Lifestyle

Namaluj niewidzialne. Zapraszamy na wyjątkową wystawę

Redakcja
Redakcja
28 września 2016
Fot. Materiały prasowe
 

15. października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski – ta kartka w kalendarzu ma przypominać o tym, że naświecie miliony osób dotknięte są dysfunkcją wzroku. Nie oznacza to jednak, że są one niewidzialne.

Tego dnia warto zwrócić uwagę na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, a obok tego – także uświadomić sobie, że dzięki dobrej rehabilitacji i dzięki życzliwemu wsparciu osoby niewidome i słabowidzące są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i czerpią z życia pełnymi garściami.

Fundacja Ponad Słowami i Niewidzialna Wystawa już po raz drugi mają przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie inaugurujące obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski.

NAMALUJ NIEWIDZIALNE

to spotkanie w całkowitej ciemności, podczas którego zaproszeni, wyjątkowi goście przełamią wszelkie bariery i pokażą, że nawet wyłączając zmysł wzroku, można otworzyć swoje serce i stworzyć sztukę przez duże S! Uczestnicy wydarzenia będą mieli do dyspozycji materiały malarskie (m.in.płótna, farby akrylowe, pędzle), ale to od ich wyobraźni zależeć będzie technika, jaką się posłużą przy tworzeniu NIEWIDZIALNYCH dzieł. Wierzymy, że nasi goście kreatywnie podejdą do zadania i uruchomią nawet najgłębiej skrywane potencjały artystycznej ekspresji.

Każdy namalowany podczas warsztatu obraz będzie miał wyjątkowe znaczenie – nie tylko będzie stanowić dowód na to, co wielu wydaje się niemożliwe, lecz także zostanie wystawiony na sprzedaż. Cały dochód zostanie przeznaczony na zajęcia kulturalno-edukacyjne dla osób z dysfunkcją wzroku.

Kiedy? 8 października 2016 r. godz. 10.00
Gdzie? Niewidzialna Wystawa (Al. Jerozolimskie 123a).

Obrazy będą dostępne na wernisażu na Niewidzialnej Wystawie oraz w Galerii Lirka.
Zapraszamy serdecznie
Małgorzata Szumowska – Dyrektor Generalny Niewidzialnej Wystawy, http://niewidzialna.pl/
Aleksandra Mazurek – prezes Fundacji Ponad Słowami, http://ponadslowami.org.pl/
Sebastian Grzywacz – przewodnik Niewidzialnej Wystawy, współzałożyciel Fundacji Ponad Słowami
Patronat merytoryczny nad projektem sprawuje Galeria Lirka:
http://www.gl.strefa.pl/


Lifestyle

Przedwczesnym zmarszczkom, utracie jędrności skóry i owalu twarzy można zapobiec. Wystarczy kompleksowa pielęgnacja skóry twarzy

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
28 września 2016
zmarszczki
Fot. iStck / gilaxia
 

My, kobiety, cenimy sobie piękny, zadbany wygląd i z trudem godzimy się na znaki, jakie pozostawia na naszym ciele i twarzy upływający czas. Wprawdzie nie jesteśmy w stanie zatrzymać młodości i pięknego wyglądu, możemy natomiast zdecydować się na podjęcie kroków, które oddalą od nas wizję przedwczesnego starzenia.

To, że skóra się starzeje, jest zupełnie naturalnym procesem spowodowanym utratą możliwości intensywnej regeneracji wynikającej z upływu lat.

