Morze Podróże Wakacje z psem

4 sygnały świadczące o tym, że jesteście sobie przeznaczeni

Redakcja
Redakcja
5 grudnia 2019
Fot. iStock / AleksandarNakic
 

Przeznaczenie. Czy ono naprawdę odgrywa taką rolę w naszych związkach? Czy to ono przesądza o ich powodzeniu? Chyba sami wiecie, że o ile los, może nas ku sobie lekko „popchnąć”, sprawiając, że się spotkamy, że się odnajdziemy, to już, to co z tą znajomością zrobimy dalej zależy wyłącznie od nas. W tym znaczeniu, nasze „przeznaczenie” jest uwarunkowane naszymi działaniami – tym, co konkretnie robimy, by związek utrzymać.

Można więc powiedzieć, że jesteście sobie przeznaczeni, jeśli:

1. Ty i twój partner jesteście optymistycznie nastawieni co do wspólnej przyszłości

Jesteście pełni nadziei. Wiecie, że ten związek nie jest „doskonały”, ale wciąż staracie się, aby trwał, rozwijał się. Jesteście wystarczająco dojrzali, aby przyznać, że oboje macie wady. Macie konkretną wizję wspólnej przyszłości i plan, jak ją zrealizować. Rozmawiacie o tym i zdajecie sobie sprawę z tego, że ta droga niekoniecznie będzie łatwa, ale wiecie też, że zdecydowanie warto nią podążać.

2. Jesteście przede wszystkim najlepszymi przyjaciółmi

Przyjaźń w związku to bardzo wiele. Wy oboje wiecie, że cokolwiek się stanie, naprawdę możecie na siebie liczyć. Jesteście dla siebie nawzajem systemem wsparcia. Oboje rozumiecie na czym polega wartość wspólnego życia i robicie, co możecie, aby zachować harmonię w waszym związku. Bo tak jest po prostu lepiej dla was i dla waszej miłości.

3. Jesteś najlepszą możliwą wersją siebie, gdy jesteś razem

Choć nie lubię wyrażenia „najlepsza wersja siebie”, tutaj dość dobrze oddaje ona sens partnerstwa. Przy odpowiedniej osobie jesteś zmotywowana do zmian na lepsze, dla siebie samej. Nie chodzi o presję, o brak akceptacji, ale o chęć rozwoju, która wypływa z twojego wnętrza, gdy masz u swojego boku właściwego partnera.

4. Wspólnie spędzony czas nie dłuży się, lecz wzbogaca i wzmacnia

Oczywiście, nie w tym rzecz, by przebywać ze sobą stale. Rzecz w tym, by nas ten wspólny czas nie męczył, ale cieszył. Byśmy po wspólnie spędzonych latach nadal do siebie tęsknili. Byśmy byli na siebie uważni i by ciekawiła nas opinia partnera.

Ślepy los może nas ku sobie zbliżyć, ale nie jest magiczną siłą, która utrzyma za nas związek. Przeznaczeniu trzeba pomóc, dbać o siebie wzajemnie, pielęgnować miłość. Wtedy, czasem po kilkudziesięciu, a czasem po kilkunastu lub choćby kilku wspólnie dobrze spędzonych ze sobą latach możemy powiedzieć, że byliśmy sobie przeznaczeni.


źródło: relrules.com


Morze Podróże Wakacje z psem

Razem „Pomagamy jak umiemy” – i dobrze nam idzie!

Redakcja
Redakcja
4 grudnia 2019
Fot. Materiały prasowe

Robiąc zakupy w drogeriach Rossmann – klienci jednocześnie pomagali potrzebującym. Łącznie udało się zebrać 5 milionów złotych w postaci dostępnych w naszych sklepach produktów. Do 20 grudnia trafią one do 250 organizacji w całej Polsce. Taki jest finał 3 edycji akcji „Pomagamy jak umiemy”.

Fot. Materiały prasowe

Mechanizm pomocy jest prosty. Pracownicy Rossmanna zgłaszają lokalne instytucje, które ich zdaniem tak prężnie działają i robią tyle dobrego, że warto je wesprzeć. Każdego  roku pomoc trafia do domów dziecka, samotnej matki, hospicjów, fundacji na rzecz chorych i seniorów, a także do schronisk  dla zwierząt.

Fot. Materiały prasowe

Po sprawdzeniu wiarygodności zgłoszonych instytucji, na początku roku powstaje lista 250 organizacji. Od 2 stycznia do 31 października członkowie Klubu Rossmann mogli przekazywać tym instytucjom punkty za zrobione u nas zakupy. W tym roku klienci sami decydowali, które oragnizacje chcą wspierać.

Fot. Materiały prasowe

Każda złotówka wydana w Rossmannie przybliżała do wymarzonego celu – uzbierania rekordowych 5 milionów złotych. Udało się. Pomoc – w postaci dostępnych w Rossmannie produktów o tej wartości – jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafi do potrzebujących. Organizacje zawsze same wybierają, co z asortymentu Rossmanna jest im najbardziej potrzebne.

Na stronie https://www.rossmann.pl/pomagamy można sprawdzić wartość darowizn, jakie otrzymały poszczególne organizacje objęte programem.

Fot. Materiały prasowe


Zobacz także

Jak przewidzieć pogodę? Kilka prostych sposobów

5 miejsc w Polsce idealnych na mikrowyprawy

Trekking a hiking, trekking górski, trekking rowerowy