Listy do redakcji

„Strasznie tęsknię. Tęsknię za nami sprzed lat”. Akcja „List do męża”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
30 listopada 2016
Fot. iStock / Geber86
 

Jesteśmy razem już ćwierć wieku – tak, tak i nadal bawi i cieszy nas zdziwienie w oczach ludzi, którzy dowiadują się o naszym wspólnym „stażu”. Dwadzieścia pięć lat razem, a ja nawet nie wiem jak zatytułować list do Ciebie.

Kochany…? – nie, ma być szczerze

Drogi…? – tak rozpoczynano maile w firmie, w której praca była jednym z moich spełnionych marzeń

Cześć…?- nie jesteś kolegą z wakacji…

Mam wrażenie, że nasz związek, nasza relacja, to coś pięknego, a jednocześnie bardzo dziwnego i pokrętnego. A może przeceniam naszą oryginalność?

Tego, co jest miedzy nami, nie można ogarnąć. A może całkiem przeciwnie, można, bardzo prosto. Tyko ja próbuję przekombinować, pragnę bardziej, namiętniej, żywiej?

Dowcipem, z którego sama nie wiem, czy chce mi się jeszcze śmieć, stało się stwierdzenie, mojej przyjaciółki: „Wy będziecie w toku sprawy rozwodowej i nadal będziecie chodzić razem do teatru i na koncerty.” Mamy wspólne pasje, zainteresowania, sposoby na spędzanie czasu. Jesteśmy przyjaciółmi. I właśnie ta przyjaźń, to błogosławieństwo i przekleństwo w jednym.

Nie mam już siły mówić do Ciebie, powtarzać, odkrywać swoje pragnienia. Z jednej strony ogarnia mnie bezsilność, z drugiej upokorzenie, a nade wszystko poczucie niezrozumienia, doprawione szczyptą poczucia winy.

Bezsilność, bo wyczerpałam już wszelkie, znane mi środki wyrazu, żeby do Ciebie dotrzeć. Był śmiech i łzy. Były żarty i powaga. Był szept i krzyk. Był spokój i chaos. Był czas motywowania i czas czekania na Twoje działanie. Była obojętność i gwałtowność. Nic nie zadziałało.

Upokorzenie, bo upokarzające jest być z mężczyzną, który kocha cię jak siostrę, przyjaciółkę, matkę swoich dzieci, a nie widzi w tobie kobiety.

Poczucia niezrozumienia, bo kiedy mówię dlaczego czuję się upokorzona, patrzysz na mnie jakbym kazała ci uwieść najlepszego kumpla.

Poczucia winy, że wybrzydzam, że nie doceniam, że przecież inni mają zdecydowanie gorzej. Nie pijesz, nie bijesz, nie zdradzasz. Jesteś dobrym człowiekiem, oddanym ojcem, kochającym mężem.

Niektórzy mówią „wypaliło się”, a ja nie wiem czy kiedykolwiek się tliło.

Nie pamiętam ognia między nami, pamiętam rozmowy, wyjazdy, nocne spacery.

Strasznie tęsknię. Tęsknię za nami sprzed lat, ale także tęsknię za poczuciem, że jestem Kobietą, Żoną, Partnerką. Nie domową sekretarką, nie osobą odpowiedzialną za relacje z bliskimi, nie pretekstem do podróży. Tęsknię za czasem kiedy żyłeś, a nie tylko oddychałeś.

Mam wrażenie, że nie ma Ciebie w Tobie. Kiedy pytam, słyszę słowa, które myślisz, że chcę usłyszeć. Taka postawa nie wymaga wysiłku, znalezienia argumentów, podjęcia dyskusji.

Nie muszę się starać, zabiegać, dbać. Ty i tak jesteś obok. Tylko nieobecny, bez życia, nieustannie przysypiający i zmęczony. Nie zauważasz mnie, tak jak wtedy kiedy po porodach naszych dzieci schudłam 18 kg. Wszyscy podziwiali, tylko nie Ty. A to dla Ciebie podjęłam tę walkę.

Wiesz, kiedy nasza rozmowa miała sens, pierwszy raz od wielu, wielu miesięcy?

Kiedy powiedziałam, że byłam u adwokata. Mam wrażenie, że od niepamiętnych czasów powiedziałeś prawdę. Trudną, ale prawdę. Rozmowa była dialogiem, nie oczekiwaniem na odpowiedź. Potem nastąpił miesiąc miodowy, kiedy naprawdę czułam się żoną, nie współlokatorką.  Szkoda , że  w ten weekend, nasze bycie z sobą, a nie obok siebie wkroczyło po raz kolejny w stan agonii. Jednak dziękuję, za czas, który był. Dobrze poczuć się kobietą.

