Listy do redakcji

Zorganizuj kawałek babskiego świata…? Ależ Tak! Akcja #Jestem Kobietą

Listy do redakcji
Listy do redakcji
3 kwietnia 2020
Akcja #Jestem Kobietą
Fot. iStock – Akcja #Jestem Kobietą
 

Zorganizuj kawałek babskiego świata…?

Ależ Tak!

Zacznę jednak od początku. Kilkanaście lat temu kupiłam własne mieszkanie. Byłam w tym czasie mężatką z dwójką małych dzieci. Miałam kilka celów, które konsekwentnie realizowałam. Na jednej z pozycji było własne mieszkanie. Marzyłam o nim wiele lat, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie. Kiedy znalazłam dobrze płatną pracę i wróciłam z urlopu wychowawczego – myśl o mieszkaniu wróciła. Natrętnie krążyła w mojej głowie. Miałam dość przeprowadzek, wynajmowania mieszkań, przenoszenia dobytku z miejsca na miejsce. Kupno własnego mieszkania rozpoczęłam intensywnie od samokształcenia się w temacie: jak przygotować się do kredytu. Miałam tylko jedną pewną myśl w głowie – bierz kredyt w tej walucie, w której zarabiasz. Nie wiedziałam nic więcej.

Stało się. Udało mi się kupić całkiem fajne mieszkanie z rynku wtórnego, w przystępnej cenie. Przeprowadziliśmy się i w moim mniemaniu zaczęliśmy wreszcie nowe życie na swoim. W jak głębokim byłam błędzie! Ja, dziewczyna z rozbitej rodziny, mająca za męża syndrom Piotrusia Pana! Dzięki temu, że mąż nie miał zdolności kredytowej – mieszkanie kupiłam sama.

Mąż miał wiele planów co do aranżacji wnętrza. Opowiadał o nich, snuł wizje, a ja po kilku latach zorientowałam się, że na opowieściach się skończy.

Mąż wyprowadził się do innej kobiety. Zostałam z dziećmi. Z rozgrzebanym remontem, kpodjętym z własnej inicjatywy – mąż chciał poczekać, rozejrzeć się za innym fachowcem, przemyśleć temat. Odwlekał ten remont, bo był zajęty nią, jak się okazało.  Rozpoczęty remont patrzył na mnie, przypominał o sobie. Mąż uparcie tego nie widział. Wyprowadził się rozpoczynając nowe życie.

Remont nadal na mnie patrzył. W końcu otarłam łzy, kopnęłam się w 4 litery i zabrałam się za zakańczanie rozgrzebanej przeszłości. Jednak zmieniłam całkowicie koncepcję na aranżację – nie kontynuowałam wizji Piotrusia Pana, tylko zrobiłam całkiem inaczej, po swojemu. Bo przecież to moje miejsce, mój azyl przed światem, moja wyszarpana kredytem z banku przestrzeń. Obecny social dystans sprzyja tym działaniom. Codziennie kawałek po kawałku remontuję i zmieniam swój mały świat. Nie będzie to od razu, nie będzie może to równo i pięknie tak, jakby zrobiła to profesjonalna ekipa. Jednak co wieczór zmęczona śmiertelnie wcieram krem w zniszczone dłonie i uśmiecham się do siebie mówiąc: będzie po mojemu pięknie!

A.W.

 

O AKCJI

Napisz swoją historię. Napisz o sobie, o swojej kobiecości, o tym, co bycie kobietą dla ciebie oznacza lub czego byś sobie życzyła. O jakim świecie marzysz – dla siebie, dla nas, dla naszych córek.
Dzisiejszy świat na pozór nowoczesny i równy jest światem wyjątkowo trudnym, pełnym wybojów. Jedno jest pewne, my kobiety powinnyśmy się teraz trzymać razem. Bo nikt nie da ci tyle, co druga kobieta. Właśnie dlatego, i w tym roku nie będziemy czekać na goździka z okazji Dnia Kobiet.

Piszcie do nas, anonimowo, jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy. Pokażmy światu, jak pięknie się różnimy, jak wiele barw ma kobiecość. I jak bardzo swoją kobiecość kochamy. Bądźmy razem!

