Go to content

8 przeszkód na Twojej drodze do szczęścia!

Radość Życia
fot. pixabay

Doceniasz drobnostki codzienności ciesząc się życiem, wiesz co jest dla Ciebie najważniejsze i konsekwentnie do tego dążysz? A może czujesz, że nie do końca żyjesz swoim życiem, na co dzień brakuje Ci sił i energii, poddajesz się napotykanym trudnością, a radość jest dla Ciebie czymś nieosiągalnym?

Poznaj 8 największych  przeszkód, które sprawiają, że poddajesz się życiowym trudnościom i tym samym najczęściej stoją one na Twojej drodze do szczęścia i codziennej radości życia.

  1. Nie doceniasz siebie i to, co masz!

Niczego nie zmienisz w swoim życiu jak nie docenisz samej siebie i tego, co masz. Energia podąża tam gdzie kierujesz uwagę i zawsze otrzymasz to na czym się koncentrujesz. Jeśli nie szanujesz samej siebie, nie masz miłości w sobie, to tak będzie Cię także traktował świat oddając Ci to, co do niego wysyłasz. Wdzięczność jest kluczem do radości, a każdy dzień przynosi mnóstwo powodów aby ją czuć.

  1. W codziennym biegu gubisz to, co najważniejsze!

Ciągły bieg powoduje brak uważności, który to  zabiera Ci radość. Sprawia, że zapominasz, co tak naprawdę jest dla Ciebie najważniejsze w życiu. Wówczas Twoja motywacja w realizacji zaplanowanych celów spada ponieważ wartości i pasja są Twoimi najsilniejszymi motywatorami. Nie otwierasz się na więcej, zabierasz sobie szanse i możliwości w osiągnięciu tego, co to pragniesz najbardziej mieć.

  1. Nie dbasz o siebie!

Jeśli nie poświęcasz czasu dla siebie dbając o swoją równowagę w życiu to nie osiągniesz w życiu sukcesów. Dlaczego? Dbanie o siebie sprawia, że inni także i świat dbają o Ciebie.  Oczywiste! Jak najprościej możesz zadbać o siebie? Zacznij budowę fundamentalnych nawyków radości życia: regularnie ruszaj się, zdrowo się odżywiaj i wysypiaj. To one zapoczątkują w Twoim życiu łańcuch pozytywnych i naturalnych przemian  zachęcając Cię do dalszego działania. Już teraz zacznij dokonywać w swoim życiu wzmacniających wyborów eliminując czynności, które pobierają z Ciebie energię zamiast Ci ją dać. Pogawędka z sąsiadką o tym, jak polityka jest niesprawiedliwa, a może spacer do lasu czy przejażdżka rowerowa? Co sprawi Ci więcej przyjemności dbając o Twoje zdrowie? Wybór należy tylko do Ciebie!

  1. Dźwigasz ciężki bagaż przeszłości!

Jeśli nie pożegnałaś się z przeszłością to ciągle będą do Ciebie powracały sprawy niezałatwione, które to będą z Ciebie pobierały mnóstwo energii. Wybaczanie samej sobie i przebaczenie światu wszelkich ograniczeń jest niezbędnym krokiem jeśli chcesz cieszyć się życiem. Kiedy zrozumiesz i zaakceptujesz to, na co nie masz wypływu to uwolnisz się od przeszłości i tylko wtedy zaczniesz żyć własnym prawdziwym życiem.

  1. Nie przyjmujesz trudności jako wyzwań!

Kiedy widzisz wszystko w czarnych barwach, zmienia się Twoje zachowanie, jednocześnie nie masz siły do działania i zaburzasz swoją równowagę życiową. Wszystkie trudności, które Cię spotykają zależą od czynników zewnętrznych – nagłych niesprzyjających zdarzeń oraz przede wszystkim od Twojego sposobu postrzegania rzeczywistości i zaistniałych zdarzeń. Nawet najbardziej bolące doświadczenia można przekuć w dobrą i rozwijającą naukę. Kluczem jest to abyś traktowała je jak wezwanie do działania, które zawsze podniesie jakość Twojego życia.

