Patronaty

Dzień na plotki, dzielenie się swoimi historiami, pyszne ciastko, kawę a przede wszystkim zakupy! Babski Targ na Śląsku

Redakcja
Redakcja
15 listopada 2016
Fot. Materiały prasowe
 

Na Śląsku święto kobiet odbędzie się jesienią, 20 listopada w Galerii Szyb Wilson pod nazwą Babski Targ. Designerska moda, kolorowe kosmetyki, pachnące olejki zadbają o dobry nastrój.

Babski Targ powstał z myślą o kobietach, które lubią być doceniane i rozpieszczane produktami wysokiej jakości. To miejsce, gdzie będzie można dostać ekologiczne kosmetyki, ręcznie wykonaną biżuterię, modę od polskich producentów. Dostępna będzie również moda dla dzieci.

Babski Targ to możliwość spędzenia dnia z przyjaciółkami, córkami, matkami. Dzień na plotki, dzielenie się swoimi historiami, pyszne ciastko, kawę a przede wszystkim zakupy.
Święto Kobiet nie musi być raz w roku. Wstęp bezpłatny.

Kiedy: 20 listopada (godz. 12-19)

Gdzie: Galeria Szyb Wilson ul. Oswobodzenia 1

Fb: https://facebook.com/events/566642466865660/

babski


Patronaty

Nikt z nas nie jest idealny. Może czasami warto przyznać się przed sobą, że ja też ponoszę odpowiedzialność za kryzys w związku?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
15 listopada 2016
Fot. iStock/ m-gucci
 

A gdyby tak zdobyć się na odrobinę uczciwości wobec siebie samej? Gdyby nie dzielić winy w związku po połowie, gdzie i tak większa jej część leży po jego stronie? Kiedy mówimy: „tak, oboje ponosimy odpowiedzialność” to niech to nie będą tylko słowa, ale świadomość tego, co możemy zmienić, by było lepiej, by wyjść z kryzysu, by znaleźć się na nowo.

To trudne, bo najczęściej chcemy być tą dobrą stroną. Zwłaszcza my kobiety – ogarniające codzienność w większym stopniu niż faceci. Bo praca, dzieci, obiad, pranie i sprzątanie. A on? On przychodzi na gotowe. Ile razy mówiłyście: „Zostawię go raz z tym wszystkim, niech zobaczy, jak to jest”. Czujemy się niedoceniane, brak nam zrozumienia dla wysiłku jaki wkładamy każdego dnia, by wszystko toczyło się normalnym i kontrolowanym rytmem. Mamy żal. Tak – to uczucie żalu chyba towarzyszy nam najczęściej. Bo jemu jest prościej, bo dlaczego to my musimy zawsze więcej z siebie dawać. I choć na co dzień o tym nie myślimy, to przychodzi dzień, kiedy najchętniej rzuciłybyśmy wszystkim w pioruny, trzasnęły drzwiami i wyszły, bo nie mamy siły dźwigać tego wszystkiego, co mamy na barkach.

I ja to rozumiem. Rozumiem żal, smutek i bezsilność. Rozumiem rozczarowanie, kiedy nie słyszymy: „jesteś wielka, jak ty to wszystko robisz”.

Ale czy nie za dużo dźwigamy? Czy nie za dużo bierzemy sobie na głowę? Czy nie za bardzo zaplątujemy się w narzucanych sobie obowiązkach?

A gdyby tak przez kilka dni odpuścić. Pobyć żoną, która nie jęczy, nie narzeka, nie strzela fochów, której nie wiadomo, o co chodzi. Nie da się tak? A może jednak? Bo przyglądając się różnym związkom, także swoim relacjom, z pełną odpowiedzialnością myślę, że niszczymy się często same. Spalamy się w związkach, a później wchodzimy w kryzysy, z których trudno nam wyjść, a zdecydowanie łatwiej odejść…

Oczekujemy

Nieustannie czegoś od naszych partnerów czy mężów oczekujemy. Że się domyśli, że się zmieni, że tym razem będzie pamiętał o umyciu kuchenki, o kupnie wina na wieczór, że zapamięta datę pierwszej randki, pierwszego seksu, urodzin teściowej. Tak, znam te wszystkie odpowiedzi: „Ale ile można czekać, ile razy powtarzać, przypominać”. Ale czy my umiemy nie oczekiwać? Cieszyć się z tego, co tu i teraz? Nie planować, nie zakładać, że on coś zrobi, czy nie zrobi – jutro, pojutrze, czy za tydzień?