Główne przyczyny starzenia się skóry

Istnieją czynniki, które przyspieszają ten proces — brak odpowiedniej pielęgnacji, stosowanie używek i niezdrowej diety, ekspozycja skóry na nadmierne promieniowanie UV, zanieczyszczenia powietrza, dym papierosowy. Wpływ tych czynników wraz z naturalnym ubytkiem substancji pobudzających produkcję kolagenu przyspiesza wiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek. Zauważalny jest stopniowy spadek elastyczności, a co za tym idzie — utrudniony i osłabiony przepływ krwi w skórze. To z kolei powoduje niedostateczne zaopatrzenie struktur skóry w tlen i składniki odżywcze, co pogłębia istniejące problemy. Obniżona produkcja lipidów powoduje nadmierną suchość i wrażliwość skóry. Cechy genetyczne również nie pozostają bez znaczenia. To, w jaki sposób starzeją się nasze mamy, jest wskazówką dla nas, czego możemy się spodziewać we własnym wyglądzie na danym etapie życia.

Ogólne oznaki starzenia skóry

Proces starzenia zaczyna się już w wieku 25. lat. W naszej skórze zachodzą zmiany, które zdradzają upływ czasu. W pierwszej kolejności pojawiają się:

Zmarszczki  są one zauważalnymi załamaniami struktury skóry, a także jej wzmocnień (włókien kolagenowych i elastynowych), dzięki którym jest ona napięta. Z czasem włókna kolagenowe rozchodzą się i przestają podtrzymywać mocno strukturę skóry, a elastyna ulega degradacji. Zmarszczki wyglądają z początku jak drobne, lekko zauważalne linie pojawiające się w różnych obszarach twarzy. Na skutek bogatej mimiki twarzy wokół oczu pojawiają się tzw. kurze łapki, a wokół ust zaczynają tworzyć się drobne linie. Na czole, z biegiem czasu, uwidaczniają się zmarszczki będące poziomymi liniami oraz mniejsze pionowe linie między brwiami spowodowane marszczeniem czoła.

Utrata jędrności skóry mniejsza objętość skóry i luźniejsze kontury twarzy nadają jej zmęczonego lub smutnego wyrazu. Powstają obszary luźnej skóry, opada końcówka nosa, pojawiają się zmarszczki szyjne, opadają boczne części policzków.

Utrata gęstości  skóra staje się cieńsza, bardziej delikatna w dotyku. Najczęściej dzieje się to w okresie po menopauzie.

Kompleksowa pielęgnacja na każdym etapie starzenia się skóry

Kompleksowa pielęgnacja jest niezwykle istotna. Nie ma możliwości cofnięcia skutków upływającego czasu, ale zdecydowanie można poprawić kondycję skóry u kobiet w różnym wieku opóźniając proces pogłębiania się zmian. Osiągnięcie tego celu ułatwi dostosowanie danego kosmetyku do aktualnych potrzeb skóry wg następującego klucza: zmarszczki — utrata jędrności — głębokie zmarszczki — rozmycie owalu twarzy.

Linia dermokosmetyków YsthéAL Eau Thermale Avène

Innowacyjna linia YsthéAL opóźnia proces starzenia poprzez odnowę naturalnych rezerw witaminy A w skórze. Jej skuteczność wynika z zastosowania wyjątkowych składników aktywnych:

RETINALDEHYD – to bezpośredni prekursor kwasu retinowego. Dostarcza aktywną formę witaminy A bezpośrednio do wnętrza skóry, zapewniając natychmiastowy efekt naprawczy. Jest on bezpośrednio i w naturalny sposób wchłaniany przez komórki, gdzie stosownie do potrzeb skóry i bez ryzyka podrażnień zostaje przekształcany w kwas retinowy — wzorcową substancję czynną, o klinicznie potwierdzonym, skutecznym działaniu przeciwzmarszczkowym.

PRE-TOKOFERYL® – wzorcowa substancja o działaniu przeciwutleniającym. Jest stabilnym prekursorem witaminy E, który zapobiega uszkodzeniom oksydacyjnym. Pre-tokoferyl poza  naskórkiem, skórą właściwą, błonami komórkowymi i DNA skutecznie i długotrwałe chroni zmagazynowaną w skórze witaminę A.

OLEAMID GLICYLOGLICYNY (O.G.G) – składnik opóźniający starzenie skóry, zachowujący jej elastyczność oraz poprawiający jędrność.