Kolejny raz zostałam sama, z poczuciem schizofrenii:

Być z kimś dlatego, że cię kocha, jest ojcem twoich dzieci i każdego dnia czuć jakby ten ktoś zakręcał tobie kurek z tlenem.

Czy wybrać, nieznaną, zapewne inną , być może trudniejszą rzeczywistość?

Na jednej szali kładę życie moich dzieci w pozornie pełnej rodzinie,  gdzie z dnia na dzień oddalamy się od siebie, coraz bardziej. Emocjonalna kostnica.

Na drugiej szali kładę niewiadomą.

Pozornie wybór może wydawać się oczywisty.

Jednak pozory mylą….

„Co straciłam z własnej woli,
Ile przeciw sobie.
Co wyliczę, to wyliczę
Ale zawsze wtedy powiem,
Że najbardziej mi żal ………. ” :
wspólnych wypraw z przyjaciółmi,

wyjazdu nocnym pociągiem do Zakopanego, po to by wdrapać się na Kasprowy i wrócić nocnym pociągiem, bezpośrednio do pracy,

wyjazdu z zachodniego krańca Polski do Białegostoku, żeby zobaczyć „Upiora w operze”,

niespodziewanych koncertów, na które bilety kupowaliśmy o drugiej w nocy,

podjęcia decyzji o zakupie działki budowlanej, tylko dlatego, że nazwa miejscowości była piękna i nietuzinkowa,

wsparcia, kiedy rzucałam stabilną pracę, na rzecz pracy marzeń, gdzie wiadomo było tylko to, że nic nie wiadomo.

Przepraszam, że nie potrafię Cię kochać, przepraszam, że nie mam siły odejść, przepraszam, że pragnę być szczęśliwą, a nie silną kobietą.

Przepraszam, że nie potrafię żyć namiastką.

Cokolwiek się zdarzy, będę życiu wdzięczna, za chwile, które potrafiliśmy przeżyć razem

M.


AKCJA „LIST DO MĘŻA”

ZADANIE KONKURSOWE: Napisz list do swojego męża partnera o tym, jak bardzo go kochasz i wyślij na adres [email protected] dołaczając oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

NAGRODY:

5 autorów najpiękniejszych listów nagrodzimy świątecznymi zestawami kosmetyków „Dla niego” i „Dla niej” marki Eveline.

5 x zestaw „Dla niej” składający się z:

SKIN ACTION BOOSTER Serum – koncentrat 12% bioaktywna witamina C

P_piel_sab_serum

SKIN ACTION BOOSTER – Lekki hydro-krem intensywnie nawilżający 30+

P_piel_sab_krem 30

Oils of Nature – LUKSUSOWY SUCHY OLEJEK + SERUM ODMŁADZAJĄCE DO TWARZY I CIAŁA

P_piel_OILS-OF-NATURE_suchy-olejek_serum_odmladzajace

 5x zestaw „Dla niego” składający się z:

MEN X-TREME  – MULTIFUNKCYJNY KREM EKSTRAMALNIE NAWILŻAJĄCY

P_piel_mxt_krem nawilzajacy_200 ml

MEN X-TREME – NAWILŻAJĄCY ŻEL PO GOLENIU

P_piel_mxt_zel po goleniu

MEN X-TREME – ŻEL POD OCZY ROLL-ON

P_piel_mxt_roll-on

Konkurs potrwa od 23.11.2016 do 07.12.2016 roku, a wyniki ogłosimy do 17. 12. 2016 roku.

Regulamin konkursu znajdziesz TUTAJ.

 


Listy do redakcji

Gdy ktoś flirtuje lub uwodzi twojego partnera. O przebaczaniu i radzeniu sobie z emocjami

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 listopada 2016
Fot. iStock/sanjeri
 

Większość ludzi wchodzi w bliską relację z drugą osobą, z zamiarem pozostania jej wiernym. Z biegiem czasu jednak, po latach wspólnego bycia razem, nawet najbardziej oddani sobie partnerzy mogą znaleźć się w sytuacji, kiedy to nagle spodoba im się ktoś inny. Nawet najlepsze związki przechodzą z tego powodu olbrzymie kryzysy.

Jesteście razem na weselu, czy innym spotkaniu z dużą ilością osób, twój partner jest pogrążony w rozmowie „sam na sam” z waszą wspólną znajomą. Nie zauważają reszty towarzystwa. W pewnym momencie słyszysz swoje imię, czujesz na sobie jej szybkie spojrzenie, a potem, oboje znów znikają dla świata, tak dobrze im się rozmawia.