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Jestem kobietą” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:


5 x zestaw książek autorstwa Agnieszki Janiszewskiej, składający się z:

 • “Kuzynka Marie” I i II tom

Zimą 1914 roku Marie Boratyńska postanawia odwiedzić po raz pierwszy Korbielowo – posiadłość, w której urodził się i wychował jej nieżyjący już ojciec. Rodzinne animozje sprawiły, że krewni z jego strony byli do tej pory obcymi dla niej ludźmi. Teraz jednak nadarza się okazja, by to zmienić: Marie odpowiada na zaproszenie Emilii, swojej kuzynki i nowej właścicielki Korbielowa, chcąc zburzyć narosły przez lata mur rodzinnych nieporozumień i pretensji. Czy kobietom uda się zbliżyć do siebie i zaprzyjaźnić? Czy będą w stanie zaakceptować zaskakującą prawdę o swoich bliskich, którą niebawem odkryją?Tom I 

Nawiązanie szczerej relacji może okazać się trudniejsze, niż z początku przewidywały, a dynamiczne wydarzenia polityczne pierwszej połowy XX wieku sprawią, że wiele ważnych spraw trzeba będzie odłożyć na później…

Tom II 

Wielka Wojna w Europie spowodowała, że to, co wcześniej spędzało sen z powiek Marie Boratyńskiej, nagle straciło na znaczeniu. Wszystkie rodzinne nieporozumienia, tęsknoty, uczucia zostały przyćmione przez dramatyczne wydarzenia związane z wojenną zawieruchą. Młoda kobieta rzuca się w wir pracy w szpitalu, gdzie dniem i nocą dogląda rannych, próbuje ulżyć w bólu konającym żołnierzom oraz pokonać własne, narastające z każdym dniem, zmęczenie. Wkrótce nadchodzi wiadomość z frontu, która przewartościuje całe jej dotychczasowe życie…

 • “Podróż do Carcassonne” I i II tom – autorstwa

„Podróż do Carcassonne” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

www.novaeres.pl
www.zaczytani.pl

NovaeRes

wydawnictwo_novaeres


5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” – Petera Cattaneo. Dystrybutor filmu „Pojedynek na głosy” zaprasza do udziału w akcji oraz do kin.

 Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Ikony XX wieku
 • Powrót Bena
 • Loveling
 • Młynarski
 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x zestaw rajstop z najnowszej wiosennej kolekcji Gatta

Rajstopy ozdobione subtelnymi nowoczesnymi wzorami podkreślą piękno twoich nóg.
Zdobienia na rajstopach niech będą dla Ciebie inspiracją do skomponowania całej stylizacji zarówno do pracy jak i na czas po pracy. Tej wiosny baw się moda z Gattą.

W skład zestawu wchodzi 6 par rajstop prezentowanych poniżej modeli, w wybranym przez Laureata rozmiarze.

 

www.gatta.pl

GattaOfficial

gattaofficial

1 x Puf Barrel (Kod tkaniny: 142-43)

1 x Obraz na płótnie Expression Pink II1 x Komplet 2 zasłon na taśmie marszczącej  (Kolekcja: Velvet, Kod tkaniny: 704-18)

1 x Komplet 2 poszewek welwetowych pikowanych Kinga, (kolor 704-30)

1 x Pufa- fotel (Kod tkaniny: 705-04)

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl

Akcja trwa 02.03.2020 od 31.03.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 14.04.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

 


Listy do redakcji

Jestem Kobietą…Silną. Akcja #Jestem Kobietą

Listy do redakcji
Listy do redakcji
3 kwietnia 2020
Pretty sporty girl showing stretching exercises outdoor, black and white
 

Rok temu o tej porze cierpiałam. Miałam bardzo poparzoną i obolałą prawą pierś po 5-tygodniowej radioterapii. Miałam jedno marzenie – chciałam być zdrowa. Chciałam, żeby rak był tylko „epizodem” w moim życiu. Jednym wielkim nieporozumieniem na mojej drodze, które mogłabym wymazać…Minął rok.
Z rakiem wygrałam. Tego „epizodu” nie mogę wymazać z głowy, serca, ciała. Jestem silniejsza i szczęśliwsza niż kiedykolwiek. Tak sobie myślę, że człowiek nie ma świadomości tego, jak bardzo jest silny, dopóki nie musi zmierzyć się  z prawdziwym „potworem”. Nie muszę niczego i nikomu nic udowadniać. Wygrałam własne życie. Mam zdrowie, mam wszystko.

 Jestem pocięta. Mam pociętą pierś, serce i głowę. Zaakceptowałam te wszystkie cięcia. Myślę, że oddałabym wszystko, żeby nie mieć blizny na piersi, bo wtedy to wszystko by się po prostu nigdy nie wydarzyło… Ale się wydarzyło. Moja blizna jest moją historią.
Moja Siostra nazywa mnie Bohaterką.

