Go to content

„Przepłakałaś przeze mnie niejedną noc. Ja zresztą przez Ciebie też”. Akcja „List do mamy”

Fot. iStock / fotomontaż

Kochana Mamo!

Każdego dnia o Tobie myślę i marzę, że zmieniam to Twoje smutne i trudne życie w spokojne i pełne uśmiechu. Wiem, że nie wszystko układa się tak, jak sobie wymarzyłaś będąc dzieckiem, a potem młodą matką z dwoma córkami. Sporo mamy sobie i życiu do wybaczenia, za to jak plącze losy naszej rodziny.

Mamo, chcę, żebyś wiedziała, że jesteś mi bliska i bardzo bym chciała mieć cię przy sobie i wyjaśnić wiele spraw z przeszłości do dziś niewyjaśnionych. Wiele możesz mieć mi za złe. Wiele ja mogę mieć Tobie. Przepłakałaś przeze mnie niejedną noc. Ja zresztą przez Ciebie też. W końcu nikt tak nie rani, jak najbliższe nam osoby, prawda?

Mamo, chcę, żebyś wiedziała, że jestem Ci wdzięczna, że nigdy nie mówiłaś, że mogę nie dać sobie rady. Dzięki temu, jestem dziś tą, którą jestem i osiągnęłam aż tyle. Bo w moim poczuciu osiągnęłam więcej niż ktokolwiek kiedykolwiek po mnie się spodziewał i ode mnie oczekiwał. Mam wspaniałą córkę, Twoją wnuczkę i bardzo bym chciała byś była obecna w jej życiu, i razem ze mną cieszyła się jej kolejnymi ząbkami, pierwszymi słowami, krokami i upadkami.

Mamo, chcę też Cię przytulić bardzo mocno, byś uwierzyła, że życie ma sens i może być dla Was jeszcze dobre i łaskawe, i trzeba przeczekać ten trudniejszy dla Was czas, on i tak minie, a wkrótce znowu będzie słońce… Czas biegnie szybko, zdecydowanie, dużo już go straciłyśmy.

Postaraj się zapomnieć o tym, co złe i patrzeć w przyszłość, z nadzieją, że przyniesienie ona spokój, ukojenie i spełnienie marzeń. Jesteś mi potrzebna, Mamo.

Twoja córka Kinga

linia 2px

Weź udział w naszej akcji!

Napisz list do swojej mamy, my wyślemy go do niej z upominkiem. Nasza nowa akcja na Dzień Matki

Fot. iStock

Fot. iStock

Specjalnie dla naszych czytelniczek przygotowałyśmy akcję „List do Mamy”. Napisz list do swojej mamy i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, prośba o zrozumienie, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło. Wszystko, co tylko chcesz i czujesz. Miłość matki i córki bywa trudna, pełna wzniesień i upadków, ale zawsze zajmuje ogromny kawałek serca, fragment nas samych, naszego życia. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.

Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy w wyjątkowy sposób – wydrukujemy i razem z drobnym upominkiem, prześlemy twojej mamie!

Czas trwania akcji: 17.05 – 23.05.2016 roku.

Przejdź do wpisu konkursowego

Przeczytaj wszystkie listy biorące udział w akcji