Macierzyństwo

Elegancja w ruchu: Kolekcja Fashion Cybex

Redakcja
Redakcja
25 listopada 2016
Fot. Materiały prasowe
 

Od 2005 roku CYBEX zmienia tradycyjne podejście do wózków dziecięcych, fotelików samochodowych oraz akcesoriów, koncentrując się na projektach nie tylko bezpiecznych i funkcjonalnych, ale również zgodnych z najnowszymi trendami świata mody. Efektem współpracy CYBEX jest już druga kolekcja zrealizowana wraz z Jeremym Scottem oraz autorskie kolekcje marki – Butterfly oraz Birds of Paradise. 

W limitowanej kolekcji CYBEX by Jeremy Scott pojawiły się złote skrzydła będące znakiem rozpoznawczym amerykańskiego projektanta. Zaś kolekcje Fashion marki CYBEX czerpią z dorobku światowej sławy projektantów mody, takich jak Chanel czy Valentino. Wzory z wybiegów zostały przeniesione na produkty dziecięce, tworząc niepowtarzalne projekty dla najmłodszych.

CYBEX BY JEREMY SCOTT

Limitowana kolekcja o wdzięcznym haśle „Adults Suck Then You Are One” łączy pop-art, modę i humor. Slogan tej kolekcji został zapożyczony od wielkiego, amerykańskiego „filozofa” – Barta Simpsona. Dla Jeremy’ego Scott’a to hasło przykuwa uwagę wyobraźni. Marka CYBEX, której produkty skierowane są do stylowych rodziców z dużych miast, rozumie slogan jako: nadszedł czas na zabawę. Elegancki czarny design i złote detale sprawiają, że wózek CYBEX PRIAM stał się mistrzowskim efektem tej kolaboracji. To prawdziwy klejnot w koronie produktów z linii Platinum. Ten system podróżny 3w1 jest przeznaczony dla dzieci od urodzenia do mniej więcej 4. roku życia. Zestaw składa się z gondoli, siedziska Lux oraz wielokrotnie nagradzanego fotelika dla niemowląt – Aton Q, który doskonale pasuje do stelaża PRIAM.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

BUTTERFLY

Charakterystyczny wzór kamuflażu w połączeniu z wyhaftowanymi motylami w linii CYBEX Butterfly jest odważny i zaskakujący. W tej wyjątkowej kolekcji przeciwieństwa się przyciągają – jaskrawe motyle mocno kontrastują z dominującym wzorem wózka.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fashion Collection składa się z systemu podróżnego PRIAM 3w1: wózek z gondolą, system podróżny z nagradzanym fotelikiem samochodowym Cloud Q oraz luksusowa spacerówka, której siedzisko można obrócić przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Pozostałe produkty wchodzące w skład tej wyjątkowej kolekcji to: śpiwór, kocyk oraz stylowa torba pielęgnacyjna.

BIRDS OF PARADISE – ODROBINA RAJU W WIELKIM MIEŚCIE

Ciesząca się ogromną popularnością wśród nowoczesnych mam, kolekcja modowa CYBEX została rozszerzona o nową linię – Birds of Paradise. Ten inspirowany najnowszymi trendami design wprowadza odrobinę raju do miejskiego życia. Dzięki wyrazistym wzorom z tropikalną zielenią, egzotycznymi roślinami i kolorowymi papugami, kolekcja ta tworzy stylowy zestaw dla modnych rodziców. W linii Birds of Paradise znaleźć będzie można nosidełko Yemaya, wózek MIOS (dostępny od 2017 r.) oraz system podróżny 3w1: fotelik Cloud Q, siedzisko Lux i gondolę PRIAM.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

NOWY STANDARD WŚRÓD NOSIDEŁEK

CYBEX zmienia tradycyjne podejście do nosidełek, wprowadzając na rynek YEMAYA. Nowa kolekcja, stworzona przy współpracy z położnymi i ortopedami, łączy niezwykłą funkcjonalność z designem inspirowanym modą prosto z wybiegów. Dzięki charakterystycznym wzorom, materiałom doskonałej jakości oraz starannemu wykonaniu, młode mamy, również po urodzeniu dziecka, pozostaną w zgodzie z najnowszymi trendami. Nosidełka, podobnie jak torebki i buty, staną się kluczowym elementem stylizacji i pomogą wyróżnić się z tłumu.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

To idealny wybór dla nowoczesnych i modnych rodziców. Kolekcja dostępna będzie w trzech wzorach Butterfly i Birds of Paradise, wykonanym z ekoskóry, motywie Leather oraz kolorach – Denim Stardust Black, Denim Midnight Blue, Denim Manhattan Grey.


