Listy do redakcji

Po cudownym seksie, rozpętałeś piekło, za które dziś Ci dziękuję. Akcja #Niewysłany List

Listy do redakcji
Listy do redakcji
29 lutego 2020
Akcja #Niewysłany List
 

Mój kochany Michasiu!
Jeszcze nie tak dawno byłeś dla mnie spełnieniem marzeń. Nigdy nie zapomnę dnia, w którym Cię poznałam. Pracowałam jako barmanka w jednym z klubów, był szary, zimny wieczór. Zamieniliśmy kilka słów, nic konkretnego. Na koniec Twojej wizyty rzuciłeś zdanie które mnie jako kobietę zaintrygowało: Ja po Ciebie tutaj wrócę!

Myślałam wtedy takie sobie: gadanie, podpitego faceta. Następnego wieczoru ku mojemu zdziwieniu ujrzałam Ciebie. Byłeś szarmancki, empatyczny, uwodzicielski.. po jakimś czasie wylądowałeś u mnie w domu.

Czas i nikt inny się nie liczył tylko – My. Nie kończące się rozmowy do późna. Nic nie wskazywało na to że wyleczysz mnie z miłości na długi, długi czas. A zaczęło się nagle, w dzień kobiet dostałam SMS od Twojej żony z pogróżkami w moją stronę. To był dla mnie 1 cios. Zmanipulowałeś mnie mówiąc że jesteście w separacji, nie zostawiłeś na swojej żonie suchej nitki.

Z tygodnia na tydzień Twoje kłamstwa zaczynały przybierać na sile, wiem to teraz już po wszystkim. Później pod pretekstem złych ocen Twojej córki wróciłeś na parę dni do domu. Przyznałeś mi się do zdrady. To ona mnie zaciągnęła mnie do łóżka… ja nie chciałem, zrobiła to bez mojej zgody.

Uwierzyłam w kolejną manipulację z Twojej strony.

„Zamknąłeś mnie w domu”, przekonując mnie że Ty będziesz utrzymywał cały mój dom i dzieci.. bo potrzebujesz kobiety która będzie się Tobą opiekowała.

Przyszedł maj, a wraz z nim ukazał mi się Twój nałóg – alkohol. Nigdy ale przenigdy nie wyczułam od Ciebie ani zalążka zapachu wódki. Co prawda widziałam Twoje dziwne zachowanie, mgliste oczy, szybko postępująca obojętność z Twojej strony.. coraz większa ciszę między nami, aż któregoś wieczoru zwyzywałeś mnie pod wpływem alkoholu.

Nigdy nie zapomnę tego emocjonalnego policzku.. oraz Twoich przeprosin, nigdy nie powtórzy się ta sytuacja.. Tak mi mówiłeś. Wraz z upływającym czasem zaczęłam zauważać Twoje zachowanie pod wpływem alkoholu. Z dnia na dzień, tak wyglądało moje życie. Od awantury do następnego razu. Wyzwiska przybierały na sile a ja coraz to bardziej zamykałam się na świat w swoim smutku. Zatraciłam się między awanturami, tymi bombami szczęścia.. Poznaliśmy się gdy byłam w ciężkim momencie swojego życia.

Depresja.. zdiagnozowana u psychiatry. Nie miałam siły walczyć z Tobą i moją chorobą jednocześnie. Mijały miesiące, koniec roku, święta które były jedynymi w moim życiu bez atmosfery. Nie bez powodu, Twoje wyprowadzki co drugi, trzeci dzień pozbawiły mnie iluzji o szczęśliwych świętach. Awantury o coraz to bzdurniejsze pierdoły, niby próbowaliśmy zawrócić z tej drogi ku końcowi. Zaczęliśmy bywać na randkach w kinie.. szkoda że tylko ja byłam na tych raptem 3 randkach, Ty jak zwykle spałeś.. podobnie jak ostatni czas w domu.. Rocznica wypadała nam na trzeciego stycznia.

Chciałam dobrze, wiedziałam już ze koniec jest blisko, nie spodziewałam się że już teraz. Po cudownym seksie, rozpętałeś piekło, za które dziś Ci dziękuje.

Zabiłeś w moim sercu uczucie do Ciebie.. „pierdolona kur.. doisz mnie na pieniądze, nigdy mnie nie kochałeś ( razem z Tobą oglądałam pierścionki zaręczynowe! ), jak się okazało urabiałeś mnie pierścionkiem by wyru**ać „tunel”.  Po kilku godzinach, wysłuchiwania tego typu rzeczy.. wpadłam w histerię, płacz prosiłam byś przestał.