Dzięki tym trzem wyjątkowym substancjom aktywnym linia YsthéAL chroni i zwiększa zmagazynowane w skórze, fizjologiczne rezerwy witaminy A opóźniając proces starzenia. Następuje wygładzenie zmarszczek, skóra nabiera jędrności, a cera blasku. Woda Termalna Avène koi i łagodzi podrażnienia.

W skład linii wchodzi:

 •  YsthéAL Krem przeciwzmarszczkowy do skóry suchej. Jego formuła oparta jest o bogatszą fazę odżywczą, aby zapewnić suchej skórze odpowiedni poziom nawilżenia.
 •  YsthéAL Emulsja przeciwzmarszczkowa do skóry normalnej i mieszanej. Lekka formuła fluidu, dodatkowo zawiera pudrowe cząsteczki absorbujące sebum, aby zapewnić matowe wykończenie. Jest doskonałą bazą pod makijaż.
 • YsthèAL Krem wokół oczu i ust przeznaczony do pielęgnacji najdelikatniejszych obszarów twarzy.
zmarszczki

Fot. Materiały prasowe

zmarszczki

Fot. Materiały prasowe

zmarszczki

Fot. Materiały prasowe

Linia dermokosmetyków PhysioLift Eau Thermale Avène

To 24-godzinny program pielęgnacji skóry. Znakomicie zapobiega przedwczesnej utracie jędrności skóry, przywraca jej blask i redukuje zmarszczki. Linia kosmetyków PhysioLift Eau Thermale Avène oparta jest o trzy wyjątkowo skuteczne i synergicznie uzupełniające swoje działanie substancje aktywne:

Ascofilline™ — jest innowacyjnym składnikiem aktywnym odmładzającym architekturę skóry — siatka włókien kolagenowych jest gęstsza, przez co powierzchnia skóry staje się bardziej jędrna, a głębokie zmarszczki mniej widoczne.

Monooligomery kwasu hialuronowego — dzięki nim naturalne zasoby kwasu hialuronowego zostają odnowione, a tym samym architektura skóry zostaje wzmocniona – staje się bardziej sprężysta i mocna.

Retinaldehyd — to jedna z najskuteczniejszych substancji czynnych o klinicznie i naukowo potwierdzonym działaniu przeciwzmarszczkowym i odnawiającym. Jest bezpośrednim prekursorem kwasu retinowego. Dostarcza aktywną formę witaminy A bezpośrednio do wnętrza skóry zapewniając natychmiastowy efekt naprawczy.

Pełny program regeneracji opiera się na zastosowaniu kosmetyków z linii:

 • PhysioLift BALSAM WYGŁADZAJĄCO-REGENERUJĄCY NA NOC zawiera formułę opartą o Ascofilline™, Mono-oligomery kwasu hialuronowego i Retinaldehyd, które skutecznie pobudzają naturalne syntezy kolagenu i kwasu hialuronowego.
 • PhysioLift DZIEŃ KREM WYGŁADZAJĄCY do skóry suchej spektakularnie ujędrnia skórę i wygładza zmarszczki. Formułę wzbogacono o Pre-tokoferyl, potężny antyoksydant.
 • PhysioLift EMULSJA WYGŁADZAJĄCA  wykazuje takie działanie jak krem, jednak przeznaczona jest do skóry normalnej i mieszanej
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Oraz:

 • PhysioLift KONCENTRAT WYPEŁNIAJĄCY przeznaczony do stosowania miejscowo wokół ust, na lwią zmarszczkę oraz bruzdę nosowowargową.
 • PhysioLift KREM POD OCZY likwiduje zmarszczki, cienie, opuchnięcia. Zagęszcza skórę wokół oczu, unosi powieki  i wygładza zmarszczki.