Artykuł powstał we współpracy z marką Cybex


Macierzyństwo

10 rad Dalajlamy – jeśli weźmiesz je sobie do serca, znów poczujesz przypływ życiowej energii

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
25 listopada 2016
Fot. iStock/svetikd
 

Czujesz się ciągle zmęczony, wyczerpany i nie rozumiesz dlaczego tak właśnie się dzieje? Powód jest często prostszy, niż myślisz. Zdarza nam się rozpaczliwie trzymać nawyków i przyzwyczajeń, które odbierają nam naszą energię. Nie wiemy, jak tego uniknąć, a rozwiązanie może być zakskaująco banalne – jeśli tylko znajdziemy w sobie dość silnej woli.

10 rzeczy, które odbierają nam naszą energię i co z tym zrobić, według Dalajlamy

1. Dotrzymuj obietnic

Albo, nie składaj obietnic, których nie możesz dotrzymać. Starając się być miły i usłużny, pragnąc by wszyscy wokół uważali cię za „niezawodnego”, stracisz w końcu dobre imię, na którym ci tak zależy. Jeśli obiecujesz, dotrzymuj słowa. Jeśli wiesz, że możesz mieć problem z wywiązania się z deklaracji, nie obiecuj.

2. Trzymaj się z dala od toksycznych ludzi

Nie zawsze rozpoznasz ich od razu. Wielu z nich, to ci, którzy bardzo chcą pomóc, są aktywni, krążą wokół ciebie, a ostatecznie zawsze kończy się na wyrzutach i negatywnej energii. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi, stabilnymi emocjonalnie i akceptującymi samych siebie.

3. Płać rachunki na czas

Zastanawiasz się skąd tutaj ten podpunkt? A pamiętasz uczucia jakie towarzyszą ci, kiedy odbierasz upomnienia z różnych instytucji, albo z Urzędu Skarbowego? „Nie zawdzięczam nic nikomu” – takie powinno być twoje życie motto. Zawsze spłacaj swoje należności w terminie. Traktuj innych tak, jak chciałbyś być traktowany.

4. Naucz się przebaczać

A to nie jest prosta umiejętność, choć jedna z tych najważniejszych. Przebaczanie to kwestia wyboru i dobrych chęci. Jeśli jednak go nie ma, nasze życie jest przepełnione cierpieniem, żalem i nienawiścią. Zamiast zatruwać się tą nienawiścią, wybierz przebaczenie i idź dalej. Poczujesz spokój, a spory ciężar, jakby ktoś zdjął sztangę z twojej klatki piersiowej.

5. Skup się na tym, co lubisz robić

Czasami musimy robić rzeczy, za którymi nie przepadamy, to dość oczywiste. Jednak, jeśli to tylko możliwe, starajcie się powierzać innym zadania, których nie lubisz wykonywać i skupić się na tym, co naprawdę daje ci poczucie satysfakcji. Egoizm? Nie, droga do szczęśliwego życia. Nie ma nic gorszego niż dzień w dzień wykonywać obowiązki, które

6. Miej czas na to, co ważne

Jest czas na odpoczynek i czas na działanie. Oba są równie ważne i potrzebne w życiu. Nie zapomnij o tym, że codziennie należy dążyć do uzyskania stanu równowagi. I nie przywiązuj się tu za bardzo do słowa „efekt”, lecz dbaj o to „dążenie”.

7. Nie magazynuj rzeczy

Jeśli chcesz, aby twoje życie płynęło, nie daj sobie „utknąć”. Zacznij od zmian w sypialni albo porządków w szafie. Twój dom jest odzwierciedleniem twojej energii, twoja przestrzeń może cię „blokować”. Więc jeśli chcesz oczyścić umysł, najpierw zajmij się bałaganem wokół ciebie.

