Lifestyle Psychologia

Koniec to zawsze nowy początek… Cele, plany i zmiany w Nowym Roku z Mapą Marzeń!

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
3 stycznia 2018
 

Nadszedł Nowy Rok, a wraz z nim nowe życzenia, postanowienia, cele, marzenia, pragnienia… Zapewne niejedna z Nas ma obecnie mętlik w głowie czy zbyt dużo celów nie zaplanowała…

To są normalne myśli i dobre uczucia tylko zawsze w takich momentach warto sobie poukładać, co jest dla Nas najważniejsze i wybrać priorytety, które pragniemy zrealizować jako pierwsze. Ważne jest to, aby w tych priorytetach nie zabrakło Ciebie i Twoich najgłębszych potrzeb dbających o Twoją równowagę: Ciała, Umysłu i Duszy.

Tylko jak to poukładać?

Dowiesz się w artykule, którego właśnie czytasz 😉 Odbędziesz z nim niezwykłą podróż w której krok po kroku zrobisz własną niezwykłą Mapę Marzeń.

Ja robię tą Mapę w ostatnich dniach starego roku, albo zaraz na początku nowego. Pomaga mi ona w uświadomieniu, co tak naprawdę jest dla mnie najważniejsze i co pragnę mieć w Nowym Roku.

Na początku, aby wszystko było jasne…

Czym są dla mnie marzenia?

To cele: zawodowe, osobiste, społeczne – moje największe pragnienia za którymi najmocniej tęsknię! Wskazują na miejsce, do którego chcę dotrzeć życiu. Dotyczą one zarówno dłuższego jak i krótszego czasu realizacji.

Najważniejsza w ich osiąganiu jest świadomość, że każdy dzień stanowi krok ku ich osiągnięciu.

Mapa Marzeń

Dlaczego robię taką Mapę? W czym tkwi jej skuteczność?

Moja Mapa Marzeń wzmacnia moją świadomość:  co oznacza w moim życiu bogactwo wewnętrzne i jak jest ważne – a wręcz kluczowe – w osiąganiu bogactwa zewnętrznego.

Sprawia, że każdy mój dzień oparty jest na pozytywach i jasnej wizji dokąd zmierzam – daje mi poczucie celu, które  zaprowadzi mnie do osiągnięcia tego, czego najmocniej pragnę.

Ta Mapa nadaje spójność celom, które pragnę zrealizować. Ta spójność z kolei sprawia, że ich osiągnięcie jest lżejsze, łatwiejsze ponieważ moje nastawienie jest mocno pozytywne i oczywiście świadome!

Wiem, że każde bogactwo zewnętrzne stoi u źródła wewnętrznego. Dlatego najpierw zajmuję się swoim ciałem, umysłem i duszą, a następnie przechodzę do dóbr publicznych – zewnętrznych.

Zatem jeśli nawet nie wiesz do końca, jakie są Twoje cele roku 2018, to zacznij robić tą niezwykłą mapę, a zobaczysz, że poukłada się ona w piękną układankę Twoim marzeń J

Co jest ważne w tej Mapie? Jak ją stworzyć, aby zadziałała w Twoim życiu?

Podejdź do jej stworzenia w pełnej koncentracji i zaangażowaniu, niech to będzie czas tylko dla Ciebie i Twoich najgłębszych pragnień. Oczywiście własne wnętrze i serce wypełnij spokojem, który jest najpotężniejszą siłą! Przygotuj sobie kartkę A3 najlepiej, bo wówczas będzie ona bardziej przejrzysta, weź ulubione mazaki czy długopisy i zacznij działać…

Moje bogactwo wewnętrzne:

Krok 1 – Kim jestem? Kim pragnę być?

Aby go odkryć po prostu zadaj sobie podstawowe pytania:

Karpackie Inspiracje

Karpackie Inspiracje

Łącząc je stwórz własną misję, które pragniesz spełnić w swoim życiu. U mnie ona brzmi następująco: Pomagam kobietom przemienić trudności w siłę do działania, pokochać siebie i swoje ciało, a także zadbać o swoją radość życia.

