Go to content

Ciekawy design, wygoda, użyteczność i mnóstwo dobrej zabawy. Oto propozycje pod choinkę od marki Hama

Przedstawiamy prezentownik świąteczny z szeroką gamą produktów od tego producenta, które przydadzą nam się o każdej porze roku i w dowolnej sytuacji. Żaden z nich na pewno nie będzie nietrafionym strzałem, a cieszyć się z niego może cała rodzina. Zaczynamy!

Przed nami święta Bożego Narodzenia, czas wyjątkowy, również ze względu na obsypywanie się prezentami. W naszym zestawieniu jest trochę sportu, oddychania pełną piersią i dbałości o zdrowie, ergonomii przy pracy z komputerem, zabawy z doskonała muzyką, a nawet zrywania się z pościeli, ale za pomocą budzących, przyjemnych dźwięków ukochanej stacji radiowej. Nie brak łagodnych linii i zaokrąglonych rogów, a także ciepłych barw oraz tak modnego minimalizmu designerskiego. W niezwykle szerokim portfolio marki Hama, specjalizującej się w akcesoriach foto, wideo, audio, GSM, komputerowych i multimedialnych, znajdziemy mnóstwo praktycznych oraz estetycznych gadżetów, także mobilnych. Na pewno szeroki uśmiech zagości na twarzy każdej z nas, gdy znajdzie któryś z nich pod choinką. I ten dreszczyk emocji przy unboxingu!

Wybraliśmy 5 najbardziej interesujących propozycji sprzętu elektronicznego, które są nowością w ofercie firmy Hama. Oto one:

1) Oczyszczacz powietrza Hama Smart

W dobie wszechogarniającego trującego smogu, szczególnie w dużych aglomeracjach miejskich, warto sprawić sobie oczyszczacz powietrza. Jest on niezbędny zwłaszcza w dziecięcym pokoju, gdyż szkraby są wyjątkowo narażone na działanie zanieczyszczonego powietrza. Uwagę należy zwrócić, by – tak jak model Hama Smart – mógł on się pochwalić potrójnym systemem filtracji.

W tym przypadku powietrze w pomieszczeniu oczyszczane jest wielokrotnie filtrem wstępnym (do pozbycia się kurzu i sierści), HEPA (H13, usuwa z naszego otoczenia wirusy, bakterie, pył i drobne pyłki), a na końcu filtrem z węglem aktywnym z warstwą zimnego katalizatora, który odpowiada z walkę z zapachami oraz gazami odlotowymi, np. formaldehydem. Ta ostatnia funkcja doskonale niweluje zapachy towarzyszące gotowaniu czy smażeniu, jak i dym papierosowy. Żywotność filtra w zależności od intensywności codziennego użytkowania wynosi od 6 do 12 miesięcy. Specjalny czujnik analizuje powietrze w pomieszczeniu i automatycznie ustawia odpowiednią prędkość obrotową wentylatora do usuwania cząsteczek. Można tę opcję też regulować manualnie. Sprzęt w trybie uśpienia pracuje z natężeniem dźwięku 30 dB (tyle ile hałasu generuje przeciętna lodówka), zaś wynik przy nastawieniu na pełną moc wynosi 50 dB i jest to poziom, uznawany jako przyjemny dla ludzkiego ucha.

Oczyszczacz jest do kupienia chociażby w sieci sklepów Obi.

2) Głośnik bezprzewodowy Hama Twin 2.0

Gwoli ścisłości, opisywany sprzęt jest o tyle ciekawy, gdyż w zasadzie są to… dwa głośniki w jednej zgrabnej oraz kompaktowej formie. Wystarczy zdjąć osłonę obudowy, całość w odpowiedni sposób przekręcić, aż usłyszymy wyraźne kliknięcie i już w dłoniach będziemy trzymać dwa mniejsze odbiorniki.

Każda połowa ma autonomiczny włącznik i wyłącznik oraz przyciski, odpowiadające za
zwiększenie lub zmniejszenie poziomu głośności muzyki. Żeby cieszyć się ulubionymi melodiami, płynącymi z głośników osobno, trzeba umieścić je w dwóch różnych pomieszczeniach lub zachować pomiędzy nimi odpowiedni odstęp dla uniknięcia ponownej łączności. Obie połówki wystarczy podłączyć do osobnego urządzenia źródłowego. I już możemy cieszyć się prawdziwym efektem
stereo! Głośnik działa poprzez technologię Bluetooth 5.0, a dysponuje łączną niebagatelną mocą 20 W. Pojemność baterii wynosi 3000 mAh, zaś ładowany jest poprzez dołączony kabel z obustronną wtyczką USB-C. Warto zaznaczyć, że niestraszne są mu też zachlapanie, kurz czy pył. Do wyboru mamy wersję czarną lub białą.

3) Radio cyfrowe i internetowe DIR355BT

Świetna propozycja do umieszczenia np. w kuchni. To radio, będące jednocześnie głośnikiem Bluetooth, umożliwia dostęp do muzyki i informacji z ponad 20 000 internetowych stacji radiowych i około 10 000 podcastów z całego świata. We wbudowanej pamięci wewnętrznej znalazło się miejsce na zapisanie 30 ulubionych stacji lokalnych FM, DAB, DAB + (to ostatnie gwarantuje brak szumów i czysty dźwięk).