Zacząłeś udawać jak to – ja Cię bije, krzyczeć, rzucać o ścianę, przewracać udając że mdlejesz. Chwilę to trwało, podchodzisz do mnie a ja Cię odpycham, jak mogłam Cię niańczyć w tej chwili? – pomyślałam.

Po tej reakcji Cynicznie rzuciłeś zdanie „ CIESZĘ SIĘ ŻE PŁACZESZ „ a Twoje oczy były pełne pogardy, gdy zadzwoniłam na 112.

W popłochu pozbierałeś ładowarki do telefonu, zegarka… do reklamówki, nim wyszedłeś podniosłeś na mnie rękę, na tyle mocno że straciłam równowagę w nogach.

Tym zabiłeś we mnie uczucia.. do Ciebie. Dziś Ci za to dziękuje. Po roku wiem już że bycie samą a samotną w związku to dwie różne sprawy.

Umierałam przy Tobie jako kobieta, bardzo powoli..odszedłeś z hukiem trzasnęły drzwi.

Nie czułam już smutku, żalu, bólu TYLKO pustkę.. nic więcej, nic mniej. Dasz wiarę? W moich oczach i sercu jesteś tchórzem, wielobarwnym kłamca, kanalią. Z mojej strony dostałeś bezgraniczne zaufanie, udało Ci się mnie zmanipulować i mówić to co chcę usłyszeć.

Nie zasługujesz na zaufanie od żadnej kobiety.. ale życzę Ci byś był szczęśliwy. Tak jak ja teraz jestem, zdałam lekcje, którą mi przyniosłeś. Wiem już na co mogę pozwolić w relacji damsko męskiej a co do niczego nie prowadzi. Zmieniłeś mnie, w tę kobietę którą od dawna miałam się stać.

Dziękuje Twoja Madzia.

O akcji „Niewysłany list”

Każdy ma swój niewysłany list. Czasem zapisany tylko w sercu. Czekający w szufladzie niezałatwionych spraw. Na wysłanie niektórych jest już za późno, na inne brak odwagi, brak aktualnego adresu…  A może wszystko byłoby inne, gdyby się tylko od nich uwolnić?

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wyślijcie wreszcie swoje listy i poczujcie ulgę. Wybrane listy opublikujemy, a kilka z nich nagrodzimy.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Niewysłany list” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw nagród, składający się z:

  • 2 części zbiory opowiadań Opowiem ci o zbrodni

  • ekologiczna torba na zakupy

  • zawieszka na torebkę z grafiką Porysunki

www.lifetimetv.pl

LifetimePolska

lifetimepolska5 x zestaw nagród, składający się z:

1 x zestaw nagród, składający się z:

www.floradix.pl

www.naszazielarnia.pl

Floradixpolska

naszazielarnia


 

5 x komplet bielizny Alles (biustonosz i majtki, do wyboru na stronie www.alles.pl – w dostępnych rozmiarach i modelach))

Rozważna czy romantyczna? Spokojna czy energiczna? Niezależnie od tego, jaka jesteś, zakochaj się w bieliźnie Alles! Weź udział w walentynkowym konkursie Oh!Me i wygraj dowolny komplet niezwykle kobiecej bielizny, która doskonale podkreśli twój styl i temperament!

www.alles.pl

BieliznaAlles

alles.bielizna


1 x  EMILIA KIPPER – Bransoletka z serduszkiem

1 x EMILIA KIPPER – Sztywna bransoletka z turkusową emalią

1 x MIŁOŚĆ TO OGIEŃ – Łańcuszek z sercem

1 x ANNE HULTQUIST – Krótki pozłacany wisiorek z napisem

1 x MYA BAY – Sztywna bransoletka z napisem

 

www.kateandkate.pl

kateandkate.bizuteria

kate_and_kate

Wszystkie „Niewysłane listy” możecie przeczytać tutaj.

Akcja trwa 03.02.2020 od 29.02.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 15.03.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Listy do redakcji

Wspomnienia są dobrem i naszym wsparciem. Akcja #Niewysłany List

Listy do redakcji
Listy do redakcji
29 lutego 2020
Akcja #Niewysłany List
 

Jestem rozbitkiem. Rozbitkiem życiowym, który trwał w przekonaniu ze miłość jest sterem, okrętem niezatapialnym.

