Go to content

Jeśli z tych cech rozpoznajesz u siebie choć cztery, jesteś osobą wyjątkową na skalę świata

kobieta trzyma lampki jest noc; INFJ
fot. Matheus Bertelli/Pexels

Introwertyczni, intuicyjny, czujący i osądzający – tacy właśnie są Rzecznicy. Ludzie, którzy mieszczą się w tych 4% INFJ, są wizjonerami, idealistami i kreatywnymi myślicielami. Są w stanie myśleć nieszablonowo, co pomaga im się wyróżnić i umocnić na swojej pozycji. Czy to ty? Sprawdź!

Jesteś empatką

Czujesz wszystko na głębokim poziomie, czasem nawet zbyt głębokim. Jesteś bardzo wyrozumiała, nawet jeśli ktoś na to nie zasługuje. Twój zaawansowany poziom empatii pozwala ci łatwo łączyć się z innymi. Potrafisz czytać język ciała, ton głosu i ruch gałek ocznych, czasami rozumiesz ludzi bez słów. To nie tylko daje ci wysoki poziom inteligencji emocjonalnej, ale też prawdziwą supermoc w osobistych kontaktach.

Ciężko pracujesz

Ci, którzy należą do INFJ, są prawdziwymi pracusiami. Ponieważ są wizjonerami, są bardzo zmotywowani. Mają trudności z siedzeniem bezczynnie przez cały dzień, mają poczucie, że marnują czas. Prawdopodobnie jesteś osobą, która odczuwa pragnienie życia każdego dnia w pełni. Często jesteś spontaniczna i czujesz się najlepiej na łonie natury. Robisz wszystko, co w twojej mocy, aby spełniać swoje marzenia.

Potrafisz stawiać priorytety

Jesteś osobą, która nie tylko dobrze sobie radzi pod presją, ale czasami nawet działa pod nią lepiej i bardziej efektywnie. Wszystko to dzięki umiejętności wybrania tego, co w danym momencie najważniejsze i skutecznego dzielenia uwagi. Łatwo wybierasz to, co naprawdę ma znaczenie i oddajesz temu całą swoją energię. Pokazuje również twoją zdolność do zobaczenia dużego obrazu i przezwyciężenia niedogodności z łatwością, zamiast pozwolić im cię przytłoczyć. Bez względu na to, ile czasu to zajmie, zawsze osiągasz swoje cele.

Lepiej wyrażasz siebie pisząc niż mówiąc

Lubisz odczuwać i odkrywać własny umysł. Znajdziesz kreatywne ujścia, aby łatwiej wyrażać siebie. Czasami, gdy jesteś przytłoczona uczuciami, masz trudności z wypowiadaniem swoich myśli, ale kiedy zaczynasz pisać, słowa wypływają z ciebie wartkim strumieniem. Twoje myśli są ściśle powiązane z twoją kreatywnością. Oznacza to również, że wolisz radzić sobie z problemami samodzielnie. Tylko tak możesz się uspokoić i znaleźć uziemienie.

fot. Rhett Wesley/Unsplash

Jesteś główną rozwiązywaczką problemów

Rozwiązywanie problemów przychodzi ci naturalnie, ponieważ zawsze widzisz sprawy w szerszym kontekście. Daje to możliwość znalezienia jasności w ogólnym chaosie i zlokalizowania źródła konfliktu, żeby naprawić, co jest do naprawienia. Jesteś w stanie zachować spokój pod presją. Czasami wyglądasz, jakbyś się zamykała w sobie. Ale to tylko momenty absorbowania tego, co się dzieje wokół ciebie. Robisz to, żeby zrozumieć i znaleźć rozwiązanie. Nie leży w twojej naturze reagowanie od razu, impulsywnie. To dlatego ludzie to właśnie do ciebie zwracają się w kłopocie.

Ludzie patrzą na ciebie z podziwem

Ludzie uważają cię za inspirującą osobę, podziwiają cię i nie boją się iść za tobą, nie widzą w tym żadnego ryzyka. Rozumiesz, że zmiana jest jedyną stałą i nie boisz się wkroczyć w nieznane, jeśli oznacza to szansę na pójście naprzód.

Masz wielkie marzenia

Pozwalasz swojej wyobraźni wędrować w nieznane. Zapisujesz marzenia i cele, planujesz, masz tablicę inspiracji – prawdziwą, albo taką w telefonie, np. foldery zapisanych zdjęć, które jakoś zwróciły twoją uwagę, wyzwoliły jakieś pragnienia. Bez względu na to, w jakim momencie życia jesteś, potrafisz jasno wyobrazić sobie, gdzie chcesz być w przyszłości. Mając oczy zwrócone na nagrodę, jesteś zmotywowana i nie zniechęcasz się łatwo.

Starannie wybrałaś przyjaciół

Wartość przyjaźni dla ciebie tkwi w mocnych stronach, a nie w liczbach. Pomimo lojalności i empatii wolałabyś pożegnać się z tymi, którzy wysysają twoją energię, niż się wypalić, trwając przy nich w imię fałszywie pojętej lojalności.

Jeśli jesteś INFJ, ufasz swoim instynktom

To, co jest najbardziej wyjątkowe dla tej osobowości, to zdolność do zaufania swoim przeczuciom i pójścia z nimi. Twoje decyzje nie zawsze mają sens lub oparte są na przemyślanym planie, ale po prostu opierają się na uczuciach i pragnieniach. Takie działania pozbawione są strachu, co pozwala ci podejmować ryzyko niezbędne do uzyskania wszystkiego, czego chcesz. Im bardziej polegasz na swojej intuicji, tym silniejsza się ona staje i tym trudniej jest się jej oprzeć. Ponieważ nauczyłaś się ufać intuicji już w młodym wieku, jako dorosła osoba jesteś w stanie łatwo przewidzieć, kiedy wydarzy się coś złego i wyczuć, którą ścieżką powinnaś podążać.