Macierzyństwo

Rozwiązanie konkursu „Prawdziwa przyjaźń”

Redakcja
Redakcja
24 lipca 2016
Fot. iStock / ArtMarie
 

Jak wygląda prawdziwa przyjaźń? Czy się do niej dorasta, a może wręcz przeciwnie – od tcyh mniejszych od siebie można się wiele nauczyć? Pokazaliście nam jak razem z dziećmi odkrywacie tajemnice przyjaźni i czy jesteści gotowi na tak wspaniałą przyjaźń, jak ta, która zrodziła się między Sophie a bardzo popyrtanym BFG.. Bardzo Fajnym Gigantem! Dziękujemy!

Już od 1 lipca możecie oglądać w kinach ekranizację słynnej książki dla najmłodszych Roalda Dahla w reżyserii Stevena Spielberga, a wszytko to z okazji setnych urodzin jednego z najsłynniejszych dziecięcyh pisarzy!

100 lat oald dahl

 

Laureaci:

Małgorzata Alberska
Janina Pacek

Agnieszka Hausmann

Laureatów prosimy kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników, tj do dn.: 31.07.2016 roku. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody:

3 x razy zestaw 6 książek autorstwa Roalda Dahla, z urodzinowj edycji

Fot. Materiały prasowe

BFG – Najnowszy film od ludziołków, którzy stworzyli E.T. oraz od autora Charliego i fabryki czekolady i Matyldy. Bardzo Fajny Gigant nie jest takim sobie zwykłym olbrzymem. On jest aż nadto miły i w dodatku mocno zakręcony. Sophie doprawdy ma szczęście. Gdyby w środku nocy porwał ją inny gigant, szybko zostałaby jego śniadaniem. Gdy Sophie dowiaduje się, że olbrzymy knują niecny wypad, razem z BFG postanawiają raz na zawsze położyć temu kres.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Macierzyństwo

Marzysz o idealnym, białym uśmiechu? Sprawdź skuteczny sposób na profesjonalne wybielanie zębów

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
25 lipca 2016
Fot. iStock / M_a_y_a
 

Uśmiechamy się w ciągu życia niezliczoną ilość razy. Jednym razem przez delikatne uniesienie kącika ust, innym perliście się śmiejemy, bezwiednie odsłaniając zęby. Nie każda z nas otrzymała w prezencie od Matki Natury śnieżnobiały uśmiech, którego można pozazdrościć. 

Zęby z natury mają różnorodny odcień bieli

Nikt nie może się pochwalić idealnie białymi zębami, od czasu młodości do nadejścia starości. Przecież są one cały czas narażone na działanie różnych czynników, które wpływają na ich zabarwienie i kondycję. W głównej mierze to,  jakie będziemy miały zęby, zależy od genów. Ich naturalny kolor może wahać się pomiędzy bielą a ciemnymi odcieniami kości słoniowej. Odcień zależy od równowagi między przeziernością (prześwitywaniem) szkliwa a nasyceniem barwy zębiny. Wiek także ma znaczenie — im jesteśmy młodsze, tym jaśniejsze zęby mamy. Na ich kondycję i wygląd wpływa także przyjmowanie różnych lekarstw, sposobu higieny i dbałości o zęby, fakt palenia papierosów, spożywania kawy, herbaty czy przyciemniających szkliwo soków, czy wina.

Domowe sposoby bardziej szkodzą niż pomagają 

Wiele osób chcąc w prosty, szybki oraz niekosztowny sposób rozjaśnić barwę szkliwa, sięga po najdziwniejsze sposoby, które mają im w tym pomóc. Jednak szorowanie zębów szczoteczką posypaną sodą oczyszczoną, proszkiem do pieczenia czy solą, nie tylko nie pomoże, ale wręcz zaszkodzi. Szorowanie zębów z domowym dodatkiem tych specyfików, przyczyni się wybitnie do osłabienia szkliwa, narażając jednocześnie na wystąpienie przebarwień. Ale to nie wszystkie pomysły, po które sięgają ciekawi efektów. Do tej puli można dodać także mycie zębów sokiem z cytryny, papką z truskawek, czy papką z węgla aktywowanego i wody.

