Listy do redakcji

Życie to nie bajka i nie każda kobieta może pochwalić się ciepłymi relacjami z innymi kobietami. Akcja #Jestem Kobietą

Listy do redakcji
Listy do redakcji
3 kwietnia 2020
Akcja #Jestem Kobietą
Fot. iStock – Akcja #Jestem Kobietą
 

Życie to nie bajka i nie każda kobieta może pochwalić się ciepłymi relacjami z innymi kobietami.

Matka czasami jest katem, siostry szarymi eminencjami niepowodzeń, przyjaciółka okazuję się zazdrośnicą rozpowiadającą na Twój temat najgorętsze plotki .

Ja , jako już dojrzała kobieta pragnę powiedzieć Ci , że mimo wszystko warto poznawać ludzi i przekonywać się , że potrafią być także wspaniali . Poznałam wyjątkowe postacie, które po cichu poprawią koronę i szepną ciepłe słowo, gdy myślisz, że jesteś nic nie warta, a w życiu nic Ci nie wyszło.

Mówi się ,że nadzieja umiera ostatnia, ja dopowiem, że nadziei nigdy nie możemy pozwolić na śmierć .

Otwórz szeroko uczy, umysł i zamiast oceniania więcej rozum, staraj się by ten świat był lepszy.

Kiedyś denerwowała mnie niesprawiedliwość, złościła niedotrzymana tajemnica, knucie za plecami. Dziś myślę, że nic nie dzieje się bez przyczyny, a tacy ludzie są gdzieś na początku drogi  swojego rozwoju. Może nigdy nie wyjdą z tego początku, jedyne co ja mogę z tym zrobić to być ponad to. Wspierać , nie wdawać się w plotkowanie, knucie, ocenienia i dopatrywania się drugiego dnia.

Każda historia ma wiele wątków, widzimy tylko małą część.

Ja pragnę być kobietą ciepłą i serdeczną , obecną w życiu , pomachałam więc na pożegnanie rywalizacji, karierze,  oczekiwaniu zarabianiu wielu pieniędzy.

Jestem kobietą a nie maszyną , która musi być seksowna, oczytana, bystra, inteligentna i dopisz przymiotnik jaki tylko chcesz. Ja chce być autentyczna i chce żyć, a nie biec za „marchewką „, którą akurat ktoś, coś mi zawiesi.

Chce tylko przekazać , że nie dajmy sobą manipulować , a najważniejsze naprawdę jest niewidoczne dla oczu.

Jestem kobietą – jesteś kobietą więc zastanów się kim jesteś, czego oczekujesz od życia i w jaki sposób chcesz zaznaczyć swoją obecność na tym świecie.

Czasami wystarczy spróbować sobie odpowiedzieć na pytanie : „Być czy mieć ?”

Dojrzała Pani

 

O AKCJI

Napisz swoją historię. Napisz o sobie, o swojej kobiecości, o tym, co bycie kobietą dla ciebie oznacza lub czego byś sobie życzyła. O jakim świecie marzysz – dla siebie, dla nas, dla naszych córek.
Dzisiejszy świat na pozór nowoczesny i równy jest światem wyjątkowo trudnym, pełnym wybojów. Jedno jest pewne, my kobiety powinnyśmy się teraz trzymać razem. Bo nikt nie da ci tyle, co druga kobieta. Właśnie dlatego, i w tym roku nie będziemy czekać na goździka z okazji Dnia Kobiet.

Piszcie do nas, anonimowo, jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy. Pokażmy światu, jak pięknie się różnimy, jak wiele barw ma kobiecość. I jak bardzo swoją kobiecość kochamy. Bądźmy razem!

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Jestem kobietą” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:


5 x zestaw książek autorstwa Agnieszki Janiszewskiej, składający się z:

 • “Kuzynka Marie” I i II tom

Zimą 1914 roku Marie Boratyńska postanawia odwiedzić po raz pierwszy Korbielowo – posiadłość, w której urodził się i wychował jej nieżyjący już ojciec. Rodzinne animozje sprawiły, że krewni z jego strony byli do tej pory obcymi dla niej ludźmi. Teraz jednak nadarza się okazja, by to zmienić: Marie odpowiada na zaproszenie Emilii, swojej kuzynki i nowej właścicielki Korbielowa, chcąc zburzyć narosły przez lata mur rodzinnych nieporozumień i pretensji. Czy kobietom uda się zbliżyć do siebie i zaprzyjaźnić? Czy będą w stanie zaakceptować zaskakującą prawdę o swoich bliskich, którą niebawem odkryją?Tom I 

