Go to content

Niezwykłe dekoracje z wykorzystaniem tapet na ścianę: pomysły, które nie pozostawią cię obojętnym

Fot. Materiały prasowe

Jeśli poszukujesz dobrego, a jednocześnie uniwersalnego rozwiązania dla dekoracji wnętrz, radzimy zwrócić uwagę na duże obrazy. Mają doskonałą jakość, idealnie pasują do każdego wnętrza, są wytrzymałe na promieniowanie UV oraz wilgoć, a dodatkowo nie pęcznieją po naklejeniu, nie pękają i nie rozciągają się.

Oryginalne pomysły – oryginalne rozwiązania

Jakie tapety fotograficzne są lepszej jakości? Aby dowiedzieć się tego, spójrzmy na cechy ich kompozycji. Istnieje kilka odmian fototapet, w zależności od materiałów zawartych w ich składzie. Najbardziej popularnymi są: winyl, włóknina, papier, materiał.  Nasi klienci często decydują się na wybór papierowych tapet ze słynnymi obrazami. Jeśli jednak jeśli środki pozwalają, warto wybrać obrazy na prawdziwym płótnie, różniące się doskonałą jakością druku i idealnym doborem farb. Nie dziwi zatem, że w takim wykonaniu wspaniale wyglądają też kopie obrazów Rembrandta i abstrakcyjne obrazy biało-czarne.

Na jakie tapety warto się zdecydować?

Najbardziej ekonomiczną opcją są papierowe malowidła ścienne, ale ich koszt jest w pełni zgodny z jakością. Właśnie dlatego papierowe malowidła ścienne najlepiej stosować, jeśli nie liczysz na długi okres ich żywotności.

Fot. Materiały prasowe

Podstawowa zaleta foto obrazów – możliwość ich umycia oraz odporność na wilgoć, jak i ultrafiolet. Dzięki specjalnym właściwościom można również czyścić winylowe fototapety za pomocą detergentów i chemikaliów, jak i nie martwić się, że odbarwią się lub stracą swój kształt. Mogą to być zarówno obrazy sakralne jak i piękne obrazy natury.

Najbardziej popularnymi są bardziej trwałe obrazy kilkuczęściowe na płótnie. Są przyjazne dla środowiska, dlatego często służą do ozdabiania sypialni i pokoi dziecięcych. Ponadto te malowidła ścienne są odporne na wilgoć. Jedną z charakterystycznych cech obrazów dla druku jest obecność porów, które umożliwiają przepływ powietrza, dzięki czemu woda nie gromadzi się w środku i nie tworzy się grzyb.

Tapeta w postaci obrazu materiałowa jest również dość trwała i ma wykwintne wzory, ale taka powierzchnia szybko gromadzi kurz i nie zawsze jest odporna na wilgoć oraz detergenty.

Najpiękniejsze obrazy Uwalls – to doskonały wybór do aranżacji twoich wnętrz. Zmieniaj przestrzeń wokół siebie, wykorzystując nasze rozwiązania i śmiało twórz wyjątkowe kreacje. Duże obrazy do druku nadają się do tego idealnie!


Artykuł sponsorowany