nigdy nie widzą jasnej strony życia. Kiedy jesteś w ich towarzystwie nieco dłużej, wkrótce sama zaczniesz uważać, że i z tobą coś jest nie tak.

3. Narzekanie, które sprawia, że wychodzisz z siebie

Powód znajdzie się zawsze, nawet najbardziej błahy: pogoda, miejsce pracy, związki, ceny i ludzie. Twoja radość zniknie w ułamku sekundy. Może najpierw spróbujesz te komentarze zbagatelizować, obrócić w żart, ale z czasem po prostu poczujesz, jak rośnie ci ciśnienie.

Kiedy wchodzisz w kontakt z kimś, kto zawsze marudzi, nie próbuj go „naprawiać”.

4. Życie złudzeniami, z którymi nie wygrasz

Osoba z negatywną energią czuje się bezpieczniej, nie podejmując nowych doświadczeń, nie udając się w nowe miejsca, nie nawiązując nowych znajomości. Woli nudę i rutynę po to, by móc na nie narzekać. Wszystko to wypełnia ją negatywnymi wibracjami, sprawia, że zostaje uwięziona za murem, który zbudowała, aby się schronić.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Fot. iStock/Grandfailure

1/1 Jeśli doświadczyłaś której z tych rzeczy, masz w swoim otoczeniu kogoś z negatywną energią

5. „Bylejakość życia” i brak sukcesów, który sprawia, że i ty przestajesz wierzyć w siebie

Sukces ma wiele wspólnego z nastawieniem. Kiedy masz właściwą postawę, masz również 99% szans na odniesienie sukcesu. I odwrotnie, z negatywnym nastawieniem nic ci się raczej nie uda.

Negatywni ludzie koncentrują się na swoich braku lub wyimaginowanych brakach i na tym, czego nie mogą zrobić. Przyszłość ich nie ekscytuje. Nie potrafią dostrzec w niej możliwości.

Poczucie, że bliskość konkretnej osoby „wysysa” z ciebie energię

Negatywne emocje mogą być szalenie wyczerpujące. Kiedy spędzasz więcej czasu z osobami negatywnymi, możesz być emocjonalnie i fizycznie zmęczony pod koniec dnia.

Negatywni ludzie nie są w stanie wyprodukować pozytywnych wibracji, dlatego kradną je od innych.

Ograniczone doświadczenia życiowe

Rzadkie doświadczenie tego, co radosne, namiętne, piękne i ekscytujące, powoduje, że tak naprawdę mało wiemy o sobie, o świecie, o relacjach z innymi ludźmi. Nie widzimy jaśniejszej lub szczęśliwszej strony życia, zadowolą nas z dąsanie się w swoim własnym, małym i bardzo ciasnym świecie.


Na podstawie: e-buddhism.com