Nawiązanie szczerej relacji może okazać się trudniejsze, niż z początku przewidywały, a dynamiczne wydarzenia polityczne pierwszej połowy XX wieku sprawią, że wiele ważnych spraw trzeba będzie odłożyć na później…

Tom II 

Wielka Wojna w Europie spowodowała, że to, co wcześniej spędzało sen z powiek Marie Boratyńskiej, nagle straciło na znaczeniu. Wszystkie rodzinne nieporozumienia, tęsknoty, uczucia zostały przyćmione przez dramatyczne wydarzenia związane z wojenną zawieruchą. Młoda kobieta rzuca się w wir pracy w szpitalu, gdzie dniem i nocą dogląda rannych, próbuje ulżyć w bólu konającym żołnierzom oraz pokonać własne, narastające z każdym dniem, zmęczenie. Wkrótce nadchodzi wiadomość z frontu, która przewartościuje całe jej dotychczasowe życie…

 • “Podróż do Carcassonne” I i II tom – autorstwa

„Podróż do Carcassonne” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

www.novaeres.pl
www.zaczytani.pl

NovaeRes

wydawnictwo_novaeres


5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” – Petera Cattaneo. Dystrybutor filmu „Pojedynek na głosy” zaprasza do udziału w akcji oraz do kin.

 Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Ikony XX wieku
 • Powrót Bena
 • Loveling
 • Młynarski
 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x zestaw rajstop z najnowszej wiosennej kolekcji Gatta

Rajstopy ozdobione subtelnymi nowoczesnymi wzorami podkreślą piękno twoich nóg.
Zdobienia na rajstopach niech będą dla Ciebie inspiracją do skomponowania całej stylizacji zarówno do pracy jak i na czas po pracy. Tej wiosny baw się moda z Gattą.

W skład zestawu wchodzi 6 par rajstop prezentowanych poniżej modeli, w wybranym przez Laureata rozmiarze.

 

www.gatta.pl

GattaOfficial

gattaofficial

1 x Puf Barrel (Kod tkaniny: 142-43)

1 x Obraz na płótnie Expression Pink II1 x Komplet 2 zasłon na taśmie marszczącej  (Kolekcja: Velvet, Kod tkaniny: 704-18)

1 x Komplet 2 poszewek welwetowych pikowanych Kinga, (kolor 704-30)

1 x Pufa- fotel (Kod tkaniny: 705-04)

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl

Akcja trwa 02.03.2020 od 31.03.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 14.04.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

 


Listy do redakcji

Oto ja. Babcia-emerytka na miarę XXI wieku. Jaka jestem? Akcja #Jestem Kobietą

Listy do redakcji
Listy do redakcji
3 kwietnia 2020
Fot. iStock
 

Oto ja. Babcia-emerytka na miarę XXI wieku.

Jaka jestem?

Córka kiedyś stwierdziła, że wciąż mocno daję po garach, choć niedawno nastąpiła u mnie zmiana kodu i… dziś już siódemka (!) z przodu. (Skąd taka opinia? Może dlatego że z wiekiem i czasem cała ubrałam się, tak od stóp do głów, w pozytywne emocje, które, niczym lawa, rozlewają się po wszystkich wokół? Coś w tym jest…)

Punktem przełomowym były moje 50 urodziny.

(Tak, potem 20 lat zleciało jak jeden dzień – mogę sobie zanucić…)

Wiedziałam już, że na horyzoncie majaczy się słowo, co niejednego może przerazić: EMERYTURA!!!

– Czym się zająć?

– Jak wypełnić nadwyżkę wolnego czasu?

– Jak się odnaleźć w nowej rzeczywistości?

Zamiast rzucić się od razu na głęboką wodę, przeszłam w tryb powolnego przygotowanie do tego, co nastąpi…

Stopniowo odkrywałam to i owo o sobie. Lepiej się poznawałam. Oswajałam zachodzące zmiany. Akceptowałam zmarszczki. Wprowadzałam wewnętrzny ład w swoją codzienność.

I na nowo budziłam się do życia. (Innego, ale czy w czymś gorszego?)

Czym mnie ta 50-plus najmocniej zaskoczyła?

Zrozumiałam, że więcej mogę, mniej muszę.

