Lifestyle

„Ktoś kiedyś powiedział – noc to pora kochanków”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
26 lutego 2018
 

To nasza noc

Noc. A może już świt…? Wszystko jedno, mój kochany. Ale to dziś dostrzegam, że właśnie nocą na piedestale stoi dusza. Ktoś kiedyś powiedział – noc to pora kochanków. Stać nas na więcej, możemy więcej, pragniemy, czujemy, kochamy, chcemy być blisko… chcę być blisko Ciebie. Siedzę w dyżurce i myślę. Wszystkie dzieci śpią, moja ulubiona pani doktor również. Tylko ja czuwam. Rozmyślam. Myśli to zalążki słów. Czy kiedyś odważę się powiedzieć Ci to wszystko?

Kilka dni temu próbowałam stworzyć Twój obraz. Słowa ubrać w sens. Coraz trudniej jest mi pisać z głębi duszy. Czytałeś już kilka moich tekstów. Powiedziałeś, że przy kilku miałeś łzy w oczach. To był dla mnie ogromny komplement – poruszyć uczucia tak silnego i dorosłego mężczyzny jak Ty. Kiedyś pokażę Ci moje wiersze napisane w wieku nastoletnim. Od tego czasu niewiele się zmieniło w sferze moich emocji, może tylko jestem stabilniejsza, mniej rozchwiana. Jedyną osobą która czytała te wiersze jest mój były mąż, który ich nie zrozumiał. Może właśnie dlatego jest były. Nasze dusze nie zawarły porozumienia.

Słowa przestaną mieć znaczenie, gdy to już się stanie. Nic nie będzie miało znaczenia. Zniknie cały świat – a jednocześnie wszystko pozostanie na tym samym miejscu.
Obudzimy się rano. Wstanę zwabiona zapachem kawy. Albo… wyobrażeniem o jej zapachu? Ciebie może przy mnie nie być. Bo żyjemy blisko siebie, najbliżej jak się da – w końcu mamy jedną duszę. Ale nadal pozostajemy odrębnymi jednostkami. Wiem, że nie chcesz stracić swojej niezależności. Ja też tego nie chcę.

Gdzie wtedy będziesz? Na szczycie góry? Na pustyni? W kawiarni w jakimś egzotycznym kraju? Koło południa wyślesz mi swoje zdjęcie i opis miejsca,  w którym aktualnie przebywasz. Ja odeślę swoje zdjęcie z którymś z moich małych pacjentów. Przecież wrócisz ze swojej wyprawy. Będę czekać na Ciebie przed domem  – tak jak czekałam na Ciebie w Twoich wyobrażeniach, o których raz mi powiedziałeś. Raz. Tylko tyle wystarczyło abym ja też zachowała to wyobrażenie. Tak właśnie będzie. Oboje to wiemy.

Jesteś dla mnie wszystkim. Wszystko jest całym światem. Cały świat to Ty, więc jesteś wszędzie, oddycham Tobą i w Tobie zasypiam. Do Ciebie się modlę i Ciebie uwielbiam.  Jestem Tobą – Ty jesteś we mnie. Wszystko jest idealnie.

Chcę spać. Ile czasu potrzebuje ciało żeby się zregenerować? A dusza…? Czy to już ten czas? Czy to już nadchodzi? Czy jeśli ktoś nigdy nie był kochany, sam potrafi kochać? Czy Ty potrafisz kochać?

Powiesz – gdyby to był ten czas, nie zadawałabyś takich pytań. Ty wiesz wszystko – i jednocześnie prosisz mnie o wsparcie w podjęciu właściwych decyzji. To zaszczyt  móc towarzyszyć Ci w tej podróży. Ale ja też wiem sporo. Nauczę Cię tego wszystkiego, czego jeszcze nie potrafisz. Pokażę Ci to – ten świat, którego nigdy nie poznałeś, przez pół wieku swojego życia. Pokażę Ci miłość.

Poczekam jeszcze. Jestem cierpliwa. Może się zdrzemnę? Sen mi coś zdradzi. Podpowie. Ale czy właściwie potrzebuję podpowiedzi? Chyba wiem co powinnam robić. W końcu jestem kobietą.

 

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Lifestyle

Dlaczego twój partner nie może się do ciebie zbliżyć

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
26 lutego 2018
Następny

Bywa, że choć jesteśmy w związku z ukochaną osobą, „coś” przeszkadza nam się do siebie naprawdę zbliżyć. Czasem są to zachowania zupełnie nieświadome, czasem złe nawyki, czasem głęboko zakorzenione lęki.  Mogą to być rzeczy, na które tak naprawdę nie zwracasz uwagi – ale stopniowo wpływają one na intymność między tobą a twoim partnerem, każdego dnia.

