Listy do redakcji

Jesteś Najpiękniejszym prezentem jaki mogło dać mi życie”. Akcja „List do dziecka”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
3 czerwca 2016
Fotomontaż istock / Pixabay CC0
 
Kochana Córeczko !
Pisze do Ciebie ten list ,by wyrazić w nim wszystko co to czuje i myślę.
Wszystko to co pragnę Ci powiedzieć .
Chcę Ci podziękować za wszystko co dla Mnie robisz, przeprosić za to,że czasami nie jestem idealną matką i
udzielić Ci kilku rad,abyś tym szalonym życiu nigdy się nie zagubiła.

Na początku pragnę Ci podziękować ..

Dziękuję !
Dziękuje Ci Córeczko ,za to że pokolorowałaś mi życie tym, że pojawiłaś na świecie.
Byłam wtedy najszczęśliwszą osobą na świecie.
Dziękuje Ci za to ,że uczyniłaś mnie mamą. Nigdy nie zapomnę tego dnia,kiedy Cię pierwszy raz zobaczyłam.
W moich oczach pojawiły się łzy szczęścia. Ten moment był cudowny.
Dziękuje Ci również ,że dodajesz mi siły na każdy kolejny dzień ..
Że sprawiasz ,że na mojej twarzy znów pojawia się uśmiech…
Dziękuje Ci ,że nauczyłaś mnie kochać bezwarunkowo.
Za to ,że nauczyłaś mnie tak wielu rzeczy..
Za to ,że wniosłaś do mojego życia tak dużo słońca ,nawet w pochmurny dzień.
Dziękuje Córeczko za WSZYSTKO .
Jesteś Najpiękniejszym prezentem jaki mogło dać mi życie .

Córeczko !
Teraz to co czasami ciężko i trudno powiedzieć …
Przepraszam.
Przepraszam za to ,że nie miałam dla Ciebie tyle czasu co trzeba.
Za każde ” za chwile ” , ” zaraz ” , ” potem ” .
Przepraszam za te chwile,w których Cię zawiodłam .Kiedy tak bardzo mnie potrzebowałaś ..
A mnie…nie było .
Przepraszam za moje napady złości ,za każdy mój zły dzień ,który przenosiłam na Ciebie.
Pamiętam ,gdy mówiłaś ,że po każdej burzy wyjdzie słońce .. Miałaś racje.
Przepraszam za brak cierpliwości ,brak zrozumienia,za cisze.
Przepraszam za wszystko to co sprawiło,że choć przez chwile byłaś smutna z mojego powodu .
Przepraszam Córeczko za WSZYSTKO .

Chcę również ,żebyś pamiętała,że życie czasami bywa trudne i nie raz się o tym przekonasz .
Musisz wierzyć w swoje siły,a wtedy pokonasz wszystkie przeciwności losu.
Pamiętaj .
Szanuj siebie ,szanuj każdego .
Pomagaj innym ,każdym gestem,uczynkiem i słowem .Bądź dobrym człowiekiem.
Wierz w Siebie zawsze.Mimo wszystko !
Doceniaj każdą chwile i ciesz się nią .
Słuchaj zawsze swojego serca.

Pamiętaj ,teraz jestem przy Tobie.
Na koniec chciałabym Ci powiedzieć to ,co może za rzadko Ci mówię …
Kocham Cię Córeczko !

Kiedyś to przeczytasz.
Mama Ela


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji


Listy do redakcji

Nasyć włosy pięknym i zdrowym kolorem. Dzięki delikatnej i naturalnej farbie jest to możliwe

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
3 czerwca 2016
Fot. Pixabay / Laleyla5 / CC0 Public Domain
 

Mówi się, że kobieta zmienną jest. I jest w tym dużo prawdy. Lubimy zmieniać swój wygląd, modyfikować go zgodnie z nowymi trendami. Bawimy się kolorem lakieru do paznokci, makijażem, długością i kolorem włosów. A ponieważ te ostatnie wymagają szczególnej troski, uważnie przyglądamy się specyfikom, które pozwalają nam zmieniać wygląd na naszych głowach.

Troska o włosy jest jak najbardziej uzasadniona – raz zniszczone ciężko jest odbudować, więc często padają one ofiarą nożyczek. Wyjątkowo szkodzi im gorące powietrze z suszarek, nagminne traktowanie ich prostownicą lub lokówką, używanie nieodpowiednich kosmetyków do pielęgnacji oraz niewłaściwa koloryzacja. Szczególnie niewłaściwa koloryzacja potrafi doprowadzić włosy w krótkim czasie do katastrofy.