8. Nie unikaj konfrontacji z tym, co trudne

Jeśli coś cię niepokoi, spróbuj to wyrazić i wyeliminować ze swojego życia. Nie czekaj aż rozwiązanie samo „spadnie z nieba”. Ono często jest tuż obok ciebie, trzeba po prostu się rozejrzeć.

9. Dbaj o zdrowie

Nawet najbardziej błyskotliwy umysł nie obejdzie się bez dobrego zdrowia. Ci, którzy dbają o zaspokajanie zarówno fizycznych jak i psychicznych potrzeb zdrowotnych są znacznie szczęśliwsi. Nie żałuj na to czasu, nie zaniedbuj się.

10. Pozwól życiu płynąć

„Jesteś częścią wszystkiego, i wszystko jest częścią ciebie” – mówi Dalajlama. Przestań walczyć z życiem, zaakceptuj je i daj się porwać temu, jak płynie.  Tylko pamiętaj, że to ty jesteś osobą, która trzyma ster swojej łodzi.


Źródło: brightside.me


Macierzyństwo

Sportowa elegancja, moc i bezpieczeństwo. Nissan Juke, nowoczesny samochód dla wymagających kobiet

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
25 listopada 2016
Fot. Materiały prasowe

Współczesność wymaga od nas, kobiet, łączenia w sobie wielu cech i umiejętności. Chcemy być dyspozycyjne zarówno w pracy, jak i dla rodziny, świetnie organizujemy swój czas, wykorzystując go w pełni. Ale by swą funkcję spełnić jak najlepiej, czerpiąc z tego radość i satysfakcję, potrzebujemy odpowiednich narzędzi. Wsparcia partnera, niezawodnej komunikacji ze światem zewnętrznym oraz mobilności. 

Szczególnie możliwość bezpiecznego przejazdu z miejsca na miejsce własnym autem, wpisuje się w cechy niezależnej, nowoczesnej kobiety. Mimo, iż traktuje się nas zazwyczaj z większą rezerwą odnośnie do wiedzy motoryzacyjnej i wymagań co do posiadanego auta, pozory mylą. Czasy się zmieniły, a kobiety chcą wybierać samochód, który nie tylko zapewni bezpieczeństwo na drodze, ale będzie także designem odpowiadał na ich potrzeby. Bo prawda jest taka, że my potrafimy z powodzeniem wyszukiwać akcesoria czy sprzęty praktyczne i piękne zarazem.

Taka jesteś, współczesna kobieto

Nie, nikt tego nie określi lepiej od ciebie. Ale wybory, jakich dokonujesz na co dzień, mogą o tobie wiele powiedzieć. Jeśli jesteś nowoczesna, ambitna, wiesz czego pragniesz i odważnie sięgasz po swoje marzenia, twoje decyzje będą takie jak ty. Szukasz rozwiązań łączących w sobie najlepsze cechy, które sprostają twoim marzeniom. Styl życia, mieszkanie czy też dom, który wybierasz dla siebie i swoich bliskich czy auto, na pewno są wyjątkowe.

A co mówi o tobie… twoje auto? 

Twoje auto mówi o tobie wiele. Sprawdzili to badacze z Uniwersytetu Cambridge, którzy wykazali, że właściciele Nissanów to najbardziej życzliwi, lojalni i przyjaźnie nastawieni ze wszystkich kierowców. Czy to nie brzmi zachęcająco? Co więcej, zastosowanie najnowszych technik profilowania osobowości, pozwoliło określić, że kierowcy Nissanów są też najbardziej hojnymi, lojalnymi i przyjaznymi spośród właścicieli samochodów różnych marek w Europie. Poza tym, posiadacze aut tej marki, znacznie częściej niż inni przedkładają dobro bliźnich nad swoim, dążą do dobrobytu gospodarczego i sprawiedliwości społecznej. To bardzo pozytywne wiadomości, choć akurat Nissan Juke oferuje o wiele więcej, niż prawdopodobnie do tej pory mogłaś oczekiwać od samochodu idealnego dla ciebie.