Na tle konkurencji wyróżni się również kompatybilnością z aplikacją Spotify i dostępem do jej olbrzymich zasobów utworów muzycznych. Urządzenie dysponuje głośnikiem o mocy 5 W. Wystarczy je połączyć z Internetem poprzez sieć Wi-Fi lub kabel Ethernet. Nie zabrakło tu modułu Bluetooth w wersji 4.2, dzięki czemu łatwo zamienić bohatera tego tekstu w designerski głośnik mobilny i strumieniować muzykę ze smartfona, tabletu czy komputera. Informacje można obserwować na kolorowym ekranie TFT o przekątnej 2,4" z menu nawigacji. Jego podświetlenie dostosowuje się do aktualnych warunków oświetleniowych, nie ma więc ryzyka oślepienia użytkownika w nocy. Przy zastosowaniu aplikacji UNDOK możliwe jest wygodne sterowanie odbiornikiem radiowym z kanapy, łóżka czy fotela za pomocą smartfona lub tabletu. Radio zostało wyposażone w gniazdo liniowe, słuchawkowe i AUX-IN. Dzięki temu można podłączyć do niego inne urządzenia, np. smartfon, odtwarzacz MP3, głośniki, wzmacniacz czy słuchawki. Z innych funkcjonalności trzeba wymienić budzik i 7 przycisków bezpośredniego wybierania stacji na obudowie. Ponownie – możemy wybierać spośród czarnej lub białej kolorystyki urządzenia.

4) Damski smartwatch Fit Watch 5910, pudrowy róż

Bez smartwatcha trudno sobie wyobrazić dziś aktywność fizyczną – jogging, jazdę na rowerze, pilates czy grę w tenisa. Opisywany model stanie na wysokości zadania, a paruje się go ze smartfonem oczywiście poprzez technologię Bluetooth 5.0. Obsługiwać go można prostą aplikacją Hama Fit Pro.

Przekątna kolorowego, podświetlanego i dotykowego ekranu IPS LCD wynosi 1,3 cala. Natomiast litowo-polimerowa bateria pozwala na cieszenie się funkcjami urządzenia przez 6 dni, zanim trzeba będzie sięgnąć po dołączoną do kompletu magnetyczną ładowarkę z kablem USB. Samo zasilanie energią do pełna trwa 2,5 godziny. Na pewno wygodne jest sygnalizowanie przychodzących powiadomień ze smartwatcha (połączeń, SMS-ów, maili, wiadomości w mediach społecznościowych) – na ekranie i wibrajcami. Producent pomyślał o funkcji alarmowania o zaniechaniu aktywności sportowej. Wspomniana aplikacja liczy również czas w którym pozostajemy bezczynni i drgając przypomina o konieczności rozruszania się. Przy jej użyciu można korzystać z opcji budzika w formie wibracji. Na pewno przyda się też funkcja odszukania telefonu. Zegarek pozwalają na sterowania utworami muzycznymi, zapisanymi w pamięci smartfona. A wszystkie podstawowe funkcje odtwarzania są dostępne na tarczy: start/stop, tytuł w przód i w tył. W zasięgu jest też rejestrowanie tętna przez całą na dobę i prezentowanie zmian w tym parametrze z podglądem w aplikacji. Pomiar jest prowadzony bezpośrednio na nadgarstku i można go uruchomić na ekranie lub poprzez aplikację mobilną. Do dyspozycji użytkownika są też liczniki kroków i spalonych kalorii. Co więcej, smartwatch jest w stanie precyzyjnie monitorować fazy snu. Nie zabrakło również opcji śledzenia cyklu miesiączkowego. Do szerokiej gamy atutów należy dodać pełną wodoodporność (klasa IP68), co oznacza, że temu produktowi niestraszny jest pył, zachlapanie czy pot. Śmiało można w nim pływać. Za sprawą różowego koloru opaski zegarek doskonale prezentuje się na damskim nadgarstku.

5) Bezprzewodowa mysz MW-900 V2

Dobra myszka, a o takiej właśnie rozmawiamy, cechuje się lekką wagą i nieco większymi gabarytami, ale w żadnym wypadku nie może pozostawać toporna. Ten model działa oczywiście za pomocą połączenia radiowego (zasięg wynosi 10 metrów), nie musimy więc przejmować się niewygodnym okablowaniem.

Można jej używać na prawie wszystkich powierzchniach. Mysz przystosowano do
potrzeb osób praworęcznych i została wyposażona czujnik laserowy oraz w czterostopniową regulację czułości. Myszka może pochwalić się 7 przyciskami funkcyjnymi, które przekładają się na wygodną pracę. Praktyczna czterokierunkowa rolka pozwala na pionowe i poziome przewijanie. Cicho działające przyciski główne gwarantują komfort nawet po wielu godzinach spędzonych przed
ekranem. Natomiast przyciski przeglądarki ułatwiają cofanie i przełączanie na następną stronę internetową. Pomyślano również o możliwości przeprogramowania środkowego przycisku myszy, tak samo jak tego znajdującego się pod kciukiem. Każdy może dostosować je do swoich indywidualnych potrzeb. Nie może też umknąć drobny, ale istotny fakt, że odbiornik USB można schować w obudowie myszy i w ten sposób zaoszczędzić miejsce. Na naszym stole czy biurku może zagościć myszka w klasycznej czerni lub beżowa.