Go to content

10 rzeczy, których uczy się córka wychowywana przez silną matkę

fot. Elina Fairytale/Pexeles

Silna kobieta, silna matka. Co to jest ta siła i co daje kolejnym pokoleniom kobiet? Okazuje się, że uczy wszystkiego, co najlepsze. I nie chodzi tu wcale o parcie do przodu jak taran, pozostawiając uczucia gdzieś w tyle – co to, to nie. Oto co silna matka daje swojej córce w spadku.

Uczy się, jaką wartość ma niezależność

Nie potrzebujesz mężczyzny, aby cię uratował, ani nikogo, by się tobą zaopiekował. Uczysz się, że jesteś w stanie żyć pełną piersią bez konieczności dzielenia życia z kimś innym. Dowiadujesz się, że możesz zbudować dom, wychowywać dzieci, gotować i zmywać naczynia, mając jednocześnie dobrze prosperującą karierę. Po prostu uczysz się, jak być super kobietą.

Poznaje znaczenie bezwarunkowej miłości

Widziałaś, jak Twoja mama poświęca swój czas, zdrowie i młodość dla Ciebie i Twojego rodzeństwa. Nie słyszałaś za to nigdy, żeby narzekała. Zawsze miała uśmiech na twarzy i radośnie dawała z siebie coraz więcej. Nauczyła cię, jak wygląda bezinteresowna i bezwarunkowa miłość.

Uczy się kochać siebie

Uczysz się, jak odejść od rzeczy, które nie są dla ciebie przeznaczone, uczysz się, jak iść dalej, nawet gdy cały świat jest przeciwko tobie, i uczysz się, jak wierzyć w siebie, gdy wszyscy w ciebie wątpią. Uczysz się, że złe stopnie, złamane serce i niepowodzenia cię nie definiują. Że tym, co cię definiuje, jest to, jak odbijasz się od wszystkich niepowodzeń i jak ciężko walczysz o życie, którego pragniesz.

Uczy się, że może być zarówno silna jak i miękka

Silne matki są zwykle bardzo wrażliwe, po prostu lepiej to ukrywają. Na pewno kojarzysz momenty, kiedy cicho płakała nad twoim bólem lub nie spała całą noc, opiekując się tobą, gdy byłaś chora. Sposób, w jaki cię przytula, gdy jesteś przygnębiona, pokazuje niezrównane współczucie i czułość, a czasami w cichym kącie widziałeś, jak uroniła kilka łez.

Dowiaduje się, że nie jest łatwo być kobietą

Dowiesz się, że Twoja opinia zostanie zlekceważona, że ​​zostaniesz potraktowana lekko i niepoważnie. Ale dowiesz się też, że możesz wyróżnić się w tłumie i zmusić wszystkich do słuchania Twojego głosu i akceptowania Twoich pomysłów. Nauczysz się, że co cię nie zabije, to cię wzmocni.

Uczy się nigdy nie oglądać za siebie

Nauczysz się, jak pozwolić odejść wszelkim „co by było, gdyby” i „a mogło być”. Uczysz się nie oglądać się za siebie i zastanawiać, dlaczego życie wywróciło się do góry nogami. Po prostu patrzysz w przyszłość. Od silnej matki dowiesz się, że wszystko, co się wydarzyło, doprowadziło cię do właściwego miejsca, nawet jeśli nie jest to nic, o czym kiedykolwiek marzyłaś.

Dowie się, jak ważna jest cierpliwość

Uczysz się, że w końcu wszystko będzie dobrze. Burze przeminą i jutro będzie nowy dzień. Uczysz się być cierpliwa wobec życia, cierpliwa wobec czasu, cierpliwa wobec sukcesu i cierpliwa wobec problemów. Nauczysz się, że cierpliwość to siła.

Katarzyna Miller: Moja lekcja na życie, którą polecam innym babom jest taka, by nie mieć szczególnych oczekiwań

Uczy się, jak tworzyć własne szczęście

Nawet w trudnym życiu można znaleźć szczęście. Nadal możesz być szczęśliwa, nawet jeśli dźwigasz ciężar całego świata na swoich barkach. Moja mama nauczyła mnie, że zawsze mogę znaleźć powód do uśmiechu, wystarczy tylko przyjrzeć się bliżej.

Dowiaduje się, że ona wciąż wie więcej o miłości 

Nawet jeśli dzielą was pokolenia, nawet jeśli nie podobają ci się jej wybory miłosne, jeśli ona kogoś nie akceptuje, lepiej jej posłuchaj. Ona wie, co mówi; co więcej, nie chce widzieć, że masz złamane serce. Nienawidzę tego przyznawać, ale za każdym razem miała rację.

Uczy się, jak być dobrą matką

Zostałeś wychowana przez mamę, która pokazała ci, jak naprawdę dbać o rodzinę, która pokazała ci, że ciężka praca się opłaca, która pokazała ci, że można kochać kogoś bezwarunkowo. Pokazała ci, jak być opiekuńczym, kochającym, miłym, współczującym, silnym i odpornym człowiekiem. Dawała przykład i niezależnie od tego, czy o tym wiesz, czy nie, krok po kroku podążasz jej śladami.