Związek

Zdradził, czy nie zdradził? Jakie zachowania, mimo, że nie są zdradą fizyczną, mogą okazać się niebezpieczne dla twojego związku

Redakcja
Redakcja
8 kwietnia 2018
Fot. iStock/AntonioGuillem
 

Zdradził, czy nie zdradził? Przecież „do niczego nie doszło”. Przecież ona tylko flirtowała. Nie odeszłaby od niego… W miłości i seksie pozwalamy sobie dziś na coraz więcej. Przekraczamy granice, nie bacząc na emocje i uczucia najbliższych. Coraz bardziej pociąga nas ryzyko, coraz mniej jesteśmy lojalni, uczciwi wobec partnera i związku. Niewierność emocjonalna, jak wykazują badania, potrafi relacji wyrządzić więcej krzywdy niż zdrada fizyczna. Jest też o tyle bardziej niebezpieczna, że czasem bardzo trudno ją zidentyfikować zawczasu, a granica przesuwa się niebezpiecznie. Emocjonalny romans boli i kosztuje zaufanie, czyli to, na czym opiera się dobry związek.

Jakie zachowania, mimo, że nie są zdradą fizyczną, mogą okazać się niebezpieczne dla par?

Jeśli jedno z partnerów jest zbyt blisko swojego przyjaciela przeciwnej płci

Zwłaszcza jeśli ów przyjaciel czy przyjaciółka jest szczególnie atrakcyjną osobą. Oczywiście, to nie jest jego, czy jej wina. Jednak jeśli istnieje naprawdę spora bliskość między takim przyjacielem a jednym z partnerów, druga strona relacji zazwyczaj czuje się niepewnie, a to prędzej czy później w znaczący sposób odbije się negatywnie na związku.

Jeśli jedno z partnerów flirtuje w „realu” lub w świecie wirtualnym

Wirtualne relacje z wieloma różnymi osobami naraz są łatwiejsze do utrzymania niż te, które mamy w rzeczywistości. Internet jest idealnym miejscem, by się emocjonalnie zaangażować w romans z nieznajomym. No i… nikt się nie dowie. Flirt „w realu”, dodatkowo w obecności partnera to już jawny wyraz braku szacunku dla niego i jego uczuć.

Jedno z partnerów obmawia drugiego z kimś innym

Jasne, że możesz rozmawiać o twoim związku z twoimi przyjaciółmi lub rodziną, to jest w porządku. To, co nie jest w porządku, to ciągłe narzekanie na twojego partnera i uskarżanie się, bez próby rozwiązania waszych problemów w pierwszej kolejności z nim, z osobą, której to dotyczy w takim samym stopniu co ciebie.

Tego typu podejście może być katastrofalne dla drugiej osoby, gdy tylko zda sobie sprawę z tego, że potajemnie zwierzałeś się „osobom trzecim”. Poczuje się ona zdradzona. I słusznie.

Jedno z partnerów „przekracza granicę” poznając kogoś nowego

Niewierność emocjonalna jest równie niebezpieczna jak zdrada fizyczna, ponieważ jest bardzo intensywnym doświadczeniem, choć „niewidzialnym”. Oczywiście, możesz kochać swojego partnera, ale gdy niektóre z twoich reakcji czy zachowań nie mieszczą się wgraniach lojalności, ryzykujesz utratą kogoś ważnego w swoim życiu.

Jeśli potrzebujesz kogoś nowego, aby wypełnić pustkę, w swoim związku, wkraczasz na terytorium emocjonalnej niewierności. I to może być najbardziej bolesna forma oszustwa dla twojego partnera.

Jedno z partnerów ma „sekretnego” przyjaciela

Może uważasz, że twój przyjaciel może zagrozić twojemu związkowi i nie chcesz, by partner o nim wiedział. Ta sytuacja jest niedopuszczalna, jeśli chcesz stworzyć dobry związek oparty na wzajemnym zaufaniu, lojalności i uczciwości. Nie możesz powiedzieć partnerowi, że jest ktoś inny, kto jest dla ciebie ważny, z kim dobrze się czujesz? Odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego tak się dzieje. Skąd biorą się twoje obawy?  Co jest prawdziwym źródłem lęku?

