Go to content

Czym charakteryzuje się moda z Turcji? Co warto kupić?

Fot. Materiały prasowe

Turecka moda, można powiedzieć, ma w Polsce dwa źródła. Jedno pamiętają tylko odrobinę starsi, bo to dostępne w PRL-u swetry, a drugie, znacznie już bliższe dniu dzisiejszemu, to hitowy turecki serial „Wspaniałe stulecie”, który zupełnie zmienił postrzeganie tureckiej mody nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach świata.

Turecka odzież na jesień i zimę

Turecka odzież to wciąż w dużej mierze ubrania szyte z materiałów naturalnych: bawełny, wełny czy ich mieszanek z włóknami syntetycznymi. To świetne materiały na przykład do produkcji swetrów lub płaszczy i eleganckich kurtek, które faktycznie z Turcji kupujemy w całkiem sporych ilościach. Z drugiej strony, niektóre tureckie firmy wyspecjalizowały się też w obróbce odzieży termicznej i termoaktywnej – dziś często stają się one elementem ubioru nie tylko dla ludzi aktywnych, ale też po prostu tych, którzy lubią czuć się komfortowo nawet wtedy, kiedy pogoda temu nie sprzyja.

Poszukujesz modnych wzorów odzieży damskiej? Sprawdź ofertę hurtowni Ingrosso

Elegancka moda wizytowa z nutką folku

Wspomniany we wstępie serial to typowa produkcja kostiumowa. Esencja ciężkiego tureckiego designy odzieży i biżuterii ma sporą siłę oddziaływania na kobiety na całym świecie i w każdym wieku. Dziwi trochę może to, że to zauroczenie przejawia się akurat w segmencie odzieży wizytowej – tureckie bluzki, kardigany, spodnie czy marynarki w jakiś sposób wykorzystujące motywy folkowe, czy choćby charakterystyczną dla tkanin tureckich ciężką kolorystykę stały się bardzo popularne. Dla wielu kobiet to ciekawy sposób na to, by wyglądać elegancko i jednocześnie mieć okazję pokazać swój charakter.

Spodnie? Bardzo wygodnie!

Turcja stała się w ostatnich latach też jednym z liderów, jeśli chodzi o produkcję spodni dla kobiet. W oczy rzucają się ich nietuzinkowe kolory, ale ludzie bardziej uważni zwracają też uwagę na zastosowanie materiałów o wyższej niż zwykle gramaturze. To sprawia, że należy oceniać je już nie tylko przez pryzmat estetyki, ale też trwałości – ta w życiu liczy się przecież jeszcze bardziej. Są takie sezony, że specyficzny odzieżowy design z Turcji jest motywem dominującym – szerokie spodnie z doskonałej jakości tkanin łączą się świetnie z letnimi i zimowymi stylizacjami, a żonglerka doborem materiałów sprawia, że Turcy chyba zasługują na tytuł mistrzów świata w nadawaniu jednej części garderoby maksymalnej liczby różnych zastosowań.

To wszystko i jeszcze więcej już na ciebie czeka

Cechą mody tureckiej jest olbrzymie zróżnicowanie. Jeśli należysz do osób, które są raczej zwolennikami konserwatywnych motywów modowych, możesz się mocno zdziwić, bo Turcy świetnie łączą klasykę i trendy. Zresztą – tego nie da się po prostu opisać. Znacznie lepiej się o tym przekonasz, jeśli zajrzysz do naszej hurtowni Ingrosso i przejrzysz sobie produkty najlepszych tureckich producentów. Mamy wszystko, co chcesz na siebie włożyć – bez względu na porę roku, twoją figurę lub okazję: wszystko już na ciebie czeka! Gorąco zalecamy pośpiech, ponieważ inną cechą odzieży z Turcji jest produkcja w krótkich seriach, więc za chwilę asortyment na pewno się zmieni.


Artykuł sponsorowany