Czy możemy przestać oczekiwać od siebie? Świat się nie zawali, jeśli z czymś nie zdążymy, czegoś nie będzie się nam chciało zrobić. Naprawdę.

Wymagamy

Żeby on zawsze był jakiś. Żeby za nami nadążał, inspirował nas, żeby nas kochał i tę miłość na każdym kroku nam uświadamiał. Stawiamy sobie same wysoko poprzeczkę, dlaczego robimy to jemu? Tak, jak my nic nie musimy, tak i on nie musi. Naprawdę. Zróbcie rachunek sumienia i odpowiedzcie sobie na pytanie: dlaczego wymagamy? Bo jesteśmy zmęczone? Bo chcemy, by on doceniał nasz wysiłek? Jeśli my robimy coś po to, żeby czuć się ważną i niezastąpioną – to tego chcemy. Chcemy być ważne, chcemy, żeby nic nie działo się bez nas. Może to nas frustruje, może dlatego jesteśmy wiecznie niezadowolone z tego, że on nam nie dorównuje, że nie jest tak samo zmęczony?

Nie odpuszczamy

Nie potrafimy powiedzieć: „Nie chcę mi się gotować obiadu”, a on potrafi. On powie: „Zamówmy pizzę, wyjdźmy gdzieś”. Strzał prosto w serce naszego poczucia odpowiedzialności. Tak, bo to my jesteśmy te odpowiedzialne, on wiecznie by się bawił. Dlaczego my nie odpuszczamy, dlaczego nie mówimy: „Nie chce mi się”, „Nie dzisiaj”, „Zróbmy to jutro”. Dlaczego nie umiemy lekko potraktować niektórych narzucanych samym sobie obowiązków. Przecież nikt nie wymaga od nas tyle, ile my same. To my piętrzymy sobie zadań. Sam sobie fundujemy stres w domu, w którym powinniśmy być szczęśliwe i odprężone.

Zabieramy przestrzeń

„Jeśli ja tego nie dopilnuję, to on tego nie ogarnie”, „Nie mogę na niego liczyć, muszę sama”. Jak często tak mówimy? Zgadzam się – są rzeczy, które my zrobimy lepiej, ale musimy mieć świadomość swoich słabych i mocnych stron. A gdyby te mocniejsze zauważyć u niego? Gdyby oddać mu pole codzienności, w którym on czuje się dobrze? Gdyby ustalić wspólnie zakres tego, kto za co jest odpowiedzialny? Lista wywieszona na lodówce: odebrać dzieci o tej godzinie – i nie dzwonić, nie przypominać. Zaufać. Zacząć polegać na człowieku, z którym żyjemy, bo on też jest dorosły, też ponosi konsekwencje, przed którymi najczęściej go chronimy wyręczając, tuszując błędy. Jak żyć szczęśliwie z kimś, kto nie chce nawet spróbować polegać na tej drugiej osobie?

Brak w nas radości

Jak często pozwalacie sobie rozsiąść się w fotelu mówiąc: „Kochanie, zrobisz mi herbaty”? Jak często uśmiechacie się do zrobionej przez niego kanapki, zamiast wypominać, że zabrakło sałaty, za dużo masła, za mało sera? Tak, zapominam, że tylko my jesteśmy perfekcyjne i żaden facet nie ma szans nas w tej perfekcyjności doścignąć.

Ja bywam tym zmęczona. Tym stałym napięciem, które sama sobie potrafię fundować, tym stresem, czy aby na pewno o wszystkim pamiętałam, wszystkiego dopilnowałam. A wy? Nie macie czasami serdecznie dość. Nie chcecie przestać być idealnymi? Tak po prostu wejść w kolejny dzień bez konieczności wypełnienia każdego punktu w waszym planie? Położyć się na kanapie i powiedzieć: „Kochanie, zamów pizzę, dzisiaj nie chce mi się gotować”. I zasnąć. I obudzić się w tym samym, a jednak trochę innym świecie, gdzie ktoś podsunie nam herbatę, kawałek pizzy i przytuli, i powie, że kocha?  Tak po prostu, a nie za coś.


Patronaty

Regulamin akcji: „A co ty byś sobie podarowała w prezencie?”