Mam 32 lata. Lubię wyglądać jak milion dolarów i tańczyć przed lustrem, kiedy nikt nie widzi. Lubię malować usta fuksjową szminką, napić się wina i zjeść włoski makaron o nieprzyzwoicie późnej porze w dobrym towarzystwie. Lubię iść ulicą i uśmiechać się sama do siebie. Lubię marzyć o tych wszystkich podróżach, które przede mną. Chcę zatańczyć salsę na Kubie i wrócić do Azji. Chciałabym mieć kiedyś drugiego męża.
Chyba się „starzeję”, bo zaczyna mi się podobać kolor czerwony😊

1 grudnia 2018 r. wróciłam z Azji, szczęśliwa z bezcennymi wspomnieniami i rozjaśnionymi od słońca włosami. Poleciałyśmy z Siostrą w ponad 3-tygodniową „podróż życia” z plecakami do Tajlandii, Singapuru, na Bali i Gili Islands w Indonezji. To zupełnie inna historia, ale kiedy nie mogłam uspokoić oddechu leżąc na stole podczas radioterapii, myślałam o wielkich żółwiach na Gili, które dotykałam zanurzona w ciepłej wodzie Morza Balijskiego. Te wspomnienia były moim marzeniem, wytchnieniem, motorem, nadzieją.

12 grudnia 2018 r. w wieku 31 lat skończył mi się świat… Otrzymałam wyniki biopsji i założono mi „Zieloną kartę onkologiczną”. Zdiagnozowano u mnie nowotwór złośliwy piersi prawej. Życie ze mnie zakpiło…Życie zmusiło mnie do walki za wszelką cenę. Swoją walkę wygrałam. Mój „rok z rakiem” zakończyłam jako najmłodsza modelka podczas I Gali Opolskiego Centrum Onkologii w październiku 2019 r. Namawiam do profilaktyki i troski o własne zdrowie, pomogłam i na pewno jeszcze pomogę wielu kobietom, którym los „zafunduję” ciężką, rakową drogę. Ale drogę do przejścia i do wygrania.

Lubię słowa Marii Skłodowskiej-Curie. Kobiety wielkiej, odważnej, bezkompromisowej i genialnej. „Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę”– słowa noblistki były moją mantrą. Miałam wytrwałość, miałam wiarę i jeden cel – pokonać raka piersi za wszelką cenę najszybciej, jak to możliwe. Miałam operację, potem 5-tygodniową radioterapię, jestem w trakcie leczenia: 5-letniej hormonoterapii (rok już za mną). W tak zwanym „między czasie” miałam półpaśca, rehabilitację ręki, depresję i złamane serce przez mężczyznę, na którym mi zależało. Bolało. Przeżyłam wszystko.

Do raka podeszłam zadaniowo. Leczenie jest trudne, wieloetapowe, długie. Rak uczy pokory, cierpliwości, czekania. Mój rak – inwazyjny przewodowy, który „jest najczęstszą postacią raka zagrażającego przerzutami u kobiet i stanowi 65-80% wszystkich przypadków raka piersi” (http://onkologia.org.pl/rak-piersi-kobiet/), okazał się dla mnie dobry.

Walczyłam. Wygrałam. Upadłam. Wstałam. To taka dziwna rakowa karuzela.
Ból fizyczny jest dla mnie bez znaczenia. Najbardziej bolał strach, niepewność i bezradność w oczach ludzi, których kocham. Bolały myśli i demony, które torpedowały moją głowę i serce, strach paraliżował ciało i zmienił zapach potu, a odbicie w lustrze czasem po ludzku sobie nie radziło. Ale to odbicie chciało i chce żyć. Żyć zdrowo i szczęśliwie. Za wszelką cenę.

Co miesiąc jestem „na onkologii”. Nad niczym się nie zastanawiam. Po prostu wpadam na chwilę do szpitala, robią mi zastrzyk, wpisuję do kalendarza datę następnej wizyty i idę przed siebie. Coraz rzadziej, otwieram rakową szufladę z tyłu głowy.

Myślę, że jak na trzydziestolatkę mój bagaż życiowy jest ciężki. Ale nigdy nie przygniótł mnie za bardzo. Zawsze się podniosłam. Zawsze byłam w stanie iść do przodu. Zawsze w siebie wierzyłam i wierzę. Nie czekam aż życie mi cokolwiek „wynagrodzi”. Przecież nic nie straciłam. Zyskałam doświadczenie. Zyskałam siłę.