Na oceanie życia płyniemy dając  z siebie wszystko tym, z którymi jesteśmy sercem. Ocean zmienia bieg i błądząc wśród fal nagle okazuje się ze te życie ma przetrwać sztorm.

Na pokładzie dwie osoby. Każda walczy. I nagle po prostu cisza – pojawia się biały żagiel, do którego gna jedna z nich. Oszalałe bez wytchnienia. Musi się upewnić ze żagiel ma załogę. Wraca. Stwierdza kontynuujmy rejs – tak jest wspaniałe.

A biały żagiel płynie w oddali.

On/ona, co jakiś czas dopływa na tamten pokład. Na chwile. Ta chwila daje ukojenie.

Komu? Tobie czy mnie?

Ja tak nie umiem. Nie chce. Zdobywam ster i odpływam podczas wizyty na białym żaglu. Płyńcie bądźcie sobą a ja w samotności  pożegluje ku cierpieniu we wspomnieniach mając dobro. Nasze? Tak było nasze. Jednak odwaga i bezradność w otwarciu przed sobą zagarnęły fale oceanów, które wzburzone wprowadziły nieład.

Teraz ocean jest spokojny. Czasem pokazuje burze, ale każda da się ujarzmić po to jestem. Dam radę. Spotykam samotna jednostkę. Wtula się we mnie jak w puch i ocalenie. Ja – ja od tylu lat nie widziałam człowieka. Zwykłego. Prawdziwego. Odbieram go z wody. Ratuje. Całuje. Pielęgnuje. On ożywa i jest całkowicie oddany.

Jego oczy są lustrem dobroci.

Płyniemy razem tworząc jedność. Widzimy brzeg. Cudowny port ukojenia i spokoju. Tam czeka nas sztorm uczuć i zapomnienia. Zapomnienia o tych dniach o tych przeżyciach o nas.

Rzeczywistość wraca. On/ ona idzie do kogoś innego. Do swojej przystani życiowej. A ja? Ja mogę tylko pielęgnować piękne wspomnienia i wierzyć ze warto było podjąć z wody te osobę, bo ktoś na nią czekał. A ja będę odbijać od tego portu, aby nigdy więcej go nie zobaczyć.

Wspomnienia są dobrem i naszym wsparciem.

O akcji „Niewysłany list”

Każdy ma swój niewysłany list. Czasem zapisany tylko w sercu. Czekający w szufladzie niezałatwionych spraw. Na wysłanie niektórych jest już za późno, na inne brak odwagi, brak aktualnego adresu…  A może wszystko byłoby inne, gdyby się tylko od nich uwolnić?

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wyślijcie wreszcie swoje listy i poczujcie ulgę. Wybrane listy opublikujemy, a kilka z nich nagrodzimy.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Niewysłany list” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw nagród, składający się z:

  • 2 części zbiory opowiadań Opowiem ci o zbrodni

  • ekologiczna torba na zakupy

  • zawieszka na torebkę z grafiką Porysunki

www.lifetimetv.pl

LifetimePolska

lifetimepolska5 x zestaw nagród, składający się z:

1 x zestaw nagród, składający się z:

www.floradix.pl

www.naszazielarnia.pl

Floradixpolska

naszazielarnia


 

5 x komplet bielizny Alles (biustonosz i majtki, do wyboru na stronie www.alles.pl – w dostępnych rozmiarach i modelach))

Rozważna czy romantyczna? Spokojna czy energiczna? Niezależnie od tego, jaka jesteś, zakochaj się w bieliźnie Alles! Weź udział w walentynkowym konkursie Oh!Me i wygraj dowolny komplet niezwykle kobiecej bielizny, która doskonale podkreśli twój styl i temperament!

www.alles.pl

BieliznaAlles

alles.bielizna


1 x  EMILIA KIPPER – Bransoletka z serduszkiem

1 x EMILIA KIPPER – Sztywna bransoletka z turkusową emalią

1 x MIŁOŚĆ TO OGIEŃ – Łańcuszek z sercem

1 x ANNE HULTQUIST – Krótki pozłacany wisiorek z napisem

1 x MYA BAY – Sztywna bransoletka z napisem

 

www.kateandkate.pl

kateandkate.bizuteria

kate_and_kate

Wszystkie „Niewysłane listy” możecie przeczytać tutaj.

