Morze Podróże Wakacje z psem

5 powodów, by zabrać psa na swój urlop nad morzem

Redakcja
Redakcja
5 grudnia 2019
Hotel Senator przyjazny zwierzętom
Fot. Materiały prasowe

To już nawet nie moda czy chwilowy trend. Zabieranie zwierząt na rodzinny wypoczynek staje się w Polsce normą. Skąd taka zmiana? Zapytaliśmy o zdanie tych, którzy nie wyobrażają już sobie sytuacji, gdy pies zostaje w domu. Gdy zaczyna się urlop, pakują jego najpotrzebniejsze rzeczy i ruszają razem z nim w świat…

Hotele Przyjazne Zwierzętom

Kierunek? Zdecydowanie najczęściej miejsca przyjazne zwierzętom. Takie, gdzie nie tylko psy są mile widziane, ale też hotel jest przygotowany na ich przyjazd. Co kawałek znajdziemy tu miski ze świeżą wodą, a w pokojach dodatkowe ręczniki dla psów. Poza tym nie będziemy też mieć dylematu, czy i dokąd możemy wybrać się razem z psem. Zarówno w samym hotelu, jak i w jego okolicy będą bowiem miejsca, gdzie zwierzęta nikomu nie przeszkadzają.

Fot. Materiały prasowe

Wszędzie dobrze, ale z Panem najlepiej

Urlop, chwilowa zmiana miejsca, relaks… – każdy z nas przynajmniej raz w roku musi mieć kilka dni, by odpocząć. Dlaczego nie wprowadzić nowego zwyczaju i nie pozwolić na to również naszym czteronożnym pupilom? Dzięki temu nie będą musiały się z nami rozstawać, a tym samym przeżywać niepotrzebnego stresu. Nie trafią na czas urlopu do hotelu dla zwierząt czy pod opiekę naszych znajomych. Będą za to mogły spędzić go z nami. W innym miejscu, poza domem, ale za to w bardzo dobrze znanym sobie towarzystwie.

Hotel Senator przyjazny zwierzętom

Fot. Materiały prasowe

Rozpieszczony = zadowolony

Poza tym, który psiak nie lubi smakołyków i rozpieszczania? Przyjeżdżając na przykład do Hoteli Nadmorskich, Wasze psy prawdopodobnie polubią te miejsca już od progu recepcji. I to nie tylko dlatego że zostaną miło powitane. W ramach oferty specjalnej, dotyczącej pobytów ze zwierzętami Hotele weszły bowiem we współpracę z zaprzyjaźnionym sklepem zoologicznym i gdy tylko mogą, witają Gości rozpoczynających taki pobyt dedykowanymi psimi pakietami powitalnymi. Można? Można!

Pies i morze

Duża przestrzeń, szum morza, fale czy ścieżki prowadzące przez nadmorskie lasy – żaden, choćby największy park miejski nie może konkurować z taką okolicą i psy bardzo szybko to zauważają. Zwłaszcza jeśli zdecydujecie się przyjechać nad Bałtyk poza sezonem. Wówczas bez problemu znajdziecie miejsce, gdzie będziecie tylko Wy i morze. Wasz pies z pewnością bez trudu oswoi się wtedy z nowym miejscem. Będziecie mogli spacerować z nim bez stresu, bez pośpiechu. Puste, ciche, spokojne plaże, gęste, nadmorskie lasy…- to wszystko przez tych kilka dni będzie Wasze.

Hotel Senator przyjazny zwierzętom

Fot. Materiały prasowe

Z perspektywy dwóch kółek

Bardzo dobrym pomysłem jest również wypożyczenie rowerów, zwłaszcza jeśli Wasz pies potrzebuje większej aktywności. Wówczas możecie zwiedzać okolicę z perspektywy dwóch kółek i docierać do nowych, często jeszcze nieodkrytych miejsc. Przyjemne z pożytecznym, tym bardziej że w ostatnim czasie nad polskim morzem powstało mnóstwo nowych ścieżek rowerowych. Część z nich prowadzi przez lasy, część biegnie nad wydmami, jeszcze inne pozwalają oglądać bez schodzenia z roweru Bałtyk. W ten sposób Wy macie więc ciekawą wycieczkę po okolicy, a pies – świetną okazję, by się wybiegać.

Fot. Materiały prasowe

Hotel Senator przyjazny zwierzętom

Jeśli do tej pory nie zdecydowaliście się jeszcze na taki wyjazd, polecamy polskie wybrzeże oraz hotele należące do Grupy Hotele Nadmorskie a szczególnie Hotel Senator****. Hotel Senator hotel przyjazny zwierzętom.

Hotel Senator przyjazny zwierzętom

Fot. Materiały prasowe


 

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Senator


Morze Podróże Wakacje z psem

4 sygnały świadczące o tym, że jesteście sobie przeznaczeni

Redakcja
Redakcja
5 grudnia 2019
Fot. iStock / AleksandarNakic
 

Przeznaczenie. Czy ono naprawdę odgrywa taką rolę w naszych związkach? Czy to ono przesądza o ich powodzeniu? Chyba sami wiecie, że o ile los, może nas ku sobie lekko „popchnąć”, sprawiając, że się spotkamy, że się odnajdziemy, to już, to co z tą znajomością zrobimy dalej zależy wyłącznie od nas. W tym znaczeniu, nasze „przeznaczenie” jest uwarunkowane naszymi działaniami – tym, co konkretnie robimy, by związek utrzymać.

