Go to content

Cała prawda o tym, jak to jest kiedy spotkasz kogoś w niewłaściwym momencie

Fot. iStock / teksomolika

Czas jest czymś, z czym nikt z nas nie może sobie dobrze poradzić, jeśli chodzi o związki. Spotykamy partnera naszych marzeń miesiąc przed zaplanowanym wyjazdem za granicę. Tworzymy niesamowicie bliską relację z atrakcyjną osobą, która już jest „zajęta”. Jeden związek kończy się, ponieważ nasz partner nie jest gotowy na to by zaangażować się na poważnie, a drugi kończy się dlatego, że zbyt szybko stajemy się poważni.

„Byłoby idealnie ” – mówimy przyjaciołom – „gdybym spotkała go pięć lat wcześniej”. Czas wydaje się niezmiennie „trzecią stroną” we wszystkich naszych relacjach. Dlaczego pozwalamy na to, by „właściwy moment” odgrywał tak ważną rolę w naszym życiu?

Prawda jest taka, że sami do tego doprowadzamy. Ludzie, których spotykamy w niewłaściwym czasie, to w rzeczywistości „niewłaściwi” ludzie.

Nigdy nie spotkasz właściwych ludzi w nieodpowiednim momencie, ponieważ właściwi ludzie są „ponadczasowi”. Właściwi ludzie sprawiają, że chcesz zmienić plany, które pierwotnie miałeś, i podążać za nimi w nieznaną przyszłość bez spoglądania wstecz. Właściwi ludzie nie sprawiają, że zastanawiasz się, czy chcesz, być z nimi; po prostu to wiesz. Wszystko idzie lepiej, odkąd się pojawili w twoim życiu.

Kiedy jesteś z właściwą osobą, czas przestaje mieć znaczenie.  Nie martwisz się dopasowaniem tego związku do swojego skomplikowanego harmonogramu, ponieważ on staje się jego częścią. Wasze szczęście staje się waszym priorytetem. Nieważne jest kto urodził się wcześniej i jaka różnica wieku was dzieli. W ogóle o tym nie myślisz. „To” się dzieje”.

Właściwi ludzie zachęcają: aby mocniej się starać, marzyć, wierzyć. Sprawiają, że chcesz walczyć mocniej niż kiedykolwiek wcześniej. Właściwi ludzie nie narzucają limitów twojemu czasowi, twoim marzeniom i twoim umiejętnościom. Chcą pokonać trudności i nie obchodzi ich, ile czasu to zajmie. Z właściwą osobą masz cały czas tego świata.

Prawda jest taka, że ​​kiedy kogoś opuszczamy dlatego, że „to nie jest właściwy moment”,  tak naprawdę mówimy, że nie chcemy poświęcać naszego czasu tej osobie.  Nigdy nie będzie tej jednej, magicznej chwili, gdy wszystko znajdzie się na właściwym miejscu. Ale pewnego dnia może zdarzyć się osoba, która sprawi, że ​​kwestia czasu przestanie być istotna.


Na podstawie: thoughtcatalog.com