Lifestyle Macierzyństwo

Poczuj potrzebę uczynienia świątecznych dni pięknymi, eleganckimi, a przez to wyjątkowymi

Redakcja
Redakcja
26 listopada 2018
Fot. Materiały prasowe
 

Święta, to przede wszystkim czas spotkań. To wtedy możemy wspólnie usiąść przy stole, porozmawiać, pobawić się z dziećmi. W tym okresie niezwykle ważne, a coraz bardziej zapomniane, stają się międzypokoleniowe spotkania, kiedy możemy posłuchać o tradycji, o wszystkich tych aspektach Świąt, które czynią je wyjątkowymi. 

Pewnie większości z nas Święta kojarzą się z dostojnością, elegancją. To w Wigilię tata zakładał białą koszulę, mama wyciągała z szafy nową sukienkę. Dbano, byśmy i my wyglądali w tych dniach odświętnie. Święta to wcale nie prezenty, to wcale nie oddech od pracy i możliwość poleżenia w spokoju na kanapie. Święta to zdecydowanie coś więcej – to moment, do którego już zawsze będziemy wracać w naszych myślach i wspomnieniach. Który, mam nadzieję, wspominać będziemy z rozrzewnieniem i nieukrywanym wzruszeniem, podobnie jak nasze dzieci. Zadbajmy o to, skupmy się tym razem nie na ilości pierogów, na nerwówce nad niesfornym piekarnikiem, ale na szczegółach, nad którymi tak rzadko się pochylamy. Niech Święta teraz, tak jak 20 a może 30 lat temu, budzą w nas potrzebę uczynienia tych dni pięknymi, eleganckimi, a przez to wyjątkowymi.

Więc może, niech w nadchodzące Święta wszystkie dziewczynki poczują się jak małe księżniczki dzięki specjalnie na tę okazję zaprojektowanym sukienkom. Mogą wybierać pomiędzy modelami z eleganckich koronek i tych ozdobionych połyskującymi cekinami. Alternatywą dla sukienek okażą się tiulowe spódnice stworzone do kręcenia piruetów w rytm świątecznych piosenek, połączone z białymi bluzkami ozdobionymi aplikacjami w postaci falban lub kokard.

Kreacje dla dziewczynek są przepełnione pięknymi granatami oraz czerwieniami. Alternatywą dla stylizacji w klasycznych świątecznych kolorach są zestawy powstające z  połączenia delikatnego pudrowego różu ze srebrem i bielą.

Fot. Materiały prasowe

W te święta chłopcy przeobrażą się w małych, eleganckich gentelmanów noszących jasne koszule wraz z muszkami i szelkami w kolorze szlachetnej czerwieni. Dzięki zastąpieniu klasycznej marynarki gustownym swetrem z emblematem, zadadzą szyku podczas świątecznych spotkań.

Fot. Materiały prasowe

Propozycje dla chłopców to klasyka w nowoczesnym wydaniu. Eleganckie białe i niebieskie koszule zostały wzbogacone o przeszycia. Te eleganckie góry można połączyć z granatowymi spodniami i  szelkami lub mniej oficjalnymi spodniami z jeansu.

Fot. Materiały prasowe

W kolekcji oprócz klasycznych eleganckich propozycji można również znaleźć modele nawiązujące do świątecznego okresu w mniej formalnym, za to bardziej żartobliwym i casualowym tonie. Chłopcy mogą wybrać np. t-shirt z zabawnym wizerunkiem Mikołaja, który zachwyci swoją oryginalnością. W casualowych propozycjach dla dziewczynek znajdziemy błyszczące lub  ozdobione motywem złotych gwiazdek legginsy, do których doskonale pasują bluzki z uwielbianymi przez dziewczynki aplikacjami z dwustronnych cekinów.

Fot. Materiały prasowe

Na ubrankach dla najmłodszych dzieci znalazły się charakterystyczne dla marki zabawne motywy, tym razem świąteczne, takie jak grafiki z zabawnymi reniferami, pingwinem lub kolorowymi napisami.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z marką 5.10.15.


