Listy do redakcji

„Kto wie, może kiedyś los znów nas połączy i odegramy swoje bohaterskie role w zupełnie innej bajce”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
28 lutego 2018
 

Witaj Kopciuszku!

Tak, w tej chwili tylko tak potrafię Ciebie nazwać. Pamiętasz? Kiedy podczas wspólnego wyjazdu i normalnej, koleżeńskiej rozmowy nagle, zerwałeś się na równe nogi i uciekłeś? Nie wiedziałam co się dzieje? Zdezorientowana, wysłałam Ci SMS-a z zapytaniem: „Czy coś powiedziałam nie tak, że spierdzieliłeś jak Kopciuszek?” Podobno bardzo rozbawiłam Cię tym tekstem, uwierz mi,że samą siebie też! Ale na poważnie odpisałeś,że wyszedłeś ponieważ znasz siebie i bałeś się,że zrobisz  coś, co może później popsuć nasze stosunki koleżeńskie.

Zdawałam sobie sprawę, że rzeczywiście moglibyśmy się zapomnieć, ale nie czułam strachu, wręcz przeciwnie,ten tekst o baniu się na mnie zadziałał jak… zachęta! Tej nocy nie mogłam zasnąć i obudziły mnie przeraźliwe odgłosy. Wysłałam do Ciebie SMS-a (mimo bardzo wczesnej godziny) z zapytaniem, czy słyszysz, co się dzieje i dodałam, że boję się. I tym razem zaskoczyłeś mnie szybką odpowiedzią, ale tym razem w stylu Supermana: idę do Ciebie! Okazało się, że oboje boimy się …wiatru.

Od tej chwili czułam się jak w najpiękniejszej bajce. Nikt wcześniej nie okazał mi tyle miłości, szacunku, troski i uwagi. Nikt nie patrzył na mnie do tej pory wzrokiem tak pełnym podziwu i namiętności. Czułam się piękna i kochana. Nic wtedy nie było nam w stanie przeszkodzić… To co prawdopodobnie miało być barierą, okazało się ułatwieniem. W pracy potrafiliśmy utrzymywać dystans i powściągliwość, ale jednocześnie codziennie kontakty coraz bardziej przybliżały nas. Byliśmy do siebie podobni pod wieloma względami, więc łatwo definiowaliśmy swoje potrzeby, a to było magiczne i piękne.

Mimo tego, że ta piękna bajka nie trwała długo, bo życie napisało nam inny scenariusz, ja czułam się jak księżniczka…Oboje mieliśmy piękny i niepowtarzalny czas, którego  z pewnością nigdy nie zapomnimy i z uśmiechem na ustach będziemy go wspominać. Na zawsze zostanie w nas muzyka, która pomagała nam w chwilach rozłąki jak i uniesień. Kiedyś podesłałeś mi link do utworu, który opisuje naszą bajeczną miłość i wiedziałam, że to jest przekaz Twoich uczuć…

Chciałam Ci podziękować za to, że na nowo odkryłeś we mnie kobietę, że przeżyłam dzięki Tobie najpiękniejsze i najcudowniejsze chwile mojego życia. Kto wie, może kiedyś los znów nas połączy i odegramy swoje bohaterskie role w zupełnie innej bajce, zakończonej happy endem…

M.S.

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Listy do redakcji

10 bardzo brzydkich nawyków, które świadczą o wysokiej inteligencji

Redakcja
Redakcja
28 lutego 2018
Fot. iStock / deniskomarov
Następny

David Wechsler, autor najczęściej stosowanych testów inteligencji, twierdzi, iż inteligencja jest zdolnością jednostki do rozumienia otaczającego świata oraz umiejętnością radzenia sobie z jego wyzwaniami. Z tego wynika, iż poziom inteligencji jest jednym z ważniejszych czynników sukcesu życiowego. Wszyscy chcemy być postrzegani jako osoby bardzo inteligentne, które dzięki swojemu IQ doskonale radzą sobie w życiu. 

Tymczasem najwięcej osób ma przeciętne zdolności intelektualne (IQ 100), a mniej jest osób wybitnie uzdolnionych. Na ten stan rzeczy wpływają czynniki genetyczne (od 60 do 80%), na które nie mamy wpływu. Natomiast pozostały udział mają czynniki środowiskowe, takie jak stymulacja ze strony rodziców, dostęp do edukacji itp. Co ciekawe, naukowcy ustalili, że osoby o najwyższym potencjale intelektualnym posiadają zwykle mniej potomstwa, niż osoby z niższym ilorazem inteligencji.

Wiele osób z ciekawości, chcąc poznać własne możliwości intelektualne, wykonuje z zapałem różne testy, interpretując ich wynik.  Trzeba wiedzieć, że osoby wybitnie inteligentne cechują się pewnymi nawykami, które można przyporządkować wysokiemu ilorazowi IQ. Jesteście tego ciekawi?

