Horoskop Magia

Bliźnięta (21.05 – 21.06)

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
16 kwietnia 2021
bliźnięta
Fot. iStock
 

Dla osób spod znaku Bliźniąt to jeden z lepszych momentów w skali wielu lat. Czasy trudne, niespokojne i szalone, które teraz nastały, są z reguły dla Bliźniąt korzystne. Bliźnięta wyróżniają się dużą elastycznością, otwartością i inteligencją. Potrafią dobrze odnajdywać się w trudnych sytuacjach.

Bliźnięta są pod fantastycznym wpływem trygona Jowisza i Saturna. Pod względem zawodowym, w biznesie i interesach mamy do czynienia z naprawdę fenomenalnym rokiem. To doskonała okazja do uruchamiania wolności, kreatywności, twórczego myślenia. Po stłamszeniu i blokadach ostatnich miesięcy ujawni się ułańska fantazja Bliźniąt. To fantastyczna okazja dla ludzi odważnych, i tych, którzy lubią wyjazdy, podróże. Świetny rok na zmianę strategii życiowej i rozpoczęcie nowych inwestycji. W miłości i partnerstwie Bliźnięta odnajdą się znakomicie. Jedynie urodzeni pomiędzy 9 a 15 czerwca mogą mieć nieco słabszy czas. Kwadratura Neptuna sprawi, że mogą pojawić się huśtawki nastrojów, przypływy i odpływy energii.

Kalendarium zdarzeń dla Bliźniąt

Maj, czerwiec lipiec będą nieco słabszym okresem roku. Kwadratura Jowisza wprowadzi lekkie zamieszanie i sporo zwrotów sytuacji. Druga połowa wakacji nie będą dla Bliźniąt najlepszym czasem. Od połowy września nastąpi zdecydowana poprawa sytuacji. Druga połowa września i październik dla osób spod znaku Bliźniąt będą najlepszym okresem roku. Trygon Marsa sprawi, że pomysły będą się sypać jak z rękawa, sukcesy będą płynąc ze wszystkich stron. Nieco spokojniejszy listopad. Grudzień i styczeń 2022 niestety przyniesie kryzys. To krótki, ale przykry moment roku. Czas przesilenia, zwłaszcza na polu partnersko miłosnym.

 

Horoskop na podstawie układu gwiazd specjalnie dla portalu OH!ME  przygotował Piotr Gibaszewski, astrolog, wykładowca w Studium Psychologii Psychotronicznej

 

 


Horoskop Magia

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Redakcja
Redakcja
19 kwietnia 2021
 

Coraz większą popularność zyskują zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej. Praktycznie każdy ma jakieś niedoskonałości skóry- nieważne czy są to blizny, zmiany trądzikowe czy cienie pod oczami. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzą salony beauty, oferując coraz większą gamę zabiegów. Jednym z nich jest radiofrekwencja mikroigłowa.

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg kosmetologii estetycznej, który został dogłębnie przebadany klinicznie. Wykorzystuje jednocześnie dwie sprawdzone technologie, czyli mikronakłuwanie oraz fale radiowe. Początkowo wprowadza się niewielkiej wielkości igły w skórę na głębokość około 3 mm. Następnie urządzenie emituje się falę radiową, która nagrzewa skórę, w wyniku czego dochodzi do kontrolowanej koagulacji. Koagulacja pobudza komórki do regeneracji, w tym do zwiększenia produkcji kolagenu.

Głębokość nakłucia oraz moc fali radiowej zależy od obszaru ciała, na którym jest wykonywany zabieg, oraz indywidualnych wskazań. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny dla pacjenta przy jednoczesnym zachowaniu jego skuteczności.

Jakie korzyści daje radiofrekwencja mikroigłowa?

Zabieg radiofrekwencji może być stosowany zarówno na twarz, jak i ciało. W zależności od miejsca może dać nieco inne efekty. Kluczowym rezultatem radiofrekwencji, jaki można uzyskać na skórze twarzy, są:

 • wygładzenie
 • zagęszczenie
 • ujędrnienie
 • redukcja opuchlizny
 • zmniejszenie worków pod oczami
 • redukcja zmarszczek
 • zwężenie rozszerzonych porów
 • niwelacja blizn i przebarwień
 • podniesienie opadających policzków i powiek
 • poprawa owalu twarzy

Radiofrekwencja mikroigłowa zastosowana na innych partiach ciała sprawdzi się w przypadku:

 • cellulitu
 • miejscowej otyłości (np. na brzuchu)
 • trądziku (np. na dekolcie czy plecach)
 • nadpotliwości
 • rozstępach i bliznach

Więcej o zabiegu można dowiedzieć się na:
https://jetsetspabeauty.pl/oferta/radiofrekwencja-mikroiglowa/

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu?