Lifestyle Macierzyństwo

14 uczciwych do bólu prawd, do których powinniśmy się przyznać i nie mieć z tym żadnego problemu

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
26 listopada 2018
Fot. iStock/strekozza77
 

Jak często żyjesz tak, jak chcesz, udajesz kogoś, kim nie jesteś? Dostosowujesz się do otoczenia, oczekiwań innych? Większość swojej energii wkładasz w to, by nikt nie zauważył, co naprawdę czujesz, z czym się zmagasz, co myślisz. Musisz być idealna, bo przecież świat od ciebie tego wymaga. Wiesz co? Gówno prawda. To twoje życie, nie marnuj je na tuszowanie prawd o sobie. Pokaż kim jesteś, a twoje życie stanie się lepsze i łatwiejsze. Naprawdę.

14 uczciwych do bólu prawd, do których powinniśmy się przyznać i nie mieć z tym żadnego problemu

„Jestem zagubiona”

Zagubienie pozwala zobaczyć miejsca, o których istnieniu nigdy nie zdawałaś sobie sprawy, i przeżywać chwile, o których wcześniej nie pomyślałaś. Nieznane dla nas wody, pozwalają odkrywać nowe, popełniać błędy, a dzięki nim rozwijać to, co w nas najlepsze. Nie trać nadziei, znajdziesz swoją drogę.

„Nie mam pojęcia, co z robić ze swoim życiem”

Witaj nieznane. Pozwól, żeby życie cię zaskoczyło. Nie musisz tu i teraz mieć planu, żyć w pośpiechu. Masz tyle czasu, ile potrzebujesz, by dowiedzieć się, czego chcesz i nie iść ślepo drogą, którą wskazali ci inni.

„Czuję, że stoję w miejscu”

Każdy pociąg musi się zatrzymać na stacji. Nie ma innej opcji. Ale twój czas nadejdzie, pojedziesz dalej, tylko poczekaj chwilę, zawieś się na niej, daj sobie trochę czasu.

„Nie zawsze jestem silna”

Pozwól sobie na słabość, nikt nie może być silny przez cały czas, to nienaturalne. Będą momenty załamania i awarie, ale pamiętaj, że są to tylko platformy do powrotu na swoją ścieżkę.

„Czasami potrzebuję kogoś, kto powie mi, że wszystko będzie dobrze”

I nie ma w tym nic złego. W życiu każdego z nas pojawiają się chwile, w których potrzebujemy pocieszenia, gdy chcemy, by ktoś nam powiedział, że wszystko będzie dobrze, że damy radę, by nas zmotywował i tchnął dobrą energię, gdy nam samym trudno ją znaleźć.

„Są noce, kiedy płaczę, zamiast spać”

Płacz to forma uwolnienia. Wszystkie rany i rozczarowania uwięzione w nas zasługują na wygnanie, a ty zasługujesz na oddech.

„Dokonuję złych wyborów”

Wszyscy takie mamy na swoim koncie, każdy choć raz źle wybrał, bo jesteśmy tylko ludźmi. Ważne, że próbujemy, chociaż czasem zawodzimy.

„Popełniam błędy”

Przegrywamy bitwy, to nie znaczy, że wojnę. To część naszego życia, popełnianie błędów uczy nas sztuki wstawania i stawania się mocniejszymi i lepszymi.

„Nienawidzę mojej pracy”

Wielu z nas tak myśli, niewielu ma odwagę i siłę ją zmienić. Tak bywa. Ale jeśli jest coś, co zmienić możesz – perspektywę. Praca daje ci pieniądze – to niezaprzeczalny plus, i tego się trzymaj.

„Nie mogę zadowolić wszystkich”

Nikt nie może. Zrozum, że nie jesteśmy tu po to, by podobać się innym ludziom, nie budzimy się, by czekać na ich pochwały i absolutnie nie chcemy stać się ich „ideą” nas samych. Urodziliśmy się wyjątkowi i jesteśmy tym, kim chcemy być.

„Nie zawsze jestem odważna”

Możesz zdjąć maskę, którą wkładasz w na co dzień. Możesz zrobić sobie przerwę od bycia odważną, możesz być szczerą i przyznać, że czasami się boisz, boisz się kolejnej bitwy, boisz się zranienia, bywasz przerażona życiem.

„Czuję się pusta”

Nie jesteś w tym sama. Czujemy pustkę, ponieważ zostawiamy fragmenty nas samych tym, których kiedyś kochaliśmy. Ale nawet jeśli tak się czujemy, nie znaczy, że tacy jesteśmy. Nigdy nie jesteś pusta. .