nissan_brand_logo

Nissan Juke, samochód dla współczesnej kobiety

Odważna stylistyka zawsze odróżniała Nissana Juke od rywali, stanowiąc mieszankę sportowej elegancji z typową masywnością crossovera. Połączenie oryginalnego stylu, znakomitych osiągów i bogatego wyposażenia przyniosło sukces w postaci ponad miliona egzemplarzy sprzedanych od początku obecności modelu na rynku. Juke łączy unikatową estetykę z wyjątkową dbałością o szczegóły – od wyraźnie zakrzywionej szyby czołowej, poprzez przemyślnie ukryte klamki drzwi, aż po mocno wyprofilowane nadkola, podkreślające niepowtarzalną sylwetkę auta. Dzięki pakietom Nissan Design Studio personalizacja stała się integralnym elementem zakupu modelu Juke. Pakiety stylizacyjne pozwalają wprowadzić osobiste akcenty i za pomocą koloru dopasować estetykę wnętrza i nadwozia do indywidualnych upodobań.

Marzy ci się czerwony samochód z białymi klamkami? Albo czarny elegancki Juke ze sportowymi, żółtymi felgami? Doskonale, to właśnie TY wybierasz, a możliwości są praktycznie nieograniczone! Większość detali wnętrza oraz nadwozia możesz samodzielne wybrać właśnie tak, jak chcesz. Paleta kolorów dodatkowych akcesoriów pozawala puścić wodzę fantazji!

A co dokładnie możesz zmieniać? Całkiem sporo…

Nadwozie:

 • 10 kolorów nadwozia
 • wykończenie przednich lamp
 • wykończenie przedniego zderzaka
 • nakładki stylizujące przedniego zderzaka
 • nakładki na lusterka boczne
 • nakładki stylizujące klamki drzwi
 • nakładki na progi
 • spojler dachowy
 • górna nakładka stylizująca klapy bagażnika
 • wykończenie zderzaka tylnego
 • nakładki stylizujące zderzaka tylnego
 • felgi w kilkunastu konfiguracjach!

Wnętrze:

 • daszek zestawu wskaźników
 • gałka dźwigni zmiany biegów
 • konsola centralna i wykończenie drzwi
 • podłokietnik
 • wloty powietrza
 • dywaniki

Juke jest poza tym pełen innowacyjnych technologii, jak np. system NissanConnect najnowszej generacji, który może łączyć się ze smartfonem, uzyskując dostęp do różnych aplikacji, takich jak media społecznościowe czy radio internetowe. Najmocniejszą i najbardziej dynamiczną wersją w gamie modelu jest Juke NISMO RS – 218 KM czystych emocji!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Dostosuj Nissana Juke do własnych potrzeb

To nie ty powinnaś pasować o samochodu, a samochód powinien dopasować się do twoich potrzeb i wymagań. Nawet jeśli wydaje się to być ideałem niemożliwym do uzyskania, masz to w zasięgu ręki. Bez problemu nadasz swojemu Nissanowi Juke indywidualny charakter, dzięki wyjątkowym możliwościom personalizacji nadwozia i wnętrza. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Na co możesz mieć wpływ?

 • kabina auta — konsola, detale na drzwiach, oprawy otworów wentylacyjnych, daszek nad zestawem wskaźników, rękojeść dźwigni zmiany biegów, a także fotele i tapicerka drzwi są wykończone w jednym z czterech kolorów: czerwonym Detroit, białym London, czarnym Tokyo lub żółtym San Diego.
 • nadwozie — można udekorować oryginalnymi nakładkami na lusterka i przednie lampy oraz elementami wykończenia zderzaków. Opcje kolorystyczne personalizacji nadwozia to – analogicznie do wnętrza – czerwony, biały, czarny oraz żółty.
 • 18-calowe felgi — ze stopów metali lekkich. Nissan Design Studio zaprojektowało do nich specjalne kolorowe nakładki, podkreślające indywidualny styl nadwozia.

To oraz wyjątkowa moc i bezpieczeństwo, jakie oferuje wyjątkowy miejski crossover Nissan Juke, spełni wszystkie pokładane w nim nadzieje i oczekiwania. Wybierając ten samochód, podarujesz sobie pewność najlepszego wyboru i niezawodność, która cechuje także ciebie każdego dnia.


 Wpis powstał we współpracy z Nissan Motor Co.


Zobacz także

Szukasz pracy? Sprawdź czy jesteś blisko czy stoisz w miejscu

O której godzinie powinno chodzić spać twoje dziecko, by być zdrowe i mieć dobry nastrój

Gwiazdy, które zdecydowały się na późne macierzyństwo