Radiofrekwencja jest zabiegiem, do którego nie mogą przystąpić wszyscy. Przeciwwskazaniem do zabiegu mogą być niektóre choroby np. nowotwór, miażdżyca, zaburzenia krążenia, nadciśnienie, padaczka, cukrzyca, stwardnienie rozsiane czy infekcje wirusowe i grzybicze. Zabieg nie może się odbyć także w czasie ciąży i karmienia piersią. Nie zaleca się wykonywania zabiegu w momencie, gdy na skórze są rany i następuje przerwanie ciągłości skóry.

Najczęściej zadawane pytania o zabieg RF

Osoby, które dopiero rozważają zabieg radiofrekwencji mikroigłowej, mają wiele pytań i obaw związanych z zabiegiem. Świadomość przebiegu zabiegu, efektów oraz przeciwwskazań to absolutne minimum, jakie należy znać przed wykonaniem radiofrekwencji. Poniżej kilka najczęściej zadawanych pytań o radiofrekwencję zebranych od klientów jetsetspabeauty.pl

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest bezbolesny. Aby zapewnić maksymalny komfort pacjentowi, kosmetolog wykorzystuje znieczulający krem, który niweluje wszelkie uczucie dyskomfortu i bólu.

Ile zabiegów RF należy wykonać?

Liczba zabiegów to kwestia indywidualna, którą należy ustalić wraz z kosmetologiem. Dużo zależy także od efektu, jaki chcemy uzyskać, oraz zaawansowania niedoskonałości, jakie chcemy zredukować. Średnio stosuje się trzy zabiegi, które są powtarzane raz w miesiącu.

Kiedy wykonać radiofrekwencję?

Radiofrekwencja mikroigłowa jest zabiegiem całorocznym.

Jakie są wskazania po zabiegu radiofrekwencji?

Okres rekonwalescencji jest niezwykle krótki, gdyż trwa około 3-4 godzin.

Radiofrekwencja mikroigłowa ma bardzo szerokie zastosowanie. Kusi także bezbolesnością i praktycznie nie wymaga rekonwalescencji zapewniając jednocześnie wspaniałe efekty wizualne.

Artykuł partnera

 


Horoskop Magia

Byk (19.04 – 21.05)

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
16 kwietnia 2021
byk
Fot. iStock

Dla Byka rok 2021 jest jednym z najbardziej dynamicznych, dramatycznych i szalonych momentów od wielu lat. Byk, będący znakiem ziemskim i stałym lubi spokój, przewidywalność i stabilizację. Nie tym razem. Rok 2021 będzie bardzo przełomowy, trudny i pracowity, ale nie można do końca powiedzieć, że będzie zły.

Przyczyną dramaturgii u Byków jest wędrówka planety Uran przez pierwszą i drugą dekadę znaku, co powoduje ogromne zawirowania i zwroty akcji, których Byki nie lubią. Zmiany na polu zawodowym, w biznesie i interesach. Dodatkowym źródłem trudności, będzie nieprzyjemna kwadratura Saturna, której doświadczą urodzeni w pierwszej dekadzie znaku. Związki partnerskie zostaną poddawane poważnej próbie.

Nie wszystkie Byki będą miały pod górkę. Urodzeni między 9 a 15 maja będą mieli więcej poczucia wpływu siły wyższej. Sekstyl Neptuna będzie sprzyjał pojawieniu się inspiracji – działania związane ze sztuką, twórczością, kreatywnością. Dla tych urodzonych pomiędzy 9 a 15 maja będzie to bardzo dobry czas w miłości.

Kalendarium zdarzeń dla Bliźniąt

Wiosna, na tle całego tego trudnego roku, będzie w miarę spokojna. Trudności pojawią się w czerwcu i lipcu. Kwadratura Marsa sprawi, że Byki czeka wyjątkowo pracowity i męczący czas. Fantastycznie zapowiada się sierpień i wrzesień. To dobry czas od strony zawodowej i biznesowej. Późne lato będzie dla Byków pomyślne i sprzyjające. Na początku jesieni osoby spod znaku Byka dostaną się pod wpływ kwadratury Jowisza, którą będą odczuwały aż do przyszłego roku. Pojawi się zamieszanie, niepewność, zwroty sytuacji. Dodatkowe wydatki i koszty. Listopad i grudzień to najtrudniejsze momenty – kondycyjnie i zdrowotnie. W przyszłym 2022 roku dobrym momentem będzie luty. Trygon Marsa pozwoli Bykom odzyskać moc, formę i zdrowie. Niestety marzec i początek kwietnia będą słabszym okresem. 

 

Horoskop na podstawie układu gwiazd specjalnie dla portalu OH!ME  przygotował Piotr Gibaszewski, astrolog, wykładowca w Studium Psychologii Psychotronicznej

 


Zobacz także

Spod jakiego znaku zodiaku jest twój partner? Czy wiesz, co ten znak mówi o twojej osobowości?

Chiński Nowy Rok 2021 będzie Rokiem Bawoła. Co to oznacza?

6 znaków zodiaku, które torturują otoczenie swoim niezdecydowaniem. Należysz do nich?