Go to content

„Kiedy pies opuszcza swojego właściciela, to nie po to, by pojechać na wakacje”. Spróbujcie się nie rozpłakać, oglądając ten film

Fot. Screen z YouTube https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=XW5-CQdmE_8>ON Campagne 2018 - 30 Millions d'Amis

„Kiedy pies opuszcza swojego właściciela, to nie po to, by pojechać na wakacje”. Tak brzmi hasło kończące nowy film zrealizowany w ramach kampanii społecznej fundacji 30 millions d’amis, która zajmuje się zwierzętami porzuconymi przez ludzi oraz innymi, bezdomnymi czworonogami.

Lato to okres, w którym najczęściej porzucamy psy i inne zwierzęta domowe. W jaki sposób? Często najbardziej okrutny z możliwych – na ulicy, jak rzecz, zostawiajac je przywiązane do przydrożnego drzewa. Zupełnie tak, jakbyśmy byli pozbawieni uczuć. Bo może właśnie tak jest?

A przecież więź, jaka tworzy się między psem, a człowiekiem jest wyjątkowo. Jest relacją na całe życie. Obejrzyjcie ten przejmujący filmik, który ma nam uświadomić to, co oczywiste – jesteśmy odpowiedzialni za zwierzęta, które przyjmujemy pod nasz dach również dlatego, że stają się one częścią naszej rodziny, naszego życia i naszej własnej historii.

Uwaga! Przygotujcie chusteczki.


NA podstawie: 30millionsdamis.fr