Fot. Materiały prasowe

AVENE-PhysioLift-KREM-POD-OCZY-nowość-

Fot. Materiały prasowe

Linia dermokosmetyków Sérénage Eau Thermale Avène

Odpowiada na potrzeby skóry dojrzałej, intensywnie odżywiając, poprawiając gęstość skóry i chroniąc przed wolnymi rodnikami. W jej skład wchodzą:

 • Sérénage Krem odżywczy przywracający gęstość skóry NA DZIEŃ przeznaczony do pielęgnacji wrażliwej skóry dojrzałej, suchej i bardzo suchej. Naukowcy z Laboratoriów Dermatologicznych Avène zastosowali w Kremie Eau Thermale
  Avène nowatorskie połączenie składników, Glikoleolu i Frakcji Kwasu Hialuronowego, które przywracają skórze dojrzałej gęstość, witalność oraz uczucie komfortu. Dodatkowo zawarty w kremie na dzień Pre-tokoferyl neutralizuje działanie wolnych rodników. 
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 • Sérénage Krem odżywczy przywracający gęstość skóry NA NOC
  Działa regenerująco dzięki argininie – aminokwasowi stymulującemu metabolizm komórek, który przyspiesza regenerację komórek w nocy. Krem poprawia gęstość skóry, modeluje owal twarzy, Frakcje Kwasu Hialuronowego H.A.F. pobudzają w skórze syntezę naturalnego kwasu. Zawarty w składzie kremu Glikoleol – induktor kwasu linolenowego, wspomaga syntezę naturalnych lipidów w skórze. Efekt odżywienia skóry dodatkowo wspomaga obecność masła Karité i olejek z awokado. Dzięki zawartości Wody Termalnej Avène koi i łagodzi podrażnienia.
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 • Sérénage Eau Thermale Avène Rewitalizujący Balsam Sérénage  pod oczy.  Bogata, kremowa konsystencja zapewnia skórze wokół oczu uczucie komfortu, rewitalizację i ukojenie. Balsam zagęszcza skórę wokół oczu, unosi powieki, niweluje opuchliznę i wygładza zmarszczki, aby przywrócić wypoczęte i pełne blasku spojrzenie.
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Aby osiągnąć jak najlepsze efekty zapobiegania utraty młodego wyglądu skóry, należy połączyć zdrowy styl życia, zbilansowaną dietę, aktywność fizyczną oraz pielęgnację skóry twarzy opartej systematyczności i idealnie dobranych dermokosmetykach, proponowanych w wyjątkowych liniach Eau Thermale Avène.


Wpis powstał we współpracy z Eau Thermale Avène


Lifestyle

Trądzik to problem nie tylko młodych kobiet. Może pojawić się w każdym wieku. Poznaj skuteczny sposób na jego złagodzenie

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
28 września 2016
trądzik
Fot. iStock / max-kegfire

Z kobiecej twarzy można wyczytać wiele: emocje — zarówno pozytywne i negatywne, jak i samopoczucie. Niestety, czasami na naszych twarzach pojawiają się niedoskonałości, które skutecznie potrafią popsuć humor i odebrać pewność siebie.

Twarz przyciąga spojrzenia

Gdy w lustrze dostrzegamy wypryski, jak najszybciej chcemy pozbyć się nieestetycznych defektów. Dawno już minął czas burzy hormonalnej i dojrzewania, więc kosmetyki stosowane przez nastolatki, nie muszą być skuteczne dla kobiet dojrzałych. My potrzebujemy innych, idealnie dopasowanych do naszych potrzeb rozwiązań.

Problemy z trądzikiem w wieku dojrzałym

To kłopot, który pojawia się aż u co czwartej kobiety po 30-tym roku życia! Najczęściej na jego powstanie i nasilenie wpływa wszechobecny stres, od którego trudno jest nam uciec. Kolejnymi czynnikami, które mają wpływ na stan cery, są stosowane diety, zaburzenia hormonalne o różnym podłożu, a także wpływ niektórych leków.