Dzieci ruszyły szukać swoich ścieżek, a ja postanowiłam zacząć myśleć bardziej egoistycznie o sobie. Nie było łatwo wyjść z dobrze mi znanej sfery komfortu, ale powoli, małymi krokami, zaczynałam zapuszczać się w obce mi tereny.

I sama siebie nie raz już zaskoczyłam.

Jak wtedy, gdy zapisałam się na kurs pływania. („Że wiek nie ten? A niby czemu?”)

Jak wtedy, gdy kupiłam sobie bilet do Berlina. („Że nie dam rady? To poproszę kogoś o pomoc, i już!”)

Jak wtedy, gdy zdecydowałam się na działkę pod miastem. („Że po co? Że to tylko kłopot? Oj, dziś to przede wszystkim mały, ale luksus!”)

Jak wtedy, gdy zaczęłam kurs języka niemieckiego i obsługi komputera. („Że już myślenie zbyt wolne? Mi się nie spieszy…”)

Jak wtedy, gdy odkryłam, że dalej, po 30 latach bywania od święta, wciąż lubię kino, teatr i muzea. („Że ja przecież nigdy… Wiec może własnie nadszedł czas i moment?”)

Jak wtedy, gdy zrezygnowałam z szarości i bieli wokół siebie, a zaczęłam otaczać się kolorami. (Że mi lepiej… Oj, sama wiem najlepiej, w jakich barwach czuję się wyjątkowo dobrze!”)

Jak wtedy, gdy wsiadłam na rower. I dałam radę utrzymać równowagę! („Że mogłabym… Mogłabym siąść na kanapie, ale na to nie mam jeszcze ochoty. Mam dopiero 70 lat!!!”

**

Czy życie zaczyna się po 50?

Na pewno nie kończy!

Ot, wchodzimy w etap zmian i tylko od nas zależy, czy docenimy to, czym hojnie nas ten wiek obdarza.

Ja zaczęłam czerpać z życia całymi garściami…

… i nagle obudziłam się w swoje 70 urodziny!

Owszem, ta kobiecość dziś we mnie inna. Bardziej dojrzała. Mniej zmysłowa.

Ale i mniej czasu spędzam na myśleniu, gdybaniu, przewidywaniu przyszłości…

Mniej na coś czekam, czegoś wypatruję.

Mniej się miotam.

I czuję, że w końcu dobiłam do bezpiecznej przystani. Dobrze mi tu. I dobrze mi samej z sobą.
Marika

 

O AKCJI

Napisz swoją historię. Napisz o sobie, o swojej kobiecości, o tym, co bycie kobietą dla ciebie oznacza lub czego byś sobie życzyła. O jakim świecie marzysz – dla siebie, dla nas, dla naszych córek.
Dzisiejszy świat na pozór nowoczesny i równy jest światem wyjątkowo trudnym, pełnym wybojów. Jedno jest pewne, my kobiety powinnyśmy się teraz trzymać razem. Bo nikt nie da ci tyle, co druga kobieta. Właśnie dlatego, i w tym roku nie będziemy czekać na goździka z okazji Dnia Kobiet.

Piszcie do nas, anonimowo, jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy. Pokażmy światu, jak pięknie się różnimy, jak wiele barw ma kobiecość. I jak bardzo swoją kobiecość kochamy. Bądźmy razem!

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Jestem kobietą” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:


5 x zestaw książek autorstwa Agnieszki Janiszewskiej, składający się z:

 • “Kuzynka Marie” I i II tom

Zimą 1914 roku Marie Boratyńska postanawia odwiedzić po raz pierwszy Korbielowo – posiadłość, w której urodził się i wychował jej nieżyjący już ojciec. Rodzinne animozje sprawiły, że krewni z jego strony byli do tej pory obcymi dla niej ludźmi. Teraz jednak nadarza się okazja, by to zmienić: Marie odpowiada na zaproszenie Emilii, swojej kuzynki i nowej właścicielki Korbielowa, chcąc zburzyć narosły przez lata mur rodzinnych nieporozumień i pretensji. Czy kobietom uda się zbliżyć do siebie i zaprzyjaźnić? Czy będą w stanie zaakceptować zaskakującą prawdę o swoich bliskich, którą niebawem odkryją?Tom I 

Nawiązanie szczerej relacji może okazać się trudniejsze, niż z początku przewidywały, a dynamiczne wydarzenia polityczne pierwszej połowy XX wieku sprawią, że wiele ważnych spraw trzeba będzie odłożyć na później…