Jak blokujesz bliskość w związku

1. Podczas konfliktu zamykasz się, zamiast się zaangażować

Konflikt w związku niekoniecznie jest czymś złym. Jest to okazja, abyście mogli popatrzeć na pewne sprawy z perspektywy drugiej osoby. Jeśli nie chcesz się angażować się w wymianę zdań, uciekasz od kłótni, nie dajesz swojemu partnerowi szansy na nawiązanie prawdziwego kontaktu.

2. Pozwalasz, by drobnostki odwracały uwagę od twojego związku

Skup się na tej relacji, uczyń z niej priorytet. Bądź emocjonalnie dostępny dla swojego partnera, dając mu do zrozumienia, że ​​jesteś dla niego.

3. Nie starasz się, aby twój partner czuł, że uczestniczy w najbardziej intymnych aspektach twojego życia

Jasne, każdy potrzebuje przestrzeni. Ale są takie momenty, w których trzeba się otworzyć przed najbliższą osobą, pozwolić jej zajrzeć do swojej duszy. Na tym polega związek. Na zaufaniu.

4. Nie zwracasz uwagi na to, co mówi do ciebie twój partner  

Pokaż, że to, co mówi, jest dla ciebie ważne. Jeśli masz problemy z koncentracją, powiedz mu o tym. I pamiętaj, że nie chodzi tylko o to, żeby mógł się podzielić z tobą tym, co dla niego ważne, ale także o to, byś wzięła to pod uwagę.

5. Nie starasz się przed nim otworzyć

Twój partner może nie chcieć się do ciebie zbliżyć, ponieważ może mieć wrażenie, że nie życzysz sobie, żeby zagrażał twojemu poczuciu wolności i osobistej przestrzeni. Jest osobą delikatną i nie chce się wtrącać. Ale jeśli przejmiesz inicjatywę, otworzysz się, dasz mu znać, że to jest w porządku, że się do ciebie zbliżacie, że wie o tobie coraz więcej, szybko zauważysz pozytywne zmiany.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

 

Lifestyle

„Gdy byłam nastolatką, myślałam że miłość to wieczne motyle w brzuchu”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
26 lutego 2018

Mój Najukochańszy Mężczyzno – bo właśnie tak mogę Cie nazwać! 

Nasz związek chyba nigdy nie przypominał komedii romantycznych. Nie zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Nie dodawałam na Instagramie zdjęć, pisząc: #kocham<3. Mało tego, nawet nigdy nie byliśmy facebookowa parą.
Ale jest coś pięknego… Z każdym rokiem znajomości zakochuję się w Tobie coraz bardziej. I o ile po roku związku jeszcze wyobrażałam sobie życie bez Ciebie, to teraz sądzę że byłoby ono całkiem do niczego. To w końcu Ty dodajesz mu kolorów!
Wspólne rozwiązywanie problemów życiowych jest dla nas niczym współpraca przy rozwiązywaniu zagadek w escape roomie. Dotychczas zawsze wychodziliśmy z tego zwycięsko.
Oczywiście nieraz miewam Cię dosyć… myślę sobie, że byłabym bardzo szczęśliwą singielką. Ale wystarczy, że wyjadę gdzieś na jedną noc, by zatęsknić i przy księżycowym świetle rozmyślać o tym jak wiele szczęścia jest w Tobie.
Gdy byłam nastolatką, myślałam że miłość to wieczne motyle w brzuchu, a „książę z bajki” to mężczyzna bez wad. Jednak okropnie nudne musiałoby być życie, gdyby to faktycznie tak wyglądało. Teraz wciąż nie potrafię zdefiniować miłości, ale już wiem co daje mi szczęście. A daje mi je: Twój uśmiech, Twoje spojrzenie, Twój dotyk, Twój głos, czas spędzony z Tobą.
Nie wyobrażam sobie, że mogłoby Cię przy mnie nie być. I nawet, gdy nie jesteś wiecznie uprzejmym, zadowolonym z życia mężczyzną – cieszę się – jesteś przynajmniej prawdziwy!
Kocham Cię – bo cóż by to mogło być innego? Twoja nieidealna księżniczka 🙂

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Zobacz także

Pierwszy dzień szkoły – kto się bardziej cieszy? Dzieci? A może rodzice?

Singielka przy świątecznym stole

Ratunku! Pomocy! Singielka przy świątecznym stole

Dzień Mężczyzny - 10 marca

Kochani Panowie, w dniu waszego święta życzymy wam (zupełnie niezłośliwie), tych kilku rzeczy