Lifestyle

Britney Spears tuż przed ślubem odstawiła leki stabilizujące nastrój. Czy będzie w końcu szczęśliwa?

Iwona Zgliczyńska
Iwona Zgliczyńska
10 czerwca 2022
 

Niedawno Britney Spears odzyskała prawo do decydowania o sobie. Przez 13 lat była ubezwłasnowolniona i nie mogła samowolnie odstawić lekarstw ani decydować o zarobionych pieniądzach. Dopiero gdy sąd zdecydował, że nie potrzebuje kurateli ojca, mogła wziąć ślub. Zrobiła to…, ale czy faktycznie Britney jest w stanie zapanować nad swoją chorobą psychiczną? Zaburzenia afektywne dwubiegunowe wymagają stałej opieki psychiatrycznej i przyjmowania leków stabilizujących nastrój! A ona ich nie chce przyjmować.

Ponad dwadzieścia lat temu Britney Spears była cudownym dzieckiem popkultury. Osiągała ogromne sukcesy na całym świecie, kochały ją miliony nastolatków. Niestety tak dobrze nie układało już się jej życie prywatne. Śliczna blondynka, która zarzekała się publicznie, że zachowa czystość do ślubu, nie wytrzymała presji. Po głośnym rozstaniu z wokalistą Justinem Timberlakem długo była singielką.

Jednak w 2004 roku nieoczekiwanie poślubiła swojego kolegę z dzieciństwa Jasona Alexandra. Pobrali się po cichu w Las Vegas, ale małżeństwem byli jedynie przez 55 godzin. Jeszcze w tym samym roku gwiazda zaręczyła się z Kevinem Federlinem, który jest ojcem jej synów. Niestety ten związek również nie przetrwał długo, bo jedynie trzy lata i zakończył się załamaniem nerwowym wokalistki.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sam Asghari (@samasghari)

Britney jest chora psychicznie

Rok 2007 był dla niej najtrudniejszy! Britney przeszła wtedy załamanie nerwowe. Co było jego powodem? Gwiazda nie dość, że nadużywała alkoholu i narkotyków i musiała iść na odwyk, to jeszcze rozstała się ze swoim drugim mężem. Wtedy wyszło na jaw, że Britney ma kłopoty ze zdrowiem psychicznym. I z tego powodu ostatecznie straciła prawa rodzicielskie do dwójki synów.

Wszyscy pamiętamy moment z 2007 roku, kiedy Spears wyszła z odwyku w szpitalu, pojechała do zakładu fryzjerskiego i na oczach dziesiątków reporterów zrobiła sobie dwa tatuaże i ogoliła głowę na łyso. Niedługo później znów trafiła do szpitala psychiatrycznego, gdzie zdiagnozowano u niej zaburzenia afektywne dwubiegunowe.

Sprawy wtedy toczyły się błyskawicznie. Sąd przyznał, że gwiazda nie jest w stanie funkcjonować bez opieki i oddał kuratelę nad nią – ojcu Jamiemu Spearsowi i prawnikowi Andrew Wallete. Od tego momentu wokalistka była ubezwłasnowolniona: nie mogła podejmować żadnych decyzji dotyczących swojego zdrowia, finansów i synów, bo dodatkowo straciła prawo do wykonywania opieki nad nimi.

Musiała się leczyć za pomocą bardzo typowego i najczęściej stosowanego w zaburzeniach afektywnych dwubiegunowych lekarstwa – litu, który stabilizował jej nastrój. Z tego powodu była też zobowiązana do antykoncepcji, bo osoby zażywające lit – nie powinny zachodzić w ciążę.

Czym są zaburzenia afektywne dwubiegunowe?

Mówiąc najprościej – charakteryzują się zmiennymi nastrojami: dochodzi do epizodów depresji, po których następują epizody manii. Oznacza to, że po okresie obniżonego nastroju, braku energii i chęci do życia, Britney staje się pobudzona, nadaktywna, towarzyszy jej poczucie mocy i potęgi. Choroba ta dotyka 2-3 na 100 osób na świecie.