  1. Brakuje Ci konsekwencji w realizacji celów!

W nowy rok zaplanowałaś sobie miesięczne cele, które pragnęłaś osiągnąć. Wówczas czułaś pełnię radości, szczęścia, miałaś olbrzymie siły do ich realizacji. Mówiłaś sobie, że tym razem na pewno się uda.  I nagle zderzyłaś się z rzeczywistością, która przyniosła Ci przeszkody w ich realizacji. Poddałaś się już za pierwszym razem i odpuściłaś to, o czym marzyłaś. Twoja systematyczność i konsekwencja „poszła w las”, a Ty sama stwierdzałaś, że i tak już masz dużo spraw na głowie i nie masz czasu na pokonywanie nowych wyzwań. Każda trudność to informacja, że jesteś bardzo blisko tego, o czym marzysz. Konsekwencja jest  cnotą ludzi, którzy osiągają największe życiowe sukcesy. 

  1. Twoją dobrą energię wysysają wampiry energetyczne!

Toksyczni ludzie tzw. wampiry energetyczne to jedne z największych ograniczeń blokujących Cię do radości i szczęścia. Ważne jest to, abyś miała świadomość, kto jest nim jest w Twoim otoczeniu, a może Ty sama masz skłonności do przyjmowania roli ofiary i sama wysysasz z siebie energię? Jak? Cięgle narzekasz na zło całego świata, jesteś niezadowolona z samej siebie i tego, co masz, doświadczasz poczucia winy, urazy, lubisz się wywyższać. Jeśli nawet tak jest to możesz popracować nad tym, aby przestać „rozsiewać” tę negatywną energię. Staw temu  czoła rozpoznając sytuacje w których przejmujesz rolę wampira, uwolnij się także od toksycznych ludzi, którzy Cię otaczają!

  1. Nie wierzysz, że szczęście jest dla Ciebie!

Wmawiano Ci w przeszłości, że szczęście jest czymś nieosiągalnym, albo należy na nie ciężko zapracować. To największe negatywne przekonania, które sprawiają, że nie cieszysz się życiem. Jak je zmienić? Nie jest to łatwa droga, ale możliwa do przejścia. Zacznij od wzmacniających myśli, że szczęście i radość jest dla Ciebie. Doceniaj każdy dzień i to, co Cię w nim spotyka, sprawiaj sobie najmniejsze prezenty, które sprawią Ci przyjemność.  Każdego ranka daj sobie pytanie: Jak mogę Cię dzisiaj uszczęśliwić?.

Podsumowując… 

Za każdą trudnością, która spotyka Cię ukryty jest prezent, który tylko „musisz” otworzyć przepracowując „coś” co domaga się  w Twoim życiu. Praca nad jej „pokonaniem” – rozwiązaniem zawsze zadba o Twoją miłość do samej siebie odkrywając Ci, co tak naprawdę jest dla Ciebie najważniejsze i oczywiście radość 🙂

Pamiętaj świadomość jest pierwszym krokiem ku zmianie, a działanie drugim – najskuteczniejszym sposobem przemiany największych marzeń w rzeczywistość. 

Jak pokonać największe przeszkody na Twojej drodze do szczęścia? 

Co zrobić, aby nie poddawać życiowym trudnościom?

Zbuduj własną ♥STUDNIĘ WDZIĘCZNOŚCI♥dzięki której raz na zawsze porzucisz bagaż zbędnych doświadczeń z przeszłości otwierając się na to, czego najmocniej pragniesz.

Jak to jest możliwe?

Poznasz źródła swoim największych ograniczeń, a  następnie skutecznie przemienić je w siłę do działania.

♥STUDNIĘ WDZIĘCZNOŚCI♥ jest częścią darmowego kursu on-line PRZEMIENIACZ TRUDNOŚCI, o którym więcej możesz dowiedzieć się  TUTAJ 

Zatem do  dzieła!