Psychologia

60 sposobów, by uprościć swoje życie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
18 kwietnia 2019
Fot. iStock / South_agency
 

Nie można żyć całkowicie bez stresu. Nie ominą nas życiowe sztormy, burze, niszczące emocje, toksyczne znajomości. Są jednak metody na to, by znacznie uprościć sobie sprawy, by lepiej funkcjonować samemu i wśród innych. 

60 sposobów, by uprościć swoje życie

Nie próbuj czytać w myślach innych ludzi. Nie zmuszaj innych ludzi do czytania twoich myśli Próbuj się porozumieć. Zawsze.

Bądź uprzejmy, ale nie próbuj się przyjaźnić ze wszystkimi wokół. Zamiast tego spędzaj czas na pielęgnowaniu relacji z ludźmi, którzy mają dla ciebie największe znaczenie.

Twoje zdrowie to twoje życie, pamiętaj o corocznych badaniach kontrolnych.

Żyj „poniżej” swoich możliwości. Nie kupuj rzeczy, których nie potrzebujesz. Stwórz budżet i plan oszczędności i trzymaj się tych zasad.

Wysypiaj się co noc. Wyczerpany umysł rzadko jest produktywny.

Wstań 30 minut wcześniej, żeby nie musieć biegać jak szalony. Te 30 minut pomoże Ci uniknąć przekroczenia prędkości na drodze, opóźnień i innych niepotrzebnych bólów głowy.

Zatrzymaj się, opowiedz o tym, co cię boli, otrząśnij się lub przytul do kogoś, kogo kochasz i ruszaj dalej.

Nie marnuj czasu na zazdrość. Jedyną osobą, z którą konkurujesz, jesteś ty sama.

Otaczaj się ludźmi, którzy wypełniają twoje luki. Pozwól im robić rzeczy, w których są lepsi, abyś ty mogła robić te rzeczy, w których sama jesteś lepsza.

Zorganizuj swoją przestrzeń życiową i przestrzeń do pracy.

Pozbądź się rzeczy, których nie używasz.

Zapytaj kogoś, jeśli nie jesteś czegoś pewna.

Poświęć trochę czasu, aby nauczyć się czegoś, co pozwoli ci oszczędzić czas.

Nie staraj się zadowolić wszystkich.

Nie pij alkoholu ani nie spożywaj narkotyków, gdy jesteś zła lub smutna. Zamiast tego wybierz jogging.

Pamiętaj, aby płacić rachunki na czas.

Zatankuj samochód w drodze do domu, nie rano, gdy się spieszysz.

Używaj technologii by uprościć sobie życie.

Nie odkładaj na później ważnych „dwuminutowych” zadań.

Przenieś się bliżej miejsca zatrudnienia.

Nie kradnij.

Zawsze bądź szczery wobec siebie i innych.

Mów „Kocham cię” swoim bliskim tak często, jak to możliwe.

Działaj zadaniowo. Zrób jedną rzecz na raz i daj z siebie wszystko.

Zakończ jeden projekt przed rozpoczęciem kolejnego.

Bądź sobą.

Kiedy wyruszasz w podróż nie zabieraj tego, czego naprawdę nie potrzebujesz.

Posprzątaj po sobie. Nie odkładaj tego na później.

Naucz się gotować.

Przygotuj menu na cały tydzień i kupuj tylko to, czego naprawdę potrzebujesz.

Trzymaj się z dala od dramatu innych ludzi. I niepotrzebnie nie twórz własnych.

Kupuj rzeczy za gotówkę.

Dbaj o swój samochód, dom i inne rzeczy osobiste, na których polegasz.

Uśmiechaj się często, nawet do kompletnych nieznajomych.

Jeśli nienawidzisz czegoś robić, przestań nienawidzić.

Traktuj wszystkich z takim samym szacunkiem, jakim obdarzasz swoją babcię i z  akim samym poziomem cierpliwości, jaki miałabyś dla młodszej siostry.

Przeproś, kiedy czujesz, że powinnaś.

Zapisuj ważne rzeczy.

Doceniaj życie.

Być ciekawa. Nie bój się nauczyć czegoś nowego.

