Szkoła

Regulamin akcji Oh!Szkoło

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
8 września 2020
Fot. iStock
 

Regulamin akcji „Oh!Szkoło”

WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE „Oh!Szkoło”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Akcji pod nazwą „Oh!Szkoło!”  zwanego dalej „Konkursem”, jest portal Blum Media sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762,
  o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.

  1. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora, w okresie Akcja trwa od 08.09.2019 do 05.10.2019 roku. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Oh!me do dnia 15.10.2019 roku
 2. Sponsorami nagród w Konkursie są: NOVEEN, Orbit, Floradix, Fundacja Orange – zwani dalej Partnerami.
 3. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 4. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl. 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Partnera, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich. 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe.
  ZADANIE KONKURSOWE – dołącz do akcji tutaj.

  Akcja „Oh!Szkoło”

  Przez kolejne tygodnie będziemy wspólnie oswajali szkołę, uczyli się odpuszczania i uwalniania własnej głowy od rzeczy, na które nie mamy wpływu. Będziemy brali sprawy w swoje ręce tam, gdzie możemy wiele zdziałać! Ale przede wszystkim, zamienimy szkołę, która jest tylko obowiązkiem, na możliwości.

  Wśród wszystkich komentarzy, na zakończenie akcji wybierzemy te, które nagrodzimy 🙂 Bądźcie z nami!

 2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na platformie do komentowania.
 3. W czasie trwania konkursu można dodawać wiele komentarzy. Organizator weźmie również pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu aktywność uczestników podczas wszystkich wyzwań.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 20 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl.
 3. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Oh!me do dnia 10.10.2019 roku

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

  1. Fundatorem nagród w Konkursie są NOVEEN, Orbit, Floradix, Fundacja Orange – zwani dalej Partnerami.
  2. Laureatami Konkursu zostanie 20 osób, które wybierze jury na podstawie najciekawszej odpowiedzi.
  3. Nagrody:

   1 x Lunch Box NOVEEN LB410 Grey:

   1 x Blender NOVEEN Sport Mix & Fit SB2000 X-LINE

    

    

   1 x Nawilżacz powietrza NOVEEN UH1800 X-LINE

    

   3 x zestaw nagród składający się z: ekologicznego plecaka, powerbanku i gry karcianej „Bezpiecznie tu i tam” dla całej rodziny.

    

    

    10 x zestaw nagród, składający się z:1 torby (ekologiczne płótno), 10 opakowań gum Orbit FOR KIDS! oraz pudełka z zestawem małych gum, idealnych do śniadaniówki

    1 x Zestaw Floradix, składający się z:

    

   Wartość zestawu: 171,60 zł

    3 x Zestaw Floradix, składający się z:

   Wartość zestawu: 78,80 zł

4. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.

5. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.

6. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne akceptacją niniejszego regulaminu oraz z prawem do wykorzystania tejże pracy przez Organizatora w celach promocyjnych.

7. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik wyraża zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Partnerów swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami RODO. Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.

8. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom  za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub przesyłki kurierskiej w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

 1. Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i Partner nie ponoszą odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i Partner nie ponoszą odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i Partner nie ponoszą odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.
 2. Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.
 4. Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

 1. W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.
 2. Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.
 3. Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
 4. Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).

Szkoła

Ciastka czekoladowe – pięć różnych przepisów na słodko oraz z nutą chili

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
8 września 2020
Ciastka czekoladowe - z kremem, chili, kakao, maślane
Fot. iStock
 

Ciastka czekoladowe to przekąska, do której słabość ma wiele osób. Czekolada kusi, więc jeśli najdzie na nią ochota, domowe ciastka będą jak znalazł. Ich przygotowanie nie sprawia problemu, wystarczy mieć dobry przepis i nieco chęci, by je upiec.

Co prawda najczęściej zajadamy się kupnymi ciastkami, więc wizja samodzielnego pieczenia może nie być specjalnie pociągająca. Jednak warto pamiętać o jednym — jeśli ciastka czekoladowe przygotujemy samodzielnie, będziemy mieli pełną kontrolę nad ich składem.

