Go to content

Astrologiczny Baran – wojownik w natarciu

Fot. iStock

Z Baranem (20 marca – 20 kwietnia) rozpoczyna się wiosna i rok astrologiczny. Przyroda po zimie powraca do życia, a archetyp tego znaku przywraca nam chęć do działania – podejmowanie akcji to atut Barana. Jego patronem jest Mars, planeta która swoją nazwę zawdzięcza rzymskiemu bogowi o takim samym imieniu.

Baran – żywioł ognia

Archetyp Barana wskazuje na asertywność, czyli wyrażanie woli w zgodzie z własnym ja. Baran nie pozostaje w strefie komfortu, a kluczem jego jestestwa jest bycie sobą. Ono jest jego najwyższą wartością. Baran, będący pierwszym znakiem zodiaku, reprezentuje pierwotne siły życia, narodziny, rezurekcje, odnowienie, regenerację. Osoby urodzone ze Słońcem w znaku Barana mają w sobie urok dziecka – są wesołe, nieskomplikowane i beztroskie.

Baran przyszedł na świat po to, aby z nie poskromioną ciekawością odkrywać go i podporządkowywać sobie. Dla niego liczy się to co jest tu i teraz, tylko w ten sposób może skoncentrować się na działaniu. Baran należy do żywiołu ognia. Żyje w przekonaniu, że wszystko ma jeszcze przed sobą, wystarczy po to odważnie sięgnąć. Jest spontaniczny, niecierpliwy, uosabia słomiany zapał. To archetyp pioniera, stworzony, aby być tam gdzie nikogo jeszcze nie było. Nie boi się niebezpieczeństwa, jest odważny i nie asekuruje się.

 

Znaki zodiaku - daty, charakterystyka

Fot. iStock

2021 to będzie dobry rok

Dla większości Baranów zapowiada się dobry rok. W 2021 roku pozostaną pod wpływem dwóch sympatycznych sekstyli Jowisza i Saturna, które sprawią, że Barany dobrze poradzą sobie z trudną sytuacją, która ma teraz miejsce. Z traumy po pandemii otrzepią się stosunkowo szybko. Saturn będzie je wspierał we wszystkich działaniach, w których trzeba się wziąć do roboty i wykazać cierpliwością oraz metodycznością. Ostatnia dekada, podczas której Uran przebywał w znaku Barana, mogła przynieść rewolucje i huragany. Jednak właśnie teraz osoby spod znaku Barana będą mogły odzyskać utraconą pozycję, czy zasilić konto bankowe. Barany nie będą musiały walczyć, co może je trochę irytować, jednak jeśli odpuszczą i się zdyscyplinują mogą liczyć na bogate plony. Baranom będzie żyło się lżej i spokojniej. Powinny jednak pamiętać, że brak stresujących bodźców do mobilizacji może okazać się pułapką.

Wszystkie Barany na przełomie kwietnia i maja odczują napięcie wewnętrzne spowodowane obniżona skutecznością. W maju nie powinny się złościć i wchodzić w niepotrzebne w konflikty. Od połowy czerwca do końca lipca czeka je dobry czas, a pierwsza połowa wakacji będzie dla nich znakomita. Niestety problemy mogą powrócić jesienią, zwłaszcza w październiku. Barany mogą odczuć osłabienie mocy twórczych i sił witalnych, a także przyhamowanie ekspresji. Kolejnym momentem przyśpieszenia będzie grudzień – Barany zakończa rok na plusie.


źródło: magazyn SENS 4/2021