„Nie”

To jedno proste słowo, niby łatwe do powiedzenia jak „tak”, a jednak tak trudne. Dlaczego? Ponieważ się boimy. Obawiamy reakcji innych, nie odmawiamy, nie odrzucamy, tymczasem mamy prawo powiedzieć „nie”, kiedy tak czujemy i nie ma w tym nic złego.

„Nie zawsze jestem szczęśliwa”

Smutek odgrywa ważną rolę w naszym życiu. Szczęście nie mogłoby być szczęściem bez smutku, bo nie wiedzielibyśmy czym tak naprawdę jest. Prawda jest taka, smutne dni pozwalają nam jeszcze bardziej docenić te szczęśliwe.


Lifestyle Macierzyństwo

Ci toksyczni rodzice, którzy niszczą swoim dzieciom życie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
25 listopada 2018
Toksyczni rodzice - 7 typów negatywnego rodzicielstwa
Fot. iStock / Choreograph – Toksyczni rodzice - 7 typów negatywnego rodzicielstwa

Psycholog sprawnie odróżni niesforne dzieci od tych, które padły ofiarą toksycznego wpływu bliskich. Specjaliści wyjaśniają, w jaki sposób działania rodziców mogą zrujnować życie ich pociech.  Z drugiej strony, wychowywanie dzieci jest bardzo trudne i nikt nie ma prawa do osądzania, jeśli chodzi o czyjś szczególny styl rodzicielski. Jest jednak bardzo cienka granica między błędami rodzicielskimi a niewłaściwym zachowaniem  toksycznych rodziców . 

Poniżej przykłady zachowań, które mogą zniszczyć życie naszych dzieci

„Bój się mnie, ale mnie kochaj”

Dla toksycznych rodziców atak emocjonalny jest synonimem miłości i uwagi. Są domy, w których dzieci wyczuwają nastrój swoich rodziców, po odgłosie ich kroków. Takie dzieci żyją w ciągłym strachu i lęku.

„Musisz radzić sobie z dorosłymi problemami, ale nadal nie masz żadnych praw”

W rodzinach toksycznych rodzice dzielą się odpowiedzialnością ze swoimi dziećmi. Na przykład dziecko uważa, że to właśnie jego złe zachowanie sprawia, że jego ojciec  pije alkohol, aby się uspokoić.

„Bądź najlepszy, ale nie zapominaj, że nie jesteś wyjątkowy”

Narcystyczni rodzice oczekują, że ich dzieci będą stale odnosić sukcesy.  Wszystkie osiągnięcia dziecka są przyjmowane za pewnik. Taka postawa może naprawdę zrujnować życie dzieci, ponieważ sprawia, że dorastają, wierząc, że zawsze są rozczarowaniem dla swoich rodziców.

„Otwórz się przede mną, ale nie bądź obrażony jeśli z ciebie zakpię”

Toksyczni rodzice zmuszają swoje dzieci, aby były szczere, a chwilę potem sprawiają, że ich pociechy czują się winne, jeśli nie chcą dzielić się swoimi uczuciami. Pozyskane informacje wykorzystują przeciwko swoim dzieciom.

„Jesteś zły, więc nawet nie próbuj stawać się lepszym”

Im niższa jest samoocena dziecka, tym łatwiej je kontrolować. Toksyczni rodzice omawiają błędy i wady swojego dziecka i w większości przypadków komentują jego wygląd,  ponieważ jest to jeden z najbardziej wrażliwych tematów.

„Postępuj zgodnie z moimi instrukcjami, ale obwiniaj siebie, jeśli ci się nie uda.”

W tym przypadku rodzice traktują swoje dziecko jak królika doświadczalnego. Nawiasem mówiąc, nie przejmują się konsekwencjami tak wszechstronnej kontroli przez cały czas. Jeśli coś pójdzie nie tak, to nie jest ich wina.

 


Na podstawie: brightside.me


Zobacz także

Powiedz, czego chcesz, o czym marzysz, co chciałabyś zmienić. Weź udział w naszej akcji #MiesiącKobiet

W gabinecie lekarskim ginekolog gwałcił swoje pacjentki. Już 20 zgłosiło się na policję

W gabinecie lekarskim ginekolog gwałcił swoje pacjentki. Już 20 zgłosiło się na policję

Drogi smartfon, droga naprawa. Oto 5 modeli telefonów, których koszty serwisowania mogą przyprawić o zawrót głowy