Często odkrywaj nowe pomysły i możliwości.

Nie wstydź się poznawać nowych ludzi.

Nie przejmuj się zbytnio tym, co inni myślą o tobie.

Spędzaj czas z miłymi ludźmi, takimi, którzy są inteligentni i podobni do siebie.

Nie pisz wiadomości, kiedy prowadzisz. Nie pij, jeśli prowadzisz.

Pij wodę, gdy jesteś spragniona.

Nie jedz, kiedy się nudzisz. Jedz, gdy jesteś głodny.

Ćwicz każdego dnia.

 

 


Na podstawie: marcandangel.com


Psychologia

Premiera nowej linii superfoods od Purelli

Redakcja
Redakcja
19 kwietnia 2019
Fot. materiały prasowe
 

Marka Purella startuje właśnie z nową linią produktową, rozszerzając portfolio o kolejne superfoods. Na konferencji prasowej, która odbyła się 15 kwietnia w warszawskiej Hali Koszyki firma zaprezentowała nowości, które już niebawem pojawią się na rynku. Podczas spotkania po raz pierwszy przedstawiono mediom ambasadorkę oraz udziałowca marki Purella – Annę Starmach. Uczestnicy spotkania mogli spróbować dań przygotowanych przez kulinarnego eksperta.

Debiut nowej linii superfoods

Spotkanie rozpoczął Prezes Purella, Michał Czerwiński, który przedstawił gościom ideę pozycjonowania superfoods w kategorii przypraw oraz opowiedział o modelu biznesowym i ofercie produktowej. Jak zaznaczył, superfoods to nowa kategoria produktów, która rewolucjonizuje codzienne gotowanie, dopełniając dania o cenne dla organizmu wartości odżywcze.

– Na świecie rynek superfoods rozwija się bardzo dynamicznie, natomiast w Polsce ma wiele barier. My je wszystkie przebadaliśmy, przemyśleliśmy i opracowaliśmy finalny koncept. Jak się okazało problemem dla konsumenta jest cena i gramatura, ponieważ w Polsce do tej pory produkty te były za duże i za drogie. W związku z tym postanowiliśmy wprowadzić na rynek małe opakowania superfoods, w niskiej jednostkowej cenie. Co ważne – nie będziemy ich stawiać na półce zdrowia, tylko w kategorii przypraw. Tak by z jednej strony były przyprawy dla smaku, a z drugiej produkty pełne wartości odżywczych mówił Michał Czerwiński, Prezes Purella Superfoods.

Debiut nowej linii produktów Purella to także dobra okazja do poznania Anny Starmach, nowej ambasadorki marki, znanej choćby z popularnego programu kulinarnego Masterchef i Masterchef Junior. Starmach, zgodnie z oryginalnym modelem biznesowym Purelli stała się również udziałowcem firmy.

Fot. Materiały prasowe

– Jestem bardzo zadowolona, że nasza współpraca nie będzie się opierała wyłącznie na użyczeniu mojego wizerunku, ale również na współtworzeniu firmy, produktu oraz edukowaniu w zakresie superfoods. Jako udziałowiec postanowiłam zaangażować się w 100 proc. Nie mogę doczekać się, jak ten projekt się rozwinie i jak Polacy rozkochają się w tych produktach.  – przyznała Ania Starmach.

Uczestnicy spotkania mieli także okazje wziąć udział w pokazie kulinarnym, podczas którego Anna Starmach pokazała, w jaki sposób można używać superfoods w prostej, codziennej kuchni. W autorskim menu znalazły się: orzeźwiający koktajl z moringą, sycąca jajecznica na grzance oraz acai bowl, czyli jagodowa micha pełna superfoods.

