Go to content

Wyrosłam na pewną siebie kobietę , porządną, mądrą, upartą, ale kobietę o dobrym sercu. Akcja #Jestem Kobietą

Fot. iStock

Cześć czytelniczki niestety nie przedstawię się wam z imienia, bo mam wielu wrogów , piszę do was chociaż mam dopiero 18 lat ale chcę udowodnić wam że nieważne w jakim jest się wieku, czy ma się 18 czy 88 lat zawsze warto wypowiadać się na każdy temat.

Gdy byłam mała moja babcia od zawsze po dzień dzisiejszy wmawiała mi że jestem najładniejsza, najlepsza, najmądrzejsza itp. nie uważam że zrobiła błąd , bo dzięki niej wyrosłam na pewną siebie kobietę , porządną, mądrą, upartą, ale kobietę o dobrym sercu.

Dzięki temu że miałam wsparcie w babci w rodzicach potrafiłam zawsze wybierać dobrze, nauczyłam się wspinać po wszystko co zapragnę, marzyłam o facecie idealnym 2-metrowym brunecie z zielonymi oczami który będzie spełniał moje zachcianki dla którego będę priorytetem , a nie jedną z opcji marzyłam o facecie, który pokocha najpierw mój charakter a potem moje ciało … myślicie że to niemożliwe? to jesteście w błędzie . Nigdy nie musiałam się prosić o uwagę mężczyzn, zabiegać o czyjeś względy, czy brać „byle co” w obawie przed tym że nikt mnie nie zechce, to dzięki temu że nauczyłam się być wytrwała i cierpliwa znalazłam miłość swojego życia. Udało mi się znaleźć diamencik, ale tak będzie tylko wtedy jeżeli będziecie sięgać po to co najlepsze.

Moim zdaniem każda kobieta jest piękna jedynie powinna zadbać o to aby czuć się dobrze w swojej skórze. Dla mnie kobiecość to jest klasa urok życzliwość i porządność

Jeżeli jakaś dziewczyna chce się nazwać kobietą powinna umieć się tak zachowywać, bo pewnie przyznacie mi rację że w tych czasach dziewczyny są czasem gorsze niż faceci. Ja patrząc ze swojego punktu, znam swoje rówieśniczki i wiem że dla nich kobiecość nie ma głębszego znaczenia. Dla mnie moje ciało to wizytówka i dlatego darze je szacunkiem, nigdy nie paliłam, nigdy nie piłam alkoholu ani nie brałam różnego rodzaju używek, potrafiłam i potrafię rozkręcić każdą imprezę bez jakichkolwiek wspomagaczy. Piszę to ponieważ chcę aby tak wyglądał świat gdy kiedyś będę mieć córkę albo syna. Od małego będę ich uczyć najważniejszych wartości, którymi sama się kieruję. Świat byłby na pewno lepszy gdybyśmy potrafili pokazywać jakie naprawdę jesteśmy, nie bali się odrzucenia z powodu oryginalności , bo wierzę że każdy z nas jest wyjątkowy, szkoda tylko że ukrywa to pod warstwą „normalności”.

Napisałam że mam kilka wrogów, i jest to prawda ponieważ jest dużo dziewczyn zazdrosnych, zawistnych czyhających tylko aż coś udostępnię aby to skomentować, ale nigdy się tym nie przejmowałam ponieważ dla mnie jest to super sprawa że ktoś potrafi marnować tyle cennego czasu na 'rozmowę’ o mnie. Ahh jak to ładnie brzmi ;))

Dlatego Dziewczyny, Kobiety mam dla was radę: nigdy nie płaczcie po facecie, bo prawdziwy mężczyzna sprawi abyś miała mokro w majtkach a nie na oczach, a żadna łza nie jest warta kogoś, kto nie docenił co ma. Nie przejmujcie się jak będziecie wytykane palcami, obgadywane przez swoje życzliwe koleżanki, bo to Wy macie nad nimi górę , bo w końcu jesteście dla nich kimś tak ważnym że o was mówią.

Spróbujcie podejść do tego w ten sposób, aby każdą porażkę uznać za lekcję a nie za metę.

