Go to content

To jedne z najpiękniejszych polskich słów ”czy zawsze będziesz?”. Akcja #BeMumSelf

Akcja #BeMumSelf
Fot. iStock

Drogie czytelniczki, drogie dzieci – tak napiszę z racji mojego wieku do wszystkich adresatów, a w tym moich dzieci!

Mijają lata, świat widzę przez duże szkła okularów, a gdy je zdejmę jak za mgłą. Nie oznacza to jednak,że jestem obojętna na to co dzieje się wokół. Zmienia się moje macierzyństwo. Coraz więcej wiem, co znaczy troska rodzica dziecka, ale i dorastających pociech, czas rozłąki, ale i czas wspólnych spotkań. Kiedy choć raz  “wyszłam z roli mamy, po prostu się nią stałam?”

Pamiętam, gdy z kwotą 400 zł poszłam z dziećmi na zakupy,a miałam kupić sobie buty, wróciłyśmy i z butami i prezentami dla moich pociech. Serce matki nie pozwoliło, by nie obdarować swoich nastoletnich wtedy córek, nawet kosztem obuwia, w których miałam sama chodzić. Dałam się ponieść przyjemności, urokowi rzeczy dla córek, wyszłam z roli swoich potrzeb, logiki, wzorców postępowania – w końcu osobie starszej należy się najpierw to, na co zarobiła.

„Niczego nie żałuję” to słowa rzekomo wielkiej francuskiej piosenkarki – Edith Piaf – w kontekście macierzyństwa ta kobieta urodziła dziecko nie będąc pełnoletnią, jej córka młodo zmarła.

”Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała – dlatego uwielbiam tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała.” To słowa Jana Pawła II-który pełnił dla nie jednego rolę przywódcy duchowego.

Te osoby są,a właściwie były osobami publicznymi, ich złote myśli są cytowane i udostępniane w mediach, powstały filmy, utwory muzyczne-taki kontekst patrzenia na miłość do bliźniego, kontekst rodzicielstwa jest powszechnie znany. A ”Mamo, czy będziesz zawsze?”-słowa przytoczone przez Panią Małgorzatę Ohme, autorstwa własnego dziecka. Moje dzieci pytały podobnie, pytają nadal, choć wiele nas już dzieliło, z każdym rokiem coraz więcej dzieli i jednocześnie coraz więcej łączy.

Dlaczego takie wybrane fragmenty z popkultury? Czy nie jedne z najbardziej pospolitych i powtarzanych w wielu środowiskach?

Wcześniej straciłam rodzica, więc wiem, jak to jest szukać wzorców, ale i cieszyć się chwilą. W końcu nie wiadomo jak długo życie będzie jeszcze trwać… Jakbym była za siebie odpowiedzialna aż do końca mojego życia, to chciałabym mieć pewność i ją mam,że w chwilach niedołężności to ja zapytam dziecko, ”czy zawsze będziesz?” I pragnę mieć przy sobie ten uścisk dłoni, tę uwagę wzroku, bliskość ciała, którą, kiedyś obdarzało się dziecko-nie tylko z wdzięczności, ale i przyzwoitości.

To jedne z najpiękniejszych polskich słów ”czy zawsze będziesz?” – bo w końcu tak bardzo się zna swoje dziecko, że wie, że jak będzie, to krzywdy nie zrobi. I tej fizycznej, ale i psychicznej.

Mama B.

List nadesłany w ramach akcji #BeMumSelf

#BeMumSelf – zostań najpierw mamą dla samej siebie – O AKCJI

Wyobraź sobie, że ty jesteś za siebie odpowiedzialna, co byś dla siebie zrobiła, jak zaopiekowałabyś się tą małą dziewczynką, która jest w tobie. Co byś jej chciała powiedzieć, co dla niej zrobić? Poczujmy się mamami, spójrzmy na nasze macierzyństwo całkowicie od środka i dajmy sobie przestrzeń na to, by nazwać to, czego w głębi duszy pragniemy, o jakiej mamie marzymy i w efekcie – jaką same byśmy chciały być.

A gdy już o tym pomyślisz – napisz do nas!

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy, dzięki naszym wspaniałym Partnerom.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „#BeMumSelf ” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw kosmetyków Lumissima Dr Irena Eris składający się z:

1 x Brightening & Anti-Aging Day Cream SPF 20

Krem do codziennej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, ceramidy zapobiegające utracie wilgoci oraz filtr SPF 20 chroniący skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, które są jednym z głównych czynników powodujących przebarwienia. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Idealny pod makijaż.

Cena: 185 PLN / 50 ml

1 x Whitening & Regenerating Night Cream

Krem do codziennej wieczornej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, emolienty i ceramidy zapobiegające utracie wilgoci. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Intensywnie regeneruje skórę nocą, zapewniając jej zdrowy, promienny wygląd po przebudzeniu.

Cena: 195,00 PLN / 50 ml

1 x Luminizing Age Correcting Day Serum

Intensywne serum na dzień rozjaśniające przebarwienia i dodające skórze blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex oraz peptydy pobudzające produkcję kolagenu. Intensyfikuje działanie kremu na dzień, natychmiastowo nadaje skórze promienny blask i zdrowy kolor. Regeneruje, nawilża, zapewnia skórze miękkość i gładkość. Do stosowania pod krem na dzień z gamy Lumissima, doskonale nadaje się pod makijaż.

Cena: 175 PLN / 30 ml

www.sklep.drirenaeris.com

drirenaeriscosmetics

drirenaeris

 

3 x zestaw nagród ze sklepu eyes69.com, składający się z:

1 x voucher na zakup okularów w sklepie online eyes69.com  o wartości 500 zł

Fot. Materiały prasowe

Nagrody do realizacji online lub w stacjonarnym sklepie w Wola Park w Warszawie. Zarówno na okulary przeciwsłoneczne oraz na oprawy i szkła korekcyjne. 

1 x przyłbica ochronna  Mask69

Fot. Materiały prasowe

www.eyes69.com

eyes69official

eyes69com

1 x Komplet dwóch sztuk poszewek pikowanych z welwetu 

1 x Obraz na płótnie Peacock Eye

1 x komplet zasłon na taśmie marszczącej (2 szt.)

2 x Etui na tablet / kosmetyczka Velvet Green

 

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl

 

5 x bon podarunkowy na zakupy w sklepie vippidesign.com o wartości 200 zł

10 x zestaw 4 maseczek (do wyboru ze strony) 

vippidesign.com

VippiDesignPolska

vippidesign

Akcja trwa od 26.05 do 19.06.2020 roku. Wyniki zostaną opublikowane do 29.06.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


 

* Jedna z mam z naszego zespołu bardzo dziękuje swojej ukochanej córce za hasło tej akcji.