Batalia sądowa Britney Spears

Jednak po 13 latach Spears postanowiła odzyskać swoje życie, by móc zarządzać własnym zdrowiem oraz finansami. W tym celu zwróciła się do sądu, w którym powiedziała, że od lat jest zmuszana do zażywania lekarstw wbrew swojej woli, co wpływa negatywnie na jej samopoczucie. Musi też stosować antykoncepcję. W 2021 roku sąd w Los Angeles podjął ostateczną decyzję. Ojcowska kuratela nad Britney Spears przestała obowiązywać z dniem 12 listopada. Niedługo potem gwiazda ogłosiła, że jest w ciąży, ale kilka tygodni temu poinformowała o poronieniu.

Korzystając z odzyskanej wolności, Britney postanowiła zalegalizować swój wieloletni związek z modelem i aktorem Samem Asgharim, którego poznała w 2016 roku na planie klipu do utworu „Slumber Party”. Irańczyk wcielił się w teledysku w rolę organizatora szalonej imprezy, a po pracy dał wokalistce swój numer. To ona zaprosiła młodszego o 12 lat mężczyznę na randkę. Natomiast we wrześniu 2021 roku Sam oświadczył się ukochanej i wspólnie zaczęli planować wesele.

Afera na ślubie Spears

Niestety nie wszystko przebiegło tak, jak sobie wymarzyli. Przede wszystkim w weselu nie uczestniczyły synowie gwiazdy: Sean Preston (lat 16) i Jayden James (lat 15).

„Chłopcy nie będą obecni na weselu”, powiedział jeszcze przed ceremonią prawnik ojca dzieci, Mark Vincent Kaplan. „Uważają, że w tym dniu należy skupić się na Britney i Samie i są bardzo szczęśliwi, że wszystko posuwa się do przodu”.

Ślub odbył się 9 czerwca w Los Angeles. Zanim jednak Britney i Sam zdążyli sobie powiedzieć „tak”, doszło jednak do incydentu. Na krótko przed ceremonią pierwszy mąż Britney – Jason Alexander został obezwładniony i zatrzymany przed jej domem, do którego próbował się wedrzeć. Próbującym go zatrzymać ochroniarzom, powtarzał, że to on jest pierwszym i jedynym mężem gwiazdy. A wszystko uwiecznił w relacji live, którą prowadził na Instagramie. Na miejscu ponoć szybko pojawiła się policja, która zabrała intruza do aresztu.

Co będzie dalej z wokalistką?

Mamy nadzieję, że gwiazda jest pod kontrolą lekarzy psychiatrów. Wiele osób z zaburzeniami afektywnymi – po latach stosowania stabilizatorów nastroju – marzy, by je odstawić. Mają liczne argumenty o szkodliwości stosowania litu. Wydaje im się, że są już zdrowi i że sobie poradzą. Niestety – to nieprawda! Bez kontroli psychiatrycznej często dochodzi do silnego nawrotu choroby.


Lifestyle

Odkryj lekkość swojego ciała, celebruj bycie tu i teraz z Organic Move!

Redakcja
Redakcja
10 czerwca 2022
organic move

Tak często słyszymy o mądrości ciała, byciu w harmonii i podążaniu za intuicją, że na oślep pędzimy za nowymi trendami i newsami. Każdy wolny weekend spędzamy w Spa, wybieramy zabiegi odmładzające, kupujemy lepsze kosmetyki, otaczamy się mądrym designem. Niby robimy coś dla siebie, próbując to zmieniać, bo w głębi duszy, chcemy lepiej radzić sobie ze stresem, lenistwem, wzmocnić poczucie własnej wartości, budować dobre relacje i bardziej wierzyć w siebie.