Ciastka czekoladowe - z kremem, chili, kakao, maślane

Fot, iStock/Ciastka czekoladowe

Ciastka czekoladowe — przepis

Z tym przepisem poradzą sobie nawet laicy. Do jego przygotowania najlepsza będzie gorzka czekolada, która nada wyraźny, czekoladowy smak ciastkom.

Ciastka czekoladowe - z kremem, chili, kakao, maślane

Fot. iStock/Ciastka czekoladowe

Ciastka czekoladowe — składniki: 

 • 2 szklanki mąki
 • nieco więcej, niż połowa szklanki cukru
 • 2 łyżeczki cukru waniliowego
 • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
 • 3 łyżeczki kakao
 • 100 g (pół kostki) masła
 • 180 g jogurtu naturalnego
 • 2 jajka
 • 3/4 tabliczki czekolady gorzkiej

Przygotowanie:  

 1. Przełóż do miski suche składniki: mąkę, cukier, cukier waniliowy, proszek do pieczenia i kakao.
 2. W drugiej misce roztrzep jajka, dodaj jogurt i wymieszaj dokładnie masę.
 3. Masło i pokruszoną czekoladę włóż do miseczki lub garnka, do kąpieli wodnej — oprzyj naczynie nad gotującą się wodą (nie może jej dotykać). Gdy masło i czekolada się rozpuszczą, ostudź masę i przełóż do miski z jajkami i jogurtu. Wymieszaj.
 4. Mokre składniki przelej do miski z suchymi składnikami i wymieszaj. Gotowe ciasto przelej do foremek na muffiny (mała łyżeczka ciasta na foremkę).
 5. Piekarnik rozgrzej do 175ºC. Ciasteczka piecz ok. 20 min.

Kruche ciastka czekoladowe z kremem — przepis

Ciastka czekoladowe świetnie smakują przyrządzone także w formie kruchych ciasteczek. Przy ich przygotowaniu należy wziąć pod uwagę to, że trzeba mieć w zapasie przynajmniej pół godziny, aby porządnie schłodzić ciasto.

Fot. iStock/Ciastka czekoladowe

Kruche ciastka czekoladowe z kremem — składniki:

 • 300 g mąki pszennej
 • 260 g masła
 • 50 g cukru pudru
 • 30 g kakao ciemnego
 • 1 żółtko

Składniki na krem:

 • 100 g margaryny
 • 60 g mleka w proszku
 • 50 g cukru pudru
 • 20 ml wody

Przygotowanie:  

 1. Mąkę przesiej do miski z cukrem pudrem i kakao. Dodaj pokrojone na mniejsze kawałki masło oraz żółtko. Zagnieć ciasto, zawiń w folię spożywczą i na pół godziny włóż do zamrażarki.
 2. Gdy ciasto się schłodzi, rozwałkuj je na stolnicy delikatnie obsypanej mąką, na grubość ok. 3-4 mm. Wytnij ciasteczka i połóż je na blasze pokrytej papierem do pieczenia.
 3. W międzyczasie  rozgrzej piekarnik do 180ºC. Włóż do rozgrzanego piekarnika ciastka i piecz ok. 10 minut.
 4. Przygotuj krem: roztop na małym ogniu margarynę, dodaj wodę, cukier puder z mlekiem w proszku. Mieszaj cały czas „rózgą”, by nie powstały grudki. Połowę gotowych ciastek przełóż kremem, i sklej je pozostałymi ciastkami.

Ciastka czekoladowe „pieguski” – przepis 

Pieguski to ciasteczka z kawałkami pokruszonej czekolady. Choć najlepsza jest gorzka czekolada, można wykorzystać do ich przyrządzenia dowolną, ulubioną czekoladę.