Akcja trwa 03.02.2020 od 29.02.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 15.03.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Listy do redakcji

W głowie dźwięczą słowa:”proszę córeczko, zastanów  się – można jeszcze wszystko odwołać, jeszcze nie jest za późno…”. Akcja #Niewysłany List

Listy do redakcji
Listy do redakcji
29 lutego 2020
Akcja #Niewysłany List

Mamo…
Dlaczego Ty zawsze musisz mieć racje?!!

Zawsze wszystko wiesz, przewidujesz?! To jest okropne, wiesz!! Chciałam chociaż raz zrobić po swojemu – udowodnić Ci, że tym razem się pomyliłaś. Chciałam chociaż raz z uśmiechem triumfu rzucić Ci w twarz, że tym razem to ja wygrałam.

Jednak kolejny raz stawiając na swoim, jak małe, uparte dziecko-poniosłam porażkę.

W głowie  dźwięczą słowa:”proszę córeczko, zastanów  się – można jeszcze wszystko odwołać, jeszcze nie jest za późno…”
Nie mamo. Biała sukienka wisi w szafie, goście zaproszeni, sala ubrana. Małe miasteczko wie, że będzie zabawa. Sąsiedzi zasypują Cię pytaniami a Ty, z uśmiechem na twarzy i raną w sercu potwierdzasz-tak, córka wychodzi za mąż…

Po mojej twarzy płyną łzy – za późno już, żeby cofnąć decyzję. Mamo, może po ślubie będzie inaczej? Może będzie podnosił rękę nie po to, żeby uderzyć, ale żeby przytulic?

Nie odwołam ślubu – nie zrobię Wam tego. To małe  miasteczko, ludzie nie daliby Wam spokoju. Wiem, że dzielnie, łykając potem łzy odpierałabyś ich ataki. Będzie, co ma być… Wybacz mi, Kocham Cię Mamo…

Twoja córka
B.

O akcji „Niewysłany list”

Każdy ma swój niewysłany list. Czasem zapisany tylko w sercu. Czekający w szufladzie niezałatwionych spraw. Na wysłanie niektórych jest już za późno, na inne brak odwagi, brak aktualnego adresu…  A może wszystko byłoby inne, gdyby się tylko od nich uwolnić?

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wyślijcie wreszcie swoje listy i poczujcie ulgę. Wybrane listy opublikujemy, a kilka z nich nagrodzimy.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Niewysłany list” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw nagród, składający się z:

  • 2 części zbiory opowiadań Opowiem ci o zbrodni

  • ekologiczna torba na zakupy

  • zawieszka na torebkę z grafiką Porysunki

www.lifetimetv.pl

LifetimePolska

lifetimepolska5 x zestaw nagród, składający się z:

1 x zestaw nagród, składający się z:

www.floradix.pl

www.naszazielarnia.pl

Floradixpolska

naszazielarnia


 

5 x komplet bielizny Alles (biustonosz i majtki, do wyboru na stronie www.alles.pl – w dostępnych rozmiarach i modelach))

Rozważna czy romantyczna? Spokojna czy energiczna? Niezależnie od tego, jaka jesteś, zakochaj się w bieliźnie Alles! Weź udział w walentynkowym konkursie Oh!Me i wygraj dowolny komplet niezwykle kobiecej bielizny, która doskonale podkreśli twój styl i temperament!

www.alles.pl

BieliznaAlles

alles.bielizna


1 x  EMILIA KIPPER – Bransoletka z serduszkiem

1 x EMILIA KIPPER – Sztywna bransoletka z turkusową emalią

1 x MIŁOŚĆ TO OGIEŃ – Łańcuszek z sercem

1 x ANNE HULTQUIST – Krótki pozłacany wisiorek z napisem

1 x MYA BAY – Sztywna bransoletka z napisem

 

www.kateandkate.pl

kateandkate.bizuteria

kate_and_kate

Wszystkie „Niewysłane listy” możecie przeczytać tutaj.

Akcja trwa 03.02.2020 od 29.02.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 15.03.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

„Powiedział, że nie wytrzymam bez niego nawet jednego dnia… Ale wie pan co? Ja wytrzymałam ten jeden cholerny dzień… Akcja „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię”

„Jeśli kiedyś uznasz, że moja obecność, będzie Ci bardziej potrzebna, niż moja nieobecność – będę czekać”. Akcja #matko i córko

„Życie z Waszym autyzmem jest ciężkie”. Akcja „List do dziecka”