Im dłużej to trwa, tym bardziej czujesz się rozdrażniona, tym mniej potrafisz cieszyć się tym radosnym spotkaniem. Wiesz, że twoja zazdrość jest niedorzeczna. Jednak czujesz, że twojemu partnerowi pochlebia uwaga, jaką skupia na nim jego rozmówczyni. Jest śmiech i chichoty, i może trochę za dużo weselnego szampana.

Nie ulega wątpliwości, że kiedy ktoś zauważa jak jesteś zabawna, seksowna, i inteligentna, to pobudza twoje ego. Jednak, gdy to twój partner jest odbiorcą całej tej „sympatii” i nie otrzymuje jej od ciebie, efekt może być katastrofalny. Rzadko kiedy potrafimy przyznać się sami przed sobą do tego, że jesteśmy zazdrośni. Ufamy naszemu partnerowi, nie dajemy więc sobie prawa do tych złych emocji. Na zewnątrz, bo wewnątrz aż kipi. „Czy on już jest tak mną znudzony, niezadowolony z naszej relacji, że ona wydaje się mu lepszą towarzyszką?”…

Zupełnie inaczej wygląda sprawa, kiedy niewinny flirt kończy się realną zdradą. Twój partner okazał się niewierny, wina jest ewidentna.

Psychologowie dzielą „przebaczenie” pod względem jego pozytywnych i negatywnych aspektów. Pozytywne wybaczanie polega na tym, że potrafisz spojrzeć na swojego partnera bez poczucia złości lub urazy. W negatywnym przebaczeniu szukasz zemsty, a twoje życie uczuciowe jest pełne zawirowań. Innymi słowy, nie wybaczasz wcale. Nie dajesz partnerowi kolejnej szansy.

Powinnaś być w stanie przeboleć „nieszkodliwą” choć irytującą rozmowę przy weselnym stoliku. Możesz całą winą obarczyć ową natrętną znajomą, a nie partnera, który może po prostu starał się być uprzejmy. Będzie to szczególnie łatwe do zrobienia, więc jeśli twój partner przeprasza i sprawia wrażenie, że jest mu naprawdę przykro.

Dużo większym wyzwaniem jest zdolność do „pozytywnego przebaczenia” zdrady. Dobrym rozwiązaniem jest trenowanie uważności – zauważania i akceptowania swoich negatywnych emocji. Tu nie chodzi o NIEGO – chodzi o ciebie, o twoje poczucie emocjonalnego bezpieczeństwa, o „jakiś” komfort.

Podsumowując, gdy twój partner jest „ofiarą” flirtu, nie musisz tłumić swoich uczuć rozdrażnienia lub zazdrości. Jednak nie wyolbrzymiaj problemu. Czy naprawdę jest co przebaczać? W poważniejszych przypadkach, takich jak zdrada, przebaczenie może przyjść samo, jeśli przyjmiesz do wiadomości i zaakceptujesz swoje uczucia. To, czy twój związek przetrwa, będzie zależało od wielu dodatkowych czynników


Źródło: psychologytoday.com

 


Listy do redakcji

Pamiętasz, jak podarowałeś mi ten wielki kilkupiętrowy domek dla lalek? ⛄ Akcja „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”

Redakcja
Redakcja
30 listopada 2016
Sprytne rady i przedświąteczne szaleństwo. 🎅Bierzemy TK Maxx na celownik
Fot. Picjumbo / Victor Hanacek / CC0 Public Domain

Mój najdroższy Święty Mikołaju,

choć zabrzmi to banalnie, wczoraj uświadomiłam sobie, że znamy się już dwadzieścia pięć lat, co w prostym przeliczeniu daje około dwudziestu dwóch spełnionych marzeń. Pamiętasz, jak podarowałeś mi ten wielki kilkupiętrowy domek dla lalek? Czy ja Ci za niego podziękowałam? Chyba tak, bo to był najlepszy domek jaki kiedykolwiek powstał na świecie. Pamiętasz jego wymieniane ścianki i podłogi? Do dziś uważam, że moje poczucie gustu i “kobiece wyczucie stylu” narodziło się właśnie wtedy.

Moja siostra dostała od Ciebie również globus, pamiętasz? Jaki on był piękny! Zaraz, zaraz. Dalej jest piękny. Troszkę już nieczytelny, ale wciąż jest najpraktyczniejszą rzeczą przy losowaniu kolejnych szlaków naszych siostrzanych podróży.

