Go to content

„Uśmiecham się znów tak często, jak wtedy, kiedy byłam dzieckiem”. Akcja „Dziękuję Ci, Mamo”

Fot. iStock / SanneBerg

Staram się mówić Ci, jak bardzo Cię kocham za każdym razem, kiedy do Ciebie na chwilę wpadam. Uśmiecham się, gdy stawiasz na stole herbatę i upieczone ciasto, a potem siadasz naprzeciwko i słuchasz. Ty jak nikt inny pięknie potrafisz słuchać.
I okazywać radość, troskę i wsparcie czasem samym gestem i zupełnie bez słów.

Pamiętam, że kiedy byłam mała, chciałam być taka jak Ty.
Piękna, kobieca i mądra, ale przede wszystkim dobra. Opatrywałaś moje stłuczone kolana i łokcie. Robiłaś warkoczyki, sadzałaś na kolanach, gdy płakałam. Szyłaś sukienki, znosiłaś kaprysy i udawałaś, że nie widzisz, kiedy podkradałam Ci ulubione perfumy.

A kiedy byłam już dorosła i zawalił się całkiem mój budowany przez lata świat, pozwoliłaś mi płakać. Potem długo mnie przytulałaś i milczałaś.
Nie mówiłaś jak mam żyć, co zrobić. Nie rozbudzałaś we mnie nienawiści i nie narzekałaś. Czasem trzymałaś za rękę i zapewniałaś, że wszystko będzie dobrze, kiedy ja tak bardzo się bałam.
Dziś wiem, że wtedy też często płakałaś, ale nigdy nie przy mnie.
Przy mnie byłaś zawsze taka spokojna, a ja tego spokoju właśnie potrzebowałam.
A kiedy długo nie dawałam znaku życia, piekłaś moje ulubione naleśniki, a potem dzwoniłaś i mówiłaś.
– Przyjedź.
Przyjeżdżałam. Siadałam w Twojej kuchni i zdrowiałam.
Przy Tobie Mamo nie bałam się albo bałam się znacznie mniej niż wtedy, kiedy byłam sama.
Na urodziny podarowałaś mi swój zaręczynowy pierścionek z ametystem, jako talizman na szczęście.

I szczęście przyszło.

Dziś od tamtego jesiennego dnia minęło już kilka lat.
Oswoiłam przerażające mnie słowo rozwód. Potem się rozwiodłam i wyzdrowiałam.
Jestem szczęśliwa, spokojna i bardziej odważna.
Podróżuję.
Kupiłam nowe mieszkanie i właśnie je urządzam.
A najważniejsze, że uśmiecham się znów tak często, jak wtedy, kiedy byłam dzieckiem.

Dziękuję Ci Mamo za to, że cały czas ze mną byłaś. I za to, że czuję, że zawsze ze mną jesteś…
M.

Maria Kret


Akcja „Dziękuję Ci, Mamo”

Trwa  nasza akcja: „Dziękuję Ci, Mamo”, w której zachęcać was będziemy do przesyłania nam listów, które chciałybyście wysłać swojej mamie. My opublikujemy najpiękniejsze  z nich oraz nagrodzimy te najlepsze!

Zadanie konkursowe: jeśli chcesz wziąć udział w akcji „Dziękuję Ci, Mamo”, prześlij do nas swój list, napisz o tym, za co jesteś wdzięczna swojej mamie, za co chcesz jej podziękować. Na wasze prace czekamy pod adresem: kontakt@ohme.pl. Najciekawsze z nich opublikujemy i nagrodzimy.

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Akcja potrwa od 19 maja do 31 maja. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 07 czerwca 2017 roku na stronie www.ohme.pl

Nagrody:

5 x Remington Prostownica Air Plates S7412

Remington

Prostownica Air Plates posiada unikalny system podwieszanych płytek, zapewniający ich maksymalne przyleganie podczas kontaktu z włosami. Technologia Cool Touch sprawia, że nienagrzewająca się obudowa daje większą kontrolę i lepsze rezultaty. Zawierające 10 razy więcej powłoki ceramicznej* płytki Black Titanium Ceramic gładko suną po włosach, zapewniając im jedwabistą gładkość na długi czas.

S7412_-_AirPlates_Straightener

5 x Niezbędnik marzeń sennych

LOGO JANPOL 10 cm_szer

Codzienne układanie się do snu wydaje się być rutynową czynnością. Ale może właśnie dlatego ciągle jesteś niewyspana? Spróbuj tej chwili dodać odrobinę przyjemnego ceremoniału. „Niezbędnik marzeń sennych” to zestaw, który uprzyjemni wieczorne układanie się do snu. Znajdziesz w nim m.in. poradnik „Twoje uśmiechnięte poranki”, inspirujące magnesy na każdy dzień tygodnia, świecę zapachową i… Przekonaj się sama 🙂

nagroda_niezbednik marzen sennych

5 x zestaw kosmetyków marki Lirene

LireneKażdy z zestawów składa się z: Lirene C+ DPRO Vitamin Energy (krem na dzień, żel pod prysznic i serum) wchodzących w skład  nowoczesnej linii kosmetyków stworzonej przez Ekspertki Laboratorium Naukowego Lirene z myślą o potrzebach kobiecej skóry po 30. roku życia. Dzięki potrójnemu kompleksowi witamin C + DPRO + E, działa odmładzająco i wzmacniająco, skutecznie chroniąc DNA komórek i walcząc z pierwszymi oznakami starzenia

lirene

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.