Zamiast eksperymentować, bezpieczniej i skuteczniej jest postawić na profesjonalne rozwiązania

Powiedzmy to sobie otwarcie — nie osiągniemy efektu uśmiechu godnego Hollywoodu, bez oddania się w ręce specjalistów. Jeśli metody wypróbowane w zaciszu domu typu pasty wybielające, płukanki czy specjalne żele nie przyniosły efektu, lub efekt nie jest zadowalający, czas sięgnąć po … laser.

Warto dowiedzieć się więcej o tym sposobie wybielania.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Na czym polega i komu dedykowane jest wybielanie laserem diodowym?

Sam  zabieg nie jest kłopotliwy dla pacjenta, ponieważ większość nie odczuwa bólu czy też dyskomfortu podczas wybielania. Choć trzeba być przygotowanym na to, że może, choć nie musi, wystąpić chwilowa nadwrażliwość zębów i dziąseł. Aby poddać się temu zabiegowi, należy wcześniej dokładnie oczyścić zęby z płytki nazębnej i kamienia oraz uzupełnić wszystkie ubytki. To ważne, ponieważ substancje wybielające zęby mogłyby się przedostać do miazgi zębowej, powodując tym samym jej podrażnienie.

Gdy zęby są gotowe do zabiegu, nakłada się na niego specjalistyczny żel na powierzchnię zęba, a następnie aktywuje go za pomocą światła lasera.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Laser diodowy jest najlepiej przebadanym typem lasera, dzięki czemu zabiegi przeprowadzane przy jego wykorzystaniu są bardzo bezpieczne i nie  zachodzi obawa o stan zębów po wykonanym zabiegu. Jednak jest kilka przeciwwskazań, dla zastosowania takiego typu wybielania, np. u kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią. Do tego zabiegu nie powinni przystępować pacjenci cierpiący na choroby periodontologiczne, posiadający głęboko odsłonięte szyjki zębowe, uszkodzone szkliwo, niezabezpieczone ubytki, uczulenie na związki chemiczne (takie jak nadtlenek wodoru). Pamiętajcie również, że można tak wybielić jedynie zęby naturalne, ponieważ barwa licówek i koron nie ulegnie rozjaśnieniu.

Dzięki laserowi diodowemu można liczyć na wspaniałe efekty

Zazwyczaj rozjaśnienie koloru zębów następuje od 6 do 12 tonów według kolornika VITA. Finalny kolor zębów po wybielaniu ustala się w okresie około dwóch tygodni po wykonaniu zabiegu. Po zabiegu zęby stają się bardziej chłonne na substancje barwiące i w celu utrwalenia efektu, pacjent musi więc stosować tzw. „dietę białą” przez około 2-3 doby. Zakazane są m.in. kawa, herbata, czerwone wino, soki owocowe, a także należy ograniczyć palenie papierosów. W zależności od zwyczajów żywieniowych oraz higienicznych, efekt  utrzymuje się od roku do trzech lat. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć, by znów móc cieszyć się szerokim uśmiechem.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Gabinetu Stomatologicznego Uśmiech Zdrowia, który swoim pacjentom proponuje m.in. wybielanie laserem diodowym, oraz paletę innych usług dla zdrowego, pięknego uśmiechu.


Wpis powstał we współpracy z Gabinetem Stomatologicznym UŚMIECH ZDROWIA

 


Macierzyństwo

5 wiadomości od twojej intuicji, których zlekceważyć ci nie wolno

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
24 lipca 2016
Fot. iSTock / kieferpix

Kiedy ktoś mówi, że słucha swojego wewnętrznego głosu, to znaczy, że przy podejmowaniu ważnych decyzji kieruje się intuicją. Wszyscy mamy tę wrodzoną zdolność. Wszyscy możemy usłyszeć szept, który podpowiada nam, żeby gdzieś nie pójść, z czegoś zrezygnować, albo że za czyjąś prośbą kryją się inne motywy niż te, o których nam powiedziano. Możemy rozszyfrować to często nieopisane przeczucie.  Nagłe ukłucie w żołądku, zmęczenie lub silne chęć, aby komuś pomóc obok może oznaczać więcej niż myślisz.

Oto 5 sygnałów od twojego wewnętrznego „ja”, których nie powinieneś zignorować:

1.”Nie czuję się dobrze”

Jeśli coś w twoim ciele podpowiada ci, że nie czujesz się dobrze, należy wsłuchać się w to uczucie, zanim zrobi się jeszcze gorzej. Wiele osób ignoruje subtelne oznaki jakie wysyła nam nasz organizm. Twoje ciało instynktownie wie, kiedy traci równowagę, a te znaki ostrzegawcze mają pomóc ci podjąć jakieś działania: zrobić badania, skonsultować dolegliwość z lekarzem, dowiedzieć się, co intuicja stara ci się powiedzieć. Ludzkie ciało komunikuje nam wiele, ale zbyt często to ignorujemy.