A czy pamiętasz, jak zauroczona “okrągłą mapą” tak bardzo chciałam zabrać swoje lalki na “samą górę”? Na tę białą wyspę, Grenlandię. Rok później podarowałeś mi misia polarnego, przy którym zasypiałam przez kilka kolejnych lat i któremu obiecałam, że w końcu nadejdzie taki dzień, w którym zabiorę go na „samiutką górę”, do domu.

A pamiętasz, drogi Mikołaju, jak chciałyśmy mieć swój własny domek? Taki, który przypominałby ten dla lalek, ale w dużo większych rozmiarach. Do dziś pamiętam, jak wróciłyśmy od dziadków i zobaczyłyśmy w ogrodzie przykrytą puchowym śniegiem drewnianą altankę. Jak ją pięknie urządziłeś! Mnóstwo kolorowych szafeczek, wersalka, tęczowe obrazki i te małe lusterka, w które wpatrywałyśmy się godzinami wypowiadając zaklęcie z bajki o Królewnie Śnieżce.

Dziękuję Ci również za laptopa. Tego pierwszego, kiedy miałam trzynaście lub czternaście lat. Chciałam wtedy mieć swój własny komputer, bo ten domowy był tak strasznie powolny i ciągle zajmowany przez siostrę. Zostawiłeś mi go pod naszą pachnącą choinką. Cała klasa mi go zazdrościła, gdy poszłam z nim do szkoły. Był najlepszy. Wymarzony. I posłużył mi kilka dobrych lat.

A pamiętasz jak w liceum wróciłam z wycieczki szkolnej i napisałam Ci, że nie mam żadnych zdjęć z Poznania, bo w trakcie zwiedzania zepsuł mi się aparat cyfrowy? Gdy pojawiła się pierwsza gwiazdka, podarowałeś mi lustrzankę. A chwilę później zapisałeś na kurs fotografii, abym mogła nauczyć się jak pięknie można uwieczniać chwile.

A gdy zaraz po ukończeniu studiów zapisałam się na kurs baristy, podarowałeś mi ekspres do kawy. Najlepszy i przede wszystkim taki, który robi najlepszą kawę. Na pewno pamiętasz litry mleka, które zmarnowałam przy kolejnych próbach spienienia go w taki sposób, w jaki pokazywano nam na kursie.

Mój najdroższy Mikołaju. Wybacz, że nie wymieniłam wszystkiego. Przecież pod choinką były też moje pierwsze szpilki, piękna kurtka, paletka cieni do powiek wraz z kompletem pędzli. Zawsze schowałeś tam moje marzenie. I zawsze odkładałeś każdy grosz, abyśmy z taką niecierpliwością mogły rozpakowywać te wszystkie prezenty. Bo tak bardzo kochasz uszczęśliwiać innych.

W tym roku marzę o tym, aby w końcu zabrać Cię ze sobą na wycieczkę i pokazać Ci miejsca, których piękna nie można uchwycić na żadnej fotografii. Ale nie martw się, mój Mikołaju. Obiecuję, że nie pojedziemy na Grenlandię. Przecież wiem, że nie lubisz śniegu.

Z miłością, polarnym misiem i kubkiem kawy,

M.


🎄”A co ty byś sobie podarowała w prezencie?” – DOŁĄCZ DO AKCJI 🎄

ZADANIE KONKURSOWE: 

Wyślij do nas list: „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”, w którym napisz, co ty byś sobie podarowała w prezencie i dlaczego. Przekonaj siebie i innych, że ty też zasługujesz na to, co najlepsze, a czasami może i nawet najbardziej szalone.

Listy prosimy wysyłać na adres [email protected] dołączając oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody: 

Nagrodzimy 40 autorów najciekawszych listów.

braster-logo

Braster – Twój najzdrowszy nawyk

Braster to innowacyjne w skali świata certyfikowane urządzenie medyczne, które pozwala na komfortowe i samodzielne badanie piersi w domu. Dzięki specjalnie opracowanej matrycy termograficznej urządzenie rejestruje ewentualne niepokojące zmiany w piersiach. Badanie trwa około 15 minut, jest bezbolesne i bezinwazyjne. Nie musisz martwić się, że zrobisz coś źle, bo Braster to także aplikacja na smartfona, która przeprowadzi Cię przez całe badanie i przypomni o kolejnym. Wykonane przez Ciebie termograficzne obrazy piersi zostaną przeanalizowane przez inteligentne algorytmy, a wyniki będziesz mogła sprawdzić na Twoim indywidualnym koncie w portalu www.braster.eu. Skuteczność Brastera została potwierdzona klinicznie.*

*Badania przeprowadzono na grupie około 2000 kobiet, w tym 1010 kobiet przebadano w ramach badań obserwacyjnych w latach 2013 – 2016