Krok 2 –  Moja wartość główna spójna z pasją

Odnosi się ona do każdego aspektu Twojego życia.  Kiedy jesteś jej świadoma, to ona właśnie pomaga Ci w rozwiązywaniu wewnętrznych blokad, które tak naprawdę są odzwierciedleniem bagażu doświadczenia – przeszłości.

Niedocenienie oddziaływania tej wartości może stać się przyczyną generowania stresu zarówno w życiu osobistym jak i podczas wykonywania pracy.

Zatem: Co jest Twoją wartością główną?

♥ Miłość do samej siebie

♥ Poczucie własnej wartości na dobrym poziomie

♥ Spokój wewnętrzny

♥ Poczucie bezpieczeństwa

♥ Stabilizacja finansowa

Kiedy wartość główna jest Twoją towarzyszką codzienności to czujesz  wewnętrzny spokój, który także może być Twoją wartością główną, a pojawiający się stres potrafisz błyskawicznie przemienić  w pozytywne myślenie o tym,  co jest dla nas ważne w życiu.

Krok 3 – Największa pasja zgodna z wartością główną

Kiedy wiesz, co jest Twoją największą pasją to warto uświadomić sobie jej spójność z Twoją wartością główną.

Moją wartością główną, która w ciągu ostatnich lat się zmieniała jest od dwóch lat spokój wewnętrzny, który decyduje o każdym aspekcie mojego życia. W jaki sposób jest ona spójny z moją największą pasją czyli prowadzaniem zdrowego stylu życia zgodnym z naturą i czerpanie z tego radości… Tego nie trzeba wyjaśniać od razu „widać gołym okiem”, że jedno od drugiego jest uzależnione 😉

Mapa Marzeń

Krok 4 – Równowaga Życiowa

Ciało

Za jego pomocą doświadczasz świata zewnętrznego. Kochasz je, lubisz, bądź nie, przejawiasz wobec niego obojętność, a ono zawsze będzie z Tobą nadając kolorytu Twoim doświadczeniom. Pierwszym krokiem, aby zadbać o własne ciało i tym samym poprawić z nim relację jest uświadomienie sobie stanu obecnego swojego ciała – jego najgłębszych potrzeb!Do tego niezbędna jest także akceptacja tego, czego w nim nie lubisz.

Następnie te negatywne stany należy przemienić w pożądane czyli takie za którymi najmocniej tęsknisz ubierając je w konkretne cele!

Pamiętaj! Każda część Twojego ciała jest cenna i ważna.

Zatem wyznaczając sobie cele na 2018 rok, które zadbają o Twoje ciało pomyśl:

Czego najmocniej pragnie moje ciało?

W jaki sposób pragnę zadbać o swoje ciało?

Jaki jest mój cel, który pragnę osiągnąć w trosce o swoje ciało?

Umysł

Jego sprawność uzależniona jest od dobrego stanu Twojego ciała. Także dbając o ciało równocześnie zadbasz o umysł. Oczywiście zawsze możesz z robić coś więcej dla niego i w tym bezprecedensowo pomoże Ci Twoja największa życiowa pasja!

Przenosząc cele na Mapę pomyśl:

Jakie zdolności, zainteresowania pragniesz rozwinąć?

Co jest Twoją największą pasją?

W jaki sposób możesz o nią zadbać?

Dusza

To także część Ciebie, która połączona jest z Twoim ciałem. Dusza to Twoja prawdziwość, Twoje najgłębsze tęsknoty, marzenia, pragnienia. Ona zawsze pragnie być radosna razem z Tobą!

Wyznaczając sobie cel, który sprawi, że wzmocnisz swój kontakt z duszą pomyśl:

Za czym najmocniej tęskni moja dusza?