Jedno z partnerów zataja przed drugim swoją sytuację materialną

Zgodnie z wynikami badań ponad 60% mężczyzn i kobiet uważa, że „​​niewierność finansowa” jest tak samo godna potępienia jak fizyczna. Co więcej, jedna trzecia badanych uważa, że ​​niewierność finansowa może prowadzić do niewierności seksualnej. Raz utracone zaufanie prowadzi do rozpadu związku.


Na podstawie: relrules.com


Związek

9 rodzajów herbat i ich zalety dla zdrowia i urody

Redakcja
Redakcja
8 kwietnia 2018
fot. iStock
Następny

Początkowo herbata traktowana była w Chinach, jak rodzaj leku, a z upływem czasu zyskała szerokie grono wielbicieli i miano napoju, po który chętnie sięgano. Dziś, mimo upływu tysiącleci, herbata nadal cieszy się wielką popularnością, a jej miłośnicy mogą wybierać w wielu rodzajach i odmianach, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Najczęściej pijemy herbatę pochodzącą z Chin, Ceylonu i Indii, mniej popularne są herbaty z Kenii, Malawi, Argentyny, Indonezji, Wietnamu i Turcji. Różnice warunków geograficznych i klimatycznych, odmienna gleba oraz proces fermentacji powoduje, że herbat o odmiennym zapachu, smaku i zabarwieniu jest wiele. Odmienne są również korzyści z ich picia. 😉

Sprawdź 9 rodzajów herbat i ich zalety dla zdrowia i urody.

źródło:  www.naturaherbaty.plwww.czajnikowy.com.pl

Związek

Jakie kobiety najczęściej maja orgazm? Wyniki badań uderzają w facetów

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
8 kwietnia 2018
Fot. iStock/Oleg_Ermak

Na słowo orgazm mało kto się dzisiaj czerwieni. Kobiety mają świadomość, że prawo do przyjemności czerpanej z seksu powinno być dla nich czymś zupełnie naturalnym. Teraz raczej trudno się przyznać, że orgazmu nie mamy, bo jak to możliwe? Przecież wszystkiego można się nauczyć, wszystko wypracować.

Przeprowadzone przez naukowców badania na 52 tysiącach osób różnej płci i różnej orientacji seksualnej pokazują jednak, że najmniej orgazmów mają kobiety heteroseksualne. Zaledwie 65% mówi o osiągnięciu satysfakcji podczas seksu, przy czym mężczyźni heteroseksualni aż w 95% deklarują, że zwykle lub zawsze mają orgazm.

89% homoseksualistów i 88% mężczyzn biseksualnych osiągają orgazm podczas seksu. To co przykuwa uwagę, to fakt, że kobiety bez względu na orientację rzadziej mają orgazm niż mężczyźni.

Największą przyjemność z seksu związaną ze szczytowaniem deklarują lesbijki – aż 86% mówi, że zwykle lub zawsze ma orgazm. Kobiety biseksualne w 66% deklarują osiągają pełne zadowolenie z seksu.

Naukowcy uważają, że te rozbieżności wynikają z czynników społeczno-kulturowych i ewolucyjnych. Ponadto uważa się, że lesbijki częściej osiągają orgazm od kobiet heteroseksualnych, ponieważ lepiej rozumieją anatomię kobiety jak i stymulację łechtaczkową. Przekuwają to na jeszcze jeden wniosek – fakt, że lesbijki są zdolne do orgazmu, świadczy o tym, że kobiety heteroseksualne także mogą orgazm osiągnąć. Podpowiadają, jak zadbać o lepszy seks dając kilka wskazówek:

– więcej seksu oralnego

– mówienie o tym, czego oczekujemy w łóżku

– chwalenie partnera za to, co robi podczas seksu

– podgrzewanie atmosfery pikantnymi wiadomościami w ciągu dnia

– próbowanie nowych pozycji

– stymulacja analna

Według autorów badania: „Kobiety częściej osiągną orgazm, jeśli ich ostatnie spotkanie seksualne oprócz samego stosunku pochwowego obejmowało głębokie pocałunki, ręczną stymulację narządów płciowych i / lub seks oralny.”


źródło: Independent

 


Zobacz także

W porządku jest mieć uczucia. Nie oszukuj, że „jest OK”, gdy to nieprawda

Czy jesteś zadowolona ze swojego związku? Zrób test satysfakcji i oceń to, obiektywnie

Bywają miłości tylko na chwilę. O ile mniej cierpienia byśmy przeżywali, gdybyśmy godzili się na to „na chwilę”, prawda?