Go to content

„Misiek, pamiętaj, za moja marsową miną kryje się wielka miłość do Ciebie”. Akcja „List do dziecka”

Fotomontaż istock / Pixabay CC0

Kochany Miśku,
Za kilka dni skończysz 12 lat. W Twoim codziennym zachowaniu stajesz się coraz bardziej dorosły, choć wciąż trzymają się Ciebie zagrywki jakbyś miał 7 lat (jak można zapomnieć przywieźć z wycieczki 4 par butów??!). Pamiętasz jak długo trzymała mnie złość na Ciebie, gdy pozwoliłeś korzystać swoim koleżankom z moich kosmetyków i dziewczynki zużyły do końca moje ulubione perfumy?  Nie dziw się więc, że nadal nie chce dać Ci kluczy do mieszkania i tak w ogóle chętnie potrzymałabym Cię jeszcze pod kloszem. Cenie natomiast to, że zaczynasz widzieć sens w tym, że warto się uczyć. Potrafisz powiedzieć „przepraszam”, gdy mnie czymś zdenerwujesz. A denerwujesz mnie często… Tak wiem, w naszej rodzinie to ja jestem ten zły policjant. To do taty biegniesz się wypłakać, gdy stanie Ci się krzywda.

Pamiętasz jak dzieci naszych znajomych zapytały kiedyś swoją mamę, czy jestem Twoją prawdziwą mamą? Dlaczego? Bo jestem dla Ciebie surowa. Misiek, pamiętaj, za moja marsową miną kryje się wielka miłość do Ciebie. To, że jestem surowa oznacza też, że jestem konsekwentna i chciałabym, żebyś także w swoim dorosłym życiu trzymał się reguł, które kiedyś pozwolą Ci przyznać: mamo, miałaś rację, że mnie tak wychowałaś. Dzięki.

milka-hel

 


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji