Go to content

Może lepiej weź go sobie, jeśli będzie chciał do ciebie odejść. Łatwiej mi będzie o Tobie zapomnieć… Akcja #Niewysłany List

Akcja #Niewysłany List

Piszę do Ciebie ten list chociaż wcale Cię nie znam. Łączy nas tylko jedna przeze mnie wysłana do Ciebie wiadomość,  odpowiedziałaś na nią pytaniem, tylko to… Nic nie mamy ze sobą wspólnego.

Oprócz niego.

Dla każdej z nas On jest kimś innym. Dla Ciebie być może pierwszą miłością, być może tym od pierwszego razu. Nie wiem. Nie wiem nic  o Tobie.

Jesteś dla mnie zdrobnieniem  imienia, nazwiskiem ,numerem  w jego książce kontaktów. Jednorożcem zamiast zdjęcia na mesendżerze. Nie wiem jak wyglądasz. Mogę się tylko Ciebie domyślać, znając jego gust, wiedząc kto, by mu się podobał. Zadbałaś o swoją prywatność w najmniejszym szczególe. Nie ma Cię nigdzie albo może ja mam Cię nie znaleźć.

Mam za to Twoje pocztówki z wakacji z przed dwudziestu kilku lat, liściki wrzucane do skrzynki.

” byłam w nocy pod twoim domem”
„zadzwoń”
„odezwij się! „

Odezwał się? Zadzwonił? Wiem tylko to, co On chciał mi  powiedzieć. Wtedy chciałam mu wierzyć… że młoda,19 lat, praktykantka, to był tylko sex w samochodzie, nic nie znaczący incydent , że się z nią rozstał, że już nigdy.. . To było dla niego nieistotne i nie ma o czym mówić.

Nieistotny incydent który teraz wspomina z każdym Twoim SMS-em.

Czas biegnie, dziś po 20 latach  mówi mi o Tobie tym samym tonem, że teraz jakiś mąż, jakaś rodzina, drugie dziecko… Wtedy przed laty szok, załamanie, ciągły płacz, piekło…

Nie pamiętam już jak się z tego podniosłam, trwało to chyba jakiś rok. Wtedy nasze córki były małymi dziewczynkami, to one mnie  trzymały na powierzchni, dzięki nim funkcjonowałam.

Mimo, że nigdy mu już nie zaufałam to wreszcie odsunęłam te myśli, dla siebie, żeby ruszyć do przodu.

Już myślałam, że jesteśmy bezpieczni, nic złego się nie może wydarzyć, on postarzał się, ja też, normalne. Zwykłe życie ludzi w średnim wieku. Dorosłe dzieci, wnuki, pierwsze problemy zdrowotne,  trochę rutyny w związku, życie trochę obok siebie, samotność w małżeństwie z ponad 30 letnim stażem. Brakowało mi czułości, seksu …ale był chociaż spokój, brak oczekiwań, wyrozumiałość.

Aż nagle ten SMS z życzeniami na Święta podpisany tym zdrobnieniem imienia. Zobaczony przypadkiem. Potem ta noc zanim sprawdziłam jego telefon, pełna obaw i scenariuszy. Nieprzespana.

I rano ten ból kiedy po kryjomu czytałam te wasze krótkie wiadomości z ostatnich kilku lat, tyle co zapamiętał telefon.

Jesteś w Gdańsku?

 Możesz rozmawiać?

 Może jakaś kawa?

 Życzenia  z serduszkami.

Właściwie nic złego z tych SMS-ów nie wynikało a jednak … urwane zdania i pytania o sprawy o których nie miałaś prawa wiedzieć. Była to jakaś , której miałam nigdy nie poznać…

I przeczucie, a raczej …pewność.

To bolało. To bolało, jakby ktoś kroił mi serce. Potem jego strach w oczach kiedy zadawałam mu  pytania, dlaczego mi to robi? Po tylu latach? Jak ważna jesteś dla niego ? I kolejne piekło ,rozdrapywanie ran. Noce bezsenne, rozmowy, płacz, krzyki, odchodzenie.

Potem obiecywanie, namiętność, seks na zgodę, parę dni ciszy i znów moje pytania, płacz, odchodzenie…

Czy jesteś w stanie zrozumieć jak to boli? Ten lęk, który trzyma Cię za gardło, ręce się trzęsą, robi się zimno, tak bardzo? Możesz to pojąć? Chciałabym żebyś to poczuła…

Któregoś popołudnia w największym kryzysie wysłałam Ci tego SMS-a. Z wiadomością , że Twój facet Cię zdradza. Żebyś poczuła jak to jest. Chciałam, żebyś cierpiała, jak ja. Żeby Cię bolało, żebyś się bała… Nie udało się … Niestety nie jestem tak sprytna i nie umiem się ukryć tak jak Ty to zrobiłaś. Tak łatwo można znaleźć mój numer…

Pewnie szybko zrozumiałaś skąd ta wiadomość. Nadal jesteś górą, mimo, że on przysięga ,że nigdy już do Ciebie nie napisze, nie zadzwoni, nie umówi się, może to zawsze zrobić.

Nie jestem w stanie zamknąć go w klatce. Nie tego chcę.

Chciałabym Ciebie wymazać z jego pamięci, zresetować jego wspomnienia. Nie da się tak zrobić …

Więc może lepiej weź go sobie, jeśli będzie chciał do ciebie odejść. Łatwiej mi będzie o Tobie zapomnieć, jak nie będę patrzeć na niego. Wolę to, niż ciągłą niepewność…

Oddam Ci  go z jego problemami  zdrowotnymi ,depresją, nałogami,  słabnącym libido i erekcją,  nadciśnieniem i wysokim cholesterolem .

I z jego kłamstwem… Jesteś gotowa?

Joanna

O akcji „Niewysłany list”

Każdy ma swój niewysłany list. Czasem zapisany tylko w sercu. Czekający w szufladzie niezałatwionych spraw. Na wysłanie niektórych jest już za późno, na inne brak odwagi, brak aktualnego adresu…  A może wszystko byłoby inne, gdyby się tylko od nich uwolnić?

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wyślijcie wreszcie swoje listy i poczujcie ulgę. Wybrane listy opublikujemy, a kilka z nich nagrodzimy.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „Niewysłany list” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw nagród, składający się z:

  • 2 części zbiory opowiadań Opowiem ci o zbrodni

  • ekologiczna torba na zakupy

  • zawieszka na torebkę z grafiką Porysunki

www.lifetimetv.pl

LifetimePolska

lifetimepolska5 x zestaw nagród, składający się z:

1 x zestaw nagród, składający się z:

www.floradix.pl

www.naszazielarnia.pl

Floradixpolska

naszazielarnia


 

5 x komplet bielizny Alles (biustonosz i majtki, do wyboru na stronie www.alles.pl – w dostępnych rozmiarach i modelach))

Rozważna czy romantyczna? Spokojna czy energiczna? Niezależnie od tego, jaka jesteś, zakochaj się w bieliźnie Alles! Weź udział w walentynkowym konkursie Oh!Me i wygraj dowolny komplet niezwykle kobiecej bielizny, która doskonale podkreśli twój styl i temperament!

www.alles.pl

BieliznaAlles

alles.bielizna


1 x  EMILIA KIPPER – Bransoletka z serduszkiem

1 x EMILIA KIPPER – Sztywna bransoletka z turkusową emalią

1 x MIŁOŚĆ TO OGIEŃ – Łańcuszek z sercem

1 x ANNE HULTQUIST – Krótki pozłacany wisiorek z napisem

1 x MYA BAY – Sztywna bransoletka z napisem

 

www.kateandkate.pl

kateandkate.bizuteria

kate_and_kate

Wszystkie „Niewysłane listy” możecie przeczytać tutaj.

Akcja trwa 03.02.2020 od 29.02.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 15.03.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.