Tom II 

Wielka Wojna w Europie spowodowała, że to, co wcześniej spędzało sen z powiek Marie Boratyńskiej, nagle straciło na znaczeniu. Wszystkie rodzinne nieporozumienia, tęsknoty, uczucia zostały przyćmione przez dramatyczne wydarzenia związane z wojenną zawieruchą. Młoda kobieta rzuca się w wir pracy w szpitalu, gdzie dniem i nocą dogląda rannych, próbuje ulżyć w bólu konającym żołnierzom oraz pokonać własne, narastające z każdym dniem, zmęczenie. Wkrótce nadchodzi wiadomość z frontu, która przewartościuje całe jej dotychczasowe życie…

 • “Podróż do Carcassonne” I i II tom – autorstwa

„Podróż do Carcassonne” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

www.novaeres.pl
www.zaczytani.pl

NovaeRes

wydawnictwo_novaeres


5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” – Petera Cattaneo. Dystrybutor filmu „Pojedynek na głosy” zaprasza do udziału w akcji oraz do kin.

 Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Ikony XX wieku
 • Powrót Bena
 • Loveling
 • Młynarski
 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x zestaw rajstop z najnowszej wiosennej kolekcji Gatta

Rajstopy ozdobione subtelnymi nowoczesnymi wzorami podkreślą piękno twoich nóg.
Zdobienia na rajstopach niech będą dla Ciebie inspiracją do skomponowania całej stylizacji zarówno do pracy jak i na czas po pracy. Tej wiosny baw się moda z Gattą.

W skład zestawu wchodzi 6 par rajstop prezentowanych poniżej modeli, w wybranym przez Laureata rozmiarze.

 

www.gatta.pl

GattaOfficial

gattaofficial

1 x Puf Barrel (Kod tkaniny: 142-43)

1 x Obraz na płótnie Expression Pink II1 x Komplet 2 zasłon na taśmie marszczącej  (Kolekcja: Velvet, Kod tkaniny: 704-18)

1 x Komplet 2 poszewek welwetowych pikowanych Kinga, (kolor 704-30)

1 x Pufa- fotel (Kod tkaniny: 705-04)

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl

Akcja trwa 02.03.2020 od 31.03.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 14.04.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

 


Listy do redakcji

Dziś kobiecość, szczęście, spełnienie… wszystko to ma zupełnie inną definicję. Akcja #Jestem Kobietą

Listy do redakcji
Listy do redakcji
3 kwietnia 2020
Akcja #Jestem Kobietą
Fot. iStock – Akcja #Jestem Kobietą

Jeszcze kilka lat temu moja kobiecość to były szpilki, sukienka i makijaż. Kobiecość na 100%? Nic bardziej mylnego. Wewnętrznie byłam wciąż małą zagubioną dziewczynką. Na zewnątrz żona, matka, pracownik, a w środku zagubione dziecko. Wbite w społecznie akceptowalny schemat. Z pozoru zwyczajna, spełniona zawodowo i prywatnie. Żyłam sobie w tym swoim świecie. Stop! Nie, nie swoim. Takim jakiego oczekiwało ode mnie otoczenie.

Dziś mam 40 lat i wciąż nie dowierzam, że tak długo nie próbowałam tego zmieniać. Gdybym wiedziała to, co wiem dziś… Gdyby życie nie dało mi solidnego kopniaka pewnie wciąż byłabym tą poukładaną i nijaką sobą sprzed kilku lat. Szarą myszką siedzącą w kącie. Pracownikiem od…do… Żoną mimo wszystko. Może odrobinę nadopiekuńczą matką… Uczącą ludzi asertywności nie mając jej ani grama. Każdego poranka wbijającą się w cisnące mnie ramki…

Dziś kobiecość, szczęście, spełnienie… wszystko to ma zupełnie inną definicję. Teraz mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwa. Nie potrzebuję do tego maski. Kobiecością nie są dla mnie piękne fryzury czy ubrania… Kobiecość to nie tylko bycie żoną i matką. To życie w zgodzie z sobą. Swoimi potrzebami, pasjami, ludźmi, którzy są bliscy naprawdę, a nie „bo tak wypada”.

Jeden z moich ulubionych cytatów to słowa Reginy Brett „O mojej kobiecości świadczy moje serce i moja dusza.” Tak, to najlepsze podsumowanie mojego obecnego spojrzenia na świat.