Zwróć też uwagę na to jak się czujesz w czyjejś obecności. Czy odczuwasz lęk, czy pocą ci się dłonie, czy boli cię brzuch, gdy masz się spotkać z jakąś konkretną osobą? Nie dzieje się tak bez powodu…

2. „Ta sytuacja wydaje mi się niebezpieczna”

Widziałeś kiedyś film, w którym jedna osoba z grupy przyjaciół ma intensywne wizje, zanim stanie się coś złego? Słyszałeś opowieści osób, które uniknęły katastrofy lotniczej, bo „coś” powiedziało im, że nie powinny wchodzić na pokład samolotu tego dnia? Nie lekceważ swoich przeczuć.

3.”Powinienem pomóc tej osobie”

Nie musisz być z kimś bardzo blisko związany, żeby wyczuć, że ta osoba potrzebuje pomocy. Mamy zdolność odczytywania energii innych ludzi poprzez ocenę ich mimiki, języka ciała albo naszego własnego samopoczucia w ich obecności. Współczucie, empatia, która uruchamia się „w nas” na skutek jakiś tragicznych zdarzeń, wzbudzają  silne pragnienie ratowania innych z opresji. Trochę jest to efekt ewolucji naszego gatunku: kiedyś nasze przetrwanie zależało o wiele bardziej od współpracy między członkami poszczególnych grup społecznych. Niektórzy z nich zbierali drewno na opał, inni zapewniali pożywienie dla siebie i innych. Pomagano sobie nawzajem nie tylko z konieczności. Ludzie rozumieli jak ważne jest otaczanie innych opieką i ochroną.

Zaoferuj pomoc, nawet jeśli dana osoba o nią nie poprosi wprost – niewerbalne sygnały mogą w tego typu sytuacjach powiedzieć znacznie więcej niż słowa.

4. „Zaufaj sobie”

Zbyt intensywna analizowanie, rozumowe rozkładanie danej sytuacji na czynniki pierwsze może spowodować jeszcze większe komplikacje. Możesz ćwiczyć miesiącami przed ważnym występem, a kiedy pojawisz się na scenie, nagle zapomnisz wszystko nad czym tak ciężko pracowałeś. Ludziom o niezwykłych talentach umysł bardzo często płata takiego figla, gdy przychodzi „ten moment”. To cena jaką płacą za zbyt intensywne myślenie i przeżywanie. Zamiast analizować, powinni pozwolić poprowadzić się instynktowi.

5. „On/to miejsce/ta decyzja sprawi, że poczuję się dobrze”

Daj się poprowadzić instynktowi w sprawie zmiany zawodu, weź pod uwagę swoje przeczucia, gdy wybierasz sobie partnera. Zaufaj swojemu wewnętrznemu „ja”, gdy mówi ci, że w jakimś miejscu będziesz czuł się lepiej, że jakaś zmiana wyjdzie ci na dobre. Nie lekceważ roli intuicji przy podejmowaniu życiowych decyzji. Oczywiście, racjonalne myślenie umożliwia ci rozsądny, przemyślany wybór. Ale ważne jest również to, czy jesteś szczęśliwy, czy czujesz, że żyjesz. Kiedy coś lub ktoś sprawia, że gaśniesz wewnątrz, posłuchaj swojej intuicji.

Możecie powiedzieć, że to tylko zabobony,  że świat jest o wiele bardziej rozumowy niż instynktowny, że wszystko co nam się zdarza jest logicznym skutkiem następujących po sobie sytuacji.  Ale przecież to emocje i uczucia, miłość, nienawiść i lęki kierują naszym życiem. A wszystko to co odczuwamy najtrudniej nam pojąć i zrozumieć…


Źródło: powerofpositivity.com


Zobacz także

10 codziennych rytuałów, które wiele znaczą dla dzieci, a na które my, dorośli, nie zwracamy uwagi

Rodzice, którzy wychowują „dobre” dzieci robią te 5 rzeczy – nigdy o nich nie zapominaj!

„Nie ma dzieci – są ludzie”. 12 myśli Korczaka, które sprawiają, że zaczynamy widzieć więcej