Go to content

Namaluj niewidzialne. Zapraszamy na wyjątkową wystawę

Fot. Materiały prasowe

15. października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski – ta kartka w kalendarzu ma przypominać o tym, że naświecie miliony osób dotknięte są dysfunkcją wzroku. Nie oznacza to jednak, że są one niewidzialne.

Tego dnia warto zwrócić uwagę na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, a obok tego – także uświadomić sobie, że dzięki dobrej rehabilitacji i dzięki życzliwemu wsparciu osoby niewidome i słabowidzące są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i czerpią z życia pełnymi garściami.

Fundacja Ponad Słowami i Niewidzialna Wystawa już po raz drugi mają przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie inaugurujące obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski.

NAMALUJ NIEWIDZIALNE

to spotkanie w całkowitej ciemności, podczas którego zaproszeni, wyjątkowi goście przełamią wszelkie bariery i pokażą, że nawet wyłączając zmysł wzroku, można otworzyć swoje serce i stworzyć sztukę przez duże S! Uczestnicy wydarzenia będą mieli do dyspozycji materiały malarskie (m.in.płótna, farby akrylowe, pędzle), ale to od ich wyobraźni zależeć będzie technika, jaką się posłużą przy tworzeniu NIEWIDZIALNYCH dzieł. Wierzymy, że nasi goście kreatywnie podejdą do zadania i uruchomią nawet najgłębiej skrywane potencjały artystycznej ekspresji.

Każdy namalowany podczas warsztatu obraz będzie miał wyjątkowe znaczenie – nie tylko będzie stanowić dowód na to, co wielu wydaje się niemożliwe, lecz także zostanie wystawiony na sprzedaż. Cały dochód zostanie przeznaczony na zajęcia kulturalno-edukacyjne dla osób z dysfunkcją wzroku.

Kiedy? 8 października 2016 r. godz. 10.00
Gdzie? Niewidzialna Wystawa (Al. Jerozolimskie 123a).

Obrazy będą dostępne na wernisażu na Niewidzialnej Wystawie oraz w Galerii Lirka.
Zapraszamy serdecznie
Małgorzata Szumowska – Dyrektor Generalny Niewidzialnej Wystawy, http://niewidzialna.pl/
Aleksandra Mazurek – prezes Fundacji Ponad Słowami, http://ponadslowami.org.pl/
Sebastian Grzywacz – przewodnik Niewidzialnej Wystawy, współzałożyciel Fundacji Ponad Słowami
Patronat merytoryczny nad projektem sprawuje Galeria Lirka:
http://www.gl.strefa.pl/