10 bardzo brzydkich nawyków, które świadczą o wybitnej inteligencji

Być może one sprawiają, że bywasz irytująca dla otoczenia, ale domniemanie posiadania wybitnej inteligencji jest wystarczającą „rekompensatą” za małe dziwactwa i brzydkie nawyki.

1. Prokrastynacja

Prokrastynacja to po prostu skłonność do odkładania realizacji obowiązków, w myśl zasady „co masz zrobić jutro, zrób pojutrze, to będziesz miała dwa dni wolnego”. Jeśli to określenie jest ci doskonale znane, nie oznacza wcale, że jesteś leniwa. W wielu przypadkach świadczy to o wysokiej inteligencji i niezwykłej kreatywności. Nie raz wymaga ona intensywnego obmyślania, jak ze wszystkim zdążyć.

2. Skubanie i obgryzanie paznokci

Ten brzydki nawyk, za który zapewne nie raz ci mama głowę zmyła, nie bierze się znikąd. Gdy intensywnie skupiasz się na wykonywanym zadaniu, tego rodzaju czynność pozwala mocniej skoncentrować się na tym, co robisz. Ale jest też druga strona medalu, gdy obgryzanie świadczy o zyciu w zbyt silnym stresie.

3. Żucie gumy

To kolejny nawyk osób intensywnie koncentrujących się na wykonywaniu zadania. Pozwala także rozładować stres i zająć czymś buzię, gdy dopada nas głód, a akurat jesteśmy na odchudzającej diecie.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Listy do redakcji

Jak wyszczuplić twarz? Jest na to kilka sposobów

Redakcja
Redakcja
28 lutego 2018
Fot. iStock/GeorgeRudy
Następny

Każda z nas znajdzie na swoim ciele miejsce, w którym tłuszczu jest jakby więcej. Jedne narzekają na uda i pupę, inne na brzuch czy ramiona. Ale znajdą się też takie, u których tłuszcz odkłada się na twarzy. To może być szczególnie dołujące, bo jak wszyscy wiemy – buzia jest naszą wizytówką. Choć nie da się „schudnąć z określonej partii ciała”, istnieje kilka trików, by je wyszczuplić. I nie chodzi wcale o operację! Sprawdź, co możesz zrobić, żeby poprawić owal swojej twarzy. 

Znajdź przyczynę

Istnieje wiele medycznych schorzeń, które mogą powodować obrzęki na twarzy. Jeżeli notorycznie jesteś opuchnięta na buzi, może ci się wydawać, że jest to tkanka tłuszczowa. Odpowiedzialne mogą być hormony, a także niektóre leki. Dlatego, zanim zaczniesz stosować różne metody, skonsultuj się z lekarzem. Obrzęk twarzy może być pierwszym objawem groźnej choroby, dlatego nie wolno go bagatelizować. Może się okazać, że wystarczy wdrożyć odpowiednie leczenie, by rozprawić się ze swoim odbiciem w lustrze.

Zmień dietę

Często nie mamy świadomości, że to, co jemy, może szkodzić naszej skórze, powodować stan zapalny, podrażnienie, zaczerwienienie. Na pierwszy ogień weź sól, cukier i alkohol. Te trzy produkty mogą odbić się na twojej twarzy, powodując obrzęki i podrażnienia. Ale winowajcą może też być gluten, nabiał czy kurze białko. Możesz powoli odstawiać różne produkty i obserwować reakcję swojego organizmu lub wybrać się do dietetyka, który pomoże ci dobrać odpowiednią dietę.

Ćwicz regularnie

Aktywność fizyczna powoduje utratę tkanki tłuszczowej z całego ciała. Oczywiście, niektóre partie są bardziej oporne, ale akurat twarz do nich nie należy. Szybko widać po buzi, że ktoś stracił kilka kilogramów. Jeżeli więc zależy ci na poprawie owalu twarzy, musisz zacząć regularnie ćwiczyć. Skorzysta na tym całe twoje ciało. Ty najprawdopodobniej nie będziesz widziała efektów, dlatego dobrze zrobić sobie zdjęcia przed rozpoczęciem treningów i powtórzyć je po kilku tygodniach. Na pewno zauważysz różnicę.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

Marzenia? Hmm ciężko mieć czas na marzenia, kiedy ma się dwójkę małych dzieci

Liczyła, że on sobie nagle zrobi dziarę z jej imieniem na klacie. Dlaczego nie jesteśmy w stanie zaakceptować rutyny?

„Dałyście mi silę bym żyła – żyła dla Was, kiedy zostałyśmy same, kiedy bieda zajrzała nam w oczy”. Akcja „List do dziecka”