1x 1 urządzenie z abonamentem na 2 lata/ wartość 891zł

_DSC1193

_DSC1219

Czarne

1 x  voucher dla 2 osób na 2 dniowy pobyt w hotelu Czarny Potok Resort&SPA,  ze śniadaniami i obiadokolacjami do wykorzystania do końca czerwca 2017* (o wartości 1.600 zł)

_DSC1904_4_5_HDRDSC_6231_2_3_4_5_HDR

*z wyłączeniem ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, SYLWESTRA I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.
Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

Logo PFP

 

Niezwykłe zestawy filiżanek firmy Ćmielów

1x zestaw dwóch filiżanek Minojska 

minojsa niebieska

Mat prasowe

minojska rozowa
1x zestaw dwóch filiżanek India 

photo_999_3830
1x zestaw dwóch filiżanek Art Deco 

Art Deco filiżanki (1)

PlantWear_logo_New

Zegarki Plantwear, to nowy trend w stylistyce i gwarancja najwyższej jakości, to wyróżniające się na rynku produkty, które są nie tylko funkcjonale, ale również skutecznie przyciągają uwagę. Wszystkie piękne, niepowtarzalne, ręcznie robione w Polsce.

1 x zegarek Urban Wenge 399 zł

Seria Urban – Wenge (3)

1 x zegarek Heritage – Dąb 399 zł

1 x zegarek Raw Double Silver Dąb 429 zł

logaziaja-02

Aby umilić jesienno-zimową pielęgnację włosów firma Ziaja proponuje najnowsze produkty z kuracji olejkowych, które nie tylko skutecznie pielęgnują włosy i skórę głowy, ale także nadają im otulający, elegancki zapach.

Kuracja olejkami arganowym i tsubaki wskazana jest szczególnie dla włosów suchych, zniszczonych oraz po zabiegach fryzjerskich. Szampon, satynowe serum oraz skoncentrowana maska zapewniają aktywną regenerację, odczuwalną gładkość oraz ochronę termiczną włosów podczas suszenia, prostowania czy modelowania.

Kuracja kaszmirowa z dodatkiem olejku amarantusowego przeznaczona jest do włosów cienkich, delikatnych oraz suchych lub normalnych. Preparaty aktywnie nawilżają włosy, zwiększają ich objętość, ułatwiają rozczesywanie oraz zapobiegają elektryzowaniu i puszeniu.

Po każdym myciu lub jako wykończenie fryzury Ziaja szczególnie poleca satynowe serum wygładzające i welwetowe serum nabłyszczające, które występują w postaci olejku do codziennej pielęgnacji, bez spłukiwania.

olejowe kuracje do włosów x780

10 x zestaw kosmetyków marki Ziaja. W skład zestawu nagród wchodzą:

– kaszmirowy szampon wzmacniający 300 ml

– kaszmirową skoncentrowaną maskę wzmacniającą 200 ml

– kaszmirowe welwetowe serum nabłyszczające 50 ml

– arganowy szampon wygładzający 300 ml

– arganowa skoncentrowana maska wygładzająca 200 ml

– arganowe satynowe serum wygładzające 50 ml

włosy argan kaszmir

logo KROSNO GLASS

3 x komplet do likieru – Liqueur

komplet-do-likieru

2 x komplet kieliszków do martini Elegance (komplet 6 szt.)

kieliszek-do-martini-elegance

2 x komplet kieliszków do wina białego Elegance

kieliszek-do-wina-elegance

2 x zestaw kieliszków do szampana Elegance

kieliszek-do-szampana-elegance

1 x zestaw: Świąteczne otulenie z Naturativ

Naturativ-Świąteczne_otulenie

W zestawie:

Otulające masło do ciała, 250ml –  to bogata pielęgnacja dzięki kompozycji naturalnych maseł i olejów roślinnych oraz urzekający aromat naturalnej wanilii i karmelu z nutką cytryny. Masło posiada apetyczną konsystencję lekkiego, tortowego kremu. Znakomicie się wchłania, a efekt nawilżenia i odżywienia skóry odczuwalny jest już po pierwszym użyciu.

Aromatyczna , naturalna Świeca Cynamon-Goździk-Pomarańcza, 200ml – uwalnia niezwykle ciepły aromat – słodki, lekko pikantny i zmysłowy. Kompozycja zapachowa olejków eterycznych: cynamon-goździk-pomarańcza zmniejsza napięcia nerwowe i łagodzi stres, sprzyja odprężeniu i relaksowi. Świeca składa się w 100% z ekologicznego wosku sojowego i naturalnych olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek ze świąteczną zawieszką!