Mapa Marzeń

Moje bogactwo zewnętrzne:

Krok 5 – Praca zawodowa/Biznes z pasją = Praca pasja

Jeśli pracujesz na etacie, jesteś związana zawodowo z jakąś firmą to pomyśl czego najmocniej pragniesz w wykonywanej pracy: podwyżki, awansu, rozwoju umiejętności i kompetencji itp.

Nanieś na swoją Mapę cel, który pragniesz osiągnąć w pracy i niech będzie on spójny z wartościami jakie towarzyszą Ci w niej.  

Natomiast jeśli prowadzisz własny biznes to zapewne celów do realizacji masz dużo – wiem, coś na ten temat 😉 Jednak w tym przypadku także warto wybrać sobie 3 główne cele, które pragniesz osiągnąć.

Zatem już teraz nanieś na swoją mapę 3 główne cele 2018 roku, które rozwiną Twój biznes po poziomu z którego będziesz zadowolona i spełniona. U mnie wygląda to tak:

Krok 6 – Dom duszy

Do jest metaforą życia, w którym odkrywasz to kim jesteś, albo pragniesz być. Kiedy czujesz się w nim dobrze, to daje Ci głębokie poczucie przynależności. Bardzo ważne są przedmioty, które się w nim znajdują – pełne są symboli, a jego sprzątanie ma zawsze bezpośredni wpływ na Twoją psychikę.

Wzmocnij w 2018 roku więź z własnym domem i doceń go uświadamiając sobie jego bogactwo! Następnie przejdź przez proces jego symbolicznego sprzątania  oczyszczając go z niepotrzebnych rupieci, które tak naprawdę zasypują Twoją duszę!

Wyznacz sobie cel na 2018 r, który będzie powiązany z całym procesem jego sprzątania, zmian jakie w nim dokonasz. A to wszystko sprawi, że stanie się Twoją oazą spokoju i przynależności pełną Twojej duszy i jej tęsknot!

Krok 7 – Relacje i przyjaźnie & otoczenie

W Twoim otoczeniu są osoby, które pozbywają Cię energii, albo Ci ją dodają. Uświadom sobie, kto jest Twoim pożeraczem energetycznym, a kto wzmacniaczem . Miejsca w których przebywasz także mają taką samą moc oddziaływania.

Poznaj najpierw swoich pożeraczy energetycznych i wzmacniacze, a następnie wyznacz sobie cel 2018 r. do którego będziesz dążyć zapraszając do swojego życia same uskrzydlające Cię skarby energetyczne!

I tym samym wypełnisz całą swoją Mapę Marzeń!  

Mapa Marzeń

Pamiętaj cele na niej wyznaczone to głęboka analiza Twojej rzeczywistości w najważniejszych obszarach swojego życia, która zadba o Twoje bogactwo wewnętrzne i zewnętrzne! Dzięki temu ich realizacja będzie dla Ciebie łatwiejsza, lżejsza, szybsza – bo oparte one są na świadomości tego, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu!!!

Moja Mapa Marzeń to pierwsze ćwiczenie coachingowe w ramach niezwykłego Wyzwania Radości Życia 2018 r. do którego możesz dołączyć TUTAJ

Natychmiast otrzymasz Mapę Marzeń, a także niezwykły Kalendarz Mojej Radości 2018 r. oraz dostęp do całorocznych bezpłatnych materiałów!


Lifestyle Psychologia

Zadbaj o swoją radość z niezwykłym Kalendarzem Mojej Radości w 2018 r.

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
7 stycznia 2018
radość życia
Pixabay
 

Trwałe i świadome zmiany w naszym życiu wymagają zaangażowania, konsekwencji i przede wszystkim czasu!

Co zrobić, aby noworoczne życzenia zrealizować?

Zaplanować cele w perspektywie rocznej, a do nich mniejsze cele miesięczne, tygodniowe, dzienne – po prostu rozłożyć je na szczegółowe zadania. Ostatni bardzo ważny krok to konsekwentnie działać.