Można więc powiedzieć, że jesteście sobie przeznaczeni, jeśli:

1. Ty i twój partner jesteście optymistycznie nastawieni co do wspólnej przyszłości

Jesteście pełni nadziei. Wiecie, że ten związek nie jest „doskonały”, ale wciąż staracie się, aby trwał, rozwijał się. Jesteście wystarczająco dojrzali, aby przyznać, że oboje macie wady. Macie konkretną wizję wspólnej przyszłości i plan, jak ją zrealizować. Rozmawiacie o tym i zdajecie sobie sprawę z tego, że ta droga niekoniecznie będzie łatwa, ale wiecie też, że zdecydowanie warto nią podążać.

2. Jesteście przede wszystkim najlepszymi przyjaciółmi

Przyjaźń w związku to bardzo wiele. Wy oboje wiecie, że cokolwiek się stanie, naprawdę możecie na siebie liczyć. Jesteście dla siebie nawzajem systemem wsparcia. Oboje rozumiecie na czym polega wartość wspólnego życia i robicie, co możecie, aby zachować harmonię w waszym związku. Bo tak jest po prostu lepiej dla was i dla waszej miłości.

3. Jesteś najlepszą możliwą wersją siebie, gdy jesteś razem

Choć nie lubię wyrażenia „najlepsza wersja siebie”, tutaj dość dobrze oddaje ona sens partnerstwa. Przy odpowiedniej osobie jesteś zmotywowana do zmian na lepsze, dla siebie samej. Nie chodzi o presję, o brak akceptacji, ale o chęć rozwoju, która wypływa z twojego wnętrza, gdy masz u swojego boku właściwego partnera.

4. Wspólnie spędzony czas nie dłuży się, lecz wzbogaca i wzmacnia

Oczywiście, nie w tym rzecz, by przebywać ze sobą stale. Rzecz w tym, by nas ten wspólny czas nie męczył, ale cieszył. Byśmy po wspólnie spędzonych latach nadal do siebie tęsknili. Byśmy byli na siebie uważni i by ciekawiła nas opinia partnera.

Ślepy los może nas ku sobie zbliżyć, ale nie jest magiczną siłą, która utrzyma za nas związek. Przeznaczeniu trzeba pomóc, dbać o siebie wzajemnie, pielęgnować miłość. Wtedy, czasem po kilkudziesięciu, a czasem po kilkunastu lub choćby kilku wspólnie dobrze spędzonych ze sobą latach możemy powiedzieć, że byliśmy sobie przeznaczeni.


źródło: relrules.com


Morze Podróże Wakacje z psem

Razem „Pomagamy jak umiemy” – i dobrze nam idzie!

Redakcja
Redakcja
4 grudnia 2019
Fot. Materiały prasowe

Robiąc zakupy w drogeriach Rossmann – klienci jednocześnie pomagali potrzebującym. Łącznie udało się zebrać 5 milionów złotych w postaci dostępnych w naszych sklepach produktów. Do 20 grudnia trafią one do 250 organizacji w całej Polsce. Taki jest finał 3 edycji akcji „Pomagamy jak umiemy”.

Fot. Materiały prasowe

Mechanizm pomocy jest prosty. Pracownicy Rossmanna zgłaszają lokalne instytucje, które ich zdaniem tak prężnie działają i robią tyle dobrego, że warto je wesprzeć. Każdego  roku pomoc trafia do domów dziecka, samotnej matki, hospicjów, fundacji na rzecz chorych i seniorów, a także do schronisk  dla zwierząt.

Fot. Materiały prasowe

Po sprawdzeniu wiarygodności zgłoszonych instytucji, na początku roku powstaje lista 250 organizacji. Od 2 stycznia do 31 października członkowie Klubu Rossmann mogli przekazywać tym instytucjom punkty za zrobione u nas zakupy. W tym roku klienci sami decydowali, które oragnizacje chcą wspierać.

Fot. Materiały prasowe

Każda złotówka wydana w Rossmannie przybliżała do wymarzonego celu – uzbierania rekordowych 5 milionów złotych. Udało się. Pomoc – w postaci dostępnych w Rossmannie produktów o tej wartości – jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafi do potrzebujących. Organizacje zawsze same wybierają, co z asortymentu Rossmanna jest im najbardziej potrzebne.

Na stronie https://www.rossmann.pl/pomagamy można sprawdzić wartość darowizn, jakie otrzymały poszczególne organizacje objęte programem.

Fot. Materiały prasowe


Zobacz także

Trekking w Azji: najlepsze trasy na wędrówki i trekking

Wyprawa trekkingowa po Azji – dokąd wybrać się na pieszą wędrówkę?

Dlaczego warto pojechać na urlop na Wyspy Kanaryjskie?

Aktywna turystyka: dlaczego jest teraz aż tak popularna?

Adventure travel – czy warto?