Go to content

Zorganizuj kawałek babskiego świata…? Ależ Tak! Akcja #Jestem Kobietą

Akcja #Jestem Kobietą
Fot. iStock

Zorganizuj kawałek babskiego świata…?

Ależ Tak!

Zacznę jednak od początku. Kilkanaście lat temu kupiłam własne mieszkanie. Byłam w tym czasie mężatką z dwójką małych dzieci. Miałam kilka celów, które konsekwentnie realizowałam. Na jednej z pozycji było własne mieszkanie. Marzyłam o nim wiele lat, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie. Kiedy znalazłam dobrze płatną pracę i wróciłam z urlopu wychowawczego – myśl o mieszkaniu wróciła. Natrętnie krążyła w mojej głowie. Miałam dość przeprowadzek, wynajmowania mieszkań, przenoszenia dobytku z miejsca na miejsce. Kupno własnego mieszkania rozpoczęłam intensywnie od samokształcenia się w temacie: jak przygotować się do kredytu. Miałam tylko jedną pewną myśl w głowie – bierz kredyt w tej walucie, w której zarabiasz. Nie wiedziałam nic więcej.

Stało się. Udało mi się kupić całkiem fajne mieszkanie z rynku wtórnego, w przystępnej cenie. Przeprowadziliśmy się i w moim mniemaniu zaczęliśmy wreszcie nowe życie na swoim. W jak głębokim byłam błędzie! Ja, dziewczyna z rozbitej rodziny, mająca za męża syndrom Piotrusia Pana! Dzięki temu, że mąż nie miał zdolności kredytowej – mieszkanie kupiłam sama.

Mąż miał wiele planów co do aranżacji wnętrza. Opowiadał o nich, snuł wizje, a ja po kilku latach zorientowałam się, że na opowieściach się skończy.

Mąż wyprowadził się do innej kobiety. Zostałam z dziećmi. Z rozgrzebanym remontem, kpodjętym z własnej inicjatywy – mąż chciał poczekać, rozejrzeć się za innym fachowcem, przemyśleć temat. Odwlekał ten remont, bo był zajęty nią, jak się okazało.  Rozpoczęty remont patrzył na mnie, przypominał o sobie. Mąż uparcie tego nie widział. Wyprowadził się rozpoczynając nowe życie.

Remont nadal na mnie patrzył. W końcu otarłam łzy, kopnęłam się w 4 litery i zabrałam się za zakańczanie rozgrzebanej przeszłości. Jednak zmieniłam całkowicie koncepcję na aranżację – nie kontynuowałam wizji Piotrusia Pana, tylko zrobiłam całkiem inaczej, po swojemu. Bo przecież to moje miejsce, mój azyl przed światem, moja wyszarpana kredytem z banku przestrzeń. Obecny social dystans sprzyja tym działaniom. Codziennie kawałek po kawałku remontuję i zmieniam swój mały świat. Nie będzie to od razu, nie będzie może to równo i pięknie tak, jakby zrobiła to profesjonalna ekipa. Jednak co wieczór zmęczona śmiertelnie wcieram krem w zniszczone dłonie i uśmiecham się do siebie mówiąc: będzie po mojemu pięknie!

A.W.

 

O AKCJI

Napisz swoją historię. Napisz o sobie, o swojej kobiecości, o tym, co bycie kobietą dla ciebie oznacza lub czego byś sobie życzyła. O jakim świecie marzysz – dla siebie, dla nas, dla naszych córek.
Dzisiejszy świat na pozór nowoczesny i równy jest światem wyjątkowo trudnym, pełnym wybojów. Jedno jest pewne, my kobiety powinnyśmy się teraz trzymać razem. Bo nikt nie da ci tyle, co druga kobieta. Właśnie dlatego, i w tym roku nie będziemy czekać na goździka z okazji Dnia Kobiet.

Piszcie do nas, anonimowo, jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy. Pokażmy światu, jak pięknie się różnimy, jak wiele barw ma kobiecość. I jak bardzo swoją kobiecość kochamy. Bądźmy razem!

Prace przesyłajcie na adres kontakt@ohme.pl wpisując w temacie wiadomości „Jestem kobietą” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:


5 x zestaw książek autorstwa Agnieszki Janiszewskiej, składający się z:

 • “Kuzynka Marie” I i II tom

Zimą 1914 roku Marie Boratyńska postanawia odwiedzić po raz pierwszy Korbielowo – posiadłość, w której urodził się i wychował jej nieżyjący już ojciec. Rodzinne animozje sprawiły, że krewni z jego strony byli do tej pory obcymi dla niej ludźmi. Teraz jednak nadarza się okazja, by to zmienić: Marie odpowiada na zaproszenie Emilii, swojej kuzynki i nowej właścicielki Korbielowa, chcąc zburzyć narosły przez lata mur rodzinnych nieporozumień i pretensji. Czy kobietom uda się zbliżyć do siebie i zaprzyjaźnić? Czy będą w stanie zaakceptować zaskakującą prawdę o swoich bliskich, którą niebawem odkryją?Tom I 

Nawiązanie szczerej relacji może okazać się trudniejsze, niż z początku przewidywały, a dynamiczne wydarzenia polityczne pierwszej połowy XX wieku sprawią, że wiele ważnych spraw trzeba będzie odłożyć na później…

Tom II 

Wielka Wojna w Europie spowodowała, że to, co wcześniej spędzało sen z powiek Marie Boratyńskiej, nagle straciło na znaczeniu. Wszystkie rodzinne nieporozumienia, tęsknoty, uczucia zostały przyćmione przez dramatyczne wydarzenia związane z wojenną zawieruchą. Młoda kobieta rzuca się w wir pracy w szpitalu, gdzie dniem i nocą dogląda rannych, próbuje ulżyć w bólu konającym żołnierzom oraz pokonać własne, narastające z każdym dniem, zmęczenie. Wkrótce nadchodzi wiadomość z frontu, która przewartościuje całe jej dotychczasowe życie…

 • “Podróż do Carcassonne” I i II tom – autorstwa

„Podróż do Carcassonne” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

www.novaeres.pl
www.zaczytani.pl

NovaeRes

wydawnictwo_novaeres


5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” – Petera Cattaneo. Dystrybutor filmu „Pojedynek na głosy” zaprasza do udziału w akcji oraz do kin.

 Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Ikony XX wieku
 • Powrót Bena
 • Loveling
 • Młynarski
 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x zestaw rajstop z najnowszej wiosennej kolekcji Gatta

Rajstopy ozdobione subtelnymi nowoczesnymi wzorami podkreślą piękno twoich nóg.
Zdobienia na rajstopach niech będą dla Ciebie inspiracją do skomponowania całej stylizacji zarówno do pracy jak i na czas po pracy. Tej wiosny baw się moda z Gattą.

W skład zestawu wchodzi 6 par rajstop prezentowanych poniżej modeli, w wybranym przez Laureata rozmiarze.

 

www.gatta.pl

GattaOfficial

gattaofficial

1 x Puf Barrel (Kod tkaniny: 142-43)

1 x Obraz na płótnie Expression Pink II1 x Komplet 2 zasłon na taśmie marszczącej  (Kolekcja: Velvet, Kod tkaniny: 704-18)

1 x Komplet 2 poszewek welwetowych pikowanych Kinga, (kolor 704-30)

1 x Pufa- fotel (Kod tkaniny: 705-04)

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl

Akcja trwa 02.03.2020 od 31.03.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 14.04.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.