Niestety, doświadczamy tak dużo rozczarowań, porażek, zmienności, że uciekamy na skróty, podchodzimy powierzchownie do problemu, żeby zadowolić siebie i innych. Takie działanie na skróty, tzw. „ucieczki”, robią nam więcej szkody i nie pozwalają zmierzyć się z sobą samym i usłyszeć siebie.

Czy tak trudno nawiązać kontakt z własnym ciałem?

Czasami słuchamy naszego ciała, gdy jest nam bardzo dobrze, wtedy je doceniamy.  Natomiast kiedy pojawiają się trudności, ograniczenia, to kierują nami wzorce, które w przeszłości zostały w nas zapisane. I tak jak możemy pracować z psychologiem nad przekonaniami, tak z terapeutą od ciała – nad wzorcami ruchowymi.
To działa. Na przestrzeni lat ludzie, poprzez pracę z ciałem, nowym podejściem w relacji ze sobą, zmieniają swoje wzorce ruchowe, schematy myślenia na takie, które im służą. Zmieniają im się rysy twarzy, schodzi dużo napięć, mniej jest natłoku myśli, zyskują więcej energii do tego, by się lepiej wyrażać i łatwiej podejmować decyzje oraz przechodzić przez zmiany. A życie to ruch i ciągła zmiana.

„Poczuj swoje zmysły i odkryj lekkość ciała” z Organic Move

Jeśli chcesz spędzić czas w bliskim otoczeniu przyrody z widokiem na góry i zadbać o swoje ciało, poczuć przyjemność w ruchu to dołącz do 6-dniowego programu podczas którego będziesz celebrować bycie tu i teraz i odkrywać lekkość w ciele. Get the Summer Flow with Organic Move!

Podczas wakacyjnego wyjazdu, każdy dzień wypełnimy praktyką, która pozwoli Ci odkryć lekkość swojego ciała i celebrować bycie tu i teraz!

 • poczujesz rytm swojego ciała podczas ponad 20 godzin praktyki Organic Move
 • odkryjesz magiczną moc olejków i aromaterapii
 • doświadczysz głębokiej regeneracji w trakcie codziennych medytacji
 • spędzisz czas w naturze, w kontakcie ze sobą i swoim ciałem
 • zrelaksujesz się w otoczeniu gór w Złoty Groń Resort SPA (czas wolny, strefa wellness z basenami, SPA)

Zobacz: Organic Move – na czym polega metoda Adama Adamonisa?

Gościem specjalnym warsztatu będzie Magda Lewandowska, well-being coach, która wprowadzi nas w świat zapachu i aromaterapii, a także ugruntuje nas w głębokich medytacjach!

Co wliczone jest w cenę wyjazdu?

 • pomad 20 h praktyki Organic Move,
 • warsztat z mocy olejków eterycznych
 • codzienne medytacje
 • 2 poranki wdzięczności z leniwym ruchem i uważnością
 • Ceremonia Organic Flow
 • 5 x nocleg (pokoje dwuosobowe)
 • śniadania
 • obiadokolacje składające się z 3 dań
 • dostęp do pełnej strefy wellness ((dwa baseny wewnętrzny i zewnętrzny)

DATA: 18-23.07.2022r.

MIEJSCE: Istebna, Złoty Groń https://www.hotelzlotygron.pl/

Cena regularna 3700 zł. Na hasło OH!ME – organizator zapewnia 350 złotych zniżki 🙂


Zobacz także

„Może warto dać sobie szansę? Pokochać siebie i w siebie uwierzyć”. Akcja „List do samej siebie”

Poniedziałkowy dół...? Kolejki do Maćka Stuhra! Aktor rozdawał kwiaty z okazji poniedziałku!

Poniedziałkowy dół…? Kolejki do Maćka Stuhra! Aktor rozdawał kwiaty z okazji poniedziałku!

10 zaskakujących rzeczy, które dzieją się, gdy codziennie pijesz gorącą wodę

10 zaskakujących rzeczy, które dzieją się, gdy codziennie pijesz gorącą wodę