1 x Zestaw: Święta pachnące cytrusami z Naturativ

Naturativ-Święta_pachnące_cytrusami

W zestawie:

Stymulujący scrub cukrowy HOME SPA, 500ml – dokładnie złuszcza skórę, przywracając jej blask i świeżość. Zawarty w peelingu olej słonecznikowy nawilża i odżywia. Olejki rozmarynowy, grejpfrutowy  i cytrynowy poprawiają ukrwienie oraz odżywiają skórę, a olejek mandarynkowy pielęgnuje, tonizuje i uelastycznia. Śródziemnomorski aromat  Peelingu HOME SPA stymuluje zmysły i koi nerwy.

Bogaty Balsam do dłoni HOME SPA, 100 ml –  odżywia, nawilża, koi i naprawia skórę. Zawiera kombinację substancji o właściwościach naprawczych i zwalczających wolne rodniki oraz  kompozycję olei i maseł roślinnych, skutecznie odbudowujących warstwę lipidową skóry.  W naturalnym balsamie do rąk HOME SPA znajdują się substancje ochronne, które zabezpieczają skórę dłoni na długie godziny. Balsam idealnie się wchłania. Pachnie ziołowo i cytrusowo. Aromat jest mieszaniną olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek!

logo_anna

Annabelle Minerals

to połączenie makijażu i pielęgnacji. Anna Szczerba, założycielka marki, postawiła sobie za cel stworzenie kosmetyków, które spełnią oczekiwania kobiet o skórach wrażliwych, alergicznych, problematycznych oraz po zabiegach kosmetycznych. Tak powstały naturalne produkty do makijażu, których skład opiera się o cztery mineralne składniki: rozświetlającą mikę, matujący tlenek cynku, kryjący i chroniący przed słońcem dwutlenek tytanu oraz nadające kolor tlenki żelaza.

3x zestaw, na który składają się:

Dwa cienie mineralne Vanilla & Chocolate

Podkład kryjący w odcieniu Golden Fair

Mineralny puder rozświetlający

Korektor mineralny Medium

pędzel do podkładu kabuki

pędzelek do nakładania cieni

oraz gąbeczka Softie w rozmiarze L

Annabelle Minerals_cien kolor_chocolate

Annabelle Minerals_cien kolor_vanilla

 Annabelle Minerals_Pedzel do podkladu 1DD-IMG_1456

USMIECH ZDROWIA _ LOGO _ PNG

1 x Voucher na zabieg czyszczenia zębów: scaling, piaskowanie oraz fluoryzacja. Termin wykorzystania vouchera: do 31.03.2017 / Wartość 250 pln

Piękny, szeroki i olśniewający uśmiech to nasza wizytówka. Białe i zdrowe zęby dodają nam pewności siebie i sprawiają, że częściej się uśmiechamy. To dzięki ładnemu i zdrowemu uśmiechowi przyciągamy do siebie ludzi i sprawiamy wrażenie bardziej otwartych, wesołych i pewnych siebie. Jak więc olśniewać uśmiechem nie tylko przy wigilijnym stole czy podczas zabawy sylwestrowej, ale również na co dzień? Wystarczy sprawić sobie prezent w postaci jednego z profilaktycznych czy też estetycznych zabiegów stomatologicznych. A dokładniej, sprawiać sobie takie prezenty systematycznie, bo tylko regularność w dbaniu o higienę jamy ustnej daje pożądane efekty.

Efekt białych i ładnych zębów – oczywiście, jeżeli nasze zęby są zdrowe – jest możliwy do osiągnięcia zarówno dzięki systematycznym profilaktycznym zabiegom stomatologicznym, takim jak skaling, czyli profesjonalne usuwanie osadu i kamienia nazębnego (przy użyciu lasera diodowego), piaskowanie (kolejny etap zabiegu higienizacyjnego, polegający na usunięciu wszystkich osadów i przebarwień np. z kawy, czy papierosów znajdujących się na zębach) i fluoryzacja (zapobiega próchnicy), jak również dzięki wybielaniu zębów laserem diodowym.

Zabieg wybielania zębów laserem diodowym – który jest kolejnym etapem dbałości o nasz piękny uśmiech po dokładnym oczyszczeniu zębów z płytki nazębnej i kamienia oraz uzupełnieniu wszystkich ubytków – polega na nałożeniu specjalistycznego żelu na powierzchnię zęba, a następnie aktywowanie go za pomocą światła lasera. To zabieg bardzo bezpieczny, ponieważ laser diodowy jest najlepiej przebadanym typem lasera.