Oprócz tego, że jestem „Kobietą z rakiem” to jestem córką, siostrą, przyjaciółką, profesjonalistką, optymistką, zumbiarą, a przede wszystkim dobrym człowiekiem. Mam pracę, którą uwielbiam, pasje, które mnie uskrzydlają, plany na przyszłość oraz ludzi, od których zawsze odbieram telefon.

Jestem kobietą silną. I tutaj nie chodzi o modne, motywujące cytaty w ramkach na ścianach ani o kubek do porannej kawy z napisem „Hello Beautiful”. Nie chodzi o 100 par na tinderze, z których nie wynika absolutnie nic ani o inne bzdury współczesnego świata, który przez pandemię koronawirusa musiał się na chwilę zatrzymać…Tu chodzi o to, że codziennie rano – bez makijażu, permanentnych brwi i doczepianych rzęs mogę spojrzeć w lustro i kochać siebie. Jestem wdzięczna za moje dobre życie oraz za moją rodzinę, dla której warto żyć.

Moja Mama – piękna i mądra kobieta – zawsze powtarzała mi i mojej Siostrze, że „Możesz stać w miejscu, ale nigdy się nie cofaj. Możesz iść powoli, ale idź do przodu”.
Siła jest kobietą. Szczera miłość i wiara jest magią. Zdrowie jest wszystkim.
A życie jest po prostu cudem.

Zuzanna

 

O AKCJI

Napisz swoją historię. Napisz o sobie, o swojej kobiecości, o tym, co bycie kobietą dla ciebie oznacza lub czego byś sobie życzyła. O jakim świecie marzysz – dla siebie, dla nas, dla naszych córek.
Dzisiejszy świat na pozór nowoczesny i równy jest światem wyjątkowo trudnym, pełnym wybojów. Jedno jest pewne, my kobiety powinnyśmy się teraz trzymać razem. Bo nikt nie da ci tyle, co druga kobieta. Właśnie dlatego, i w tym roku nie będziemy czekać na goździka z okazji Dnia Kobiet.

Piszcie do nas, anonimowo, jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy. Pokażmy światu, jak pięknie się różnimy, jak wiele barw ma kobiecość. I jak bardzo swoją kobiecość kochamy. Bądźmy razem!

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Jestem kobietą” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:


5 x zestaw książek autorstwa Agnieszki Janiszewskiej, składający się z:

 • “Kuzynka Marie” I i II tom

Zimą 1914 roku Marie Boratyńska postanawia odwiedzić po raz pierwszy Korbielowo – posiadłość, w której urodził się i wychował jej nieżyjący już ojciec. Rodzinne animozje sprawiły, że krewni z jego strony byli do tej pory obcymi dla niej ludźmi. Teraz jednak nadarza się okazja, by to zmienić: Marie odpowiada na zaproszenie Emilii, swojej kuzynki i nowej właścicielki Korbielowa, chcąc zburzyć narosły przez lata mur rodzinnych nieporozumień i pretensji. Czy kobietom uda się zbliżyć do siebie i zaprzyjaźnić? Czy będą w stanie zaakceptować zaskakującą prawdę o swoich bliskich, którą niebawem odkryją?Tom I 

Nawiązanie szczerej relacji może okazać się trudniejsze, niż z początku przewidywały, a dynamiczne wydarzenia polityczne pierwszej połowy XX wieku sprawią, że wiele ważnych spraw trzeba będzie odłożyć na później…

Tom II 

Wielka Wojna w Europie spowodowała, że to, co wcześniej spędzało sen z powiek Marie Boratyńskiej, nagle straciło na znaczeniu. Wszystkie rodzinne nieporozumienia, tęsknoty, uczucia zostały przyćmione przez dramatyczne wydarzenia związane z wojenną zawieruchą. Młoda kobieta rzuca się w wir pracy w szpitalu, gdzie dniem i nocą dogląda rannych, próbuje ulżyć w bólu konającym żołnierzom oraz pokonać własne, narastające z każdym dniem, zmęczenie. Wkrótce nadchodzi wiadomość z frontu, która przewartościuje całe jej dotychczasowe życie…

 • “Podróż do Carcassonne” I i II tom – autorstwa

„Podróż do Carcassonne” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

www.novaeres.pl
www.zaczytani.pl

NovaeRes

wydawnictwo_novaeres


5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” – Petera Cattaneo. Dystrybutor filmu „Pojedynek na głosy” zaprasza do udziału w akcji oraz do kin.

 Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Ikony XX wieku
 • Powrót Bena
 • Loveling
 • Młynarski
 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x zestaw rajstop z najnowszej wiosennej kolekcji Gatta

Rajstopy ozdobione subtelnymi nowoczesnymi wzorami podkreślą piękno twoich nóg.
Zdobienia na rajstopach niech będą dla Ciebie inspiracją do skomponowania całej stylizacji zarówno do pracy jak i na czas po pracy. Tej wiosny baw się moda z Gattą.

W skład zestawu wchodzi 6 par rajstop prezentowanych poniżej modeli, w wybranym przez Laureata rozmiarze.

 

www.gatta.pl

GattaOfficial

gattaofficial

1 x Puf Barrel (Kod tkaniny: 142-43)

1 x Obraz na płótnie Expression Pink II1 x Komplet 2 zasłon na taśmie marszczącej  (Kolekcja: Velvet, Kod tkaniny: 704-18)

1 x Komplet 2 poszewek welwetowych pikowanych Kinga, (kolor 704-30)

1 x Pufa- fotel (Kod tkaniny: 705-04)

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl

Akcja trwa 02.03.2020 od 31.03.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 14.04.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

 


Listy do redakcji

Mam 30 lat. Nie mam męża, nie mam dzieci, a czym jest kobiecość uzmysłowiłam sobie dopiero niedawno. Akcja #Jestem Kobietą

Listy do redakcji
Listy do redakcji
3 kwietnia 2020
Fot. iStock

Mam 30 lat. Nie mam męża, nie mam dzieci, a czym jest kobiecość uzmysłowiłam sobie dopiero niedawno.

Końcówka ubiegłego roku mocno dała mi w kość, rozstanie z partnerem, odwołanie ślubu. Wyjście z toksycznego związku. Zastanawiam się, jak sobie z tym wszystkim dałam radę. Oczywiście dostałam wsparcie w postaci mamy czy przyjaciółek, ale najważniejsze dla mnie to uporanie się z tym samej.

Kobiecość to SIŁA.

Postanowiłam coś zmienić, inaczej pewne wylądowałabym u psychiatry i w dalszym ciągu płakała w poduszkę. Wynajęłam mieszkanie, odświeżyłam i umeblowałam po swojemu. Zaczęłam mieszkać, żyć i poznawać siebie na nowo. To był dobry krok. Zamiast pakować się w kolejny związek i szukać pocieszenia zaczęłam uczyć się żyć sama – udaje się!

Kobiecość to dbanie o swoje CIAŁO.

Ciało to jedyne co nigdy mnie nie opuści, więc zaczęłam o nie dbać. Znalazłam treningi online, ćwiczyłam w domu, zaczęłam biegać, zainteresowałam się jogą. Teraz stoję przed lustrem i jestem z siebie dumna i wcale nie mam z tego powodu wyrzutów sumienia. Duma to też kobieta.

Kobiecość to dbanie o swój UMYSŁ.

Gdy ruszyła cała machina z radzeniem sobie z nową i trudną sytuacją zaczęłam czytać jeszcze więcej niż dotąd. Przeczytałam wszystkie możliwe książki Starowicza (polecam) i mnóstwo poradników typu: jak lepiej żyć; jak nauczyć się być szczęśliwszym itp. Niektóre treści pozwoliły mi popatrzeć na sprawy z innego punktu widzenia.

Kobiecość to realizacja pragnień.

Zrobiłam tatuaż. Piękny, mały, delikatny, swój talizman. Odkąd go mam jestem jeszcze silniejsza.

Kobiecość tworzy Twój WIZERUNEK.

Kupiłam pierwszą w życiu czerwoną szminkę i ubrania podkreślające moje atuty. Co mi to dało? Pewność siebie której zawsze mi brakowało.

To co się wydarzyło tkwi we mnie nadal. W dalszym ciągu się z tym zmagam. Ważne, że zdaję sobie z tego sprawę. Nauczmy się być kobiece same dla siebie, nie dla męża, chłopaka czy ludzi w pracy. Nikt nam nie zabroni chodzić w czerwonej szmince po mieszkaniu i uśmiechać się do lustra. Nikt nam nie zabroni pójść samej na obłędną kawę i posiedzieć w ciszy.

Odkryjmy swoją kobiecość każdego dnia dla siebie samej.