Redakcja
Redakcja
15 listopada 2016
Fot. iStock/Eva Katalin Kondoros

Regulamin akcji „A co ty byś sobie podarowała w prezencie?”

WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE „A co ty byś sobie podarowała w prezencie?”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Akcji pod nazwą Konkurs „A co ty byś sobie podarowała w prezencie?” zwanego dalej „Konkursem”, jest portal Blum Media
  sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany
  w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762,
  o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora w okresie 15.11.2016 – 12.12.2016. Wyniki akcji zostaną ogłoszone do dnia 20.12.2016.
 3. Sponsorami nagród w Konkursie są Braster,  Plantwear, Czarny Potok, Ziaja, Ćmielów, Krosno, Naturativ, klinika Uśmiech Zdrowia, Semilac, Garneczki.pl, Wendre, Recman, Polmed  – zwani dalej Sponsorami.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl. 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsorów nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich. 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe.
  ZADANIE KONKURSOWE: Wyślij do nas list: „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”, w którym napisz, co ty byś sobie podarowała w prezencie i dlaczego. Przekonaj siebie i innych, że ty też zasługujesz na to, co najlepsze, a czasami może i nawet najbardziej szalone.

  1. List przesyłajcie na adres [email protected] z dopiskiem  „A co ty byś sobie podarowała w prezencie?” oraz informacją, jak chcecie zostać podpisani.

   Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
   Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
   Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

  2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze pocztowym Organizatora
  3. W czasie trwania konkursu można dodawać wiele komentarzy. Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu aktywność uczestników podczas wszystkich wyzwań.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 40 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 20.12.2016 na stronie internetowej www.ohme.pl.

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

  1. Sponsorami nagród w Konkursie są Braster,  Plantwear, Czarny Potok, Ziaja, Ćmielów, Krosno, Naturativ, klinika Uśmiech Zdrowia, Semilac, Garneczki.pl, Wendre, Recman, Polmed – zwani dalej Sponsorami.
  2. Laureatami Konkursu zostanie 40 osób, które wybierze jury na podstawie najciekawszej odpowiedzi.
  3. Nagrody:

   braster-logo

   Braster – Twój najzdrowszy nawyk

   Braster to innowacyjne w skali świata certyfikowane urządzenie medyczne, które pozwala na komfortowe i samodzielne badanie piersi w domu. Dzięki specjalnie opracowanej matrycy termograficznej urządzenie rejestruje ewentualne niepokojące zmiany w piersiach. Badanie trwa około 15 minut, jest bezbolesne i bezinwazyjne. Nie musisz martwić się, że zrobisz coś źle, bo Braster to także aplikacja na smartfona, która przeprowadzi Cię przez całe badanie i przypomni o kolejnym. Wykonane przez Ciebie termograficzne obrazy piersi zostaną przeanalizowane przez inteligentne algorytmy, a wyniki będziesz mogła sprawdzić na Twoim indywidualnym koncie w portalu www.braster.eu. Skuteczność Brastera została potwierdzona klinicznie.*

   *Badania przeprowadzono na grupie około 2000 kobiet, w tym 1010 kobiet przebadano w ramach badań obserwacyjnych w latach 2013 – 2016

   1x 1 urządzenie z abonamentem na 2 lata/ wartość 891zł

   _DSC1193

   Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych w wysokości 10% wartości Nagrody. Fundator, jako płatnik zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych, przed wydaniem Nagród Laureatowi obliczy, pobierze i odprowadzi do właściwego Urzędu Skarbowego zryczałtowany podatek dochodowy należny z tytułu wygranej. W tym celu do wartości Nagrody zostanie dodane świadczenie pieniężne w wysokości odpowiadającej zryczałtowanemu podatkowi dochodowemu od osób fizycznych z tytułu wygranej w Konkursie w kwocie stanowiącej 11,11% wartości danej Nagrody. Laureat oświadcza, że wyraża zgodę aby kwota premii pieniężnej nie podlegała wypłacie na jego rzecz, lecz przeznaczona została na zapłatę podatku należnego z tytułu wygranej w Konkursie.

   Czarne

   1 x  voucher dla 2 osób na 2 dniowy pobyt w hotelu Czarny Potok Resort&SPA,  ze śniadaniami i obiadokolacjami do wykorzystania do końca czerwca 2017* ( o wartości 1.600 zł)

   Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

   *z wyłączeniem ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, SYLWESTRA I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.