Tylko jak? Małymi Krokami tak, aby zachęcić się do dalszego działania!

Zachęcić, a nie zniechęcić – chcąc od razu osiągnąć duże cele.

Jeśli pragniesz…

Skutecznie, trwale tj. świadomie zadbać o swoją radość… docenić to, co masz otwierając się na to, czego najmocniej pragniesz to pomocny Ci w tym będzie niezwykły Kalendarz Mojej Radości 2018 r. To właśnie on jest tematem zainteresowania dzisiejszego artykułu 😉

Kalendarz mojej radości

Po co stworzyłam Kalendarz Mojej Radości?

Kalendarz Mojej Radości to główne narzędzie rozwojowe Wyzwania Radości Życia 2018 r. Dzięki niemu skutecznie zadbasz o swoją radość życia tj. procesowo, trwale i świadomie – w jej najważniejszych obszarach. Jak to jest możliwe? Każdy miesiąc to nowy temat Kalendarza, który zawiera konkretne Kroki – Twoje Serca Radości – kiedy je wykonasz to zadbasz o swoją radość.

Tworzyłam to Wyzwanie i ten Kalendarz z myślą, abyś zawarte w nich treści wykorzystała w 100% i od razu wprowadziła do swojego życia.

Formy wsparcia, które ode mnie otrzymasz bezpłatnie:

Jak wygląda Kalendarz Mojej Radości Życia?

Kalendarz mojej radosci 2018 styczen

Kalendarz Mojej Radości to 12 tematów na dany miesiąc powiązanych z Twoją codzienną radością. I tak mamy:

Styczeń: Moje Cele i Marzenia do spełnienia (Cele i Marzenia)
Luty: Odkryj blokady Twojej radości życia (Blokady Radości Życia)
Marzec: Przemień trudności w dobre doświadczenia (Przemiana Trudności)
Kwiecień: Wzmocnij Miłość do Samej Siebie (Miłość do Samej Siebie)
Maj: Poczuj wdzięczność i otwórz się na to czego pragniesz! (Wdzięczność)
Czerwiec: Odkryj sens życia (Sens Życia)
Lipiec: Odkryj potrzeby własnego ciała (Ciało)
Sierpień: Zadaj o swój umysł i pasję (Umysł i Pasja)
Wrzesień: Odkryj tęsknoty własnej duszy (Dusza)
Październik: Zbuduj własny codzienny CUD! (Równowaga Życiowa)
Listopad: Zawsze stawiaj na priorytety! (Priorytety)
Grudzień: Doceń i wynagradzaj się systematycznie! (Feedback Wdzięczności) 

Wyzwanie Radości


Każdy miesiąc w tym Kalendarzu zawiera konkretne Kroki odzwierciedlające Twoje działania.

Jak korzystać z Kalendarza Radości Życia?

Z Kalendarza możesz zacząć korzystać o każdej porze –  nie musi to być początek danego miesiąca. Każdy Twój Krok jest ważny – ten który wykonasz 9, 20 czy 31 stycznia. Oczywiście zawsze możesz sobie Kroki, które Ci uciekły w danym miesiącu nadrobić w innych dniach. Masz dużo takich możliwości ponieważ w danym miesiącu będzie 8 albo 9 Kroków. Celowo tak skonstruowałam ten Kalendarz, abyś miała tego czasu więcej i tym samym więcej szans do działania!