Launch nowej kategorii produktów to dobra okazja do rozmowy na temat zdrowego odżywiania. Dlatego w panelu wykładowo-dyskusyjnym głos zabrali również eksperci merytoryczni Purella – autorytety w zakresie zdrowego odżywiania,: dr Tomasz Gruziel (założyciel fundacji PROFILAKTYKA, z którą będzie współpracować Purella) oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz ( dietetyk kliniczny ). Specjaliści podkreślili prozdrowotne właściwości superfoods, znaczenie wprowadzenia ich do codziennej diety oraz skuteczności działania. Prelegenci omówili także zagadnienia związane z podstawowymi zasadami prawidłowego i zdrowego odżywiania, których powinien przestrzegać każdy z nas. Jak podkreślała Hanna Stolińska, superfoods to zdrowe uzupełnienie codziennej diety: chciałabym, żeby wszyscy odżywiali się zdrowo, ale jesteśmy tylko ludźmi i nie ma takiej możliwości, żebyśmy mieli super prawidłową dietę. Superfoods możemy dodawać do naszych nawet mniej zdrowych posiłków np. do panierki czy do deserów. Produkty te mają określone wartości odżywcze, a ich stosowanie pozwoli zwiększyć jakość naszej diety.

Konferencję prasową poprowadzili organizatorzy spotkania: Michał Czerwiński, Prezes marki Purella oraz Artur Gajewski, Dyrektor Marketingu Purella. Na koniec spotkania, wszyscy goście mieli okazję skosztować przygotowanego cateringu na bazie superfoods z nowej linii Purella.

SK: Konferencja prasowa marki Purella Superfoods z udziałem Anny Starmach, , fot. Podlewski/AKPA


Artykuł  powstał we współpracy z Purella.


Psychologia

Nawyki „łóżkowe” szkodliwe dla twojej skóry

Redakcja
Redakcja
18 kwietnia 2019
Fot. iStock/GeorgeRudy

Wszyscy wiemy, jak ważny jest sen. Jak dobroczynnie wpływa na naszą umiejętność skupienia uwagi, pozytywnego myślenia, na odporność i ogólnie – zdrowie. Dlatego wielu z nas wypracowuje sobie pewne nawyki „na dobranoc”, które pomagają nam zasnąć lub sprawiają, że czujemy się spokojniejsi, bardziej wyciszeni przed snem. Są jednak takie przyzwyczajenia, które wpływają niekorzystnie na stan naszej skóry.

Rzadko zmieniasz pościel 

Nie jest ważne jak czyste wydają ci się twoje prześcieradła. Należy je zmieniać regularnie, bo brud nagromadzony w naszych włosach, pot i niezmyte bakterie łatwo przenoszą się na naszą twarz. Dermatolodzy radzą, by zmieniać pościel raz w tygodniu.

Masz w sypialni złą temperaturę

Odpowiednia temperatura jest bardzo ważnym czynnikiem zapewniającym nam zdrowy sen. Nieprawidłowa temperatura może znacząco negatywnie wpływać na skórę, a nawet wpływać na ogólną jakość snu. Jeśli jest zbyt ciepło, będziesz się pocić. Pocenie uwalnia bakterie, brud, złuszczanie martwego naskórka. Zimne pomieszczenie może prowadzić do wysuszenia skóry.

Kładziesz się spać nie zmywając uprzednio makijażu

To jedna z najgorszych zbrodni przeciwko naszej skórze. Ona rozpaczliwie potrzebuje oczyszczenia. Podczas snu skóra odbudowuje się i regeneruje – jeśli nie zmyjesz podkładu nie oddycha swobodnie.

Masz poszewkę na poduszkę z nieodpowiedniego materiału

Czysta bawełna może być zbyt szorstka i powodować tarcie na skórze twarzy podczas snu, to z kolei do złamania kolagenu, powstawania zmarszczek, a nawet trądziku. Najlepszym wyborem na poszewki na poduszki są jedwabne lub satynowe. Te gładkie materiały gwarantują bezpieczeństwo i ochronę skóry twarzy


Na podstawie: powerofpositivity.com


Zobacz także

Chcesz wychować fajnego mężczyznę? To zostaw go mężczyźnie!

Wybaczyłam mu, ale nigdy nie zapomnę tego, co mi zrobił. Piętno ofiary przemocy zawsze będę nosić w sobie

Przemoc psychiczna? Przecież nie bił, nie pił. Zawsze miły. W rękę całował…

3 powody, dla których zawsze winimy „tę drugą kobietę” i dlaczego powinnyśmy przestać to robić