   Logo PFP

    

   Niezwykłe zestawy filiżanek firmy Ćmielów

   1x zestaw dwóch filiżanek Minojska 
   1x zestaw dwóch filiżanek India 
   1x zestaw dwóch filiżanek Art Deco 

    

   PlantWear_logo_New

   Zegarki Plantwear, to nowy trend w stylistyce i gwarancja najwyższej jakości, to wyróżniające się na rynku produkty, które są nie tylko funkcjonale, ale również skutecznie przyciągają uwagę. Wszystkie piękne, niepowtarzalne, ręcznie robione w Polsce.

   1 x zegarek Urban Wenge 399 zł

   1 x zegarek Heritage – Dąb 399 zł

   1 x zegarek Raw Double Silver Dąb 429 zł

    

   logaziaja-02

    

    

   10 x zestaw kosmetyków marki Ziaja. W skład zestawu nagród wchodzą:

   – kaszmirowy szampon wzmacniający 300 ml

   – kaszmirową skoncentrowaną maskę wzmacniającą 200 ml

   – kaszmirowe welwetowe serum nabłyszczające 50 ml

   – arganowy szampon wygładzający 300 ml

   – arganowa skoncentrowana maska wygładzająca 200 ml

   – arganowe satynowe serum wygładzające 50 ml

    

   logo KROSNO GLASS

   3 x komplet do likieru – Liqueur

    

   2 x komplet kieliszków do martini Elegance (komplet 6 szt.)

    

   2 x komplet kieliszków do wina białego Elegance

    

   2 x zestaw kieliszków do szampana Elegance

    

   1 x zestaw: Świąteczne otulenie z Naturativ

    

   W zestawie:

   Otulające masło do ciała, 250ml –  to bogata pielęgnacja dzięki kompozycji naturalnych maseł i olejów roślinnych oraz urzekający aromat naturalnej wanilii i karmelu z nutką cytryny. Masło posiada apetyczną konsystencję lekkiego, tortowego kremu. Znakomicie się wchłania, a efekt nawilżenia i odżywienia skóry odczuwalny jest już po pierwszym użyciu.

   Aromatyczna , naturalna Świeca Cynamon-Goździk-Pomarańcza, 200ml – uwalnia niezwykle ciepły aromat – słodki, lekko pikantny i zmysłowy. Kompozycja zapachowa olejków eterycznych: cynamon-goździk-pomarańcza zmniejsza napięcia nerwowe i łagodzi stres, sprzyja odprężeniu i relaksowi. Świeca składa się w 100% z ekologicznego wosku sojowego i naturalnych olejków eterycznych.

   Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek ze świąteczną zawieszką!

   1 x Zestaw: Święta pachnące cytrusami z Naturativ

   W zestawie:

   Stymulujący scrub cukrowy HOME SPA, 500ml – dokładnie złuszcza skórę, przywracając jej blask i świeżość. Zawarty w peelingu olej słonecznikowy nawilża i odżywia. Olejki rozmarynowy, grejpfrutowy  i cytrynowy poprawiają ukrwienie oraz odżywiają skórę, a olejek mandarynkowy pielęgnuje, tonizuje i uelastycznia. Śródziemnomorski aromat  Peelingu HOME SPA stymuluje zmysły i koi nerwy.

   Bogaty Balsam do dłoni HOME SPA, 100 ml –  odżywia, nawilża, koi i naprawia skórę. Zawiera kombinację substancji o właściwościach naprawczych i zwalczających wolne rodniki oraz  kompozycję olei i maseł roślinnych, skutecznie odbudowujących warstwę lipidową skóry.  W naturalnym balsamie do rąk HOME SPA znajdują się substancje ochronne, które zabezpieczają skórę dłoni na długie godziny. Balsam idealnie się wchłania. Pachnie ziołowo i cytrusowo. Aromat jest mieszaniną olejków eterycznych.

   Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek!

   USMIECH ZDROWIA _ LOGO _ PNG

   1 x Voucher na zabieg czyszczenia zębów: scaling, piaskowanie oraz fluoryzacja. Termin wykorzystania vouchera: do 31.03.2017 / Wartość 250 pln

    

    

   semilac logo jpg

   2 x zestaw świąteczny + zestaw startowy od Semilac (o wartości 314 złotych)

   Szukasz idealnego prezentu dla bliskiej osoby, ale i dla siebie samej?  Wybierz jeden z zestawów Semilac i podziel się lakierami z przyjaciółką, siostrą czy mamą lub wykonajcie sobie wzajemnie manicure korzystając  z zestawu startowego Semilac.