Błędy, które popełniamy podczas koloryzacji włosów

Samodzielne farbowanie włosów, niesie ze sobą pewne zagrożenia. Niestety, sprzyjają temu błędy, które bardzo często popełniają osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z domową koloryzacją włosów. Okazuje się, że niewłaściwie dobrany kolor farby oraz ilość jej opakowań w stosunku do gęstości i grubości włosów, to nie jedyne grzechy popełniane przez wiele kobiet. Nieczytanie etykiet oraz nieprzeprowadzanie testu uczuleniowego, może skutkować nie tylko pojawieniem się zmian skórnych ale i zupełnego zniszczenia włosów. Podobnie zresztą jak zbyt długie trzymanie farby na włosach, które nie tylko je niszczy, ale powoduje nieoczekiwane zmiany koloru. W konsekwencji, jeśli włosy są farbowane od długiego czasu w ten sposób, włosy stają się porowate i na końcach włosów kolor robi się ciemniejszy.

Co szkodzi w farbach

Warto podczas zakupu pochylić się nad składnikami farby do włosów. Najczęściej nie mają one wiele wspólnego ze składnikami naturalnymi, które mogłyby choć trochę wpłynąć na poprawę kondycji farbowanych włosów. Natomiast w przeciętnej farbie znajdziemy amoniak, czyli związek chemiczny o duszącym zapachu. To właśnie on nadaje większości farb charakterystyczny, ostry zapach. Amoniak na celu rozpulchnić włos, odchylić łuski tak, by mógł wniknąć w niego pigment farby. Niestety, rozchylenie łusek włosa powoduje w efekcie jego szorstkość, odczuwalną przede wszystkim na ich końcach. Włosy traktowane farbą z amoniakiem nie wyglądają zdrowo, ponieważ ingerencja w strukturę włosa tego związku chemicznego jest intensywna. Z tego powodu włosy osłabiane farbami z amoniakiem potrzebują intensywnej pielęgnacji, a często i podcięcia sporej długości zniszczonych końcówek.

Szkodzić może rezorcyna, czyli część składowa barwnika.  Stosuje się ją w większości farb, aby włosy w wyniku koloryzacji nasyciły się pożądaną barwą. Uważana jest za środek szkodliwy, ponieważ w kontakcie z dużą powierzchnią skóry ulega wchłonięciu do krwiobiegu, mogąc wywołać zatrucie. W farbach do włosów zwiększa możliwość wystąpienia reakcji alergicznych w postaci rumienia, świądu lub wysypki.

Inny składnik farby, który może uczulić, to parafenylenodiamina (PPD), w uproszczeniu – czarny barwnik, który obecny jest w wielu ciemnych kolorach farb. Jest on alergenem, który może wywołać zmiany skórne (zaczerwienienie, wysypkę, podrażnienia). Właśnie dlatego tak ważne jest przeprowadzanie tekstów skórnych, w wymaganym przez producenta farby czasie, przed położeniem koloru na całej powierzchni włosów. Należy robić to za każdym razem, nawet gdy używacie stale tej samej farby. Kupując farbę, zwróćcie uwagę, czy w składzie nie jest obecny PTD (tolueno-2,5-dmianie), który jest barwnikiem, często zastępującym PPD i również podnoszącym ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Alternatywy szukaj w naturalnych składnikach

Jeśli do tej pory nie miałaś styczności z farbami bez toksycznych składników, koniecznie wypróbuj farby, w składzie których nie ma niebezpiecznych substancji. Wypróbuj farby BIOKAP, będące pierwszymi aptecznymi dermo-farbami w Polsce.

Niezwykle istotną informacją jest to, że są to jedyne farby rekomendowane przez Krajowego Konsultanta ds. Dermatologii.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Ich bezpieczeństwo wynika z naturalnego składu. Aż w 90% znajdują się w nim składniki naturalne, które służą do trwałej koloryzacji i pokrywają siwe włosy w 100%. Tylko niecałe 10% składu jest pochodzenia syntetycznego i ogranicza się do tych, których nie można pozyskać ze źródeł naturalnych np.: barwniki, emulsyfikatory, stabilizatory, środki konserwujące i utleniacze.