Kalendarz mojej radości

Jeśli dołączysz do Wyzwania Radości Życia i pobierzesz pierwszy Kalendarz Mojej Radości to od razu otrzymasz dostęp do jego comiesięcznej wersji, a także do wszystkich prezentów – Kroków – Twoich Serc Radości, które zawsze będę do Ciebie wysyłać drogą mailową przed dzień danego działania.
Te prezenty – Kroki oparte są na metodzie małych Kroków, tak abyś wykorzystała jego możliwości oddziaływania w 100%. Każdy taki zrealizowany Krok zawsze doda Ci energii, coś ważnego uświadomi, doprowadzi tam gdzie pragniesz dotrzeć!
Mam także nadzieję, że wyjątkowa grafika tego Kalendarza, a także Prezentów-Kroków, którą wykonywałam z sercem zachęci Cię do działania 😉

Zastanawiasz się czy to Wyzwanie z niezwykłym Kalendarzem Mojej Radości jest dla Ciebie?

To niezwykłe Wyzwanie z Kalendarzem NIE jest dla kobiet, które:
⇒ Uciekają od odpowiedzialności za własne życie
⇒ Nie wierzą w radość z każdego dnia
⇒ Uważają, że trudności to ciężary, które należy dźwigać w swoim życiu

Ten niezwykłe Wyzwanie i Kalendarz JEST dla kobiet, które:
⇒ Pragną wziąć odpowiedzialność za własne życie
⇒ Pragną cieszyć się życiem doceniając drobnostki codzienności
⇒ Pragną stawić czoła trudnościom traktując je jako Wyzwanie
⇒ Pragną zwiększyć świadomość tego, co jest dla nich najważniejsze w życiu
⇒ Pragną wzmocnić swoje poczucie wdzięczności
⇒ Pragną wzmocnić miłość do samej siebie i poczucie własnej wartości.

To Wyzwanie, ten Kalendarz – to forma wsparcia dla Ciebie!

Dołącz do Wyzwania i zadbaj świadomie o swoją radość! 

TUTAJ

 


Lifestyle Psychologia

Zadbaj o swoją Radość Życia w 2018 r. Dołącz do niezwykłego bezpłatnego Wyzwania!

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
3 stycznia 2018
Wyzwanie Radości Życia
Wyzwanie Radości Życia – Wyzwanie Radości Życia

Pragniesz docenić to, co masz w życiu?

Otworzyć się na to, czego najmocniej pragniesz?

Po prostu cieszyć się życiem…

To jesteś we właściwym miejscu!

Dołącz do bezpłatnego niezwykłego Wyzwania Radości Życia 2018r.

Dzięki pracy z Wyzwaniem zadbasz o swoją radość – w jej najważniejszych obszarach swojej codzienności.
Docenisz samą siebie i to, co masz, nauczysz się skutecznie przemieniać trudności w siłę do działania i dobre doświadczenia, otworzysz się na to, czego najmocniej pragniesz od życia!

Wyzwanie Radości Życia to:

♥ 12 miesięcy wsparcia

♥ 12 tematów

♥ 12 niezwykłych kalendarzy i prezentów

spotkania na żywo

♥ ćwiczenia coachingowe.

Wyzwanie Radości Życia

Podstawowe informacje o Wyzwaniu:

Gdzie?

On-line czyli tam gdzie Ty jesteś!

Materiały do Wyzwania tj. kalendarze i prezenty będziesz otrzymywała zawsze na swoją skrzynkę mailową. Będę Cię także informowała o spotkaniach na żywo w postaci przypominajki.

Spotkania na żywo będą odbywały się w grupie Bank Radości na Facebooku. Będziesz mogła je  zawsze będziesz obejrzeć o porze jaka Ci najbardziej odpowiada i dzięki temu nic Ci nie ucieknie.

Kiedy?

Cały 2018 rok!

Kiedy dołączysz do Wyzwania to od razu pobierzesz pierwszy kalendarz i dzięki temu już zawsze (w 2018 r.) będziesz otrzymywała na maila informacje o Wyzwaniu, a także materiały.

Do Wyzwania możesz dołączyć o każdej porze!

Dołącz do Wyzwania i pobierz niezwykły styczniowy kalendarz oraz dostęp do całorocznych materiałów

Wyzwanie Radości Życia

Wyzwanie Radości Życia