GOMA8012

logo

1x komplet 5 garnków i patelni ze stali nierdzewnej z pokrywkami ODELO GREBLON

komplet-5-garnkow-i-patelnia-ze-stali-nierdzewnej-z-pokrywkami-odelo-greblon-i-12-el-_7

1x kawiarka elektryczna ciśnieniowa GAT GAIA

kawiarka-elektryczna-cisnieniowa-gat-gaia---kafetiera-na-64-filizanki-espresso_1

1x zestaw do grzanego wina

zestaw-do-grzanego-wina-krystynka-atena-ii-6-el-

semilac logo jpg

2 x zestaw świąteczny + zestaw startowy od Semilac (o wartości 314 złotych)

Szukasz idealnego prezentu dla bliskiej osoby, ale i dla siebie samej?  Wybierz jeden z zestawów Semilac i podziel się lakierami z przyjaciółką, siostrą czy mamą lub wykonajcie sobie wzajemnie manicure korzystając  z zestawu startowego Semilac.

Zestaw świąteczny Semilac:

W eleganckim pudełku znajdziecie dwa zupełnie nowe lakiery hybrydowe: Semilac 160 I’m not sure i Semilac 161 Something Nice. To kolory idealne dla wszystkich niezdecydowanych kobiet. Dodatkowo, ich biżuteryjny charakter sprawi, że manicure będzie uniwersalny i doskonale dopasowany do niemal każdej stylizacji.

W skład zestawu świątecznego wchodzi:

 • lakier hybrydowy Semilac 160 I’m not
 • lakier hybrydowy Semilac 161 Something Nice
 • lakier klasyczny Semilac 025 Glitter Red

opakowanie świateczne 025

Zestaw startowy Semilac:

W komplecie znajdziecie wszystko co potrzebne by wykonać perfekcyjny manicure. To doskonały sposób na wspólne spędzenie popołudnia czy wieczoru z siostrą lub przyjaciółką. Razem możecie stworzyć niezapomniane stylizacje i bawić się kolorami. Semilac ma ich w ofercie blisko 200.

W skład zestawu startowego wchodzi:

 • lampa Semilac LED 6W,
 • Semilac BASE
 • Semilac TOP
 • Lakier hybrydowy Semilac 026 My Love
 • odtłuszczacz Nail Cleaner Pure
 • Semilac Acetone
 • folie do usuwania lakieru hybrydowego
 • waciki bezpyłowe
 • Semilac Striper
 • blok polerski
 • pilniki do paznokci
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wendre_logo

1 x piękny i komfortowy zestaw pościeli Blommenslyst, składający się z:

1 x kołdra Blommenslyst w rozmiarze 155×200

2 x poduszka Blommenslyst 50×60.

koldra_blommenslyst_koperta poduszka_blommenslyst_zestaw

Poduszki i kołdry z linii Blommenslyst to wyrób medyczny, przeciwdziałają osadzaniu się roztoczy, a wysoka jakość wykonania została potwierdzona przez niemiecki Instytut Badawczy Hohenstein. Poszycie kołder i poduszek wykonano z przyjemnej w dotyku mikrofibry. Puszyste wypełnienie to włókna HCS, które wzbogacone silikonem utrzymują odpowiednią sprężystość kołdry i nie zbijają się podczas użytkowania. Nowoczesna technologia sprawia, że produkty Blommenslyst są przyjazne alergikom i można je prać w pralkach automatycznych.

Wendre_6483

logo_biale

1 x voucher o wartości 100 zł  na zakupy w Recman

DSC_7132 DSC_6013

logo polmed

3 x pakiet badań laboratoryjnych dla kobiet (o wartości 150 zł każdy).

W związku z okresem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, POLMED S.A. przygotował specjalną ofertę świąteczną, dostosowaną do wieku pacjenta. W zakres pakietu wchodzą konsultacje lekarskie, badania diagnostyczne, badania laboratoryjne.

Świąteczny Pakiet badań to wspaniały pomysł na prezent świąteczny dla rodziny. Dbajmy o zdrowie nasze i naszych bliskich. POLMED oferuje możliwość dostarczenia Karty upominkowej z wybranym wariantem pakietu medycznego na wybrany przez Ciebie adres na terenie całego kraju. W celu skorzystania z usługi należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Karta upominkowa  jest ważna 6 miesięcy od daty zakupu.

Co wchodzi w skład pakietu badań?