Trzymajcie się dziewczyny
za_da

 

O AKCJI

Napisz swoją historię. Napisz o sobie, o swojej kobiecości, o tym, co bycie kobietą dla ciebie oznacza lub czego byś sobie życzyła. O jakim świecie marzysz – dla siebie, dla nas, dla naszych córek.
Dzisiejszy świat na pozór nowoczesny i równy jest światem wyjątkowo trudnym, pełnym wybojów. Jedno jest pewne, my kobiety powinnyśmy się teraz trzymać razem. Bo nikt nie da ci tyle, co druga kobieta. Właśnie dlatego, i w tym roku nie będziemy czekać na goździka z okazji Dnia Kobiet.

Piszcie do nas, anonimowo, jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy. Pokażmy światu, jak pięknie się różnimy, jak wiele barw ma kobiecość. I jak bardzo swoją kobiecość kochamy. Bądźmy razem!

Prace przesyłajcie na adres kontakt@ohme.pl wpisując w temacie wiadomości „Jestem kobietą” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

5 x zestaw książek autorstwa Agnieszki Janiszewskiej, składający się z:

 • “Kuzynka Marie” I i II tom

Zimą 1914 roku Marie Boratyńska postanawia odwiedzić po raz pierwszy Korbielowo – posiadłość, w której urodził się i wychował jej nieżyjący już ojciec. Rodzinne animozje sprawiły, że krewni z jego strony byli do tej pory obcymi dla niej ludźmi. Teraz jednak nadarza się okazja, by to zmienić: Marie odpowiada na zaproszenie Emilii, swojej kuzynki i nowej właścicielki Korbielowa, chcąc zburzyć narosły przez lata mur rodzinnych nieporozumień i pretensji. Czy kobietom uda się zbliżyć do siebie i zaprzyjaźnić? Czy będą w stanie zaakceptować zaskakującą prawdę o swoich bliskich, którą niebawem odkryją?Tom I 

Nawiązanie szczerej relacji może okazać się trudniejsze, niż z początku przewidywały, a dynamiczne wydarzenia polityczne pierwszej połowy XX wieku sprawią, że wiele ważnych spraw trzeba będzie odłożyć na później…

Tom II 

Wielka Wojna w Europie spowodowała, że to, co wcześniej spędzało sen z powiek Marie Boratyńskiej, nagle straciło na znaczeniu. Wszystkie rodzinne nieporozumienia, tęsknoty, uczucia zostały przyćmione przez dramatyczne wydarzenia związane z wojenną zawieruchą. Młoda kobieta rzuca się w wir pracy w szpitalu, gdzie dniem i nocą dogląda rannych, próbuje ulżyć w bólu konającym żołnierzom oraz pokonać własne, narastające z każdym dniem, zmęczenie. Wkrótce nadchodzi wiadomość z frontu, która przewartościuje całe jej dotychczasowe życie…

 • “Podróż do Carcassonne” I i II tom – autorstwa

„Podróż do Carcassonne” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

www.novaeres.pl
www.zaczytani.pl

NovaeRes

wydawnictwo_novaeres

1 x Puf Barrel (Kod tkaniny: 142-43)

1 x Obraz na płótnie Expression Pink II1 x Komplet 2 zasłon na taśmie marszczącej  (Kolekcja: Velvet, Kod tkaniny: 704-18)

1 x Komplet 2 poszewek welwetowych pikowanych Kinga, (kolor 704-30)

1 x Pufa- fotel (Kod tkaniny: 705-04)

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” – Petera Cattaneo. Dystrybutor filmu „Pojedynek na głosy” zaprasza do udziału w akcji oraz do kin.

 Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Ikony XX wieku
 • Powrót Bena
 • Loveling
 • Młynarski
 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x filmowy zestaw nagród, składający się z:

1 x podwójne zaproszenie na film „Pojedynek na głosy”, do zrealizowania w sieci kin Cinema City

Zestaw płyt DVD z filmami:

 • Pavarotti
 • Cudowny świat kociąt
 • Cudowny świat szczeniąt

5 x zestaw rajstop z najnowszej wiosennej kolekcji Gatta

Rajstopy ozdobione subtelnymi nowoczesnymi wzorami podkreślą piękno twoich nóg.
Zdobienia na rajstopach niech będą dla Ciebie inspiracją do skomponowania całej stylizacji zarówno do pracy jak i na czas po pracy. Tej wiosny baw się moda z Gattą.

W skład zestawu wchodzi 6 par rajstop prezentowanych poniżej modeli, w wybranym przez Laureata rozmiarze.

 

www.gatta.pl

GattaOfficial

gattaofficial

Akcja trwa 02.03.2020 od 31.03.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 14.04.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.