Dziś żyję w pełnym znaczeniu tego słowa. Musiałam wprawdzie zrezygnować z pracy zawodowej na rzecz opieki nad moją młodszą, niepełnosprawną córką, ale nie traktuję tego jak poświęcenia. Dlaczego? Bo to ona zmieniła moje życie. To jej narodziny i problemy zdrowotne, z którymi przyszło nam się mierzyć, paradoksalnie otworzyły mi oczy na lepszy świat. Wreszcie odważyłam się wsłuchać w siebie. Zrobić krok w inną stronę. Spróbować tego, co kiedyś wydawało mi się być poza moim zasięgiem. Docenić to co mam tu i teraz i mieć odwagę walczyć o więcej. Nigdy wcześniej tego nie potrafiłam, albo po prostu nie wierzyłam w sens walki… Dopiero sytuacja, w której znalazłyśmy się zmusiła mnie do spojrzenia z innej perspektywy.

Wyrzuciłam ze swojego życia wszystko to, co mi szkodzi – rzeczy i ludzi. Zrobiłam miejsce na nowe. Na to co daje mi energię i radość. Dostrzegam to, na co dawniej nie zwróciłabym uwagi. Nie tworzę czarnych scenariuszy. Nie ma potrzeby zamartwiać się na zapas. Cieszę się tym, co mam tu i teraz. Zaprzyjaźniłam się z moją kuchnią. Dawniej byłam tak skoncentrowana na życiu zawodowym, że gotowanie było wyłącznie przykrym obowiązkiem. Dziś gotuję, piekę ciasta, odkrywam przepisy mojego dzieciństwa. W kuchni odpoczywam. Każdego dnia uczę się nowych rzeczy. Staram się nie tylko być na bieżąco z tematami medyczno-rehabilitacyjnymi, ale również ze swoim zawodem, do którego mam nadzieję wrócić. Pomagam innym i dzięki temu czuję się lepiej. W miarę potrzeb i możliwości wspieram innych rodziców dzieci niepełnosprawnych. Dzielę się wiedzą, którą już mam i podpowiadam tak zwyczajnie po ludzku jak zmienić myślenie o „inności” dziecka. Odkryłam w sobie umiejętności, o których nie miałam pojęcia. Tworzę kompozycje kwiatowe, remontuję mieszkanie, naprawiam drobne usterki, bawię się masą cukrową, zimną porcelaną i gipsem. Robię świeczki i uczę się szyć. Każdego dnia uczę się cierpliwości. Poznałam wielu cudownych ludzi, którzy są dla mnie inspiracją. Gdyby nie niepełnosprawność córki pewnie nigdy nie spotkałabym ich i nie zyskałabym tyle życiowej mądrości. Pewnie wciąż byłabym tą poukładaną, wsadzoną w ramki zwyczajności żoną i matką. Ja jednak wolę być niezwyczajną, albo jak ktoś woli nienormalną samodzielną matką.

Jestem kobietą… upartą, szczęśliwą i spełnioną. Walczącą o zwyczajność bez jęku o strasznym samotnym macierzyństwie, dramacie matki niepełnosprawnego biedactwa itp. Nienaturalnie jak na matkę niepełnosprawnej córki uśmiechniętą. Dziwnie nie przejmującą się tym, co ludzie powiedzą. Piękną wewnętrznie i niebrzydką zewnętrznie. Dziś mając 40 lat lubię siebie bardziej niż kiedy miałam 20. Nawet patrząc na stare zdjęcia dochodzę do wniosku, że teraz wyglądam lepiej. Bez szpilek i makijażu też. Czuję się również znacznie lepiej. Jest mi po prostu dobrze z samą sobą. Tak, dziś jestem najlepszą i najbardziej kobiecą (chociaż w trampkach i legginsach) wersją siebie.

Chciałabym tego samego dla moich córek. Tego, aby umiały kochać życie i siebie w pełni. Aby zawsze były sobą. Kochały siebie za to jakie są, a nie koncentrowały się na tym co im nie wychodzi lub ogranicza. Nie traciły czasu i energii na ludzi, którzy im szkodzą, a otaczały się tymi, przy których dostają skrzydeł. Chciałabym, aby dla nich również kobiecość była czymś więcej niż tylko ładnym obrazkiem.

Nie-dzielna mama

 

O AKCJI

Napisz swoją historię. Napisz o sobie, o swojej kobiecości, o tym, co bycie kobietą dla ciebie oznacza lub czego byś sobie życzyła. O jakim świecie marzysz – dla siebie, dla nas, dla naszych córek.
Dzisiejszy świat na pozór nowoczesny i równy jest światem wyjątkowo trudnym, pełnym wybojów. Jedno jest pewne, my kobiety powinnyśmy się teraz trzymać razem. Bo nikt nie da ci tyle, co druga kobieta. Właśnie dlatego, i w tym roku nie będziemy czekać na goździka z okazji Dnia Kobiet.

