Go to content

Eko-zabawa, czyli zalety drewnianych zabawek

Fot. Flickr / tresross / CC BY

Sterowane samochodziki, mówiące lalki, grające pianinka, to tylko niewielka część tego, co przyciąga uwagę maluchów w sklepach z zabawkami. Większość z nich, wykonana jest niestety z toksycznych składników. Na rynku pojawia się coraz więcej drewnianych zabawek, które przekonują zatroskanych rodziców, a ich pociechom gwarantują wcale nie mniejszą frajdę z zabawy. Gdzie kupić takie eko zabawki?

Zabawki produkowane ze sztucznych surowców, takich jak plastik, mogą być szkodliwe dla zdrowia. Większość tanich zabawek importowanych z Chin, zawiera w swoim składzie ołów i ftalany – substancje niezwykle toksyczne, które niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Właśnie dlatego drewniane zabawki, wykonywane w stu procentach z naturalnych składników, cieszą się coraz większą popularnością i wypierają te plastikowe z półek sklepowych i internetowych.

Jak wybrać zabawkę idealną?

Przy zakupie zabawki rodzice stają przed trudnym wyborem: jak wybrać zabawkę atrakcyjną dla dziecka, ale też rozwijającą, wytrzymałą i bezpieczną dla zdrowia?

Kupując zabawkę, zwracajmy przede wszystkim uwagę na to, czy na opakowaniu znajduje się znak atestu CE, czyli deklaracja producenta, że produkt spełnia wymogi Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa i ekologii. – komentuje Martin Molčan, Dyrektor Zarządzający Feedo.pl, sklepu internetowego z artykułami dzieci. Zabawki drewniane cieszą się rosnącą popularnością, co oznacza, że wśród rodziców nastąpił wyraźny wzrost świadomości w tej kwestii – dodaje.

Drewniane zabawki są przede wszystkim niezwykle trwałe i mogą służyć wielu pokoleniom. Dziecko podczas zabawy nimi, uczy się większej kreatywności, ćwiczy motorykę i logiczne myślenie. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku plastikowych odpowiedników, które same się poruszają i mówią, tym samym ograniczając rozwijanie umiejętności dziecka. Prostota wykonania zabawek drewnianych zmusza dziecko do użycia wyobraźni, co pomaga w kształtowaniu jego cech charakteru.

Gdzie kupić eko zabawki?

Drewniane zabawki są ponadczasowe, a ich zalety od lat niezmiennie takie same. Współcześnie przeżywają swój renesans, jednak mimo to nadal w większości ogólnodostępnych sklepów stacjonarnych mamy do wyboru tylko zabawki plastikowe. Idealnym rozwiązaniem w tych uciążliwych poszukiwaniach są zakupy online w sklepie internetowym Feedo.pl z artykułami dla maluchów i ich mam. Na Feedo każda mama oprócz podstawowych produktów do pielęgnacji, znajdzie szeroki wybór zabawek ekologicznych i bezpiecznych, które posiadają zdrowotne atesty i spełniają normy Unii Europejskiej. Są testowane wg światowych standardów, a część z nich jest włączona do programu „Bezpieczne zabawki“ (SAFE TOYS). Farby i lakiery, użyte do ich produkcji są nietoksyczne i posiadają atesty potwierdzające przyjazność dla zdrowia. Nowością na rynku są zabawki polskiego producenta Pilch, które również są dostępne na Feedo.pl, obok takich marek jak BINO, Woody, Boikido.

Warto wspierać polskich producentów, dlatego poniżej prezentujemy najciekawsze zabawki drewniane Pilch, które znajdziecie na Feedo.pl w okazyjnych cenach! 

 PILCH Domino – Gra Twarzy

Domino „Gra twarzy” to doskonała zabawka edukacyjna, która uczy, bawi i integruje dzieci. Dzięki takiemu domino dziecko poprzez zabawę nauczy się niełatwej dziedziny życia, jaką jest rozpoznawanie emocji. Zabawka jest również doskonała bazą do rozmowy z dzieckiem o emocjach, analizy ich doświadczania oraz nauki odpowiednich reakcji na poszczególne emocje.

Cena Feedo.pl: 83,69 zł

Rowerek biegowy PILCH „Góralek”

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Rowerek biegowy jest doskonałym produktem przygotowującym dziecko do nauki jazdy na dwóch kółkach. Jazda na rowerku biegowym pozwoli Twojemu Dziecku rozwinąć samodzielność i zmysł równowagi, w pozytywny sposób wykorzystać nadmiar energii. Ponadto nauczy kontrolować kierunek jazdy, przyzwyczai do wysiłku fizycznego na miarę możliwości dziecka, a w konsekwencji ułatwi naukę jazdy na tradycyjnym rowerze w przyszłości.

Cena Feedo.pl: 179,00 zł

Dmuchajka PILCH, czteropak

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Dmuchajka to drewniana zabawka, dzięki której dzieci w „magiczny” sposób ćwiczą aparat mowy. Ile radości sprawia dzieciom zdmuchiwanie świeczek z tortu, czy wprawianie w wir małego wiatraczka. Dmuchajka pozwala na wprowadzenie w ruch wirujący styropianowej piłeczki, a od regulacji oddechu dziecka zależy jak długo piłeczka utrzymywać się będzie w powietrzu. Dmuchajka to nie tylko wspaniała pomoc logopedyczna, ale także doskonały sposób na rozwijanie umiejętności koncentracji i spokoju.

Cena Feedo.pl: 80,99 zł 


Artykuł powstał we współpracy z Feedo.pl