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Badania Laboratoryjne:
morfologia
OB
badanie ogólne moczu
glukoza
lipidogram
próby wątrobowe – ALT i GGTP
żelazo
TSH
elektrolity – sód i potas
kreatynina
kwas moczowy
CRP

Badania diagnostyczne:
EKG spoczynkowe
pomiar ciśnienia

Konsultacja lekarska – omówienie wyników

logo Ente Cafe

Do ośmiu najciekawszych listów, których autorki pochodzić będą z Warszawy dorzucimy coś słodkiego.  EnteCafe.pl to nowoczesna i profesjonalna pracownia cukiernicza, w której powstają ręcznie robione wypieki wypełnione po brzegi zaskakującym smakiem, którego nie można zapomnieć…Codziennie można u nas zamówić wybrane ciasto, a my dowozimy je pod wybrany adres na terenie Warszawy. Pieczemy chrupkie z zewnątrz i miękkie w środku bezy, kremowe i puszyste serniki, torty, tarty na słodko i słono oraz pyszne babeczki…Eat Me!

1x Tort bezowy z gruszką (6-8 porcji)
Pyszny tort bezowy z prażonymi orzechami laskowymi. Słodka i wykwintna, z sosem gruszkowo-czekoladowym. Po kawałku świat staje się lepszy:)

tort-bezowy-z-gruszka-4

1x Tort bezowy z mango (6-8 porcji)
Lekki tort bezowy z kremem mango. Krem na bazie bitej śmietany, nie za słodki i delikatny. Na wierzchu sos czekoladowy i kawałki mango. Pyszny tort przywołujący na myśl lato.

tort-bezowy-z-mango-4

1x Czekoladowy tort bezowy z kremem z owoców leśnych (6-8 porcji)
Idealne połączenie owoców i czekolady. Dwie czekoladowe słodkie bezy i lekko kwaskowy krem na bazie mascarpone. A do tego na wierzchu sos z belgijskiej czekolady. Czego chcieć więcej?

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-z-owocow-lesnych-4

1x Tort bezowy z rabarbarem (6-8 porcji)
Trzypiętrowy tort bezowy z różowym, mocno rabarbarowym kremem. Wykończony niesłodzonym sosem malinowym. Okazały, idealny na wielkie okazje.

tort-bezowy-z-rabarbarem-4

1x  Tort bezowy Nikaletta (6-8 porcji)
Cudowny, lekko kwaskowy tort bezowy. Limonkowe bezy, dwa kremy – oba na bazie marakui – a do tego płatki białej i limonkowej czekolady. Oryginalny, wyrafinowany, na specjalne okazje.

tort-bezowy-nikaletta-4

1x Tort bezowy z musem czekoladowym i wiśniami (6-8 porcji)
Klasyczny tort bezowy z mocno czekoladowym musem. Dzięki dodatkowi wiśni nie za słodki. Dla tych, którzy lubią klasyczne połączenia smaków i czekoladę.

tort-bezowy-z-musem-czekoladowym-i-wisniami-4

1x  Czekoladowy tort bezowy z kremem kawowym (6-8 porcji)
Pyszny, czekoladowy tort bezowy. Z kawałkami czekolady w bezie, kremem kawowym i kardamonem. Wykończony gorzkim kakao i skórką pomarańczową. Nie za słodki, elegancki, idealny do kawy.

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-kawowym-4

1x Kawowy tort bezowy z kremem toffi
Cudowny tort bezowy z aksamitnym kremem toffi i śliwkami w rumie. Chrupka z zewnątrz i miękka w środku kawowa beza z delikatnym kremem i sosem czekoladowo-rumowym. Ten tort robi wrażenie! Efekt uboczny: pomruk zadowolenia w czasie jedzenia.

kawowy-tort-bezowy-z-kremem-toffi-4

WAJNERT-logo

PLAY – zawsze pod ręką

Komplet praktycznych stolików projektu WAJNERT MEBLE o dwóch średnicach blatów będzie stanowił zgrany zespół w każdym domu. Trójnożni, funkcjonalni pomocnicy świetnie odnajdą się w nowoczesnym salonie i stylowej sypialni. Stoliki na zdjęciu posiadają olchowe nóżki oraz blaty w kolorze drogowej szarości i sygnalizacyjnej bieli.

PLAY-stoliki

Czas trwania akcji: 15.11.2016 – 12.12.2016. Wyniki akcji zostaną ogłoszone do dnia 20.12.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

Wciąż w Ciebie wierzę, to napiszę po prostu TAK, choć tak mi ostatnio tej magii świąt brak. Akcja List do Mikołaja

Akcja #BeMumSelf

Chciałabym umieć dać sobie pełną wolność… Akcja #BeMumSelf

Akcja #Niewysłany List

Zawsze byłam ta brzydka, ta głupsza, niewystarczająco dobra. Mamo. Akcja #Niewysłany List