Lifestyle

„Kiedy pies opuszcza swojego właściciela, to nie po to, by pojechać na wakacje”. Spróbujcie się nie rozpłakać, oglądając ten film

Redakcja
Redakcja
27 lipca 2018
Fot. Screen z YouTube https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=XW5-CQdmE_8>ON Campagne 2018 - 30 Millions d'Amis
 

„Kiedy pies opuszcza swojego właściciela, to nie po to, by pojechać na wakacje”. Tak brzmi hasło kończące nowy film zrealizowany w ramach kampanii społecznej fundacji 30 millions d’amis, która zajmuje się zwierzętami porzuconymi przez ludzi oraz innymi, bezdomnymi czworonogami.

Lato to okres, w którym najczęściej porzucamy psy i inne zwierzęta domowe. W jaki sposób? Często najbardziej okrutny z możliwych – na ulicy, jak rzecz, zostawiajac je przywiązane do przydrożnego drzewa. Zupełnie tak, jakbyśmy byli pozbawieni uczuć. Bo może właśnie tak jest?

A przecież więź, jaka tworzy się między psem, a człowiekiem jest wyjątkowo. Jest relacją na całe życie. Obejrzyjcie ten przejmujący filmik, który ma nam uświadomić to, co oczywiste – jesteśmy odpowiedzialni za zwierzęta, które przyjmujemy pod nasz dach również dlatego, że stają się one częścią naszej rodziny, naszego życia i naszej własnej historii.

Uwaga! Przygotujcie chusteczki.


NA podstawie: 30millionsdamis.fr

 


Lifestyle

7 sygnałów emocjonalnej przemocy w twoim małżeństwie. Albo odejdziesz albo uwierzysz, że jesteś szalona

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
27 lipca 2018
10 rzeczy, które rozumiemy dopiero po rozwodzie, a szkoda…
Fot. iStock/PeopleImages
 

To zaskakujące i niepokojące jednocześnie, w jak wielu związkach przemoc emocjonalna jest czymś powszechnym. Ponieważ, w przeciwieństwie do przemocy fizycznej, czasem trudno ją zidentyfikować i udowodnić, staje się ona cichym narzędziem manipulacji w relacji, które powinna bazować na zaufaniu i szacunku, a nie na lęku.

Oznaki przemocy emocjonalnej są o wiele subtelniejsze niż fizyczne znęcanie się nad partnerem; i nierzadko o wiele bardziej niebezpieczne. Możesz być ofiarą w związku, nawet o tym nie wiedząc o tym i bagatelizując wpływ tej sytuacji na całe twoje życie. Świadomość tego, co dzieje się w twojej relacji i mechanizmów, które nią kierują, jest pierwszym krokiem do wygrania walki o siebie i o swoje szczęście.

7 sygnałów emocjonalnej przemocy w twoim małżeństwie

1. Twój partner ciągle stawia ci ultimatum i grozi ci

Masz partnera, który kontrolować cię na każdym kroku stosując metodę stawiania warunków i zastraszania. To jest forma emocjonalnej manipulacji. Twój partner próbuje nakłonić cię do zrobienia czegoś, czego nie chcesz zrobić, wykorzystując twoją miłość jak jakiś rodzaj karty przetargowej.

2. Zawsze czujesz, że musisz chodzić wokół niego „na palcach”

Wiesz, że nawet najdrobniejsza rzecz może go rozdrażnić. Gdybyś spojrzała na swój związek z boku, pomyślałabyś „ta dziewczyna chyba oszalała, zupełnie podporządkowała się swojemu mężowi”. Nigdy nie poczujesz się bezpieczna w swoim małżeństwie.

3. Twój partner poniża cię i umniejsza na każdym kroku

Masz partnera, który nieustannie próbuje cię zniszczyć i zdołować. To ktoś, kto chce cię przekonać, że jesteś bezwartościowa i żałosna. Jesteś z kimś, kto cię poniża, zamiast cię wspierać i podziwiać.

4. Czujesz, że w twoim związku jest stale negatywna atmosfera

Twój związek jest negatywny, bez względu na to, jak bardzo się starasz coś zmienić. Starasz się robić dobrą minę, ale negatywne podejście twojego partnera do ciebie i waszego małżeństwa przytłacza cię.  Nigdy nie czujesz się naprawdę szczęśliwa ani zadowolona ze swojego związku.

5. Czujesz się odizolowana i samotna

Mimo że masz kogoś „na całe życie”, wciąż czujesz się samotna. Czujesz, że nie masz z kim porozmawiać, a to zabija cię od środka. Partner izoluje cię od przyjaciół i rodziny , zostajesz sama ze swoimi problemami i nie masz komu się zwierzyć z tego, że wasza relacja stała się dziwnie niebezpieczna.

6. Twój partner traktuje cię z wyższością

Postrzega cię jako kogoś gorszego. Jesteś żoną kogoś, kto nie widzi cię jako równego sobie partnera.

7. Nie czujesz podekscytowania na myśl o przyszłości twojego związku

Nienawidzisz tego, jak się czujesz w takiej relacji ze swoim partnerem i tego, kim w niej jesteś. Wiesz, że wszystko musi się zmienić, albo oszalejesz.


Na podstawie: relrules.com

 


Lifestyle

Paulina Krupińska i Sebastian Karpiel – Bułecka wzięli ślub! I nikt się o tym nie dowiedział

Redakcja
Redakcja
26 lipca 2018
Fot. Screen/Instagram PKrupińska

To już oficjalne. Dziś na Instagramie Pauliny Krupińskiej pojawiło się zdjęcie, które nie pozostawia wątpliwości. Była Miss Polonia i wokalista grupy Zakopower wzięli ślub! I plotkarskie media tym razem nie dowiedziały się wcześniej!

Ona piękna i inteligentna, on przystojny i bardzo utalemtowany. Paulina i Sebastian są parą od kilku lat i mają razem dwójkę dzieci. Media od dawna prześcigały się w domysłach czy i kiedy para zalegalizuje swój związek. Zakochanym udało się zrobić to bez rozgłosu. Panna młoda opublikowała zdjęcie, na którym razem z ukochanym pokazuje ślubne obrązczki. Świeżo upieczeni małżonkowie ubrani są w tradycyjne, góralskie stroje, bo jak wiadomo, pan młody pochodzi z Zakopanego.

Młodej parze składamy najserdeczniejsze życzenia. Wspaniałego życia przepełnionego miłością i wzajemnym szacunkiem!

 

Tak, że tak…Amen 😀 @sebastiankarpielbulecka

Post udostępniony przez Paulina Krupińska Official (@pkrupinska)


Zobacz także

Czy w sercowych sprawach powinnyśmy polegać na radach przyjaciółek?

Błagam, nigdy nie mówcie tego mężatkom!

Jak w porę zauważyć, że w związku jesteśmy jedynie dawcą i popadamy w toksyczną zależność? Odpowiedz sobie na kilka pytań

ćwiczenia na jędrny biust

Piękne piersi nie rosną na drzewach… – ćwiczenia na jędrny biust. Akcja „Bądź piękna każdego dnia”. Dzień #19 [09.05]