   Zestaw świąteczny Semilac:

   W eleganckim pudełku znajdziecie dwa zupełnie nowe lakiery hybrydowe: Semilac 160 I’m not sure i Semilac 161 Something Nice. To kolory idealne dla wszystkich niezdecydowanych kobiet. Dodatkowo, ich biżuteryjny charakter sprawi, że manicure będzie uniwersalny i doskonale dopasowany do niemal każdej stylizacji.

   W skład zestawu świątecznego wchodzi:

   • lakier hybrydowy Semilac 160 I’m not
   • lakier hybrydowy Semilac 161 Something Nice
   • lakier klasyczny Semilac 025 Glitter Red

   Zestaw startowy Semilac:

   W komplecie znajdziecie wszystko co potrzebne by wykonać perfekcyjny manicure. To doskonały sposób na wspólne spędzenie popołudnia czy wieczoru z siostrą lub przyjaciółką. Razem możecie stworzyć niezapomniane stylizacje i bawić się kolorami. Semilac ma ich w ofercie blisko 200.

   W skład zestawu startowego wchodzi:

   • lampa Semilac LED 6W,
   • Semilac BASE
   • Semilac TOP
   • Lakier hybrydowy Semilac 026 My Love
   • odtłuszczacz Nail Cleaner Pure
   • Semilac Acetone
   • folie do usuwania lakieru hybrydowego
   • waciki bezpyłowe
   • Semilac Striper
   • blok polerski
   • pilniki do paznokci

Wendre_logo1 x piękny i komfortowy zestaw pościeli Blommenslyst, składający się z:
1 x kołdra Blommenslyst w rozmiarze 155×200
2 x poduszka Blommenslyst 50×60.

Poduszki i kołdry z linii Blommenslyst to wyrób medyczny, przeciwdziałają osadzaniu się roztoczy, a wysoka jakość wykonania została potwierdzona przez niemiecki Instytut Badawczy Hohenstein. Poszycie kołder i poduszek wykonano z przyjemnej w dotyku mikrofibry. Puszyste wypełnienie to włókna HCS, które wzbogacone silikonem utrzymują odpowiednią sprężystość kołdry i nie zbijają się podczas użytkowania. Nowoczesna technologia sprawia, że produkty Blommenslyst są przyjazne alergikom i można je prać w pralkach automatycznych.

logo_biale
1 x voucher o wartości 100 zł  na zakupy w Recman

logo polmed

3 x pakiet badań laboratoryjnych dla kobiet (o wartości 150 zł każdy).

W związku z okresem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, POLMED S.A. przygotował specjalną ofertę świąteczną, dostosowaną do wieku pacjenta. W zakres pakietu wchodzą konsultacje lekarskie, badania diagnostyczne, badania laboratoryjne.

Świąteczny Pakiet badań to wspaniały pomysł na prezent świąteczny dla rodziny. Dbajmy o zdrowie nasze i naszych bliskich. POLMED oferuje możliwość dostarczenia Karty upominkowej z wybranym wariantem pakietu medycznego na wybrany przez Ciebie adres na terenie całego kraju. W celu skorzystania z usługi należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Karta upominkowa  jest ważna 6 miesięcy od daty zakupu.

Badania Laboratoryjne:
morfologia
OB
badanie ogólne moczu
glukoza
lipidogram
próby wątrobowe – ALT i GGTP
żelazo
TSH
elektrolity – sód i potas
kreatynina
kwas moczowy
CRP

Badania diagnostyczne:
EKG spoczynkowe
pomiar ciśnienia

Konsultacja lekarska – omówienie wyników

4. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.

 

5. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.

6. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne akceptacją niniejszego regulaminu oraz z prawem do wykorzystania tejże pracy przez Organizatora w celach promocyjnych.

7. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.

8. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom  za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub przesyłki kurierskiej w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i sponsorzy nagrody nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i sponsorzy nagrody nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i sponsorzy nagrody nie ponosi odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.

Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.

Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.

Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.

Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.

Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.

Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).Zobacz także

Radio Kolor 103 FM wręczyło statuetki Grube Ryby 2017!

Jak zostałam wiedźmą – bajka… nie tylko dla dzieci

Ciało to za mało – trenuj umysł!