Go to content

Warto być mamą dla samej siebie. Akcja #BeMumSelf

Akcja #BeMumSelf
Fot. iStock

Zostań najpierw mamą dla samej siebie to piękne hasło niosące głęboki przekaz.

Jako podwójna mama podpisuję się obiema rękami pod stwierdzeniem, że macierzyństwo to trudna sztuka.
Nikt nie dał nam recepty, nie napisał scenariusza jak wychowywać nasze dzieci, a przy tym być piękne, zadowolone i spełnione.

Jaką mamą chciałabym być głęboko w duszy?

Pełen luz

Tego mi brakuje do szczęścia. Wpisana w pewne ramy nie potrafię się wyluzować, odpuścić. A przecież, patrząc na inne dzieciaki dostrzegam,
że chodzenie po kałużach czy wchodzenie na drzewa daje mnóstwo radości. Głęboko w sercu wiem, że moje dzieci byłyby prze szczęśliwe widząc swoja mamę bardziej wyluzowaną i mniej obowiązkową.

Chciałabym być bardziej spontaniczna, a przy tym dać się ponieść fali radości.

Chwalenie

Pamiętam, że jako dziecko rzadko byłam chwalona. Teraz popełniam ten sam błąd. Dostrzegam rzeczy nieskończone, niezrobione, skupiam się na szczegółach.

Często mam pretensje i dużo wymagam od dzieci, a przecież one każdego dnia robią małe-wielkie rzeczy. Dobre słowo pomaga rozwinąć skrzydła i nabrać pewności siebie.

Akceptacja

We wszystkich obszarach życia świadomość, że jesteśmy akceptowani i kochani buduje mocne fundamenty. Nieważne, że świat widzimy w innych barwach niż choćby połowa społeczeństwa.
Pamiętam jak mama na siłę kazała mi rysować brązowego misia, kiedy ja go widziałam w zupełnie innych barwach. Chciałabym ze spokojem akceptować wybory moich dzieci. Tak, aby miały świadomość, że zawsze stoję po ich stronie mocy.

Radość i entuzjazm

Każdy dzień jest inny, ale każdy jest zaproszeniem do szczęścia. Pewne rzeczy mogą poczekać, a niektóre przeminą nieodwracalnie. Dzieci, nim się obejrzymy dorosną. Chciałabym mieć dużo radosnych wspomnień z okresu bycia mamą. Wspomnień oprószonych entuzjazmem i śmiechem dzieci.

Głęboko w duszy, wiem, jaką chciałabym być mamą. Trochę rozmywa się to z rzeczywistością. Wiem też, że praca nad sobą przybliża do osiągnięcia celu. Napisanie choćby takiego listu pozwala na refleksję i motywuje do działania.

Bo jest o co walczyć. Prawda?

WZ

List nadesłany w ramach akcji #BeMumSelf

#BeMumSelf – zostań najpierw mamą dla samej siebie – O AKCJI

Wyobraź sobie, że ty jesteś za siebie odpowiedzialna, co byś dla siebie zrobiła, jak zaopiekowałabyś się tą małą dziewczynką, która jest w tobie. Co byś jej chciała powiedzieć, co dla niej zrobić? Poczujmy się mamami, spójrzmy na nasze macierzyństwo całkowicie od środka i dajmy sobie przestrzeń na to, by nazwać to, czego w głębi duszy pragniemy, o jakiej mamie marzymy i w efekcie – jaką same byśmy chciały być.

A gdy już o tym pomyślisz – napisz do nas!

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy, dzięki naszym wspaniałym Partnerom.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „#BeMumSelf ” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw kosmetyków Lumissima Dr Irena Eris składający się z:

1 x Brightening & Anti-Aging Day Cream SPF 20

Krem do codziennej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, ceramidy zapobiegające utracie wilgoci oraz filtr SPF 20 chroniący skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, które są jednym z głównych czynników powodujących przebarwienia. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Idealny pod makijaż.

Cena: 185 PLN / 50 ml

1 x Whitening & Regenerating Night Cream

Krem do codziennej wieczornej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, emolienty i ceramidy zapobiegające utracie wilgoci. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Intensywnie regeneruje skórę nocą, zapewniając jej zdrowy, promienny wygląd po przebudzeniu.

Cena: 195,00 PLN / 50 ml

1 x Luminizing Age Correcting Day Serum

Intensywne serum na dzień rozjaśniające przebarwienia i dodające skórze blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex oraz peptydy pobudzające produkcję kolagenu. Intensyfikuje działanie kremu na dzień, natychmiastowo nadaje skórze promienny blask i zdrowy kolor. Regeneruje, nawilża, zapewnia skórze miękkość i gładkość. Do stosowania pod krem na dzień z gamy Lumissima, doskonale nadaje się pod makijaż.

Cena: 175 PLN / 30 ml

www.sklep.drirenaeris.com

drirenaeriscosmetics

drirenaeris

 

3 x zestaw nagród ze sklepu eyes69.com, składający się z:

1 x voucher na zakup okularów w sklepie online eyes69.com  o wartości 500 zł

Fot. Materiały prasowe

Nagrody do realizacji online lub w stacjonarnym sklepie w Wola Park w Warszawie. Zarówno na okulary przeciwsłoneczne oraz na oprawy i szkła korekcyjne. 

1 x przyłbica ochronna  Mask69

Fot. Materiały prasowe

www.eyes69.com

eyes69official

eyes69com

1 x Komplet dwóch sztuk poszewek pikowanych z welwetu 

1 x Obraz na płótnie Peacock Eye

1 x komplet zasłon na taśmie marszczącej (2 szt.)

2 x Etui na tablet / kosmetyczka Velvet Green

 

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl

 

5 x bon podarunkowy na zakupy w sklepie vippidesign.com o wartości 200 zł

10 x zestaw 4 maseczek (do wyboru ze strony) 

vippidesign.com

VippiDesignPolska

vippidesign

Akcja trwa od 26.05 do 19.06.2020 roku. Wyniki zostaną opublikowane do 29.06.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


 

* Jedna z mam z naszego zespołu bardzo dziękuje swojej ukochanej córce za hasło tej akcji.