Go to content

7 zaskakujących oznak inteligencji. Też to robisz?

Nie wierzysz w siebie? Kochasz koty, a w młodości byłaś paczkowym komikiem? Będziesz zaskoczona, co może świadczyć o twojej inteligencji.

7 zaskakujących oznak twojej inteligencji

Zobacz galerię
czytaj dalej na następnej stronie


Na podstawie: *iheartintelligence.com; Huffington Post, sciencedirect.comdailymail.co.ukncbi.nlm.nih.gov

Fot. iStock / Marisa9

1/7 1. Nie uważasz siebie za geniusza

Im więcej wiemy w danej dziedzinie, tym bardziej jesteśmy świadomi swojej niewiedzy. Im mniej wiemy, tym mniej zdajemy sobie sprawę z tego, czego możemy jeszcze nie wiedzieć. To  tzw. Efekt Krugera-Dunninga, nazwany od nazwisk odkrywców tej zależności. Osoby mniej inteligentne lubią przeceniać u siebie tę cechę, podczas, gdy ci wyróżniający się swoim IQ, wcale nie są tego pewni. Pamiętaj „najgłośniejsza” odpowiedź nie zawsze jest prawidłowa.

Fot. iStock / fotyma

2/7 2. Nie spieszyłaś się z utratą dziewictwa

Badacze z z UNC-Chapel Hill stwierdzili, że nastolatki skupione na swojej aktywności seksualnej są mniej inteligentne niż ich koleżanki. Podczas badań okazało się, że nie tylko seks wpływał na inteligencję, takie zachowania jak trzymanie się za ręce i całowanie również były powiązane z poziomem inteligencji u badanych.

A może ma to po prostu wiele wspólnego z uleganiem presji rówieśników? Jeśli więc dewizą twojej młodości było przekonanie, że na wielkie miłości i chłopaków masz jeszcze czas, a teraz zajmiesz się czymś ciekawszym – gratulacje 😉 .
Fot. istock / filadendron

3/7 3. Jesteś kociarą

Ja też mam psa, więc niechętnie obwąchiwałam się z wynikami tych badań, ale… Kociarze są bardziej inteligentni od miłośników psów. Udowodnił to Denise Guastello, profesor psychologii na Uniwersytecie Carroll w Brookfield w Wisconsin. To, co bywa największą przeszkodą w pokochaniu kota, czyli jego charakterek i niezależność, dla osób bardziej inteligentnych, jest największą zaletą.

Fot. iStock / praetorianphoto

4/7 4. Często się martwisz

A to wszystko dlatego, że bardziej analizujesz, więcej wiesz i łatwiej od innych przewidujesz zagrożenia. Jest to również związane z aktywnością werbalną. Jak widzisz, dopóki nie popadasz w skrajności takie, jak czarnowidztwo czy niepotrzebna histeria, odrobina przyziemnych zmartwień może przynieść sporo korzyści ;).

Pamiętajcie tylko aby nie rezygnować z marzeń z powodu ewentualnych problemów, jeśli o nich myślicie z wyprzedzeniem możecie przecież ich albo sprytnie uniknąć albo rozwiązać.

Fot. iStock / tommaso79

5/7 5. Nie prędko chodzisz spać

Wszystko przez mózg. Jeśli masz problemy z zasypianiem w nocy i raczej zaliczasz się do nocnych marków, zapewne przyczyną jest twoja inteligencja. Twój mózg ciągle pracuje na wysokich obrotach, zamiast spać. Według badań z 2009 roku, osoby, które pozostają dłużej aktywne w nocy i późno kładą się spać, o poranku wykazują wyższą inteligencję.

„Ponoć ranne ptaszki dostają najlepsze robaczki, ale kto by chciał robaka?!”. – trudno się nie zgodzić.

Fot. iStock / DaniloAndjus

6/7 6. Byłaś klasowym klaunem

Utarło się że klasowy błazen, klaun czy komik, to osoby, które w szkole bynajmniej z inteligencją kojarzone nie są. A szkoda, bo w jak się okazuje w przyszłości, w tym okresie życia człowieka pracowitość czy wiedza książkowa i stopnie, niewiele mają wspólnego z tym, co będziemy sobą reprezentować w dorosłym życiu.

Mistrzowie ciętej riposty i osoby z wysokim poczuciem humoru, to zazwyczaj osoby bardziej inteligentne, choć daleko im do znalezienia się w jednej szufladzie ze szkolnymi prymusami.

Fot. iStock / vadimguzhva

7/7 7. Jesteś bałaganiarą

Naukowcy z University of Groningen dowiedli, że bałaganiarstwo w  przestrzeni twojej pracy sprzyja jaśniejszemu myśleniu. Z uśmiechem zerkamy na nasze uporządkowane inaczej biurka, skoro naukowcy twierdzą, że bałagan sprzyja kreatywności i świadczy o zdolnościach do rozwiązywania problemów, nie będziemy się przecież spierać 😉 .

Miłego dnia!


Na podstawie: *iheartintelligence.com; Huffington Post, sciencedirect.comdailymail.co.ukncbi.nlm.nih.gov