Piszcie do nas, anonimowo, jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy. Pokażmy światu, jak pięknie się różnimy, jak wiele barw ma kobiecość. I jak bardzo swoją kobiecość kochamy. Bądźmy razem!

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Jestem kobietą” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:


5 x zestaw książek autorstwa Agnieszki Janiszewskiej, składający się z:

 • “Kuzynka Marie” I i II tom

Zimą 1914 roku Marie Boratyńska postanawia odwiedzić po raz pierwszy Korbielowo – posiadłość, w której urodził się i wychował jej nieżyjący już ojciec. Rodzinne animozje sprawiły, że krewni z jego strony byli do tej pory obcymi dla niej ludźmi. Teraz jednak nadarza się okazja, by to zmienić: Marie odpowiada na zaproszenie Emilii, swojej kuzynki i nowej właścicielki Korbielowa, chcąc zburzyć narosły przez lata mur rodzinnych nieporozumień i pretensji. Czy kobietom uda się zbliżyć do siebie i zaprzyjaźnić? Czy będą w stanie zaakceptować zaskakującą prawdę o swoich bliskich, którą niebawem odkryją?Tom I 

Nawiązanie szczerej relacji może okazać się trudniejsze, niż z początku przewidywały, a dynamiczne wydarzenia polityczne pierwszej połowy XX wieku sprawią, że wiele ważnych spraw trzeba będzie odłożyć na później…

Tom II 

Wielka Wojna w Europie spowodowała, że to, co wcześniej spędzało sen z powiek Marie Boratyńskiej, nagle straciło na znaczeniu. Wszystkie rodzinne nieporozumienia, tęsknoty, uczucia zostały przyćmione przez dramatyczne wydarzenia związane z wojenną zawieruchą. Młoda kobieta rzuca się w wir pracy w szpitalu, gdzie dniem i nocą dogląda rannych, próbuje ulżyć w bólu konającym żołnierzom oraz pokonać własne, narastające z każdym dniem, zmęczenie. Wkrótce nadchodzi wiadomość z frontu, która przewartościuje całe jej dotychczasowe życie…

 • “Podróż do Carcassonne” I i II tom – autorstwa

„Podróż do Carcassonne” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

www.novaeres.pl
www.zaczytani.pl

NovaeRes

wydawnictwo_novaeres


5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” – Petera Cattaneo. Dystrybutor filmu „Pojedynek na głosy” zaprasza do udziału w akcji oraz do kin.

 Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Ikony XX wieku
 • Powrót Bena
 • Loveling
 • Młynarski
 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x zestaw rajstop z najnowszej wiosennej kolekcji Gatta

Rajstopy ozdobione subtelnymi nowoczesnymi wzorami podkreślą piękno twoich nóg.
Zdobienia na rajstopach niech będą dla Ciebie inspiracją do skomponowania całej stylizacji zarówno do pracy jak i na czas po pracy. Tej wiosny baw się moda z Gattą.

W skład zestawu wchodzi 6 par rajstop prezentowanych poniżej modeli, w wybranym przez Laureata rozmiarze.

 

www.gatta.pl

GattaOfficial

gattaofficial

1 x Puf Barrel (Kod tkaniny: 142-43)

1 x Obraz na płótnie Expression Pink II1 x Komplet 2 zasłon na taśmie marszczącej  (Kolekcja: Velvet, Kod tkaniny: 704-18)

1 x Komplet 2 poszewek welwetowych pikowanych Kinga, (kolor 704-30)

1 x Pufa- fotel (Kod tkaniny: 705-04)

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl

Akcja trwa 02.03.2020 od 31.03.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 14.04.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

 


Zobacz także

„Zaczynam znów się czuć kobieco i atrakcyjnie”. 🎉 Akcja „Mówię dość niezrealizowanym postanowieniom noworocznym”

„W życiu nie da się wszystkiego zaplanować, nie można mieć wszystkiego, czego się chce, ale jednocześnie można mieć więcej, niż się wymarzyło”. Akcja „List do dziecka”

„Chcę Ci serdecznie i z całego serca podziękować za pomoc, którą każdego dnia mi dajesz”. Akcja „List do redakcji”