Go to content

Zabawka Roku, Nagroda Rodziców 2020 – znamy wyniki najważniejszego konkursu w branży

Fot, iStock

Rodzice czekają na podpowiedzi, co najlepiej kupić dzieciom na Święta. W tym wyjątkowym roku, kiedy większość czasu spędzamy w domu, a Święta i ferie zimowe upłyną w ograniczonym gronie najbliższej rodziny, warto więc zwrócić uwagę na rekomendacje Jurorów Konkursu Zabawka Roku, Nagroda Rodziców. Dobrym pretekstem do porozmawiania o emocjach, szczególnie w czasie pandemii, będą gry: Gra na emocjach. Wydawnictwa Nasza Księgarnia, Co za emocje! Gra edukacyjna Kapitan Nauka. Za twórcze podejście do emocji jurorzy wyróżnili grę planszową MIJAMY się JUNIOR.

Ten wyjątkowy czas dla dzieci oznacza dużo mniej sportu. Jurorzy z uwagą podeszli do produktów, które pozwolą na aktywność w domu. Nagrodzili Kamienie do skakania EMPIS i wyróżnili Sensory Memory – Sensoryczne dyski TULLO. Na spacer najmłodsi mogą zabrać Rowerek biegowy GOSWIFT Kinderkraft nagrodzony za prostotę, nowoczesną linię i bezpieczeństwo.

Fot. Materiały prasowe

Zabawa angażująca zmysły to doskonały odpoczynek dla maluchów i starszych dzieci, które po zdalnych lekcjach mogą w ten sposób się zrelaksować. Nagroda Zabawki Roku trafiła do Busykids Domek Ergodesk angażującego przedszkolaki w zabawy manipulacyjne. Tytułem może także pochwalić się Elastyczna Kostka InnyBin Qelements ćwicząca sprawność dłoni małych dzieci.

Fot. Materiały prasowe

A także Sensoryczne Memo Kokodyl. To nietypowe memory w formie woreczków, które skrywają różne ziarna i jedynie dotykiem uda się je dobrać w pary. Zabawką Roku 2020 jest także HEY CLAY TM Toys – masa plastyczna dla młodszych i starszych, pozwalająca na ulepienie figurek, które potem utrwalone pod wpływem powietrza, ozdobią pokój dziecka. Jak również Finger Car Trihorse – drewniane autko ze skrętnymi kółkami, którego prowadzenie palcem będzie świetnym treningiem dłoni i relaksem dla młodszych i starszych.

Fot. Materiały prasowe

Wyróżnieniem w kategorii Zabawka Roku mogą się cieszyć sensoryczne Drewniane przeplotki w formie zwierząt Milin i piramida Wesoła Stupa Kokodyl, uszyta z tkanin o różnych fakturach, wypełnionych ziarnami.

Fot. Materiały prasowe

Edukacja w domu może być przyjemna i angażująca. W konkursie nagrodzono Program #SmartDzieciaki PREMIUM SMARTBEE CLUB pełen bezpiecznych, naukowych eksperymentów, zestaw dla młodych inżynierów Boffin II Motion Conquest Entertainment, grę „Bitwa o zęby” od Hipokampus promującą profilaktykę i życie w zdrowiu. Wyróżniony Edukacyjny box podróżniczy Travel Expert to pomysł na naukę o historii, kulturze, sztuce i smakach krajów, które odwiedzamy turystycznie podczas wakacji. A Sylaby. Nauka czytania Naszej Księgarni, to wyróżniona gra w pierwsze kroki w nauce liter, czytania i układania zdań.

Fot. Materiały prasowe

Do konkursu zgłosiły się wyjątkowe gry, pozwalające na dynamiczne rozgrywki i rodzinne spędzanie czasu. Wspólnie z dziećmi można tworzyć książkę z bajkami, grając w Opowiadanki od REBEL, szukać synonimów i rozwijać słownictwo bawiąc się w jedną z gier z serii Aliasy od Tactic Games. Wyróżniono opartą na współpracy grę KOPCIUSZEK gra planszowa od GRANNY. A także ćwiczącą spostrzegawczość i koncentrację grę Puk, puk, kto tam? Muduko. Dużo zabawy i spontanicznego śmiechu wywoła gra familijna #DoGóryNogami EPEE. Samodzielnie będzie można rozegrać jedną z gier logicznych z serii SmartGames od IUVI Games.

Fot. Materiały prasowe

Spontaniczna zabawa, możliwość budowania wymyślonych projektów i łatwość łączenia elementów to cechy nagrodzonych klocków MODUTOY Soulshy i zestawów kauczukowych elementów do budowania dróg ToddleRoad MakByte. Nagrodzony PLAYMOBIL City Action  Playmobil Polska zabierze dzieci na wielki plac budowy, gdzie będą burzyć, sprzątać teren i stawiać nowe budynki.

Znak jakości Nagroda Rodziców 2020

Tytuł Nagroda Rodziców trafił w tym roku do Wózka RECARO Celona Artsana Poland za design i ergonomię oraz pomocnika kuchennego Kitchen helper od Kids Design pozwalającego na wspólne kucharzenie dzieci z rodzicami.

Literkowa książka od Naszej Księgarni to wyjątkowa pozycja z alfabetem wydzierganym na szydełku i od teraz – znaczkiem Nagrody Rodziców. Podobnie  Seria Kart Grabowskiego: Tabliczka mnożenia, Dodawanie i odejmowanie oraz Gry logiczne docenionych za naukę czytania przez zabawę. A także Czytam sobie. Pierwsze słowa. od Harpercollins Polska  – ucząca liter, czytania i układania wyrazów w zdania.

W kategorii Nagroda Dzieci także pojawiły się ciekawe i rozwijające propozycje.  Nagroda Dzieci trafiła do Adamigo Sokole Oko – foto – gry ćwiczącej refleks i spostrzegawczość. AMEET Polska za LEGO®. Buduj z wyobraźnią zestaw z 60 klockami i szkicownikiem projektanta. I TREFL SA za HOT POT ćwiczący umiejętności motoryki małej i refleks.

O wszystkich nagrodzonych laureatach poczytacie tutaj: https://www.nagrodarodzicow.pl/dla-mediow/

https://www.zabawkaroku.pl/dla-mediow/

To doskonała okazja, żeby wybrać najbardziej wartościowe prezenty pod choinkę 😊


Artykuł partnera