Gdy pojawiają się problemy z cerą, warto wybrać się do lekarza. Ich powodów może być wiele. Tylko specjalista ustali przyczynę problemu, zaleci leczenie i odpowiednią pielęgnację. Możesz spodziewać się, w zależności od nasilenia objawów, leczenia farmakologicznego, a także zrównoważonej pielęgnacji skóry trądzikowej.

Dermokosmetyki to podstawa pielęgnacji

W przypadku trądziku odpowiednia pielęgnacja to podstawa. Dlatego warto wybierać produkty polecane przez dermatologów. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty wybierz dermokosmetyki z jednej linii, które zapewnią ci zrównoważoną i skuteczną pielęgnację. Omijaj specyfiki wysuszające i dodatkowo podrażniające skórę, najlepsze będą nawilżające i łagodzące podrażnienia. Nie myj twarzy zwykłymi mydłami oraz zrezygnuj ze stosowania preparatów myjących na bazie alkoholu. Pamiętaj także, że w dojrzałym wieku problemy pojawiają się także ze zmarszczkami, więc należy szukać pielęgnacji, która jednocześnie sprawdzi się w obu tych materiach.

TriAcnéal EXPERT Eau Thermale Avène to odpowiedź na potrzeby dojrzałej skóry trądzikowej 

trądzik

Fot. Materiały prasowe

Emulsja TriAcnéal EXPERT Eau Thermale Avène to wyjątkowy dermokosmetyk o potrójnym działaniu: zwalcza niedoskonałości, redukuje blizny i przebarwienia potrądzikowe, a jednocześnie działa przeciwstarzeniowo. Formuła TriAcnéal EXPERT oparta jest na innowacyjnych substancjach aktywnych, które stanowią o jej skuteczności:

 • Diolényl® — o udowodnionym działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym, zwalcza bakterie P. acnes., działając precyzyjnie na mieszki włosowo-łojowe dotknięte stanem zapalnym, w ilości dostosowanej do stopnia zaawansowania zmian skórnych.
 • X-pressin™ — niezwykle skuteczna substancja złuszczająca nowej generacji, zapobiega powstawaniu zaskórników i wygładza skórę. Jej skuteczność jest równoważna z działaniem kwasów AHA i BHA, przy niższych stężeniach i z zachowaniem fizjologicznego pH, co sprawia, że jest wyjątkowo dobrze tolerowana.
 • Retinaldehyd — prekursor kwasu retinowego, dostarcza aktywną formę witaminy A bezpośrednio do wnętrza skóry, dzięki czemu skutecznie zapobiega powstawaniu zaskórników oraz zmniejsza widoczność blizn i przebarwień potrądzikowych. Zapewnia natychmiastowy efekt naprawczy, bez ryzyka podrażnień.
 • Wyjątkowo wysokie stężenie Wody Termalnej Avène (aż 60%)  dodatkowo koi i łagodzi podrażnienia.

Emulsja TriAcnéal EXPERT Eau Thermale Avène o fizjologicznym pH jest wyjątkowo komfortowa w stosowaniu i ma przyjemny zapach. Wystarczy nakładać emulsję wieczorem na dokładnie oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Dbając o cerę trądzikową odpowiednimi dermokosmetykami, pamiętaj także o zdrowym trybie życia. Unikaj jedzenia wysoko przetworzonego, ostrych przypraw i soli, alkoholu oraz sytuacji stresowych. To zdecydowanie podziała nie tylko na ładny wygląd skóry, ale i zdrowie całego organizmu.


 

Wpis powstał we współpracy z Eau Thermale Avène


Zobacz także

Super spalacze tłuszczu. 10 naturalnych pomocników w odchudzaniu

12 brutalnych prawd o życiu, które im wcześniej zaakceptujesz, tym lepiej dla Ciebie

Akcja "Miłość to spotkania"

Regulamin akcji „Miłość to spotkania”