Panna Migotka

 

O AKCJI

Napisz swoją historię. Napisz o sobie, o swojej kobiecości, o tym, co bycie kobietą dla ciebie oznacza lub czego byś sobie życzyła. O jakim świecie marzysz – dla siebie, dla nas, dla naszych córek.
Dzisiejszy świat na pozór nowoczesny i równy jest światem wyjątkowo trudnym, pełnym wybojów. Jedno jest pewne, my kobiety powinnyśmy się teraz trzymać razem. Bo nikt nie da ci tyle, co druga kobieta. Właśnie dlatego, i w tym roku nie będziemy czekać na goździka z okazji Dnia Kobiet.

Piszcie do nas, anonimowo, jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy. Pokażmy światu, jak pięknie się różnimy, jak wiele barw ma kobiecość. I jak bardzo swoją kobiecość kochamy. Bądźmy razem!

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Jestem kobietą” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

1 x Puf Barrel (Kod tkaniny: 142-43)

1 x Obraz na płótnie Expression Pink II1 x Komplet 2 zasłon na taśmie marszczącej  (Kolekcja: Velvet, Kod tkaniny: 704-18)

1 x Komplet 2 poszewek welwetowych pikowanych Kinga, (kolor 704-30)

1 x Pufa- fotel (Kod tkaniny: 705-04)

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl


5 x zestaw książek autorstwa Agnieszki Janiszewskiej, składający się z:

 • “Kuzynka Marie” I i II tom

Zimą 1914 roku Marie Boratyńska postanawia odwiedzić po raz pierwszy Korbielowo – posiadłość, w której urodził się i wychował jej nieżyjący już ojciec. Rodzinne animozje sprawiły, że krewni z jego strony byli do tej pory obcymi dla niej ludźmi. Teraz jednak nadarza się okazja, by to zmienić: Marie odpowiada na zaproszenie Emilii, swojej kuzynki i nowej właścicielki Korbielowa, chcąc zburzyć narosły przez lata mur rodzinnych nieporozumień i pretensji. Czy kobietom uda się zbliżyć do siebie i zaprzyjaźnić? Czy będą w stanie zaakceptować zaskakującą prawdę o swoich bliskich, którą niebawem odkryją?Tom I 

Nawiązanie szczerej relacji może okazać się trudniejsze, niż z początku przewidywały, a dynamiczne wydarzenia polityczne pierwszej połowy XX wieku sprawią, że wiele ważnych spraw trzeba będzie odłożyć na później…

Tom II 

Wielka Wojna w Europie spowodowała, że to, co wcześniej spędzało sen z powiek Marie Boratyńskiej, nagle straciło na znaczeniu. Wszystkie rodzinne nieporozumienia, tęsknoty, uczucia zostały przyćmione przez dramatyczne wydarzenia związane z wojenną zawieruchą. Młoda kobieta rzuca się w wir pracy w szpitalu, gdzie dniem i nocą dogląda rannych, próbuje ulżyć w bólu konającym żołnierzom oraz pokonać własne, narastające z każdym dniem, zmęczenie. Wkrótce nadchodzi wiadomość z frontu, która przewartościuje całe jej dotychczasowe życie…

 • “Podróż do Carcassonne” I i II tom – autorstwa

„Podróż do Carcassonne” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

www.novaeres.pl
www.zaczytani.pl

NovaeRes

wydawnictwo_novaeres


5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” – Petera Cattaneo. Dystrybutor filmu „Pojedynek na głosy” zaprasza do udziału w akcji oraz do kin.

 Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Ikony XX wieku
 • Powrót Bena
 • Loveling
 • Młynarski
 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x zestaw rajstop z najnowszej wiosennej kolekcji Gatta

Rajstopy ozdobione subtelnymi nowoczesnymi wzorami podkreślą piękno twoich nóg.
Zdobienia na rajstopach niech będą dla Ciebie inspiracją do skomponowania całej stylizacji zarówno do pracy jak i na czas po pracy. Tej wiosny baw się moda z Gattą.

W skład zestawu wchodzi 6 par rajstop prezentowanych poniżej modeli, w wybranym przez Laureata rozmiarze.

 

www.gatta.pl

GattaOfficial

gattaofficial

Akcja trwa 02.03.2020 od 31.03.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 14.04.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

 


Zobacz także

„Chcę Ci serdecznie i z całego serca podziękować za pomoc, którą każdego dnia mi dajesz”. Akcja „List do redakcji”

„Córeczko kochana, otaczaj się dobrymi ludźmi. Znajdź prawdziwych przyjaciół”. Akcja „List do dziecka”

Akcja #Niewysłany List

List do pierwszej miłości. Akcja #Niewysłany List