Ciastka czekoladowe - z kremem, chili, kakao, maślane

Fot. iStock

Ciastka czekoladowe „pieguski” – składniki: 

 • 2 szklanki mąki pszennej
 • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
 • 1 kostka masła
 • 1/3 szklanki cukru
 • opakowanie cukru waniliowego
 • kopiasta łyżka gorzkiego kakao
 • 1 jajko
 • 1 łyżka wiórek kokosowych
 • czekolada

Przygotowanie:

 1. Masło, cukier, cukier waniliowy oraz jajko utrzyj. Do masy dodaj mąkę z proszkiem do pieczenia, wiórkami kokosowymi, kakao oraz pokrojoną na małe kawałki czekoladę.
 2. Masę dobre wymieszaj, formuj kulki wielkości orzecha włoskiego i ułóż je w odstępach na blasze z papierem do pieczenia. Kulki delikatnie spłaszcz.
 3. W międzyczasie nagrzej piekarnik do temperatury 180ºC. Do nagrzanego piekarnika włóż na ok. 12-15 minut ciastka. Gdy się upieką, będą jeszcze dość miękkie, ale wystudzone na kratce stwardnieją.

Ciastka czekoladowe z chili — przepis

Przepis na ciastka czekoladowe z chili przypadnie do gustu miłośnikom łączenia różnych smaków. Jeśli wolicie nieco delikatniejszy smak, dodajcie nieco mniej ostrej papryczki chili.

Ciastka czekoladowe - z kremem, chili, kakao, maślane

Fot. iStock

Ciastka czekoladowe z chili — składniki:

 • 260 g mąki pszennej
 • 90 g kakao
 •  330 g cukru
 •  225 g masła
 •  135 g gorzkiej czekolady
 •  2 duże jajka
 •  1 łyżeczka soli
 •  ½ łyżeczki mielonego cynamonu
 •  1 łyżeczka sody oczyszczonej
 •  ½ łyżeczki mielonego pieprzu cayenne
 •  ½ posiekanej papryczki chili

Przygotowanie: 

 1. W misce utrzyj przy pomocy miksera na kremową masę masło z cukrem i jajami.
 2. W drugiej misce wymieszaj mąkę z solą, sodą, kakao, cynamonem i pieprzem cayenne. Cały czas ucierając, po jednej łyżce dodawaj do masy z masła i jaj mąkę z suchymi składnikami, aż wszystkie się połączą.
 3. Posiekaj czekoladę i pół małej papryczki chili, dodaj do masy i wymieszaj.
 4. Na 10 minut wstaw ciasto do lodówki.
 5. Po upływie tego czasu łyżką nabieraj ciasto i formuj okrągłe ciasteczka.
 6. Piekarnik rozgrzej do temperatury 190ºC. Do nagrzanego piekarnika wstaw ciastka i piecz ok. 15 minut.

Ciastka czekoladowe z kakao — składniki:

Ten przepis można potraktować jako oszukane ciasteczka, bo zamiast czekolady, w składzie jest kakao. W smaku są jednak trudne do odróżnienia, więc warto wykorzystać przepis, gdy najdzie ochota na coś słodkiego, a czekolady pod ręką brak.

Fot. iStock

Ciastka czekoladowe z kakao — składniki: 

 •  300 g mąki pszennej
 • 250 g masła
 • 50 g cukru pudru
 •  1 łyżka kakao
 •  cukier cynamonowy
 •  2 łyżki mleka

Przygotowanie: 

 1. Składniki zagnieć razem. Z ciasta odrywaj fragmenty i formuj z nich kulki.
 2. Ułóż je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i nieco je spłaszcz.
 3. Rozgrzej piekarnik do 180°C i piecz w nim ciastka od 10 min.

źródło:  www.przyslijprzepis.pl 


Zobacz także

Kolejne 300 szkół będzie rozwijać cyfrowe umiejętności z Fundacją Orange

47 procent istniejących obecnie zawodów może zniknąć. Jak mądrze edukować?

Hello Szkoło! Podpowiadamy, jak oswoić szkołę i nie zwariować!