Farby BIOKAP polecane są osobom, które odczuwają dyskomfort przy stosowaniu innych farb, cierpią z powodu wrażliwej skóry lub chcą lepiej zadbać o swoje włosy. Farby nie zawierają wielu drażniących substancji chemicznych, w tym amoniaku i  rezorcyny, oraz posiadają właściwości ochronne dla skóry i włosów dzięki zawartości aktywnego kompleksu TRICOREPAIR który zawiera:

  • proteiny ryżowe,
  • proteiny sojowe i owsiane,
  •  ekstrakt z wierzby,
  • Lipofilne kwasy owocowe
  • olejek arganowy BIO.

Dzięki dużej pojemności farby 125 ml, mieszanki wystarczy na dwa zastosowania przy krótkich włosach. Na tubce i butelce są specjalne kreski, które wskazują połowę, ułatwiające odmierzenie potrzebnej ilości.

Panie o różnych potrzebach włosów i skóry głowy, mają do dyspozycji 3 serie farb BIOKAP:

1. Biokap Nutricolor – bez Amoniaku, Rezorcyny, parabenów, PEG. Polecane dla wszystkich, którzy chcą lepiej zadbać o skórę i włosy a szczególnie dla osób odczuwających lekki dyskomfort podczas farbowania innymi farbami np. szczypanie, swędzenie, zaczerwienienie, nadmierne wypadanie włosów (22 odcienie).

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

2. Biokap Nutricolor Delicato – bez Amoniaku, Rezorcyny, parabenów, PEG, PPD, pochodnych PPD i substancji zapachowych. Polecana dla wszystkich, szczególnie dla osób ze stwierdzonym uczuleniem na PPD (15 odcieni).

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3. Biokap Nutricolor Delicato + – bez Amoniaku, Rezorcyny, parabenów, PEG, PPD, pochodnych PPD, substancji zapachowych, tolueno-2,5-diaminy. Ta seria nie zawiera w ogóle fenylenodiamin. Jest polecana dla osób, u których występowała reakcja alergiczna na serię Delicato. Tej serii nie wolno mieszać z innymi kolorami z tej lub innych serii. (4 jasne odcienie).

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Naturalny skład tych farb pozwala na pielęgnację włosów, oraz  zachowanie właściwości farby trwałej. Zawsze przed nałożeniem zalecany jest test skórny, szczególnie jeśli w przeszłości nastąpiła reakcja alergiczną na inne farby. Teraz już wybór należy do tych kobiet, które pragną w naturalny sposób połączyć piękny wygląd, trwały kolor oraz doskonałą kondycję swoich włosów.


Listy do redakcji

Literackie Oscary – Gala finałowa Festiwalu Literatury dla Dzieci we Wrocławiu

Redakcja
Redakcja
2 czerwca 2016
Fot. Materiały prasowe

Nie w Hollywood, a we Wrocławiu. Nie w Dolby Theatre, a w wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty. Na wielkiej oscarowej scenie 5 czerwca zabłysną najjaśniejsze gwiazdy polskiej literatury dla dzieci wybrane w przez tysiące czytelników w konkursie na najlepszą książkę.

Swój udział w gali zapowiedziały największe literacie osobistości, a finał uświetni koncert uwielbianego przez tłumy zespołu Jerz Igor! O to, aby humory dopisywały zadba znakomity aktor komediowy Paweł Burczyk.

Festiwal Literatury dla Dzieci zaprasza małych i dużych. Oscarowe kreacje w stylu glamour mile widziane. Organizatorzy obiecują czerwony dywan i blask fleszy. Bawcie się konwencją, nie szczędźcie brokatu, a najlepsze przebrania zostaną nagrodzone. Żadne dziecko nie wyjdzie z Gali pustymi rękami!

Niedziela 5 czerwca, godz. 18:00 w wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty. Wstęp bezpłatny. Zgłoszenia na adres [email protected]. Tylko mail zwrotny z potwierdzeniem gwarantuje wpisanie na listę. Zatem spieszcie się!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Zobacz także

Mikołaju, dawno nie pisałam już do Ciebie listu, myślałam, że może wyrosłam?

„Życie z Waszym autyzmem jest ciężkie”. Akcja „List do dziecka”

„Jesteś częścią mnie, większością mojego życia. Kocham Cię”. Akcja „Listy do redakcji”